Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1461 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:23

podoba mi się Twoja sygnatura :D



#1462 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:57

Maratończyk?
Maraton to nie TT, przede wszystkim nie powinno się przekraczać W', czyli w treningu dominuje baza i siłownia.
Cyferki możesz olać, znacznie ważniejsze są długotrwałość i wydajność energetyczna. W maratonach jedzie się raczej na "rest" albo "endurance" (maksymalnie) niż w "tempo" czy "pod progiem". Potrzebne są przede wszystkim zegarek, dystans i HR.
Dla Ciebie "ideałem" będzie TurboMuin: tani a mocny i z dużą inercją. "Pomiar mocy" mocno oszukuje, ale nawet bez niego treningi wyjdą OK.
Jak rajcują Cię cyferki, to jakby coś Ci gdakało to będzie wersja max (czytaj: Elite Kura).


Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Treningi w wyższych strefach (także powyżej progu) są korzystne również dla wytrzymałości i formy w niższych strefach. Szczególnie jeśli czasu na trening jest mało. Wtedy to nawet nie ma specjalnie innego wyboru niż droga na skróty czyli poprzez zwiększenie intensywności. Krótkie i mało intensywne "treningi" są przecież bez sensu, chyba że jako aktywny wypoczynek.
  • mess lubi to

#1463 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 00:33

Panowie, żaden maratończyk bądź triathlonista. Startuje w normalnych amatorskich, masterskich wyścigach. Poprostu obecnie podazalem klasycznym reżimem treningowym, co zmusza mnie w ciagu tygodnia do treningów wieczornych na dworze. Na pewnym poziomie było to dobre, natomiast osiągając jakiś już poziom, uważam że trening HIT badz zwał jak zwał trening odwróconej periodyzacji przyniesie większy efekt, zwłaszcza ku zwiększeniu mocy progowej i VO2max, to dwa główne czynniki w stosunkowo krotkich wyścigach do 3h czyli amatorskich. Dodatkowo zwiekszenie obowiązków, ograniczenia czasowe przemawiaja za treningiem pod dachem, przed którym bronilem sie rekami i nogami, bo mimo wszystko trening na szosie to trening w realu. Pytanie dotyczyło trenazera godnego polecenia, który bylbym w miare bezawaryjny, tani w utrzymaniu, uwzględniając cenę do jakości. Nie interesowałem się tematem trenazerow, dlatego pytanie dotyczy osób obytych w temacie oraz użytkowników. Z planem treningowym nie mam problemu, ogarniam sobie to samemu, uważam że mam dużą wiedzę na ten temat, ale zawsze słucham także innych sugestie, bo człowiek całe życie sie uczy :-)
Using Tapatalk

#1464 kiszkurniak

kiszkurniak
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:06

Wahoo Kickr Snap. Bardzo mocna i stabilna konstrukcja ramy, realistyczne odczucia z jazdy, spora moc oporowa (1400W, 16% podjazdy), łatwość montażu i kalibracji. Wadą jest spora ale nie odbiegająca od konkurencji cena (2199zł).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1465 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:38

Jak nie potrzebujesz ERG mode, masz zamiar trenowac w domu i nie wnerwiac domownikow, wspomniany powyzej Turbo Muin.
Co do Wahoo Kickr Snap, po przesiadce na Elitowy direct drive, takie halasy sa nieakceptowalne :)

#1466 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 12:42

A ma ktoś wiedzę na temat rolki Elite Arion Mag, ciekawa opcja z 3 poziomami oporu, natomiast nie bardzo moge znaleźć info jaki opór generuje i czy wystarczy do treningów około- progowych oraz siłowych.
Druga sprawa dotyczy tego trybu ERG - rozumiem, że to tryb dla inteligentnych trenazerow, gdzie obciążeniem kieruje program bądź aplikacja? No ale czy mimo wszystko takiego trybu nie można wyłączyć i trenować normalnie np tylko na podstawie ustawianego przez siebie oporu? Myślę że też warto mieć trenazer typu "smart" , który umożliwia prace z i bez trybu ERG. Czy takie trenazery są też dostępne?
Using Tapatalk

