Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1101 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 wrzesień 2017 - 08:51

Prawie dobrze, jednak... Abonament apki Eltie jest płatny raz na rok

My E-Training app subscriptions are available at the App Store and Google Play (~ € 9,99/year)

co trochę te kalkulacje zmienia. No i zawsze można skorzystać z innej aplikacji ;)

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1102 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 08 wrzesień 2017 - 09:11

Prawie dobrze, jednak... Abonament apki Eltie jest płatny raz na rok

My E-Training app subscriptions are available at the App Store and Google Play (~ € 9,99/year)

co trochę te kalkulacje zmienia. No i zawsze można skorzystać z innej aplikacji ;)

10€ na rok? To żadne pieniądze. Myślałem, że na miesiąc, bo zasugerowałem się ceną Zwift (10$).

Wracając do innej aplikacji. Jeżeli kupię sobie https://shop.zwift.c...nt-starter-packlub inny moduł ANT+ to odpalę Zwift na lapku?



#1103 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 wrzesień 2017 - 09:32

Tak, tylko po co tyle wydawać za przedłużacz USB z donglem ANT+? Kupując osobno masz ok. połowy taniej... No chyba, że ten "starter" to więcej niż zestaw naklejek i może (a może nie?) miesiąc darmowego testowania? Do trenażerów Elite miesiąc Zwift'a jest dodawany gratis ;)

 

Właściwie jak masz w miarę nowego laptopa, to nawet bez tego powinien działać - wystarczy BT, windows 10 już chyba poprawnie go obsługuje?

 

Przy okazji - wkrótce ma być wydana wersja aplikacji Zwift na androida (funkcjonalność jak w iOS), tak więc nie koniecznie będziesz musiał używać laptopa... Oczywiście o ile masz smartfon/tablet androidowski i to w miarę nowy. No chyba, że masz sprzęt ogryzka (iOS) to już możesz go wykorzystać ;).

Dla mnie wygodniejsze jest urządzenie mobilne, zwłaszcza, gdy jest możliwość bezprzewodowego wyświetlenia na TV (np. android tv, chromecast itp.), niekoniecznie trzeba używać ANT+, tu każdy nieco nowszy smartfon obsłuży BTLE bez konieczności ciągnięcia przedłużacza... 


  • Cyklo Ziutek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1104 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 09:37

Dongle Ant+ wciąż można kupić za ~50zł na allegro.


  • Cyklo Ziutek lubi to

#1105 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 09:03

Bkool Pro
Czy ktoś z Was ma z nim doświadczenie? Może na co dzień na nim trenuje? Interesują mnie wrażenia z jazdy. Zamierzam korzystać głównie w Zwift.
Dotąd byłem zdecydowany na Rampę, jednak mogę pozwolić sobie na zwiększenie budżetu. Cena Bkol Pro to około 2000zł
Czy warto dopłacać?
Dodam, że posiadam miernik mocy Stages.
 
Uprzedzając: tak, użyłem wyszukiwarki, jednak o modelu "Pro" konkretów żadnych  nie znalazłem.
 
Z góry dziękuję za pomoc.


#1106 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:27

W zależności od przeznaczenia (Zwift czy nie.. nie ma różnicy: bardziej chodzi o "przejażdżki rekreacyjne" czy "nakur.. interwałów"). Rampa ma silniczek do obciążenia: wolniejsza reakcja, BKool ma ramę typu "crono": co oznacza uślizgi koła (poszukaj porównania trenażerów ze "stajni" Elite i Tacx'a, sporo napisane jest w "trenażerach")

 

W "Pro" płacisz 300zł za wysuwane nóżki i czarny kolor (porównując do "białego"). Jeździłem na "białym", jest całkiem dobrze, ale zdecydowanie symulacja podjazdu nie jest do 20%.

Rampa ma "żelową" rolkę, ta jest bardziej "wyrozumiała" dla opnon (mniejsze uślizgi, mniejsze zużycie). Ma też lepiej wyważony hamulec (taka "kopia" z topowego RealPower). Elite wycofuje się z "oponiarzy" więc cena jest zdecydowanie atrakcyjna.

 

Jak masz miernik, to problem kalibracji nie jest ważny (jakaś porażka u Elite, zupełny brak w BKool.. bo podobno nie trzeba??)

