Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#921 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 styczeń 2017 - 22:09

Mocno zapnij po prostu. Może nie na chama ale z konkretną siłą. Nic się nie ma prawa luzować.


  • big75 lubi to

#922 Dziadek

Dziadek
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:18

Ja bym zmienił położenie dźwigni zacisku tak by była równolegle do rury poziomej i mono zamknął a jeśli by się to powtórzyło to opaska elektryczna by załatwiła sprawę .



#923 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:29

Zdjęcie na szybko zrobione - normalnie zaciśnięty zacisk był równolegle do poziomej.

Ale skręce mocniej zobaczymy.

 

Swoją drogą zacisk i ta cała rama Tacxa też jakoś super solidnie nie wygląda.

Brat jakiś czas temu próbował jeździć- depnął końcówkę pod ''Stelvio'' kilkaset watów ,patrzyłem z boku  nieźle  się to uginało/pracowało  pod jego 90 km.



#924 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:09

Waży czy przejeżdża 90 km? ;)

Dziwne, u mnie się zacisk nie obluzowuje...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#925 Tutek

Tutek
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 14:47

u mnie także problem z zaciskiem nie występuje,

jedyny jaki mam problem to że opona nie jest idealnie wypośrodkowana na rolce a jest ciutkę w prawo (w stronę ślimaka z wysuwaną śrubą). Gdybym chciał mocniej odkręcić ślimak aby przesunąć os roweru bardziej w stronę klamry zapinającej, wtedy nie zapnę już roweru. Ale mam nadzieję że to nie problem przy pomiarze dla Bushido.



#926 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:32

Witam.Panowie pytanko czy jest mozliwe ,ze roznice w pomiarze mocy miedzy trenazerami wynosza nawet kilkadziesiat watow?Np miedzy trenazerem tacx bushido a trenazerem bkool?Mam wrazenie ,ze tacx posiada swoja rzeczywistosc pomiaru mocy ,ktora nijak ma sie do pomiaru mocy w bkool.Tacx dosc mocno zaniza w stosunku do bkool.



#927 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:51

Waży czy przejeżdża 90 km? ;)

Dziwne, u mnie się zacisk nie obluzowuje...

Na dzisiaj to waży ca.90 kg.

 

( wyczytałem kiedyś żeby zacisku koła nie ściskać  super mocno, że treneżer dobije ale widać trzeba konkretniej=  pewnie ca. tak jak do normalnej jazdy po szosie)



#928 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 styczeń 2017 - 16:37

prawie każde mieszkanie nadaje na 2,4 GHz, szum straszny... Sygnał ANT jest dość słaby no i jednak coś jest nie tak z umiejscowieniem/siłą sygnału/diabli wiedzą co jeszcze w trenażerach Tacx'a,
...
Rozwiązaniem jest zbliżenie anten nadawczej do odbiorczej, ale to jest możliwe dla PC, dla smartfonów/tabletów/Edge już gorzej - np. Edge 520 rejestruje od czasu do czasu (co kilka sekund)  wartość "zero"... Wkurza, bo przekłamuje dane no i sterowanie z Edge 520 robi się czasami mało możliwe.

Co do zakłóceń.. Szczególna "kicha" jest z kanałem #10, ANT+ pracuje dokładnie na jego częstotliwości. ANT nie ma "frequency hoping" i jak ktoś nadaje na tej częstotliwości to mamy zero transmisji. Szczególnie jak jest to jakiś nadajnik "long range" (hmmm. konfiguracja jaką miałem u siebie :P )
Inna sprawa.. Anteny dla ANT najczęściej robione są "na płytce" i są dość mocno kierunkowe (najlepiej promieniują pionowo do płytki). Sygnał w "naszych" konfiguracjach jest już tak stłumiony, że są problemy z jego odczytem (szczególnie jak bateria jest już słaba). TacX ma swoją antenkę, którą wystarczy postawić obok.. i wszystko działa lepiej. Oczywiście równie dobrym rozwiązaniem jest przedłużka USB i dongle postawiony "bokiem".
Co do "gorszości" urządzeń z wbudowanym ANT.. Czyli wystarczy przekręcić o 90* i jest znacznie lepiej. Xperia Active ma antenę odbierającą słabiej sygnał z boków.. a Zka odbiera z boków właśnie lepiej. I jest jasne czemu do Z-tek są uchwyty ze złączem magnetycznym "na dole" :D

Witam.Panowie pytanko czy jest mozliwe ,ze roznice w pomiarze mocy miedzy trenazerami wynosza nawet kilkadziesiat watow?Np miedzy trenazerem tacx bushido a trenazerem bkool?Mam wrazenie ,ze tacx posiada swoja rzeczywistosc pomiaru mocy ,ktora nijak ma sie do pomiaru mocy w bkool.Tacx dosc mocno zaniza w stosunku do bkool.

