Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#961 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 styczeń 2017 - 23:17

Elektronikiem nie jestem, ale może to coś podobnego i pomoże
https://www.forumrow...ladu-oporowego/

#962 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 styczeń 2017 - 07:33

Nie ma co grzebać w bebechach dopóki jest na gwarancji, bo później mogą nie uznać i zostaniesz z cegłą.

Co prawda można odkręcić pokrywkę od strony elektroniki i wizualnie sprawdzić co się zjarało - jak był dym to musiała jakaś część elektroniki się sfajczyć i na pewno nie bezpiecznik (przepalenie bezpiecznika nigdy nie wiąże się z dymieniem, no chyba, że bezpiecznik "drutowany"). Na ogół z elektroniką tak jest, jak coś się ma zepsuć, to raczej na początku eksploatacji.

Wysyłka do sprzedawcy, niestety koszt "nieco" większy niż do sklepu w PL.

 

Ten z Deca niby do 0,5kW. Tylko czy jest sens zakupu? Może lepiej/taniej pożyczyć albo wynająć jakiś?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#963 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 styczeń 2017 - 08:56

Kupowałem miesiąc temu na bike24 Tacx Genius.. Mam nadzieję, że uda mi się go zareklamować.. 

Tam na stronie sklepu masz takie coś ,,Request Form'' -odpowiadają prawie natychmiast.

 

(czyli żeby zarżnąć/sprawdzić  trenażer trzeba go codziennie 3h katować?!- ale jak tyle wysiedzieć, musisz mieć  niezłe zaparcie ) 



#964 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:43

Napisałem, że można by orientacyjnie sprawdzić, co się stało. Potem oczywiście gwarancja. Też twierdzę, że jeśli poszedł dym, to napewno jakieś grubsze zwarcie, a nie bezpiecznik.

Najtaniej chyba byłoby wziąść Bkool "na testy" a potem odesłać...albo sobie zostawić, jesli za tamten oddadzą kasę. Tylko nie wiem jak długo trwa dostarczenie.

Nie wiem jakie tam mają prawo, u nas mógłbyś oddać jako niezgodność z umową i wziąść kasę ;)



#965 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 12:21

Ja odsyłam swojego Elite Rampa, problemem było zwiększenie oporu przy jednoczesnym transmitowaniu mocy na poziomie 60-90w... mam nadzieję że się szybko wyrobią z przysłaniem nowego...



#966 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:09

Dzięki za namiar na Request Form, próbowałem kontaktu ze szczegółów produktu przez E-mail Support ale na razie cisza.

 

(czyli żeby zarżnąć/sprawdzić  trenażer trzeba go codziennie 3h katować?!- ale jak tyle wysiedzieć, musisz mieć  niezłe zaparcie )

Nie ma lipy i op...nia, nie mówiłem ;) ? 3h mam w niedziele, na co dzień mam 1-1,5h interwały. Mam też jeden dzień wolny od wszystkiego, bo tak to jeszcze trenuję górę. Jeszcze jestem za cienki żeby więcej mówić. Mogę dodać, że polecam ustawić swoją ulubioną muzykę i nastawić się na jakieś cele - TR w tym pomaga. A co do zakupu trenażera, mieliście rację, że filmy i wirtualny świat są fajne na początku i żeby nie kierować się wyborem trenażera, dziś jadę na samych słupkach i mam wirtualnego trenera. Nie wiem czy 2gi raz wybrałbym ten sam trenażer, na pewno nie brałbym tak jak wcześniej pod uwagę generowania świata wirtualnego ze swoich tras, filmów HD, tylko niezawodność, zgodność z TR i na pewno z jakimś edytorem treningów (TTS4 ma fajny, można w nim przerysować to co ma TR).



#967 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:28

Dzięki za namiar na Request Form, próbowałem kontaktu ze szczegółów produktu przez E-mail Support ale na razie cisza.

