Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopad 2011 - 23:05

Zakladam nowy wątek, bo istniejący "Trenażer" jest już dosyć obszerny, a tego rodzaju trenażerów nie za bardzo obejmuje.

Dla tych, którzy nie słyszeli o tym wcześniej, trenażery z "wirtualem":
- podłącza się do komputera, który steruje obciążeniem w powiązaniu np. z profilem wysokościowym aktualnie wyświetlanego filmy z rzeczywistej trasy (prościej: wyświetla się film z trasy TdF, w czasie jazdy pod górę trenażer symuluje podjazd, itd.)
- prędkość jazdy odzwierciedlają wyświetlane filmy (jadę szybciej, obraz przesuwa się szybciej, i odwrotnie)
- wyświetlają oraz zapisują wszelkie parametry treningu (puls, kadencję, itd.) do późniejszej analizy

Sorka za niefachowe opisy, ale to ma być z założenia wątek "dla wszystkich"


Takie trenażery stają się coraz bardziej dostępne dla mniej zamożnych osób. Za około 1.600 - 1.800 zł (te niższe ceny z Niemiec) można na przykład nabyć:
1. Tacx Flow Multiplayer (T2220) (sprawdzony model Tacx Flow z przystawką do komputera oraz ramą sterującą, praktycznie w cenie wcześniejszego modelu Flow) lub
2. Elite RealTour Supercrono (to chyba jakiś nowy model (?), w produktach firmy Elite nie mam jeszcze rozeznania).


W necie naczytałem się dużo o problemach występujących z oprogramowaniem treningowym Tacx'a. A akurat z tego trenażera nie da się korzystać bez podłączenia do komputera (w przeciwieństwie do prostszego modelu Flow nie ma "komputerka treningowego").

Obecnie mam Tacx Satori (na którym robię niemal tyle samo km co po asfalcie) i z samego trenażera jestem bardzo zadowolony, "wirtual" ma trochę urozmaicić kręcenie zimą.


Mam nadzieję, że ktoś z Was użytkuje jakiś model Tacx'a albo Elite z "wirtualem" i podzieli się doświadczeniami z wirtualnej jazdy...
Zapraszam do wymiany doświadczeń z "wirtualem" - warto, nie warto, na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  • micro lubi to

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#2 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 listopad 2011 - 00:32

Ostatniej zimy męczyłem jeszcze paroletniego wysłużonego mi Tacx'a satori . Moje wrażenia były jak najbardziej pozytywne , domownicy nie pragnęli mnie udusić ,a i opór jaki byłem w stanie uzyskać był dla mnie zupełnie wystarczający. Do zmiany podchodziłem raczej sceptycznie myśląc że nic cichszego nie znajdę ( co było moim priorytetem ) , a do ewentualnych zabijaczy nudy ( wirtual ) nie przywiązywałem zbytniej wagi , bo w końcu zawsze jakoś sobie radziłem i te 2h jakoś potrafiłem wysiedzieć :) .

No i stało się , w okresie maj/czerwiec zawitał u mnie elite realtour. Powodów dlaczego uważam że jest lepszy nie ma za wiele , no bo to w końcu tylko trenażer :) ... ale na pewno jest wyraźnie cichszy ( z oponką M pro 2 ) no i nie wiem jakim cudem ale potrafię na nim wysiedzieć ponad 3h robiąc o wiele bardziej intensywny trening niż na satori.

Sam wirtual jakoś strasznie mnie nie podnieca , za to możliwość ułożenia sobie dowolnego profilu już tak:) chcesz pedalić 10km pod górkę o danym % to masz , potem chcesz odpocząć przez 2km na 0% - proszę bardzo , a później powtórka z rozrywki i kolejne 10km pod góreczkę ? .. no i masz jak znalazł .... programujesz sobie dowolny trening , włączasz seriale , filmy lub co się komuś podoba i dalej jazda , opór zmieni się sam a Ty musisz pilnować tętna lub ewentualnie mocy ( wtedy filmu raczej się nie poogląda :) ) , która może nie jest wyznacznikiem tej realnej ,ale na pewno pozwoli usprawnić trening.

Jedynym minusem jest fakt rozkładania sprzętu przez dodatkowe parę minut , jednak jest parę kabelków do połączenia :)

Ogólnie polecam

i przy okazji ... ma ktoś może jakieś wirtualne trasy do elite ? ja mam jakąś niespecjalnie ciekawą i jedną jedyną :( .. może to jest przyczyna dlaczego mnie to nie wciągnęło :-P

#3 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopad 2011 - 19:24

Właśnie dostępność wirtualnych tras dla Tacxa jest powalająca - dostępnych jest łącznie kilkadziesiąt tytułów.

W przypadku Elite to kilkanaście - i do tego trudno dostępnych.