W idealnym świecie oczywiście nie :P
Większość trenażerów tylko estymuje moc. Obarczone jest to wieloma błędami (temperatura, czas życia magnesów, zużycie mechaniczne, itd).
W trenażerach z rolką dochodzi jeszcze kwestia ciśnienia w oponach vs waga dla "crono" (Elite, BKool). Waga też się zmienia (inny jest nacisk na rolkę "na stojąco" a inny "w siodle".
Oczywiście kalibracja powinna załatwiać sprawę.. tylko mało komu się chce.. a prawidłowo kalibrację można zrobić jedynie w trakcie treningu.
A że świat coraz bardziej zbliża się do ideału (w trenażery pakują już mierniki mocy), to pytanie zaczyna mieć sens.

#929 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:01

No właśnie, u mnie widoczne są teraz 2 FunBoxy sąsiadów nadające swoje prywatne i publiczne sieci (łącznie 4 wraz z 2szt darmowe orange) na 10 kanale :( w tym jedno urządzenie zaraz za ścianą. Żeby jeszcze ustawili te swoje "darmowe orange" w konfigurację w której można byłoby się podłączyć, a gdzie tam, po prostu toto sobie nadaje i już.... 

 

Antenka Tacx jest do postawienia obok trenażera, ale niestety nie odwrotnie (czyli nie można jej podłączyć do trenażera...)

A ja mam złącze magnetyczne w Z3 na boku ;). Zresztą złącze magnetyczne służy tu do podłączenia szybkiej ładowarki, a nie ustawiania Z'etki w stosunku do sygnału ANT ;).

 

 

Witam.Panowie pytanko czy jest mozliwe ,ze roznice w pomiarze mocy miedzy trenazerami wynosza nawet kilkadziesiat watow?Np miedzy trenazerem tacx bushido a trenazerem bkool?Mam wrazenie ,ze tacx posiada swoja rzeczywistosc pomiaru mocy ,ktora nijak ma sie do pomiaru mocy w bkool.Tacx dosc mocno zaniza w stosunku do bkool.

 

Mój egzemplarz Bushido ma raczej tendencję do mocnego zaniżania mocy - żeby mniej więcej moc hamowania odpowiadała mocy z miernika to docisk musi być niezbyt mocny, w okolicach lewej strony linijki kalibracyjnej. Weryfikowane z dwoma miernikami mocy ;).

 

Tak więc może to bkool dość mocno zawyża kalkulację mocy? Sprawdź ze sprzętowym pomiarem mocy, wtedy będziesz wiedział (i może się załamiesz nerwowo, że tyle watów poszło w cholerę ;))


  • pajak lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#930 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:09

złącze magnetyczne służy tu do podłączenia szybkiej ładowarki, a nie ustawiania Z'etki w stosunku do sygnału ANT ;).

A co powiesz na taką "konfigurację":
pol_pl_Uchwyt-aktywny-do-Sony-Xperia-Z3-

Jedyną wadą jest cena :) Ale może o antenie ktoś też myślał (jak zobaczyłem to u jednego z ultramaratończyków to stało się to dla mnie oczywiste)


  • Prozor lubi to

#931 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 17:31

No tak, ale to raczej konfiguracja do nawigacji i przy ustawieniu Zetki w poziomie, faktycznie złącze znajdzie się na dole ;).

Ale... No właśnie - tu jest przecież podpowiedź rozwiązania tak prostego, że aż głupio, że na to człowiek nie wpadł. Po dla konfiguracji z dołączanym dongle ANT (w Zetkach też można podłączyć zewnętrzny moduł ANT USB, tylko trzeba pamiętać o użyciu odpowiedniego oprogramowania, czyli być może odinstalowania ANT Radio Service i zainstalowania ANT USB Service) - wtedy przez przejściówkę microUSB-USB podłączamy kabel przedłużający, na końcu wkładamy dongla ANT USB2 i po problemie. W przypadku typowej konfiguracji tabletowej bez wbudowanego chipu ANT to całkiem rozsądne rozwiązanie - w położeniu poziomym tabletu i tak z boku wystaje dongle z przejściówką, wystarczy dołożyć kabelek, sam odbiornik ANT w okolicy hamulca Busido i problemy komunikacyjne się skończą.

Więcej - jeśli ktoś ma problemy z akumulatorem, to wystarczy podłączyć to do kabla z zasilaniem (specjalny kabel Y) lub do aktywnego przełącznika USB.

Gorzej, że w ten sposób nie można poprawić transmisji odbieranej przez Garmina Edge... 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#932 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 20:49

Witam.Panowie pytanko czy jest mozliwe ,ze roznice w pomiarze mocy miedzy trenazerami wynosza nawet kilkadziesiat watow?Np miedzy trenazerem tacx bushido a trenazerem bkool?Mam wrazenie ,ze tacx posiada swoja rzeczywistosc pomiaru mocy ,ktora nijak ma sie do pomiaru mocy w bkool.Tacx dosc mocno zaniza w stosunku do bkool.