 

Najlepiej kontaktować się z Bike24 mailami. Jeśli mam sprawę, która dotyczy jakiegoś zamówienia to odpowiadam na maila, który był potwierdzeniem złożonego zamówienia. Opisuję problem i w ciągu 24 godzin mam odpowiedź. Za każdym razem kiedy coś zwracałem koszty przesyłki pokrywał sklep. Dostawałem pocztą elektroniczną etykietę adresową na paczkę zwrotną. Zostawiałem na poczcie, a po trzech dniach towar był z powrotem w Bike24. Tyle, że teraz mieszkam w Belgii i nie wiem jak traktują klientów z Polski.

Patrząc po kosztach dostawy to raczej klient składający zamówienie z dostawą do Polski jest lekko kopany. Oby nie było tak samo ze zwrotem.



#968 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:52

Skoro jesteśmy przy temacie to Golden Cheetah ma bardzo fajny tekstowo/graficzny edytor treningów. Można bardzo szybko i sprawnie stworzyć trening interwałowy. Polecam.



#969 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 22:12

Jeśli ktoś kupuje trenażer i leci programem tak jak ja, to nie ma czasu na utratę budowanej formy. Dlatego wczoraj testowałem w Deca najtańszy trenażer i myślę, że to jest dobre rozwiązanie zastępcze ale przed zakupem dziś podłączyłem trenażer, żeby sprawdzić, czy usterka jest trwała. Zrobiłem kalibracje w TR, zadziałało - dojadę go do końca, pomyślałem, bo mi powiedzą, że nic mu nie jest. Zrobiłem trening interwałowy tuż pod FTP i udało się. Zawiesił się 3 razy, zapalają się wtedy wszystkie czerwone lampki i wtedy nie daje oporu. Pewnie na TTS4 sygnalizowałby Overvoltage, ale na TR nie ma takiego powiadomienia. Od początku tak się zachowywał, średnio kilka razy w ciągu godziny, dziś również 3 razy go restartowałem ale dopiero wczoraj skojarzyłem to z prawdopodobną ochroną przed przepięciem? Trochę to jest irytujące, bo zamiast pedałować wstaję i go restartuje a potem muszę wejść na 90obrotów pod FTP i znowu odpuszcza. Po 3 czy 4 takich zwiechach reszta treningu była ok. Kiedyś tutaj opisywałem ten problem, to się okazało, że te trenażery tak odpuszczają, że parametry fabryczne ich oporu to ściema, że jak się mocniej wciśnie to tak jest. U mnie to występuje niezależnie od watów. Czasem na 150W się zawiesza, parę razy dobrnąłem do 1100W przy mega sprincie. W specy ten model ma max power 2000W

 

Ostatecznie muszę go pewnie odesłać. Nie wiem dlaczego tak kopcił a dziś zrobiłem na nim trening, co prawda z małymi przeszkodami ale jednak. Bike24 dotąd nie odpowiedział na maile.



#970 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 22:53

To jak działa twój trenażer jest absolutnie niedopuszczalne. To przecież produkt z wysokiej półki! Reklamuj go. Drugi rok jeżdżę na prawie najtańszym interaktywnym trenażerze Tacxa (Vortex) i może raz zdarzyła się jakaś zwiecha. Dwa razy chyba kontrolka nie chciała zapalić się na zielono tak jak powinna (trenażer i tak działał normalnie) to przełączyłem do innego gniazdka/slotu w przedłużaczu i wszystko wróciło do normy. O żadnym puszczaniu oporu nie ma absolutnie mowy, a treningi są całkowicie bezstresowe. Siadam i jadę. Nawet kalibracje praktycznie odpuściłem bo okazało się że jak ciśnienie jest w granicach 7-7.5 bara i pokój jest dobrze wietrzony to waty elegancko zgadzają się z pomiarem mocy i mogę bezstresowo korzystać z trybu ERG. Ale może działa tu zasada, że im bardziej skomplikowane urządzenie tym większa szansa, że coś się ... zepsuje.



