Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower na wieszaku


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 22 maj 2008 - 14:59

Witam

Zastanawia mnie jak sobie radzicie z umiejscowieniem swojej szosy w mieszkaniu w swoim pokoju. Mam zamiar zawiesic swoj rower na scianie, poniewaz pokoj jest maly a w piwnicy szosy nie bede trzymal. Bedzie stal w rynienkach (jak na bagazniku samochodowym) ale lekko pochylony zahaczony o.. mysle ze o rame. Projekt Kettler'a
wieszak . Myslalem raczej o wlasnorecznym wykonaniu takiego wieszaka idealnie dopasowanym do swojego roweru.

Co myslicie o takich rozwiazaniach zawieszania roweru? Jakie sa Wasze patenty?

PS. Moj drugi post. Forum juz jakis czas czytam i jestem bardzo zadowolony, ze moge znalezc prawie na wszystko odpowiedz.

Pozdrawiam

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 maj 2008 - 16:41

Cześć.

Ja polecam tego typu rozwiązanie ;-)
Jest zdecydowanie tańsze od tego całego ketlera.
Taki wieszak kosztuje nie więcej jak 30zł.

Załączone pliki



#3 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 22 maj 2008 - 18:40

Nawet nie myslalem o kupnie wieszaka Kettler'a tylko o wlasnorecznym wykonaniu. Jest dosc drogie a wcale nie wyglada na dobre rozwiazanie. Pomysl, ktory przedstawiasz jest dobry. Ale myslalem o zaoszczedzeniu bardziej powierzchnii uzytkowej w pokoju i chcialem rower ustawic pod katem. Zastanawiam sie czy nie bedzie to mialo wplywu na rower jak bedzie lekko wygiety.

Jeden z uzytkownikow forum ma avatara ze zdjeciem swojego roweru tak wlasnie zawieszonego.

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 maj 2008 - 18:51

W takim razie najprostszym rozwiązaniem będzie kawałek listewki, 3 wkręty z kołkami i kawałek linki ;-)

#5 Pussey

Pussey
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 maj 2008 - 20:16

Malik nie spada Ci głośnik jak zdejmujesz rower ?

#6 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2008 - 20:31

ja wieszalem rower za kolo na takim powiedzmy haku
dzialalo

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 maj 2008 - 20:40

Malik nie spada Ci głośnik jak zdejmujesz rower ?


Nie ;-)
Jedyne co musiałem sobie zakodować w bańce to to żeby się w nią nie walnąć przy wstawaniu z łóżka, które znajduje się centralnie pod rowerem :-D

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 21:23

Oto mój sposób na wieszanie szosy. Zajmuje bardzo mało miejsca i wisi dość wysoko, więc wstając można byś spokojnym o głowę :mrgreen: .
Co prawda rower nie wisi w pokoju tylko w garażu ale to bez znaczenia. W sufit wbite są kołki, z tego co pamiętam 10mm albo 12mm a do wkrętów przyspawane stalowe pręty, chyba też 10mm, zakończone hakami. Na końcu prętów poprzednia zużyta owijka coby ramy nie porysować :mrgreen: .
Na początku miałem obawy czy kołki wytrzymają ale już tyle czasu wisi i nic się nie dzieje więc chyba jest w porządku.
Pozdro!

Załączone pliki



#9 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 maj 2008 - 16:54

ja także polecam wieszanie roweru na ścianie, konstrukcja mojego wieszaka jest podobna do tego ketlera, zamiast listewki możesz wziąć po dwa haki pod każde koło umocować je w odległości ok 15cm od siebie, czyli 7,5cm od osi koła jeden w przód jeden w tył, rower opiera się wtedy na tych hakach, a zaczepiasz go od góry linką:)

ZDJÊCIE


#10 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 23 maj 2008 - 18:06

Czekalem wlasnie na Twoja odpowiedz, z racji Twojego avatara. O takim rozwiazaniu wlasnie myslalem ( z hakami ) ale z rama oparta o dluzszy hak. Teraz koncepcja troszke sie zmienila i mysle o dwoch rynienkach zakonczonymi z jednej i drugiej strony klinikami aby blokowaly kolo.

