Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#941 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 styczeń 2017 - 11:17

Aż popatrzyłem - na stronie Nordic (producent chipów ANT+) jest opisane co stostują - i jakie są konsekwencje różnych metod eliminacji interferencji. Z tego co zrozumiałem, ANT+ używa po prostu transmisji typu "burst" - aczkolwiek nie wiem jak pomoże to na zakłócenia od czegoś co nadaje cały czas.


W standardzie ANT jest to nazywane "Frequency agility" i według mojej wiedzy działa tak jak opisałem wcześniej.

 

 

 

Jak w ANT rozwiązano problem interferencji?

W związku z coraz większą liczbą urządzeń komunikujących się w paśmie ISM 2,4 GHz rośnie prawdopodobieństwo, że węzeł sieci ANT będzie korzystał z tej samej częstotliwości, co węzeł innej sieci. W większości przypadków nie wpłynie to na jakość transmisji w tej pierwszej dzięki bardzo krótkiej aktywności jej węzłów, która jest wymagana do przesłania wiadomości. Jednak jeżeli jakaś sieć "zmonopolizuje" daną częstotliwość, interferencji się nie uniknie. Aby im zapobiec, w protokole ANT zaimplementowano technikę frequency agility. Wprawdzie jej cel jest podobny, jak ten metody przełączania częstotliwości wBluetooth Low Energy, jest jednak zupełnie inaczej realizowana.

W obu przypadkach w efekcie zmienia się częstotliwość kanału, w Bluetooth cyklicznie, natomiast w ANT wyłącznie wtedy, kiedy jakość transmisji ulegnie znaczącemu pogorszeniu. Jakość łącza jest monitorowana przez wszystkie węzły, dlatego równocześnie wykrywają one jej spadek. Wówczas równocześnie przełączają się na częstotliwość, która jest kolejną na liście częstotliwości znanej i stałej dla wszystkich. Ta metoda synchronizacji jest prostsza i bardziej niezawodna niż techniki wymagającej wymiany dodatkowych informacji między węzłami master i slave, zwłaszcza gdy w kanale występują interferencje.

Kluczowe w technice frequency agility jest monitorowanie jakości łącza. W węzłach master i slave jest to realizowane nieco inaczej. W tych drugich przełączenie na nową częstotliwość następuje po stwierdzeniu określonej liczby wiadomości, które nie dotarły. Ta wartość progowa zależy od okresu transmisji przyjętego w danym kanale. Węzeł master zlicza z kolei potwierdzenia odbioru, które do niego docierają. Wartość graniczna w tym wypadku również zależy m.in. od okresu kanału.

źródło: http://elektronikab2...er#.WHye0twrJD8
 

pochodzenie informacji: http://www.digikey.c...ss-technologies

 

Wszystko dokładniej opisane w dokumentacji ANT+


  • mucher lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#942 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:49

Sport ANT+ to jest sieć w której wszystkie sensory wysyłają do wszystkich monitorów. Umożliwia to odczyt i obsługę pomiarów przez wiele urządzeń jednocześnie (wyświetlanie, logowanie, sterowanie wiatrakami, itd). Cały ruch idzie praktycznie bez potwierdzeń (wyjątkami są komendy wysłane z monitorów).

Zamiast hoppingu (agility) zdecydowano się na "odtwarzanie" utraconych danych (przez interpolację). Tu "jakość" odczytów praktycznie zależy od programistów softu na "terminialu". W większości danych jest dana "cumulative" i czas ostatniej zmiany, te dane powinny być właściwie użyte. Spadki do zera są raczej niezgodne z zaleceniami.



#943 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 styczeń 2017 - 11:27

Zamiast hoppingu (agility) zdecydowano się na "odtwarzanie" utraconych danych (przez interpolację).