#971 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 26 styczeń 2017 - 15:55

 Zawiesił się 3 razy, zapalają się wtedy wszystkie czerwone lampki i wtedy nie daje oporu. Pewnie na TTS4 sygnalizowałby Overvoltage   Kiedyś tutaj opisywałem ten problem, to się okazało, że te trenażery tak odpuszczają, że parametry fabryczne ich oporu to ściema, że jak się mocniej wciśnie to tak jest. U mnie to występuje niezależnie od watów. 

Ja mam bliźniaczy trenażer (Ironman), ale tylko raz w ciągu roku musiałem go restartować, a właściwie to nie sam trenażer, ale soft TTS po którejś aktualizacji Win10. I tylko raz na kilka sekund wyświetlił mi się komunikat Overvoltage - kiedy po mocnym interwale zszedłem gwałtownie z obciążeniem. Ja swój trenażer katuję dość intensywnie z obciążeniami znacznie wyższymi niż 170 watów. Kiedyś jechałem prawie 3 godzinną jazdę po śladzie gps w terenie górzystym i jakoś nie było problemu z przegrzewaniem czy innymi takimi niepojącymi objawami. Co do uślizgów - NIGDY nie pojawiły się przy jeździe z programem treningowym z Catalyst czy też innym tego typu. Te uślizgi pojawiają się przy jeździe po trasach wideo kiedy  np. mamy podjazd 9 i więcej procent i niską kadencję, a prędkość 11-12 kmh. Zresztą jak się spojrzy na charakterystykę trenażera i krzywą oporu to widać wyraźnie, że przy takiej prędkości nie jest w stanie więcej jak 250 watów oporu wygenerować. Przy 25 - 30 kmh praktycznie nie ma szans aby osiągnąć moc, która spowodowałaby uślizgi. Jak napisał kolega powyżej - z Twoim sprzętem coś jest nie tak. 



#972 KWAK

KWAK
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:12

Może ktoś wie jak sobie poradzić z takim problemem. Mam tcx-a i flow. Wszystko jest poprawnie skonfigurowane i ustawione. Po rozpoczęciu treningu, obciążenie jest na poziomie ok. 2%, mimo że jadę po płaskim, moc to 90-110 wat. Po jakimś czasie, może to być 5 min, 10, 15, a nawet 30 trenażer puszcza i zachowuje się normalnie. Nie wiem gdzie leży problem, czy to software - problem, tak mi się wydaje, powstał po którejś aktualizacji TTS 4, czy może to sam trenażer. Jest on jeszcze na gwarancji, tak więc w razie czego może go reklamować. 



#973 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 17:20

Tutaj jeszcze coś odnośnie pomiaru mocy w trenażerach. Nowy Kickr i porównanie jego estymowanej mocy do mocy z mierników. Moc z Kickra okazuje się nie tylko równie dokładna ale też responsywna na sprintach. A więc wyraźnie widać, że da się to wszystko dobrze zrobić.
 
https://youtu.be/p0k9dOptuw8?t=13m36s

#974 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:56

Kickr to chyba ma miernik mocy - przy tej cenie powinien?

 

Z innej beczki, ale może to się przydać. Dziś w wieściach z grupy GoldenCheetah wpadło rozwiązanie problemów komunikacyjnych trenażerów Tacx'a - właściwie problem dotyczył Vortexa, ale sądzę, że raczej dotyczy wszystkich trenażerów Tacx'a.

 

Just a follow-up on this. It turns out that it was a Bluetooth 'conflict' issue. I turned bluetooth on my phone off completely, and everything works as expected! Yay! Thanks for all of your help guys!
 
Just a note that the trainer didn't show up as a connected bluetooth device on my phone, but it obviously was still conflicting until I actually turned bluetooth off completely.

Darren Cope
 
co doprowadziło do następującego wniosków:

If you TacX trainer FE-C is not working as expected trying turning off bluetooth on your phone/ipad/other controller device. i.e. your phone connected to the trainer via bluetooth will stop the trainer from connecting via ANT+ to GC.

