Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walizka narzędziowa - co jest niezbędne?


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 03 listopad 2011 - 17:37

wydawało mi się, że mam wszystko ale ... niestety
ostatnio wyskoczył projekt zakupu klucza dynamometrycznego (jeszcze nie mam)
dziś nie mogę dokręcić korby w Campie bo tam chyba jest imbus 10 czy 12mm potrzebny

generalnie mam narzędzia jakie ma się w domu + wyjazdowy uniwersalny scyzoryk rowerowy
nie chce ciągle czegoś dokupywać, może więc jakąś walizkę?
np. http://allegro.pl/su...1877397820.html

pewnie niejeden z Was jest wyposażony lepiej jak serwis, w co więc inwestować?

#2 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2011 - 17:48

wiesz,
mam akurat garaż wyposażony pod kątem samochodów i rowerów no i powiem Ci, że z takich normalnych narzędzi to przydaje się młotek, żabka oraz francuz do spraw beznadziejnych oraz imbusy, i od wilkiego dzwonu jakis torx.
Generalnie do rowerków poza imbusami, kl. dynamometrycznym potrzebne są specjalizowane cienkie klucze płaskie i nietypowe klucze pod szpeje shimano i campagnolo oraz porządne klucze do szprych.
Nasadki generalnie są niepotrzebne przy rowerze więc ten zestaw raczej dla majsterklepki a nie do napraw roweru, bo i do samochodu jest za cienki;-).

#3 RAFAL10

RAFAL10
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądGorlice

Napisano 04 listopad 2011 - 08:54

Ja bym proponował kupić sam dany klucz/końcówkę, która akurat jest Ci potrzebna. W ten sposób sam skompletujesz sobie zestaw potrzebny do roweru. Nie ma tego zbyt wiele. Zestaw z linka do roweru raczej nie ma sensu. Chyba, że wiesz, że często się przyda do innych zastosowań. Najczęściej potrzeba właśnie imbusów. Ale jeżeli sam robisz coś poważniejszego, to trzeba też mieć specjalistyczne narzędzia: klucz do kasety, do suportu, bacik do trzymania kasety (można samemu zrobić), itp.

#4 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 04 listopad 2011 - 09:21

kup 'walizeczke' w castoramie na narzedzia za grosze i zapelnij narzedziami z tegoz sklepu ;) ja kupilem od razu duze zestawy imbusow i gwiazdek, kilka plaskich kluczy (w tym 15-ka ;)), klucz do odkrecania supportow, obcinak do linek i pancerzy, bacika nie mam ale by sie przydal, duzy skuwacz do lancucha, klucz do mierzenia lancucha a do tego kupe szpejow tam nawkladalem, drobnych czesci, pompka do amora itd - fajnie jest byc samowystarczalnym ;)

#5 szaman696

szaman696
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2011 - 21:37

Nie polecałbym kupowania takiej walizki, narzędzia są marne jakosciowo. Lepiej dokupowac stopniowo to co akurat jest nam potrzebne i zebrać zestaw porządnych kluczy, których będziemy uzywać a nie calutki zestaw byle czego

#6 M£ODY3112

M£ODY3112
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądBurgrabice

Napisano 15 grudzień 2011 - 19:41

Nie polecałbym kupowania takiej walizki, narzędzia są marne jakosciowo. Lepiej dokupowac stopniowo to co akurat jest nam potrzebne i zebrać zestaw porządnych kluczy, których będziemy uzywać a nie calutki zestaw byle czego

Witam ja znalazlem na ALLEGRO taka walizke MEGA Walizka Rowerowa SuperB 36 narzędzi - HIT

#7 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 grudzień 2011 - 16:39

Z mojego marnego doświadczenia mogę napisać,że:

1.Dobre imbusy i to 2 komplety długie i krótkie nie ma co na nich oszczędzać
2.Klucze płaskie można kupić tanie coraz mniej ich w rowerach
3.Klucze stricte rowerowe takie jak klucz do kasety,do konusów,skuwacz do łańcucha raczej lepszej jakości
4.Klucze takie jak ściągacz do korby,suportu mogą być tanie choć ten pierwszy w sumie lepszy
5.Francuz i młotek to 2 niezbędne narzędzia
6. Bacik można zrobić samemu z kawałka płaskownika i łańcucha,albo kupić najtańszy
7.2 śrubokręty muszą być dobre
8.Klucze do nypli muszą być dobre,jeżeli już
9.Obcinaczki do linek i pancerzy niestety droga zabawa

W skrócie to nie opłaca sie kupować takiej walizki bo większość po prostu sie nie przyda przy rowerze,a te rowerowe to lepiej kupić oddzielnie

#8 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 16 grudzień 2011 - 17:00

9.Obcinaczki do linek i pancerzy niestety droga zabawa


I trudno dostępna. Ja kupiłem dobrej jakości przecinak do drutu. Daje radę. Trzeba wypracować odpowiednią technikę szybkiego samurajskiego cięcia.

