Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozmiarówka butów szosowych, a rozmiar normalnych butów.


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 09 październik 2011 - 13:55

Witam.

Nosze się z zakupem butów szosowych już od jakiegoś czasu (do tej pory śmigam w butach mtb) jednak co rusz mam ten sam problem.
Naczytałem się opinii o różnych "kapciach", gdzie poruszany był problem dobrania rozmiaru jednak są one na tyle rozbieżne, że nie mam pojęcia jaki rozmiar np. sidi będzie na mnie dobry jeśli normalnie nosze rozm 42 (27.0-27,5cm)
Stąd pomysł i zarazem prośba, aby każdy kto gdzieś się może natknął na rozmiarówkę jakiegoś producenta butów rowerowych niech wklei linka lub obrazek.
Zarazem prosze o opis własnych spostrzeżeń, które nie raz mogą zawierać cenne wskazówki co do doboru odpowiedniego rozmiaru.
Osobiście przymierzam sie do sidi. Wypatrzyłem nawet jedne, w opisie których podane jest, że wkładka ma 27cm, wszystko było ok ale ,chyba nawet na tym forum, wyczytałem, że cholewka sidi jest dłuższa niż wkładka i nie należy się sugerować długością wkładki bo w but zmieści się wieksza stopa. W wyniku tego i braku możliwości przymierzenia butów "live" nie wiem jaki rozmiar zakupić.

Jeśli temat powielam to przepraszam ale szukałem na forum i podobnego nie znalazłem.

Dołączona grafika
w butach shimano spd (mtb) najlepiej wybrać te o numer większe od butów jakie nosimy na co dzień (nie wiem czy to dotyczy także szosowych)

#2 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 09 październik 2011 - 17:19

W każdych butach rowerowych najlepiej wybrać o rozmiar większe ponieważ stopa puchnie w czasie jazdy ze względu na zwiększony przepływ krwi przez nogi.

Co do rozmiarówki to wg mnie najlepiej jest po prostu buty zmierzyć. Ja bym się zdecydował na zakup butów przez internet tylko znając już rozmiarówkę danego producenta.

#3 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 09 październik 2011 - 17:28

Jeżeli to coś pomoże, to Nike air force mam 47,5 , a Shimano 49.

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#4 marianos

marianos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Skądslaskie

Napisano 13 październik 2011 - 12:39

Kupując swoje buty zrobiłem tak> Po upatrzeniu konkretnego modelu poszedłem do sklepu i przedstawiłem im pomysła, że na 100 % zakupię u nich wybrane buty tylko jeśli jet taka możliwość to niech sprowadzą do przymiarki ze trzy wybrane numery. Jak sie umówiłem tak zrobili. Przymierzyłem trzy pary i wybrałem rozmiar pasujący mi najbardziej. Oczywiście kupiłem. Po tym doświadczeniu widzę, że zakup w ciemno nigdy by mi się nie udał.

#5 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 13 październik 2011 - 13:47

W butach sidi, które posiadam długość wkładki jest raczej mniejsza niż w nierowerowych butach bo pięta jest wysunięta poza podeszwę (jak ktoś zobaczy fotę z boku buta to zrozumie chyba o co mi chodzi) i można źle dobrać rozmiar . :mrgreen:

#6 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 13 październik 2011 - 15:08

bezdred: jesli byś mógł to napisz prosze jaki rozmiar buta nosisz na co dzień a jaki pasuje ci sidi. Jeśli dasz rady również w cm długość wkładek to bedzie całkiem super. Da mi to jakiś obraz przekłamania rozmiarówki sidi względem standardowej.

#7 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 13 październik 2011 - 17:04

Z moich obserwacji wynika, że wkładki w butach sidi wydają się mniejsze o ok 0,5 cm co najmniej lub więcej niż w normalnych butach. Czyli 26,5 cm w sidi odpowiada ok 27-27,5cm normalnego buta dlatego też moje sidi są na mnie minimalnie za duże ale nadrabiam drugą wkładką :mrgreen: (ale kupiłem nówki za pół ceny i miałem odsprzedać ale zostały bo mi ich szkoda było). Czyli generalnie można powiedzieć że rozmiarówka jest podobna jak w zwykłych butach ale jeśli ktoś sugeruje się dł wkładki (jak ja to zrobiłem:P to może go to zmylić :-o
http://cokupic.pl/i/c_big2202601.jpg
zobacz w linku jak ta pięta z boku wygląda. Ale i tak warto przymierzyć bo oprócz dł moga być np za szerokie/wąskie itp.

#8 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 listopad 2011 - 00:22

Panowie,nie patrzymy na numery,tylko na długość wkładki i staramy się kupowac o 0.5 cm dłuższe niż dokładna długość stopy

#9 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 10 listopad 2011 - 10:17

Panowie,nie patrzymy na numery,tylko na długość wkładki i staramy się kupowac o 0.5 cm dłuższe niż dokładna długość stopy

no właśnie to nie wystarcza bo z tego co wyczytałem/usłyszałem to w przypadku np. sidi but z wkładką o dł. 27cm (normalny nr 42) zmieści noge o rozmiar większą bo piętka wystaje poza wkładkę.

#10 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 listopad 2011 - 17:57

Ale przedmówcom trzeba też przyznać rację,nic nie zastąpi przymiarki przed zakupem.Zawsze trzeba pamiętać jednak o tym 5mm luzie,dawniej brało sie na dopasowanie wcisk/moczyło w wodzie buty ze skóry i dopasowały sie perfect na treningu, na torze jednak wymagane jak najbardziej dopasowane,ale to inna bajka :)

#11 kamishi

kamishi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipiec 2014 - 15:20

Zerknijcie także na tą tabelę: http://blog.rower.co...tow-rowerowych/ 


  • biker1974 lubi to

#12 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipiec 2014 - 19:04

Eee głupoty jakieś... Nie da się tego uogólnić, bo producenci mają różne rozmiarowki. Najbardziej zdziwił mnie fakt różnej rozmiarów u tego samego producenta.
Postanowiłem w zeszłym tygodniu wymienić moje stare wysłużone Spece na nowe.
Polowałem na przysłowiową okazję w necie, ale że bezskutecznie, to finalnie pojechałem do sklepu żeby zamówić.
Jakie było moje zdziwienie, gdy na półce zobaczyłem całą kolekcję butów Speca łącznie z całą nową serią "kolorową"...
A jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że dotychczasowe 43 były ewidentnie za małe, a idealne okazały się być 44.



Dodaj odpowiedź