#1467 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 12:54

Mam Quick Motion. Wczoraj bez kłopotu utrzymywałem 269W średniej przez 40min, w tym max z 20min na poziomie 281W, 2min ponad 400W i max 631W. Nie jestem natomiast pewien, czy na rolce bez bujania wzdłużnego dasz radę ukręcić takie moce, może stabilności zabraknąć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#1468 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:08

Znajomy jeździ na Arionie, patrzę na wczorajszy trening - było 2x20' @ 300W. Z kręceniem na siłę może być gorzej, podpytam go przy okazji.



#1469 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:54

A ma ktoś wiedzę na temat rolki Elite Arion Mag, ciekawa opcja z 3 poziomami oporu, natomiast nie bardzo moge znaleźć info jaki opór generuje i czy wystarczy do treningów około- progowych oraz siłowych.
Druga sprawa dotyczy tego trybu ERG - rozumiem, że to tryb dla inteligentnych trenazerow, gdzie obciążeniem kieruje program bądź aplikacja? No ale czy mimo wszystko takiego trybu nie można wyłączyć i trenować normalnie np tylko na podstawie ustawianego przez siebie oporu? Myślę że też warto mieć trenazer typu "smart" , który umożliwia prace z i bez trybu ERG. Czy takie trenazery są też dostępne?

 

nie musisz używać erg. Turbo Muin to dobra opcja jak chcesz mieć ciszę, jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny to jednak flow jest dość miazga. Gorzej z awaryjnością, ludzie różne rzeczy piszą. Swój mam ponad rok czasu i jedyne co to jakieś pyrkanie przy naprawdę niskich obrotach koła (właściwie podczas zatrzymywania). Ignoruję to, jeżdżę, oddam na gwarancję ewentualnie po sezonie.

 

A i na początku na zwift jeździłem z automatycznym oporem, później treningi robiłem przy zerowym sterowaniu, a teraz tylko erg (9/10), np sprintów nie robię na erg



#1470 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 styczeń 2018 - 22:27

Jak u ciebie współpraca Power2max vs Trainerroad vs Tacx Flow? 

U mnie trenażer w ogóle nie reaguje na pomiar przekazywany z miernika do TR i dalej do trenażera.

Jak wyłączę miernik w aplikacji do wszystko śmiga w ERG bez problemów



#1471 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 12:38

Coś masz źle ustawione w opcjach TR (trenażer sam z siebie nic do tego nie ma). Z tego co pamiętam to trzeba "odhaczykować" w ustawieniach trenażera w TR, żeby ten był kontrolowany przez miernik mocy ("use power meter to control electronic trainer" i powermatch ustawiony na "auto").

#1472 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 styczeń 2018 - 12:52

A ma ktoś wiedzę na temat rolki Elite Arion Mag, ciekawa opcja z 3 poziomami oporu, natomiast nie bardzo moge znaleźć info jaki opór generuje i czy wystarczy do treningów około- progowych oraz siłowych.

Spokojnie wystarczy, w razie czego zawsze możesz zmniejszyć ciśnienie w oponach. Jednak przy maksymalnych mocach jest drobny problem ze stabilnością, ciężko kontrolować "eksplozje" mocy, a wypaść z rolek wcale nie jest ciężko.
 

Druga sprawa dotyczy tego trybu ERG - rozumiem, że to tryb dla inteligentnych trenazerow, gdzie obciążeniem kieruje program bądź aplikacja? No ale czy mimo wszystko takiego trybu nie można wyłączyć i trenować normalnie np tylko na podstawie ustawianego przez siebie oporu? Myślę że też warto mieć trenazer typu "smart" , który umożliwia prace z i bez trybu ERG. Czy takie trenazery są też dostępne?

ERG to nie jest sprawa trenażera, tylko aplikacji. Każdy interaktywny może go obsłużyć (albo próbować obsłużyć). Najczęściej jest "korekta" obciążenia, co przekłada się na niższą czy wyższą kadencję albo przełożenie żeby uzyskać odpowiednią moc (tak trochę w stronę trenażerów typu "dumb").