 

Chyba największa różnica jest w "dodatkowym" sofcie: BKool ma znacznie lepszy niż Elite.. Ale skoro chcesz korzystać ze Zwifta, to jest to żaden argument.

 

Jeżeli miałbym wybierać.. To jednak Rampa.



#1107 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:40

Bardzo dziękuję za konkretną i wyczerpującą odpowiedź.
Z tego wynika, że pozostanę jednak przy Rampie (o ile ceny w tym roku będą porównywalne do tych z roku poprzedniego). Głównie mi chodzi o symulację podjazdów ale skoro te 20% jest mocno naciągane to chyba dopłacać sensu nie ma.
Pozdrawia.

#1108 JustynaW

JustynaW
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 12:15

Witam Wszystkich

Mam do Państwa dwa pytania. Liczę ,że pomożecie.

Pierwsza sprawa

W Decathlonie pojawił się trenażer:

1 Trenażer Flow Smart T2240 800 W Tacx https://www.decathlo...id_8345488.html  (To jest nowy na stronie)

2 Trenażer Flow Smart 800 W https://www.decathlo...id_8345488.html  (Ten już był kiedyś na stronie)

Czym te dwa trenażery się różnią? (Chyba niczym???)

Druga sprawa

Opaska monitorująca tętno mam do wydania 150zł (300zł na dwa)

Na trenażerze będę jeździła z narzeczonym ale opaski raczej trzeba kupić oddzielne chociażby z przyczyn higienicznych ale z drugiej strony za 300zł pewnie można byłoby kupić całkiem dobrą opaskę.

Czy za 150zł można kupić jakąś dobrą opaskę? Najlepiej ANT+ i Blutacz? Możecie coś doradzić?

Pozdrawiam;-)



#1109 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:47

Ok, prosiłbym o dalsze wpisy dot. pulsometrów w "Jaki pulsometr" bo się offtop robi (dotychczasowe przeniesione do właściwego wątku  ;))

 

Wracając do tematu wątku - zauważyłem, że "stare" trenażery pro Bkool są na wysprzedaży, jakieś 3,5 setki ojro (zachodnie de sklepy internetowe, taniej niż oficjalna cena białego na stronie Bkool'a i chyba ze 2 dychy drożej od białego - poszukajcie sobie jak chcecie, dziś z rana widziałem na własne oczy, dla leniwych: bike24 ale sprzedaż do niemiec to 350€, do PL niecałe 362€,  to i tak ok. 1,55 tysia, gdzie w PL w "promocji" chcą ok. 2,2 tys.). Czyli należałoby się spodziewać nowych produktów. No i owszem, z ich strony internetowej zniknął stary, czarny Pro, którego zastąpił już dostępny na rynku  Smart Pro 2 (odkrywcza nazwa, prawda?) + Simulator. Cena 574€.

Bkool_Pro_2_img01__v838dd0e.jpg

 

Wizualnie różni się od starego pro kolorkiem: jak widać żółty.

Max moc ta sama co poprzednio, nieco cichszy (stary głośny jak cholera: 75 dB przy 35 km/h, nowy: 68 dB, nieco ciszej) aczkolwiek opisują, że: a new ventilation cover that makes it extremely quiet. czyli nowa przykrywka wentylacyjna ekstremalnie wycisza hałas. Taa... 68 dB to raczej nie ekstremalne wyciszenie... Oprócz ANT+ dodano BT.

Szczegóły pod w/w likiem.

 

Drugi będzie ciekawszy. Jeszcze nie w sprzedaży, ale pieniążki można już wpłacać. No dobra, może nie wpłacać, ale rezerwację zrobić. Zwie się toto: Smart Air

Wygląda dość niecodziennie:

bkool-smart-air_s-welcome_smart-air-trai

BK_air_00025.jpg

Jak widać Bkool również zdecydował się na Direct Drive. 

Trochę parametrów (szczegóły pod linkiem w/w):

Can reach up to 2,000 W.
Simulates slopes of up to 20%.

Noise level: 41dB at 35 km/h
A conversation ranges from 40 to 80 dB (no to ciekawe jaka moc hamowania przy tych 35km/h jak do 80 dB potrafi hałasować?)

No i: Integrated power meter.

Jak toto wygląda z rowerem?