Nie rozumiem dlaczego odtwarzanie/interpolacja miało by wykluczać "Frequency agility"

 

Przy okazji.
Jeżeli ktoś ma problemy z telefonowym wbudowanym ANT+ to zaleca się wyłączenie BT.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#944 ninefoto

ninefoto
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 15:42

Chcę kupić trenażer interaktywny i nie wydać góry pieniędzy. W związku z tym mam takie przemyślenia. Zawodowi kolarze osiągają średnią moc podczas etapu na poziomie 250W, pik godzinny 300W, pik 20minutowy 400W, pik 10sekundowy 1100W. Powiedzmy, że są kolarze typu Greipel, którzy ten pik 10s mają dużo wyższy. Patrząc na te dane pytanie jest takie: jaki jest sens kupowania trenażera, który symuluje nachylenie 10-15% zamiast np.6%? Wszystkie chyba średnie trenażery mają moc maksymalną 1minutową około 700W. Czyli wychodzi, że różnica będzie taka, że na trenażerze 10% będziemy jechać po prostu wolniej niż na tym z 6%, ale moc możemy zachować taką samą. Przy stromych podjazdach wyświetlanych na filmach rlv (zakładając, że mamy trenażer, który to obsługuje) będziemy po prostu jechać szybciej pod górkę, czyli nie będziemy sobie mogli porównać czasu z czasami rzeczywistymi np. na Alpe d'huez, ale za to krajobraz będzie nam się szybciej zmieniał i jak już tam kiedyś pojedziemy to przynajmniej trasę będziemy znali :-). Sens treningu sprintu na trenażerze pomijam, chociaż myślę że większość amatorów te 700W powinno dość konkretnie przytkać - i niech to będzie nawet 70km/h. Co z tego, że nierealnie - to trening jest nie wyścig. Widziałem gdzieś jak jakiś mistrz świata na torze napędzał ergometrem toster chyba 700W i niespecjalnie mu się to udało w ciągu minuty może. W razie czego można wziąć sobie na barana żonę albo sąsiadkę albo obie jak kto silny i zrobić maksymalną liczbę przysiadów w 10s. Dobrze kombinuję?



#945 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 styczeń 2017 - 15:57

Jeśli ma być interaktywny i niech chcesz osiągać dużych mocy przy realnych prędkościach to myslę że wystarczy Tacx Flow z Deca.

Chyba najtańsza opcja.



#946 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:39

Nie rozumiem dlaczego odtwarzanie/interpolacja miało by wykluczać "Frequency agility"

To nie tak.
Agility wyklucza sieć mesh (każdy z każdym), gdyż wymaga potwierdzeń.
Głównym założeniem ANT+ jest "low energy" (a potwierdzenia to jednak spory koszt).
"Odtwarzanie" zostało wybrane jako metoda rozwiązywania problemów transmisji w ANT+.

jaki jest sens kupowania trenażera, który symuluje nachylenie 10-15% zamiast np.6%?
..
Przy stromych podjazdach wyświetlanych na filmach rlv (zakładając, że mamy trenażer, który to obsługuje)
będziemy po prostu jechać szybciej pod górkę, czyli nie będziemy sobie mogli porównać czasu z czasami
rzeczywistymi np. na Alpe d'huez, ale za to krajobraz będzie nam się szybciej zmieniał i jak już tam
kiedyś pojedziemy to przynajmniej trasę będziemy znali :-).
..
Co z tego, że nierealnie - to trening jest nie wyścig.
..
Dobrze kombinuję?

Przede wszystkim będzie ciszej. Zostało to wielokrotnie powiedziane.. To co ma max 15% będzie o niebo lepsze niż to co ma 2%.

Programy "treningowe" posługują się zazwyczaj mocą, na video będziesz wspinał się z taką prędkością, jakbyś jechał "w realu".
Tylko jadąc pod górkę 15% z kadencją 140, kiedy licznik pokazuje 70km/h.. czuje się pewien dyskomfort braku realności (bo na video pokazuje 3km/h).

Oczywiście pomijam opcje "mercy", gdzie nachylenie jest skalowane.. albo ktoś wpisuje swoją wagę na poziomie 10kg)
Czyli jednak porównanie czasów będziesz mógł zrobić, niezależnie od trenażera.

