Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosówka do 2500zł - dylematy


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Delur

Delur
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2011 - 19:20

Cześć, mam do przeznaczenia 2000zł na rower szosowy (może być za 2500zł, ale wolałbym tego nie robić).
Mam 181cm wzrostu, ważę 81kg, jeżdżę na MTB. Interesuje mnie rozmiar 56 lub 57.

Po lekturze forum doszedłem do kilku opcji:
1. Kupić używaną szosówkę na osprzecie 10-rzędowym w dobrym stanie - ciężko jest kupić coś w dobrym stanie, często są zniszczone, zajeżdżone, lub brzydkie.
2. Kupić nową na 8 lub 9-rzędowym osrzpęcie i wymienić osprzęt w przyszłym roku - wątpię, żeby się to opłacało.
3. Kupić nową na 8 lub 9-rzędowym osprzęcie i wymienić za x lat.
4. Składać rower.

Parę propozycji do punktu 1:
Pro-Lite
Univega
Scott Speedster S30 - byłoby fajnie, ale z pewnością wyjdzie powyżej 2500

Propozycje do punktu 2/3:
Scott Speedster S50
Merida Road Race 880 (śliczna!)
Kelly's Arc 1.9

Które z tych rozwiązań / który z rowerów będzie najbardziej opłacalny?
Jestem oczywiście otwarty na wasze propozycje, krytykę i rady.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

#2 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 27 październik 2011 - 19:33

Scott Speedster S50
mam ten sam tylko na innym osprzęcie.
bardzo polecam przelecane ponad 11 tyś i dalej wszystko znakomicie się sprawuje.
no i tani jakiś ;]

#3 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 27 październik 2011 - 20:00

Z racji, że już jesień, to roweru nie potrzebujesz na jutro. Warto więc czekać na jakąś ciekawą ofertę na allegro. W tej cenie idzie dostać rower na 105 5700 lub Veloce. Czasem trafi się nawet ultegra. Trzeba być tylko cierpliwym.
Kupno nowego w tej cenie, to według mnie bezsens. Składać się nie opłaca, bo nie zmieścisz się w cenie.
Scott z All za mały, Univega za duży a Prolite ma stary osprzęt.

#4 Delur

Delur
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2011 - 21:37

No właśnie chciałem pojeździć póki jeszcze nie ma śniegu, ale trudno.
Poczekam w takim razie i będę cierpliwy czekając na coś z 10-rzędowym napędem na Allegro. Kiedy sprzedaje się najwięcej rowerów, na wiosnę gdy ludzie robią porządki w garażu czy w listopadzie jak kończą sezon z pierwszymi śniegami?

Nie za bardzo wiem jak szukać na Allegro żeby poświęcać na to mało czasu, ustawiam sobie Rowery -> Szosowe w cenie powyżej 1000 poniżej 3000 i sprawdzam licytację i kup teraz, ale najwięcej i tak jest jakichś starych, stalowych szosówek. Sprawdzenie tego przedziału cenowego raz na tydzień starczy?

Gdzie jeszcze szukać ofert oprócz tablica.pl i tego forum?

Czym sugerować się na Allegro oprócz 10-rzędowego napędu, na co zwracać uwagę na zdjęciach?

Dzięki za pomoc

#5 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 28 październik 2011 - 14:20

Najwięcej rowerów jest od wiosny do jesieni. Teraz to mniej więcej cały czas taka sama ilość.
Ja przeglądałem All czasem nawet po kilka razy dziennie. Raz na tydzień to za rzadko. W wyszukiwarkę nie ma co podawać ceny minimalnej, bo często są od złotówki ciekawe rowery.

Ważna jest też rama i koła. Zawsze patrz na napęd, czy nie jest zajechany, bo to później zawsze ponad 200zł wydatku.

Łatwo nie jest dostać czegoś sensownego w tym przedziale, więc trzeba cierpliwości ;-)

#6 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 październik 2011 - 16:47

Ja ustawiłem sobie w All przypominacz, czy coś takiego i codziennie rano dostaję maila z nowymi aukcjami z kategorii 'szosowe' :)



Dodaj odpowiedź