Bkool_Air_img01__v838dd0e.jpg

 

Jeszcze jedno: Rocking system - czyli ma zapewnić system poruszania się roweru na boki, coś jak KINETIC ROCK AND ROLL. 

Bkool_Air_img02__v838dd0e.jpg

 

Wygląd faktycznie, niecodzienny i nowatorski, jednak nasuwają się wątpliwości jak zrealizowano symulację przyzwoitej inercji bez odpowiednio ciężkiego koła zamachowego? Pomimo nazwy Air (powietrze) to obudowa sugeruje hamulec elektromagnetyczny, jednak budowa odbiega od powszechnie stosowanych np. w Elite czy Tacx. Dlaczego nie hamulec powietrzny? Widzi ktoś tam wirnik wentylatora? ;) No i ma być cichy 41 dB przy 35 km/h to faktycznie cicho, żaden trenażer powietrzny czegoś takiego nie da.

 

Do ceny się nie dogrzebałem, można co najwyżej zarezerwować, ale za ile? Prognozuję cenę na poziomie Tacx Flux czy Elite Direto. No chyba, że będzie ciut taniej, ale raczej nie za dużo. Jestem ciekaw jak toto będzie się sprawować w treningu...

 

W cenie obu 3 miesiące subskrypcji oprogramowania Siumulator.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1110 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 wrzesień 2017 - 18:45

Na pierwszy rzut oka 10/10! Idą w ostrą konkurencję z Tacx!

 

Nie do końca widzę możliwość "zejścia" do 40dB (bo odpowiada to poziomowi "ambient noise" w komorze ciszy..). "Teoretycznie" najcichszy na rynku Neo ma 57dB. Jakby był powietrzny.. to raczej miałby wygląd LeMonda Revolution i podobny poziom hałasu ("startujący odrzutowiec" jest podobno do 100dB..).

 

Ja osobiście bym raczej obstawiał, że będzie to nowy "silnikowiec" (bo można elektronicznie zrobić "masę bezwładną"). I raczej przekładnia, a nie pas, co dobrze wróży żywotności. Ale bez "rozbieranych" fotek pozostaje to jedynie wróżenie z fusów.

 



#1111 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:08

Najprawdopodobniej masz rację, też obecnie skłaniam się bardziej do opcji silnikowej, no ale zobaczymy po premierze, tak samo jak zweryfikuje się zapowiadany trening w ciszy i prawdopodobną cenę na poziomie NEO.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1112 rublow

rublow
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:18

Dzisiaj dotarł do mnie Elite Rampa. Pytanie do użytkowników/osób które go używały. Czy przy włączaniu sama jednostka opororowa wydaje jakieś dźwięki (u mnie kilka trzasków)?

 

Pozdrawiam,

/M



#1113 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:54

Dzisiaj dotarł do mnie Elite Rampa. Pytanie do użytkowników/osób które go używały. Czy przy włączaniu sama jednostka opororowa wydaje jakieś dźwięki (u mnie kilka trzasków)?

 

Pozdrawiam,

/M

Tak, ustawia opory w położeniu neutralnym... tak ma być.

 

Pozdrawiam



#1114 rublow

rublow
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:59

Tak, ustawia opory w położeniu neutralnym... tak ma być.

Pozdrawiam


Dziękuję Ci bardzo. A czy udało Ci się sparowac trenazer z Zwiftem bez dongla ant+,po BLe?

#1115 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 19:16

Nie, dongla miałem wcześniej. Więc nie próbowałem BLe.

 

Pozdrawiam



#1116 hank

hank
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 20:57

Te do naszych celów były by chyba idealne. Czy ten to ANT+ 2 ( 8 kanałowy)  --> http://allegro.pl/tr...id=201#thumb/1 ?

 



#1117 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 21:31

Tak.



#1118 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 11:55

Kupiłem Elite Direto. Mam problem, żeby połączyć się ze Zwift. Przez komórę jestem w stanie się połączyć ale jest problem przez PC. Pisze, żebym sprawdził połączenie internetowe, które działa. Czy myślicie że problem tkwi w jakimś firewall?



#1119 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2017 - 14:06

Próba łączenia po ANT+ czy BTLE?

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka


  • -pytoon- lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1120 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 wrzesień 2017 - 14:26

Czy używał ktoś IpBike z nadajnikami ANT+ do jazdy na trenażerze?





Dodaj odpowiedź