Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z myciem ramy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 situ

situ
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 20 maj 2008 - 19:06

Mam pytanie - Niedawno kupiłem rower Focus Variado Expert.
Wszystko fajne, maszyna sztywna i świetnie chodzi, jednak ma rame z lakierem matowym.
Anodyzowana czy jak tam zwał......

Problem w tym ze jest biała w okolicach kasety i korby. I ni cholery nie idzie domyć syfu.
Dzisiaj godzine siedziałem z płynem, narobiłem piany, naszorowałem sie.
Ni cholery nie chciało zejść, jedynie sie zacierało. Teraz zamiast białego jest szare i ani myśli sie domyć.

Czy ktos wie czym to umyć?? Powoli mnie kurwica strzela, i myślę o zmatowaniu całości i położenie czarnego połysku bo juz mam dosyć. Mamy zwyczaj w ekipie ze jeździmy na czystych rowerach, niestety nie mam mozliwości kurestwa domyć.

Proszę o jakieś sensowne porady :?:

#2 voytah

voytah
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 20 maj 2008 - 19:27

Polecam pianę aktywną, jakiejś niemieckiej firmy... jest dwu składnikowa/kolorowa.... zielony z takim żółtawym. Niestety nie pamiętam w tej chwili nazwy firmy itp, ale sądzę, że jakieś konkurencyjne specyfiki też dadzą rade. Zmyje dosłownie wszystko...nawet lakier jak długo będzie niespłukana(przynajmniej wyblaknie) ;p
pzdr

#3 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 20 maj 2008 - 19:31

A może pasta bhp ?? Dziś używałem jej do ścierania rdzy ze starego chromowanego widelca, myśle że z brudem też sobie poradzi ;-)

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 maj 2008 - 19:45

Finish Line - Bike Wash może?

#5 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 20 maj 2008 - 19:45

marin rowniez lubuje sie w takim wykonczeniu ram, moja poprzednia miala taka sama matowa fakture. najprostsze wyjscie to delikatne spryskanie ramy wd40, gt85 etc i nastepnie delikatne rozprowadzenie specifiku po lakierze. nalezy odczekac 15 minut, umyc rower przy pomocy detergentu. po takim zabiegu zawsze bylem zadowolony z rezultatow

#6 situ

situ
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 20 maj 2008 - 22:14

Próbowałem WD40 - cos tam czyści ale rama dalej jest szara, i brud sie zaciera.
Dzisiaj wyszedłem na godzine na sprint, złapał mnie deszcz, znowu jest zasmarkane :-(

Sie wkurze to pozrywam wszystko, trysne czarnym połyskiem, zamówie jakies klawe naklejki i będzie spokój.....

Coz a kretyn ten rower projektował, jakby zrobił całą czarną to byłoby ok, ale qrwa białe w najbbardziej brudzących sie miejscach, echhh, nie kupujcie FOCUSA !!!!

#7 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 maj 2008 - 22:16

Oh - rowerek brudny :( i nie będzie lansu :(

Rowery to maszyny, nie biżuteria...

#8 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 20 maj 2008 - 22:40

maszyna nie musi być brudna żeby dobrze pracować

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 maj 2008 - 05:31

Oh - rowerek brudny :( i nie będzie lansu :(

Rowery to maszyny, nie biżuteria...


A co w tym złego, że kolega chce mieć czysty rower?
Według ciebie powinien w ogóle nie czyścić roweru i jedynie dolewać kolejnych porcji oliwki na łańcuch? I może jeszcze bez wcześniejszego czyszczenia?

Proponuję odpuścic sobie tego typu komentarze.

#10 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 21 maj 2008 - 07:30

Spróbuj poprostu zwykłą benzyna ekstrakcyjną.

#11 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 maj 2008 - 10:53

kup preparat do mycia silnikow samochodowych firmy STP, dzialaj wg instrukcji i bedzie cacy. pozdr

#12 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 maj 2008 - 11:31

uzurpator, strasznie kąśliwy post, a pamiętaj, że każdy syf na rowerze to dodatkowe gramy, i szybsze zużycie (jeżeli mamy brudne podzespoły)

#13 situ

situ
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 21 maj 2008 - 11:44

Oh - rowerek brudny :( i nie będzie lansu :(

Rowery to maszyny, nie biżuteria...


Wyp*** grabażowi na łopatę. Nie potrzebuje tutaj głupich docinków, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie przymknij i idź dalej do piaskownicy.

I tu naprawdę nie chodzi o lansowanie. Po prostu nie lubie brudnego roweru ani brudnych ciuchów. Jeśli jeździsz jak fleja z kapą sterczącą z nosa i smrodem z niewytartej dupy to prosze bardzo, ja na przykład tak nie lubie.

BTW - spróbuje porad kolegów. Mozna juz zamknąć temat bo kusi kretynów za bardzo!!