Większy zakres nachylenia ma jeszcze jedną zaletę: bardziej równomiernie zużywają się łańcuch i kaseta, używasz po prostu przerzutek (i w przypadku 15% raczej obu).
Trening treningiem.. ale kiedyś trzeba wyjść na słońce i fajnie byłoby, żeby to co wytrenowaliśmy dało się powtórzyć.

Kombinujesz jak koń pod górkę. Jeżeli nie powiedzieć, że wręcz dryfujesz na mieliznę.

#947 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:08

To nie tak.
Agility wyklucza sieć mesh (każdy z każdym), gdyż wymaga potwierdzeń.
Głównym założeniem ANT+ jest "low energy" (a potwierdzenia to jednak spory koszt).
"Odtwarzanie" zostało wybrane jako metoda rozwiązywania problemów transmisji w ANT+.

 

Skąd pomysł że w sportowych czujnikach jest używana topologia MESH?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#948 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:10

Dobrze kombinuję?

 

Źle kombinujesz ;) O prędkości w filmach i wirtualnej rzeczywistości decyduje moc. Będziesz więc jechać z taką samą prędkośćią na obydwóch trenażerach tylko na innej przerzutce. Ot cała różnica.

 

A z przysiadami zgoda. Mogą być lepszym wyjściem na zbudowanie siły niż treningi na niskiej kadencji. A w dodatku konkretnie wzmocnią mięśnie stabilizujące.



#949 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:16

Oj, chyba przerzutka zostanie ta sama. Przełożenie może się zmienić ;)

 

ANT: Heh.... Dzielicie włos na czworo, a i tak z tego nic nie wyniknie. Jest jak jest i trzeba kombinować jak przeskoczyć ograniczenia związane z zakłóceniami. Póki co chyba najlepszym wyjściem jest przedłużacz z umieszczeniem antenki w pobliżu trenażera.

 

Swoją drogą ciekawa koncepcja - rezygnuje się ze sterowania na kablu na rzecz transmisji bezprzewodowej, żeby jednak wprowadzić przewód, bo sygnał za słaby...

 

Jakby jeszcze piszący aplikacje treningowe przyjęli do wiadomości, że zakłócenia w niektórych (mieszkaniach blokowych zwłaszcza) sytuacjach są poważnym problemem, to może od razu by to uwzględniali w aplikacjach. Czyli np. przyjecie, że w przypadku zerwania transmisji przyjmuje się uprzednią wartość danych, a nie rejestruje zero - tak jak kiedyś rejestrował moc edge 500 (brak transmisji z miernika mocy: przez 3s poprzednia wartość) - dzięki temu uniknęłoby się dziur w danych, choć minimalnie mogłoby to przekłamywać końcowe dane, ale to tylko w przypadku dużych amplitud mocy (VI (Variability Index) - porównanie NP/AP: jeśli blisko 1 to równe tempo, jeśli np. 1,21 to dużo skoków, rwania itd.) jeśli (jak w edge 500) przyjąć, że w momencie otrzymania wartości zero przez 3s pobiera się poprzednią wartość, to faktycznie może to trochę zawyżać, ale wystarczy sprawdzić, jaką wartość np. prędkości trenażer wysyła - jeśli >0 to prawdopodobnie moc jest zerowa i taką należy zarejestrować, ale jeśli =0 (wszystkie dane) to prawdopodobnie jest to efektem braku sygnału. Tak sobie teoretyzuję, ale to chyba ma sens...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#950 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:32

Wiem, wiem... taki żargon.

 

Zgadzam się, że konieczność umieszczania anteny ant+ na kablu dla lepszej jakości sygnału mocno przeczy samej idei komunikacji bezprzewodowej. Dlatego uważam, że trenażery Smart powinny posiadać możliwość podłączenia przez kabel USB do komputera. Wiele osób na pewno preferowałoby takie rozwiązanie. W dodatku update firmware przez kabel byłby bardziej bezpieczny. Aktualizacja przez BLE to taki mały horror. Wiele trenażerów zostało już w ten sposób bezpowrotnie uszkodzonych. Nie wiem jak to się producentom kalkuluje.