Ktoś jeszcze zabierze głos? Wielu z Was ma wypasione rowery za kilka(naście) tysięcy złotych, nie wierzę, że trenażery z VR są tak mało popularne...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#4 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 18 listopad 2011 - 13:38

Dla tych, którzy nie słyszeli o tym wcześniej, trenażery z "wirtualem":
- podłącza się do komputera, który steruje obciążeniem w powiązaniu np. z profilem wysokościowym aktualnie wyświetlanego filmy z rzeczywistej trasy (prościej: wyświetla się film z trasy TdF, w czasie jazdy pod górę trenażer symuluje podjazd, itd.)
- prędkość jazdy odzwierciedlają wyświetlane filmy (jadę szybciej, obraz przesuwa się szybciej, i odwrotnie)
- wyświetlają oraz zapisują wszelkie parametry treningu (puls, kadencję, itd.) do późniejszej analizy


Mam pytanie w związku z tym Tacx Flow multiplayer: gdzie można kupić nowe trasy i czy w nowym sa jakieś wgrane?

#5 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopad 2011 - 14:10

Trasy (dokładniej: płytę DVD z filmami z przejazdu trasy + dane dla oprogramowania Tacx) można kupić w wielu porządnych sklepach rowerowych albo chociażby na Allegro. Niestety cena jest, jak na polskie warunki, zaporowa - od 130 zł. Ja szukam właśnie używanych na eBay'u.

Filmy instalujesz na komputerze. Do nowego zestawu (chyba) żadna płyta nie jest załączona. Właśnie czekam na swój trenażer z Niemiec...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#6 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 18 listopad 2011 - 14:13

ile cię kosztuje w niemczech, możesz podać jakieś namiary?

#7 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopad 2011 - 00:20

www.bike24.net

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#8 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 21 listopad 2011 - 09:23

przy kursie eur 4,50 wychodzi na to samo co w polsce a masz instrukcje po polsku. A mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, czy Flow multiplayer moża używać bez tras ? jak wtedy reguluje się obciążenie?pozdrawiam

#9 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopad 2011 - 10:10

ARTECH, gdzie znalazłeś ten trenażer najtaniej w PL?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#10 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 21 listopad 2011 - 10:14

www.bikestacja.pl

#11 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 21 listopad 2011 - 10:25

siku, czy Tacx Flow też można programować tak jak elit?

#12 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 listopad 2011 - 12:19

nie wiem :-> nigdy nie miałem flow'a , tylko "analogowego" satori :mrgreen:

#13 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopad 2011 - 13:14

czy Flow multiplayer moża używać bez tras ? jak wtedy reguluje się obciążenie?pozdrawiam

Wydaje mi się, że wtedy musisz odpalić oprogramowanie Catalyst

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#14 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2011 - 23:06

Witam
Mam Tacx Imagic polecam. Zaczynam trzeci sezon ogólnie a juz drugi sezon w polskiej lidze http://www.plv-team.pl/

Jak dotąd zero problemów technicznych.

Do Tacx'a są dostępne darmowe Real Live Video. Tu przykład: http://cyclingrlv.com/
Wspaniałe trasy wzdłuż fiordów itp :)

Pozdrawiam
Ziemo

#15 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:20

A juz napisalem w starym topicu :-P W kazdym razie flow bede mial we srode :!: Zobaczy sie co i jak :)

#16 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:31

Mój Tacx T2220 dotarł w ubiegłym tygodniu! Składałem go dwa wieczory. Niestety nie mam w tej chwili czasu na dokładny opis wrażeń, więc podsumuję jednym zdaniem: PO PROSTU BAJKA. Pomiędzy pedałowaniem na "zwykłym" trenażerze, a takim z "wirtualem" jest przepaść!

Postaram się napisać więcej, może pokuszę się o jakieś porównanie z Satori...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#17 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudzień 2011 - 22:36

czy Flow multiplayer moża używać bez tras ? jak wtedy reguluje się obciążenie?pozdrawiam


W Tacx Trainer software jest dostępny tryb Catalyst, a w nim opcja "Free ride". Po prostu sobie pedałujesz mogąc ręcznie zmieniać symulowane nachylenie/spadek. Komputer wyświetla podczas jazdy wszystkie parametry: czas, prędkość, kadencję, moc, tętno, itd. Wszystko pięknie wyświetla się na ekranie w formie przejrzystego wykresu...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#18 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2011 - 06:22

czyli bedziemy mogli posmigac razem zgadza sie? :mrgreen:

#19 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 06 grudzień 2011 - 07:18

Mam problem z Flowem , poskładałem go super ale po zainstalowaniu nie można przycisnąć klawisza "start trening" bo jest nie podswietlony... czy możecie pomóc. czy jest jakaś instrukcja insalacji bo w moim pudełku nie było?

#20 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2011 - 11:42

Mam problem z Flowem , poskładałem go super ale po zainstalowaniu nie można przycisnąć klawisza "start trening" bo jest nie podswietlony... czy możecie pomóc. czy jest jakaś instrukcja insalacji bo w moim pudełku nie było?

A czy na ekranie głównym (Intro) wszystkie elementy Tacxa (z prawej strony) są wyświetlane jako prawidłowo podłączone? (są przy nich zielone "ptaszki")?

Nie uruchomisz treningu, jeżeli wszystko nie jest podłączone. Jest dostępna tylko symulacja (czyt. odtwarzanie video).

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera




Dodaj odpowiedź