#9 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 16 grudzień 2011 - 19:32

9.Obcinaczki do linek i pancerzy niestety droga zabawa


I trudno dostępna. Ja kupiłem dobrej jakości przecinak do drutu. Daje radę. Trzeba wypracować odpowiednią technikę szybkiego samurajskiego cięcia.


Ja polecam do pancerzy szlifierkę, a do linek młotek i majzej. Sprawdzone, nawet dzisiaj używałem nic się nie szczępi i pewnie większość osób te narzędzia posiada ;-) .

#10 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 16 grudzień 2011 - 20:13

Ja polecam do pancerzy szlifierkę, a do linek młotek i majzej.


Szlifierka dobra rzecz, bo b. ładnie i idealnie równo przycina, tylko trzeba mieć możliwie jak najcieńszą tarczę do metalu. A nawet i taka lubi mocno nagrzać metalowy oplot pancerza i w konsekwencji "przypiec" za mocno tę wąską rurkę znajdującą się w środku oplotu. Trudno potem taką rurkę wyrównać nawet szydłem aby ładnie i bez oporu linka chodziła. Przynajmniej ja zawsze mam ten problem ;-)

A co to majzej? Przecinak?

Ja dodam od siebie, że warto mieć dobrą prasę do łożysk jak się chce trochę więcej przy rowerze robić samemu. W najprostszym wydaniu taka z 2 dobrych wyprasek i stalowej osi się nada ;-)

Taka walizeczka bardzo fajna rzecz jak ktoś nie ma za wielu narzędzi. Z całą pewnością taki zestaw wyjdzie taniej niż kupowanie na sztuki... tylko że w ogromnej większości te narzędzia nie mają zastosowania w rowerze 8-)

#11 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 16 grudzień 2011 - 20:28

Bikemaster, domyślam się, że mariusz_k chciał napisać majzel. A majzel, to po śląsku przecinak - czyli dobrze się domyśliłeś :-D

#12 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 16 grudzień 2011 - 21:31

Właśnie nie wiedziałem jak to po polsku się nazywa, bo nikt na Śląsku przecinak nie mówi. Kładziemy linkę na jakimś kowadle, przykładamy ostry przecinak i jedno solidne uderzenie młotkiem i linka jest idealnie ucięta, szybko i bezproblemowo.

A tak po za tym narzędzia których najczęściej używam:
1. Imbusy, wiadomo
2. Klucz do kasety, u mnie bez niego nie da rady
3. Płaskie klucze do konusów, też niezbędne
4. Skuwacz do łańcucha
5. Ściągacz do korby, czasem się przyda

Na razie nie bawię się w:
1. Odkręcanie środka suportu, na tyle rzadko zdarzają się problemy że jeszcze się nie przekonałem do tego
2. Rozbieranie bębenka, akurat by się przydało, ale nie posiadam narzędzi.
3. Centrowanie kół, klucz posiadam, ale jeszcze się nie bawiłem, może kiedyś

To chyba tyle z potrzebnych rzeczy no i oczywiście kleszcze i śrubokręt.

#13 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 16 grudzień 2011 - 22:44

Dodam jeszcze że dobry komplet łyżek do opon jest niezbędny oraz jakiś komplet łatek.

Klucze do konusów są konieczne o ile ktoś ma regulowany system łożyskowy. Jak ktoś ma koła na łożyskach maszynowych to się obędzie bez tego ;-)

Prawda jest taka, że klucz do nakretki kasety może być byle jaki, tak samo jak i bacik. Należy wzrócić uwagę na dobrą jakość kluczy imbusowych, kluczy do nypli, do misek suportu oraz skuwacza do łańcucha.

#14 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:59

oj się nie zgodzę co do klucza do kasety mój kolega miał tani to mu się zjechały zapadki wyglądało jak by ukręcił go a kaseta jak była tak została
a ja bym dodał jakiś stojaczek serwisowy i imadełko bo czasem też się przydaje

#15 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 17 grudzień 2011 - 13:52

ja robie generalnie sporo rowerow, swoje zdarzalo mi sie rozbierac z nudów, pozatym pracowalem w dwóch rowerowych, sezonowo, i powiem tak - grzebiąc przy starcych rowerach też:

*Obcinaczki - mam jakies średnie, dostałem ode mnie z rowerowego - działają super i MAJĄ JEDNĄ FAJNA CECHE - NA KONCU RĘKOJEŚCI - SZPIKULEC TO OBRABIANIA KOŃCÓWEK!