#951 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:43

ANT: Heh.... Dzielicie włos na czworo, a i tak z tego nic nie wyniknie. Jest jak jest i trzeba kombinować jak przeskoczyć ograniczenia związane z zakłóceniami. Póki co chyba najlepszym wyjściem jest przedłużacz z umieszczeniem antenki w pobliżu trenażera.


Ja chcę tylko upewnić się że źródłem problemów nie jest sam protokół ANT+ i że BLE nie jest od niego w tym lepszy.
Z tego co mi wiadomo problemy mogą występować jak używany jest jednocześnie BLE i wbudowany ANT+ na tym samym telefonie i wynika to z wad konstrukcyjnych telefonu.
To że u kogoś działa BLE a ANT+ gorzej albo odwrotnie to jeszcze nie oznacza że któryś jest gorszy,
bo może być akurat sytuacja że jeden z nich działa na kanale który w danym miejscu jest zaśmiecony.

Ogólnie chciał bym wiedzieć gdzie leży problem i jakich urządzen używają osoby które maja problem z połączeniem.

Będzie trzeba pomyśleć nad opcjami zaawansowanymi dla ANT+ żeby raz na zawsze się pozbyć problemów w danej okolicy.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#952 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:37

Z tego co mi wiadomo problemy mogą występować jak używany jest jednocześnie BLE i wbudowany ANT+ na tym samym telefonie i wynika to z wad konstrukcyjnych telefonu.
 

Nie wiem czy w ogóle taka sztuka pójdzie. Mam generalnie wszystkie czujniki( wahoo speed, wahoo speed + cadence, 4iii , puls Ticr ale gdzieś zaginął) dwusystemowe i nie bardzo chciało to grać.

 

Próbowałem odpalić na Xperii Z3 Compact ( ma wbudowane ANT+) Powerpeaks - tutaj łaczenie  via ant i Ipbika łączność przez BLE-  był jakiś problem.

Ale spróbuję jeszcze w IPbiku w ustawieniach poszukać/coś powyłączać  może akurat zadziała.

Wtedy pamiętam nie miałem cierpliwości.

 

 

 

 

 Za to w drugą stronę (tzn 1 nadajnik/sensor ant/ble na  2 urządzenia)   łączność działa bezproblemowo- czyli  przykładowo podczas jazdy na rowerze  miernik mocy, pulsu, prędkości... - jednocześnie podłączony do Sigmy Rox przez ANT i do LgG2 mini przez BLE , z takim zestawem jeżdżę od jakiegoś czasu generalnie 0 problemów. )



#953 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:00

WAktualizacja przez BLE to taki mały horror. Wiele trenażerów zostało już w ten sposób bezpowrotnie uszkodzonych. Nie wiem jak to się producentom kalkuluje.

 

Skopany proces aktualizacji, brak weryfikacji czy wgrany firmware nie ma błędów. Wystarczy suma kontrolna itp. Jeśli jest błąd to trenażer powinien uruchamiać przynajmniej bootloader i czekać na przekazanie poprawnych danych. O ile pamiętam obecnie Tacx w ten sposób realizuje aktualizację oprogramowania: na pewno NEO - w przypadku nieudanego/nieprawidłowego procesu aktualizacji trenażer specyficznie się zgłasza i program narzędziowy ponawia wysyłkę firmware.

Update.jpeg

 

The NEO smart gives a message DfuNrf during update or connection.

When the firmware version is not updated, and the update hangs, then it is possible that with the next connection you will see (DfuNrf). Start update proces again, and during the update turn the Bluetooth connection off/on when asked. There is a message on the screen when you need to do this.

