Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy zamontuję spd mtb i spd-sl do tych butów ?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 miros

miros
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 październik 2011 - 11:15

Cześć, kupiłem za grosze buty szosowe Axo. Minęło już trochę lat od czasu ich produkcji, więc chciałem zapytać co mogę do nich zamontować ?

Tu zdjęcie podeszwy i rozstawy otworów:
http://www.mirekhenn...trefa.pl/1a.jpg

Rozumiem, że do otworów na obwodzie trójkąta, o rozstawie 38mm zamontuję spd-sl. I takie jest podstawowe przeznaczenie tych butów w sezonie.

W zimę chciałbym pojeździć w nich indoor na rowerze spinningowym. Czy jest szansa, że zamontuję do nich bloki spd mtb np. sh-51? Na załączonym obrazku są podane rozstawy. Czy któryś jest kompatybilny z spd mtb ? Jeśli już któreś z tych otworów będą pasowały, to jaka jest możliwość regulacji (w milimetrach) prawo-lewo bloku spd mtb, tak abym mógł go sobie wycentrować po zamontowaniu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Nie chcę dokupować nic zanim nie będę pewien, że będzie się dało tego użyć...

Pozdrawiam, Mirek

#2 Mat

Mat
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 październik 2012 - 14:06

Też jestem ciekaw czy do tych butów można założyć bloki SPD. Rozstaw otworów jak dobrze pamiętam to 15mm (na "płytce montażowej"), zaś otwór na bloku ma szerokość 31mm.

Pozdrawiam

#3 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 październik 2012 - 18:03

Kiepsko to widzę. Nawet jak wkręcisz w ten rozstaw 17mm to nie wepniesz, bo but będzie zawadzał o korbę.

#4 Mat

Mat
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 październik 2012 - 18:57

A może zastosować takie adaptery SPD SIDI jak w linku. Pozostaje tylko kwestia jaki jest rozstaw otworów.

http://www.bike-comp...D-Adapter-.html

#5 Bontrager

Bontrager
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 październik 2012 - 13:40

Też mi się wydaje , że raczej nie da rady , możesz własnie spróbować takie adaptery jak te w/w



Dodaj odpowiedź