#11 Gosc_Mathieo_*

Gosc_Mathieo_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2008 - 18:32

A może po prostu dajcie jedną rurkę i powieście rower za siodełko

#12 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 23 maj 2008 - 19:50

Wieszanie roweru za siodelko?! To nie ma sensu. Taki wieszak musi jakos wygladac szczegolnie w mieszkaniu. W piwnicy to wystarcza dwa prety owiniete miekka owijka i mamy rower zawieszony o rame. W mieszkaniu trzeba szukac lepszego rozwiazania bardziej podpasowanego do pokoju, jego rozmiarow i calej reszty.

#13 Gosc_Mathieo_*

Gosc_Mathieo_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2008 - 22:47

Jak ktoś ma pod górną rurą prowadzenie linki od hamulca ( np. ja) to ma sens.
Ale temat mnie nie dotyczy. Bo w domu nie trzymam szosy.

#14 dedek

dedek
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMielec

Napisano 25 maj 2008 - 10:36

właśnie robie owy wieszaczek na ścianę, ponieważ podoba mi się takie rozwiązanie ;) jak skończę wrzucę jakieś fotki :D (zamiary są takie aby rower był pod kątem)

Pozdrawiam :roll:

#15 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 25 maj 2008 - 12:09

Też się zajarałem i raczej coś wyjdzie z mojego pomysłu... rówież rower pod kątem za linkę i jakieś podstawki pod koła :-) oczywiście fotki będą .

#16 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwiec 2008 - 19:21

A jak co to mój wieszak na rower jest do przejęcia gdyż aktualnie z niego nie korzystam, info pod tel 504-633-790, oddam za koszta przesyłki...

Pozdrawiam!!!!


#17 tomasvc

tomasvc
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Skądsochaczew/łódź

Napisano 22 wrzesień 2008 - 23:32

mam zamiar zamowic hak na rower, zeby zawiesic szose na scianie (http://www.allegro.p...?item=436987188). Myslicie ze zaczepienie roweru za jeden z pedalow (tak jak na zdjeciach na aukcji) bedzie mialo jakis negatywny wplyw na suport/korby? Znajomy mi podsunal temat z "obciazeniem suportu" poprzez takie mocowanie roweru. Czy nasze szosowki sa az tak delikatne? :-P mam nadzieje ze nie :-)

#18 Gosc_magda_*

Gosc_magda_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2008 - 14:53

Tak czytam ten temat i sobię myślę... ciekawe jak i gdzie będę przechowywać rower. Mieszkam w bloku i strach trzymać rower w piwnicy (kiedyś skradziono mi rower). W mieszkaniu nie mam zbytnio miejsca na wieszak, a po drugie rodzice...

#19 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 październik 2008 - 15:27

W mieszkaniu nie mam zbytnio miejsca na wieszak, a po drugie rodzice...

Jezeli nie masz miejsca poprosic kogos z rodziny piwnica fakt nie ma sensu trzymac mi tez raz ukradli teraz trzymam w swoim pokoju mam wieszaki i moge posatwic a mieszakania nie ma za duzego i jakos daje rade. Masz 17 lat to chyba rodzice bede wyrozumiali juz prawie kobita :-P

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#20 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 01 październik 2008 - 15:44

magda, a garażu nie macie ? bo ja tez mieszka w nieduzym mieszkani w bloku i trzymam rower w garazu... :) w piwnicy nie radze.. ktos sie dowie ze stoi tam jezdzace tysiące to chwila i nie bedziesz miala roweru.. rower weź do pokoju.. postaw na jakiejs szmacie czy co i :*



Dodaj odpowiedź