Use the Slidebar to turn Bluetooth off/on (not in settings). This will not turn off the app. When the update "hangs" for longer then one minute, then turn Bluetooth off and on so the process continues. When the update is ready you will see that the NEO has its original name back. 

 

Ponoć to samo jest już w pozostałych trenażerach (choć głowy nie daję!), ale faktycznie na początku niejeden trenażer Tacx'a został zceglony, zwłaszcza w pierwszych wersjach aktualizatora na androidzie...

 

 

Będzie trzeba pomyśleć nad opcjami zaawansowanymi dla ANT+ żeby raz na zawsze się pozbyć problemów w danej okolicy.

 

O i to jest konkretne podejście. 

 

 

Nie wiem czy w ogóle taka sztuka pójdzie. Mam generalnie wszystkie czujniki( wahoo speed, wahoo speed + cadence, 4iii , puls Ticr ale gdzieś zaginął) dwusystemowe i nie bardzo chciało to grać.

 

Nie wiem, czy problem nie w tym, że jest to jeden chip i być może jedna antena transmisyjna? Nie sprawdzałem tej opcji....

 

 

 Za to w drugą stronę (tzn 1 nadajnik/sensor ant/ble na  2 urządzenia)   łączność działa bezproblemowo- czyli  przykładowo podczas jazdy na rowerze  miernik mocy, pulsu, prędkości... - jednocześnie podłączony do Sigmy Rox przez ANT i do LgG2 mini przez BLE , z takim zestawem jeżdżę od jakiegoś czasu generalnie 0 problemów. )

 

No to musi działać, nadajnik ANT po prostu sobie nadaje i słuchać każdy może. O ile jest zasięg, brak zakłóceń zagłuszających transmisję, no i nadaje w języku zrozumiałym dla odbiornika ;) - prywatne ANT też są...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#954 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:37

Siemanko.

Dziś podczas treningu na tacx flow smart po 52 minutach z wyświetlacza na telefonie przestały wyświetlać mi się dane z trenażera pojawiły się tylko dwie kreski i tyle tak samo z programem Golden Cheetah na laptopie. Trenażer nie stracił mocy oporu była taka sama ale ponowne próby uruchomienia nie dawały rezultatu dopiero po odłączeniu trenażera od prądu i ponowne podłączenie pomogło.

Co może być przeczyną? Czy mam się zacząć martwić że coś się psuje czy raczej nie ma co się wcześniej zamartwiać?

Dodam że trenażer jest nowy w grudniu kupiony wcześniej nie występowały takie problemy. 

 



#955 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:56

Jak jednorazowo to może być przypadek. Elektronika mogła po prostu się zablokować.

Jak zacznie się powtarzać, to ewentualnie możesz wtedy myśleć o martwieniu się. 

Jeśli laptop miał antenkę na kablu w pobliżu trenażera to można ewentualnie wykluczyć zakłócenia. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#956 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 11:04

Zobaczę przy następnym treningu ale denerwująca sprawa.

Do laptopa mam ant stick rower z trenażerem stoi zawsze w tym samym miejscu nigdy wcześniej problemu nie było. 



#957 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:54

Mateusz w moim przypadku po drugim czy trzecim razie gdy powtórzyła się taka sytuacje trenażer padł na amen i pokazywał zawrotne moce rzędu 4 watt ; ) 

Co gorsza otrzymałem własnie reklamacje z deca i mam problem z kalibracją, o ile wcześniej nie było problemu to teraz maksymalny poziom docisku znajduje się na czerwonym polu, po przekręceniu śruby docisku o 1/4 obrotu wywala error 

 