#1473 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 styczeń 2018 - 23:13

Druga sprawa dotyczy tego trybu ERG - rozumiem, że to tryb dla inteligentnych trenazerow, gdzie obciążeniem kieruje program bądź aplikacja? No ale czy mimo wszystko takiego trybu nie można wyłączyć i trenować normalnie np tylko na podstawie ustawianego przez siebie oporu? Myślę że też warto mieć trenazer typu "smart" , który umożliwia prace z i bez trybu ERG. Czy takie trenazery są też dostępne?

 
Trenażery interaktywne (inteligentne to te udostępniajace tylko pomiar) mają wiele trybów poza samym ERG.
Aplikacje mogą je wykorzystywać dowolnie, więc nie jesteś skazany na samo ERG.
Przykład jak to działa w PowerPeaks https://www.facebook...07379796311387/
 
1. Target Power (Erg) - czyli utrzymywanie mocy jaką zażądała aplikacja
targetPower - The target power for fitness equipment operating in target power mode.
Units: W. Valid range: 0W - 1000W. Resolution: 0.25W
requestFinishedReceiver - Receiver for the results of the command request. RequestStatus.FAIL_BAD_PARAMS Returned if targetPower is not within 0W - 1000W.
2. Resistance - poziom oporu trenażera od min 0 do max 100
totalResistance - Percentage of maximum resistance to be applied.
Units: %. Valid range: 0% - 100%. Resolution: 0.5%
3. Track Resistance - opcja symulacji jazdy po nawierzchni z uwzględnieniem nachylenia
grade - Grade of simulated track. Gravitational resistance is calculated using the grade of the simulated track and the combined mass of the user plus fitness equipment. A default value of 0% will be assumed if set to null. 
Units: %. Valid range: -200.00% - 200.00%. Resolution: 0.01 rollingResistanceCoefficient - The coefficient of rolling resistance is a dimensionless factor used to quantify rolling resistance based on the friction between the bicycle tires and the track surface. A default value of 0.004 will be assumed if set to null. 
Sample values: 
Wooden Track: 0.001 
Smooth Concrete: 0.002 
Asphalt Road (default): 0.004 
Rough Road: 0.008 
Units: none. Valid range: 0 - 0.0127. Resolution: 5x10^-5
4. Wind Resistance - symulacja jazdy na wolnym powietrzu
frontalSurfaceArea - The frontal surface area of the user plus virtual equipment. Default values are used if field is null. Units: m^2. 
Sample values: 
All-terrain (Mountain) Bike: 0.57 m^2 
Upright Commuting Bike: 0.55 m^2 
Road Bike, Touring Position (Default): 0.40 m^2 
Racing Bike, Rider Crouched, Tight Clothing: 0.36 m^2 dragCoefficient - The drag coefficient is a dimensionless factor used to quantify air resistance based on how streamlined the user plus virtual equipment is. Default values are used if field is null. Units: none 
Sample values: 
All-terrain (Mountain) Bike: 1.20 
Upright Commuting Bike: 1.15 
Road Bike, Touring Position (Default): 1.00 
Racing Bike, Rider Crouched, Tight Clothing: 0.88 airDensity - The air density is set in units of kilograms per cubic meter. Default values are used if field is null. Air density is dependent on the temperature, elevation, and humidity of the simulated track. The standard density of air, 1.275kg/m3 (15C at sea level) may be used as the default value for the air density field. windSpeed - Speed of simulated wind acting on the cyclist. (+) - Head Wind (-) - Tail Wind. Default value of 0 km/h is used if field is null.
Units: km/h. Valid range: -127km/h - 127km/h. Resolution: 1km/h draftingFactor - The drafting factor is used to set the resistance reduction due to travelling behind a virtual competitor. The drafting factor scales the total wind resistance depending on the position of the user relative to other virtual competitors. The drafting scale factor ranges from 0.0 to 1.0, where 0.0 removes all air resistance from the simulation, and 1.0 indicates no drafting effects (e.g. cycling alone, or in the lead of a pack). Default value of 1.00 is used if field is null. 
Units: none. Valid range: 0.00 - 1.00. Resolution: 0.01

totalResistance - Percentage of maximum resistance to be applied.
Units: %. Valid range: 0% - 100%. Resolution: 0.5%

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1474 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 14:46

Jak u ciebie współpraca Power2max vs Trainerroad vs Tacx Flow? 