*Ściągacz do korb- żadna filozofia

*Klucz do HT2 - polecam http://www.forumrowe...temow-zint-osi/

ma zintegrowany z rękojeścią klucz do bocznej gwiazdki - do tego gosc ma adapterki na imbusik do tych srub - fajna sprawa I SUPER CENY.

*Imbusy 2 komplety, dośc dobre, wystarczą na moje za okolo 20 komplet - potaniały juz te dobre, z CR-MO, i co ważne DOBRZE I GŁĘBOKO JE WKŁADAC (zawsze trzeba dobrze i głęboko :mrgreen: )

ja dodatkowo chwale sobie imbusy typu T - mam 4,5,6mm

*Torx T25 do tarcz - dobry, długi - czesto te srubki w tarczach nie chcą sie poddać bez walki

*Rozkuwacz - musi być dobry, i nie pożyczać go kretynom, łatwo spieprzyć - sam musze kupic cos porzadnego - marzy mi sie NIESAMOWITY PEDROS jakiego mialem w robocie, coś pieknego ale drogi...

*Klucz do szprych - warto zainwestować porządnie - sam musze - tu znowu polecam PEDROSA, ktory "przytula" prawie cały nypel

*Bacik, wiadomo, zadna filozofia, kosztują naprawde grosze - polecam - http://www.forumrowe...temow-zint-osi/

*Klucze płaskie-oczkowe - komplety CR-MO dobrze wykonane również dostepne za grosze

*Grzechotka 1/2 z nasadką cienkościenna 14mm do starych korb

*Porządny Klucz do pedałow, typu blacha - nie zawsze jest miejsce na normalny

*Duże, cienkie płaskie do sterów nakręcanych

*Klucz do suportu, kasety + duże imadlo do wolnobiegu

*Kilka płaskich, kilka krzyżakow

*Pilniczki, gładziki itd

*Kątówka, Wiertarka, Młot, Dębowy kołek - dębowy kołek i młotek swietnie radzi sobie ze sterami, wyczucie i idzie zrobic to bez problemów.

*Konkretna stojąca pompka - nie ma co oszczędzac - mając 3-4 rowery, robiąc rowery innym oszczednosc czasu i sił jest wyraźna

*Płaskie blaszki no konusów - ja osobiscie niezbyt lubie, bo są jakieś wątłe - lepiej sprawdzają sie normalne zeszlifowane na cienko.

Jak mi się cos przypomni, to doskrobie - z tak wyposazonym garazem smiało moge zrobic większośc prac przy rowerze sam.

#16 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:25

Ciekawy artykuł, który może być pomocny dla kogoś, kto chce skompletować podstawowe narzędzia -> http://kolarstwo-szc...ucze/klucze.php

#17 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 10:45

Ze swojej strony mogę polecić to : http://jaste.pl/ZEST...85328d91f8ee464
Może mało rowerowe ale w zestawie są klucze rower. Oprócz tego inne końcówki przydatne w domu i w garażu . Główna zaleta moim zdaniem to uniwersalność i GRZECHOTKA , narzędzia wykonano z porządnego materiału a nie z szajc metalu

#18 Gosc_eko_*

Gosc_eko_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:08

Kupiłem walizkę z kluczami rowerowymi na allegro taką za 144zł ogólnie jestem zadowolony większość kluczy jest solidna oprócz skuwacza który się od razu poddał i klucza do centrowania którego lepiej nie używać, szkoda nypli.

#19 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 29 maj 2015 - 11:55

zdzichu321 swietny spamer z ciebie :D i wygrywasz złotą łopatę za odkopanie temateu sprzed 4 lat :D joł :D

 


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#20 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 29 maj 2015 - 15:50

Może i temat wiekowy, ale nie stracił na aktualności. Każdemu przyda się podręczny zestaw narzędzi i dobrze wiedzieć, co się powinno w nim znaleźć, a na czym można oszczędzić. W sklepach są gotowe walizki z kluczami, ale duża część wyposażenia jest niepotrzebna do obsługi roweru, albo w ogóle, do czegokolwiek. A i tak, niedługo okaże się, że mimo super wypasionego kompletu, brakuje nam paru innych rzeczy. Moje zdanie, to kupować klamoty według potrzeb. Z czasem uzbieramy najpotrzebniejszy zestaw, bez zbędnych wydatków.





Dodaj odpowiedź