Screenshot_20170105_105556.png
 
Screenshot_20170105_105648.png
 


#958 ninefoto

ninefoto
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 11:30

Zdecydowałem się na Elite Rampa. Chciałbym wykorzystywać Real Software na PC. Pani z Elite napisała mi, że mogę sobie dokupić coś takiego: https://www.shopelit...h-real-software.Czy ktoś tego używał? Wie jak to działa? Czy ten dongle jest z programem wgranym na nim czy też tylko nadajnik/odbiornik ANT+? A może można jakoś inaczej to skonfigurować - np dokupić sobie osobno nadajnik ANT+ albo podpiąć się do trenażera przez Bluetooth? Tylko co z Real Software - skąd wziąć? W ich sklepie nie widzę opcji samego oprogramowania. Wiem, że zawsze mam opcję np. Golden Cheetah, więc nie panikuję, ale w Elite jest dużo filmów robionych przez użytkowników, więc myślałem sobie, że coś się da wybrać. Macie jakieś źródła dobrych filmów darmowych w HD?



#959 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 styczeń 2017 - 12:44

Pani jest pracownikiem Elite i dobrze sprzedaje produkty swojej firmy. Premia dla niej!
Ale.. Software od Elite nie jest najwyższych lotów. Opinia ta jest niestety wielokrotnie powtarzana. Filmy też nie powalają, ani wyborem, ani jakością ani ceną.
Ten dongle.. to tylko dongle ANT'a, nic na nim nie ma, program trzeba zainstalować "normalnie". Nie bardzo wiem, o co chodzi, ale soft (do tej pory?) dawali za free (przynajmniej z trenażerem).

Elite i filmiki użytkowników? To chyba jest coś nowego. Filmiki użytkowników to głównie Kinomap albo CycleOps VirtualTraining.
Poza tym większość to komercja. Czasami dają "coś" za darmo, warto przeszukiwać różne strony z filmikami.
Darmowych filmików to nigdy nie było za wiele. Chyba głównie CyclingRLV, ale ostatnio strona "trochę" umarła.

O RLV jest jedna prawda: na początku ludzie chcą mieć masę filmów.. a potem "ten ulubiony" jest w kółko wałkowany (hmm. np. ja mam Battenkill i "prywatną" Kaszeberundę).
Wszelkie "epiki" można przejechać raz-dwa razy (bo ciągle pod górkę.. nudą wieje).

Szkoda, że profesjonalne teamy nie publikują swoich filmików z objazdów tras.. Pojechać za Mają Włoszczowską to byłby fun :D
  • Prozor lubi to

#960 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:11

Panowie dramat :( Jechałem właśnie z TR trening 3 godzinny, przed drugą godziną trenażer zaczął lekko popuszczać, po restarcie pracował dobrze, potem znowu i tak za 3 razem buchnał i poleciało pełno dymu jakby poszedł jakiś bezpiecznik. Kupowałem miesiąc temu na bike24 Tacx Genius.. Mam nadzieję, że uda mi się go zareklamować.. Jeśli chodzi o moc, zaledwie 170W podczas jazdy bo to długi trening. Podczas wcześniejszych treningów raz na jakiś czas też miał tendencje do popuszczenia ale to tak jednorazowo, wtedy się tak jakby blokował - zapalały się lampki na czerwono i restartowałem go. To tak raz na cały trening ze 4 razy miałem a treningów mam już kilkadziesiąt za sobą.

 

Sprawdziłem go jeszcze na sofcie Tacx i na początku jest ok, po 5 sekundach wyskakuje overvoltage (skąd w ogóle się bierze ten problem, to problem w trenażerze, czy w gniazdku?), także nie da się jeździć. Miał ktoś taki problem? Boję sie, że będą chcieli jakichś logów z softu Tacx a ja trenuję na TR.. jak to może wpłynąć na gwarancje?

 

Ch... człowiek strzela, w środku planu treningowego a tu takie coś.. Chyba sobie sprawię trenażer zastępczy jakiś najprostszy z Decathlonu na takie wypadki (http://www.decathlon...id_8315759.html) żeby z godzinę dziennie pokręcić na określonym tętnie, wiem jakie mam na interwałach w TR, więc może dałoby radę... Da się na czymś takim zrobić interwały po 300W? Pewnie ze 2-3 tyg będzie trwała reklamacja, beznadzieja.





Dodaj odpowiedź