U mnie trenażer w ogóle nie reaguje na pomiar przekazywany z miernika do TR i dalej do trenażera.

Jak wyłączę miernik w aplikacji do wszystko śmiga w ERG bez problemów

 

Wiesz co, nie korzystam z trainerroad. Na zwift cisne erg, ale nie korzystam z mojego miernika do regulowania obciazenia, tutaj w pełni trenażer wykorzystuje. Miernik mam odpalony na liczniku, zerkam sobie, zapisuje odczyt i tyle. Trenażer oprócz tego, że mi kilka wat zaniża, to jest bardzo dokładny więc jak dla mnie ok :D

 

Natomiast gdy zapytałem ludzików o zwift erg przy zewnętrznym pomiarze, odpisali, że działa, ale ma spore opóźnienia.



#1475 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 15:53

Apropo pomiaru mocy.... jakie modele szacują moc i czy jest możliwość synchronizacji danych po Ant+ np z Garminem....
Using Tapatalk

#1476 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:07

 Miernik mam odpalony na liczniku, zerkam sobie, zapisuje odczyt i tyle. Trenażer oprócz tego, że mi kilka wat zaniża, to jest bardzo dokładny więc jak dla mnie ok

Też w tym momencie tak używam i przy dobrym skalibrowaniu i rozgrzaniu Tacxa Flow , TR pokazuje bardzo zbliżone wartości w zakresie 120-350W w stosunku do miernika



#1477 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:50

Apropo pomiaru mocy.... jakie modele szacują moc i czy jest możliwość synchronizacji danych po Ant+ np z Garminem....


Praktycznie wszystkie z ANT+
U mnie na dole na tej stronie jest dosyć świeża lista
https://power-peaks.com/pl/index.html

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1478 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 11:40

Planuję zakup sprzętu do jaskini i rozważam w zasadzie tylko dwa: Drivo i Neo Smart. Naoglądałem się i naczytałem testów. W tym wątku raczej o nich nie ma, ale może ktoś ich używa i się podzieli spostrzeżeniami i rozwieje moje wątpliwości.. Głównie chodzi mi o stabilność, a raczej jej brak w przypadku Drivo. Na kilku testach widziałem, jak Drivo podskakuje przy podrywach rzędu 800W. Nie zaobserwowałem tego z moim Vortexem i może to jednak być wina techniki pedałowania testującego. Nie ma natomiast dobrego filmiku z pełnego gazu na Neo, czy większa waga i bujanie minimalizuje ten problem?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#1479 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 12:54

Przepraszam za dzielenie posta. Tapatalk się ostatnio wiesza, a ciągle mi ktoś pisanie przerywa.. Jeszcze jedna wątpliwość: czy w trybie ERG brak koła zamachowego jest tak samo odczuwalny w Neo, jak np. w Vorteksie? W nim duże moce na niskich kadencjach są w zasadzie nieosiągalne, bo już circa 400W wystarcza, by przy kadencji poniżej 60rpm neodymy zatrzymały obrotu w martwym polu pedałowania, a zatrzymanie się w trakcie choćby 200W oznacza restart ćwiczenia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#1480 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 22 maj 2018 - 14:17

Siemanko.
W programie Elite Real czy jakoś tak mogę utworzyć sobie trasę z np moich okolic wgrać ją do programu Elite i jechać po tej stworzonej mapie ale czy jest jakiś sposób żeby synchronizować program Elite ze strava żeby tam przesyłać trening razem z przejechaną mapka?
Mam nadzieję że ktoś załapał o co mi chodzi?
Miłego dnia.



Dodaj odpowiedź