NOTE: The trainer may not appear under the list of connected Bluetooth devices on your phone or tablet, but the connection may still be interfering. To ensure there is no conflict, turn bluetooth on your device off entirely when training.

oraz 

Troubleshooting TacX Device FE-C connection

If you TacX trainer FE-C is not working as expected trying turning off bluetooth on your phone/ipad/other controller device. i.e. your phone connected to the trainer via bluetooth will stop the trainer from connecting via ANT+ to GC.

 

no właśnie - zastanawialiśmy się nad problemami komunikacyjnymi, ale może faktycznie rozwiązanie jest banalnie proste - wyłączyć BT na sparowanym urządzeniu. Ewentualnie usunąć parowanie - może na jedno wyjdzie, choć autor wpisu ma co do tego wątpliwości i dla pewności zaleca jednak wyłączenie BT przy używaniu ANT. Muszę spróbować, bo może rzeczywiście problemem jest moduł komunikacyjny (lub jego oprogramowanie) trenażera i należy zadbać o wyizolowanie transmisji tylko do ANT+.

Gorzej jak jakiś sąsiad podłączy się w tym czasie do trenażera ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#975 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 23:00

Nie ma. Miernik miała pierwsza wersja i był on niesamowicie problematyczny (awaryjny, niedokładny itd.). W drugiej wersji całkowicie wywalili tensometry i postawili na zaawansowaną estymację mocy z kompensacją temperaturową i uwzględnieniem tempa przyspieszania/zwalniania koła zamachowego w równaniach. 



#976 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 01 luty 2017 - 13:15

no właśnie - zastanawialiśmy się nad problemami komunikacyjnymi, ale może faktycznie rozwiązanie jest banalnie proste - wyłączyć BT na sparowanym urządzeniu. Ewentualnie usunąć parowanie - może na jedno wyjdzie, choć autor wpisu ma co do tego wątpliwości i dla pewności zaleca jednak wyłączenie BT przy używaniu ANT. Muszę spróbować, bo może rzeczywiście problemem jest moduł komunikacyjny (lub jego oprogramowanie) trenażera i należy zadbać o wyizolowanie transmisji tylko do ANT+.

Gorzej jak jakiś sąsiad podłączy się w tym czasie do trenażera ;)

Pisaliśmy już @Prozor tak ja jak i ty parę postów wcześniej. Spotkałem się gdzieś  (w tej chwili nie znajdę żródła) z informacją od producentów ANT+ o wadach obecnych telefonów które korzystają ze zintegrowanych chipów gdzie są 2 protokoły wsadzone na jedną kość z jedną anteną.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#977 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 09 luty 2017 - 11:32

Witam Wszystkich.

Mam takie pytanie: Gdzie w Golden Cheetah zapisują się treningi? Gdzie jest folder gdzie one się zapisują?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 

 


#978 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 09 luty 2017 - 15:02

Chodzi ci o plik wykonanego treningu czy o plan treningu interwałowego zrobionego w edytorze treningów? Ścieżki folderów gdzie GC zapisuje takie rzeczy możesz znaleźć w opcjach (tools>options)  pod rubrykami "Athlete Library" (nazwa użytkownika>activities) i "Workout and Video Sync Library'. Zwróć uwagę jednak, że pliki jazd będą zapisane w formacie .json. Jeśli potrzebujesz pliku z treningiem np. do wysłania ręcznie na jakąś stronę, której GC nie obsługuje z funkcji "Share online", to najlepiej wyeksportować plik treningu np. do pliku tcx (zaznaczasz trening i naciskasz ctrl+E albo wybierasz activity>export)



#979 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 09 luty 2017 - 18:07

Chodzi mi czy da się jakoś taki trening wgrać na strave? 



#980 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 09 luty 2017 - 18:18

Tak - otwierasz trening i z menu Share > Share Online; jest Strava do wyboru.


  • Arked lubi to



Dodaj odpowiedź