 

Kilkadziesiąt watów czyli ile dokładnie i na jakim poziomie mocy? Różnice są oczywiście możliwe. Bez punktu odniesienia nie będziesz jednak w stanie stwierdzić, który pokazuje dobrze, a który źle. Z moich doświadczeń wynika, że trenażery Tacxa są dość dobre w estymowaniu mocy. Oczywiście z fabryki mogą wyjść różne modele, które odbiegają od specyfikacji i wtedy estymacja mocy może być zafałszowana. W większości przypadków dokładność Smartów Tacxa jest jednak na dobrym poziomie. Mniejsze zaufanie miałbym do Bkoola, który nie ma żadnej metody kalibracji.



#933 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:03

Prawd. jest tak co Prozor napisał, że ta niska kadencja ma wpływ na te ,,popuszczania''

 

Nie lubię za szybko kręcić ale dziś dla odmiany  jechałem na wyższej kadencji przy przełożeniu 34/28 lub 25 , przeważnie około 85-90  no i rzeczywiście te popuszczenia były ,,minimalne'', prawie niezauwazalne. Jazda godzinna w tym 6 dłuższych  8 min. kawałków na poziomie ca. Sweet Spot.

 

 

Może ktoś mądrzejszy da radę jak skutecznie( z jaką siłą)  zapinać koło motylkiem żeby się koło nie luzowało .

 

Jadę i po tych 7 min deptania 200 watt, zaczyna się stukanie -widać że rączka zacisku koła zmieniła położenie - Tacx trzyma- chyba nie jestem za gruby 76 kg? a może w ogóle tego motylka nie zaginać  , zacisk Tacxa zrobi porządek.

 

http://oi63.tinypic.com/358w5xu.jpg  -położenie startowe zacisk zamknięty

http://oi67.tinypic.com/e13onr.jpg  - położenie po którymś tam 8 min interwale

 

U mnie zacisk koła też się zawsze luzuje (tylko stukania nie ma). Zostawiam go tak. Rower it tak nie ma prawa wypaść z zacisku trenażera (mocno ściśnięty). Atom go nawet nie ruszy ;)



#934 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:06

U mnie jedyne co się rusza to książka, którą podkładam pod przednie koło. Dzisiaj mi wypadła/wysunęła się przy kolejnym interwale 115% FTP i jechałem w pozycji mocno aerodynamicznej.



#935 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:16

Że tak niedyskretnie wtrącę: interwał to jest raczej to, co pomiędzy...;)



#936 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:18

Ale nie w świecie w którym rządzi FTP :P


  • Prozor lubi to

#937 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:28

To co pomiędzy to odpoczynek ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#938 sempik

sempik
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:05

To ja się podzielę spostrzeżeniami co do estymowania mocy w bushido.

Parę dni temu wpadł do mnie kumpel z mocną nogą i SRMem. Ja pomiaru mocy nie mam. FTP sobie szacowałem na podstawie bushido.

Bushido kalibrowany na ciepło, lekko w lewo czyli za luźno.

Przy SRM'owych 200 zaniża ok 20-25 W.  Im wyższa moc tym rozjazd większy. Przy interwale 420 W bushido zaniża już ponad 40 W. 

Może to tylko mój egzemplarz tak ma. W każdym razie kompleks słabej nogi nieco zaleczony;)

 



#939 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 styczeń 2017 - 23:41

Co do zakłóceń.. Szczególna "kicha" jest z kanałem #10, ANT+ pracuje dokładnie na jego częstotliwości. ANT nie ma "frequency hoping" i jak ktoś nadaje na tej częstotliwości to mamy zero transmisji. Szczególnie jak jest to jakiś nadajnik "long range" (hmmm. konfiguracja jaką miałem u siebie :P )

Poważnie? Byłem pewien że ma i to inteligentniej zrobione niż BT tzn. rozpoznaje zakłócenia i sam się przełącza i oszczędza więcej energi od BT który przełącza się na okrągło.

 

Trzeba tylko skonfigurować master i slave aby to obsłużyły.

 

Domyślam się że jak ktoś ma tani chiński stick to może tego nie mieć.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#940 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 11:12

Aż popatrzyłem - na stronie Nordic (producent chipów ANT+) jest opisane co stostują - i jakie są konsekwencje różnych metod eliminacji interferencji. Z tego co zrozumiałem, ANT+ używa po prostu transmisji typu "burst" - aczkolwiek nie wiem jak pomoże to na zakłócenia od czegoś co nadaje cały czas.

 

ZIB - bo wkurza mnie trochę konieczność kalibracji trenażera, co oprócz Zwifta i TrainerRoad ma jeszcze PowerMatch (z aplikacji na PC / Mac-a?). Da się to jakoś odpalić w Golden Cheetah? 





Dodaj odpowiedź