Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#981 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 09 luty 2017 - 19:19

Wcześniej w opcjach musisz tylko autoryzować połączenie GC ze Stravą (tools>options>passwords>strava -> authorise).



#982 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 09 luty 2017 - 20:03

Ok super 

Dziękuję Wam Wszystkim za pomoc



#983 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 12 luty 2017 - 18:45

Mam jeszcze pytanie.

Często zdarza mi się w Golden Cheetah podczas jazdy ,że wykresy po pewnym czasie są poziome czyli jakby trenażer zerwał połączenie z programem. (wykres pulsometru działa cały czas)

Czy gdy trenażer zerwie na ułamek sekundy połączenie to nie połączy się z powrotem? Czy Wam się tak zdarza? 

Ciężko podczas treningu schodzić z roweru i włączać wszystko od nowa.

(Co prawda jak na razie sugeruję pulsem ale jednak chciałbym mieć wszystkie dane)

 

Dodam ,że czasami dzieje się tak po paru minutach a czasami nawet po godzinie. 

 



#984 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 luty 2017 - 18:58

Mam troszkę z innej beczki pytanie nie techniczne. W trakcie jazdy na trenażerze zauważyłem dziwny wykres tętna.

Na szosie w sezonie jeździ się różnym tempem i tego nie widać. Na trenażerze ostatnio mam 15 minutowe odcinki z identyczną kadencją i takim samym obciążeniem. Natomiast tętno dochodzi mi do około 145 a później spada o 3 - 5 uderzeń/min za jakiś czas z powrotem rośnie i jest normalnie. Wspomnę że próg mam na około 150. Czy to normalne czy lepiej iść na badania? 



#985 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 22 luty 2017 - 20:19

Wahania tętna na poziomie 3-5 bpm to jest przecież nic. Szkoda sobie czymś takim głowę zawracać.



#986 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 26 luty 2017 - 14:10

Witam,
Kupiłem trenażer Taxc Fortius. Problem jest z filmami VR. Odtwarzane są w przyspieszonym tempie. Jaka może być przyczyna ?

#987 P@ul13

P@ul13
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 20:16

Witam

Mam pytanie. Kupiłem opone elite coperton do trenazera tacxa i rolka trenazera została oklejona białą gumą. Czy to jest normalne działanie opony czy coś jest nie tak. Pytam bo do tej pory używałem opny tacxa i ona nie zostawiala śladu na rolce trenazera



#988 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 marzec 2017 - 21:33

Prawdopodobnie za małe ciśnienie w oponie, bo do rolki powinna przylegać tylko ta twarda, czerwona część opony.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#989 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 15:11

Witam Wszystkich

Ostatnio trenując z Tacx Flow Smart i Zwift zauważyłem że kadencja jaka odczytuje aplikacja jest dużo za niska 30-35%

Pytanie czy to przypadłość Zwift czy moze trenażer nawala...

Drugi problem to że  jadąc np w regeneracji program podaje mi 115 W i rytm  110 RPM i nijak nie moge wyciągnąć tych parametrów tzn dopasowanie mocy i kadencji jest niemozliwe... jadąc na najlżejszym przełożeniu mam wymaganą moc ale kadencja 70 jak przyśpiesze do wymaganych 110 RPM to moc idzie na 130W w czym problem

Mam czujniki Garmina i kadencji może jest możliwość połączenia ich ze Zwiftem a z Tacxa tylko moc i w druga stronę sterowanie obciążeniem? 



#990 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 15:17

Problem w krzywej mocy trenażera - po prostu przy danej prędkości jest minimalna możliwa do osiągnięcia moc, która pewnie jest powyżej 115 W - prawdopodobnie musiałbyś zredukować bieg. Nawet przy oporze elektromagnesu na zero, w środku masz też magnesy neodymowe które dają proporcjonalny do prędkości opór.

 

Jeśi chodzi o kadencję z garmina - jak najbardziej powinno dać się tak sparować; w Zwifcie powinieneś widzieć 2 czujniki kadencji. Generalnie kadencja z Tacxa nie ma za bardzo sensu; jeśli tylko możesz używaj czegoś, co naprawdę ją mierzy, a nie jak trenażer - estymuje.


  • Buquiet lubi to

#991 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 11 marzec 2017 - 18:06

Panowie szybkie pytanie bo nie jestem pewien:

Żeby podłączyć TACX BUSHIDO SMART T2780 do Zwifta i TrainerRoad potrzebuje tylko Dongla USB ANT+ czy muszę jeszcze zakupić to https://tacx.com/pro.../upgrade-smart/ ?


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#992 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 19:02

Wystarczy jakikolwiek dongle ant+.


  • lukaszm7 i HarveyDent lubią to

#993 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 marzec 2017 - 19:56

Co do twojej super wygląda i jest jak najbardziej rozwojowa, ale ten komputerowo generowany opis ćwiczenia (TTS) wyłączyłem po 15 sekundach nie można tego słuchać.

 

TTS ivona jeszcze jest znośny ale ten androidowy to fakt nie da się tego słuchać.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#994 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:40

Witajcie, mam takie pytanie. Chciałbym zakupić trenażer z virtualem ELITE RAMPA, ale wyczytałem w opisie, że jest on kompatybilny z kasetami 9/10/11 rzędowymi. Mam starego Krossa z kasetą 8-rzędową Shimano Alivio CS-HG51. Czy taki trenażer naprawdę jest kompatybilny tylko z kasetami o konkretnej ilości rzędów? Wydawało mi się, że to dotyczy tylko trenażerów na które zakłada się kasetę, a nie takich gdzie opór stanowi rolka dociśnięta do koła. A może to tylko błąd w opisie sprzedawców? Jak to jest w rzeczywistości?



#995 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:35

Błąd w opisie. Na Rampie możesz jechać na składaku z jedną zębatką z tyłu.



#996 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:00

Mam Elite RealTour B+. To starsza wersja Rampy. Wepniesz w ten trenażer każde koło montowane na szybkozamykacz. Jeśli ktoś ma sztywną oś to będzie potrzebować specjalnego adaptera. Iloś tarcz na kasecie nie ma znaczenia. Sam używałem już na tym sprzęcie rowerów z kartami 8 i 11 rzędowymi.

#997 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:01

*kasetami

#998 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:33

Dzięki, moją wątpliwość wzbudziło, gdy więcej niż jeden sprzedawca o tym napisał, ale najwyraźniej było to kopiuj/wklej. Wszystko już jest dla mnie jasne.

Pozdrawiam



#999 toivlas

toivlas
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 09:10

Panowie, wątek jest długi i wiele opinii przez lata - ale jak to wygląda obecnie. Mając do wyboru ELITE, TACX i BKOOL co lepiej wybrać?

Wymogi: sterowanie obciążeniem od strony softu/aplikacji, eksport na Strava, możliwość rysowania/wgrania własnych tras z Google Maps/GPS, kompatybilność z różnymi VR. Trenażery bezpośrednie (bez koła) odpadają ze względu na cenę.

Będę wdzięczny za zebranie obecnej wiedzy i opinii.



#1000 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 09 czerwiec 2017 - 09:21

Panowie, wątek jest długi i wiele opinii przez lata - ale jak to wygląda obecnie. Mając do wyboru ELITE, TACX i BKOOL co lepiej wybrać?

Wymogi: sterowanie obciążeniem od strony softu/aplikacji, eksport na Strava, możliwość rysowania/wgrania własnych tras z Google Maps/GPS, kompatybilność z różnymi VR. Trenażery bezpośrednie (bez koła) odpadają ze względu na cenę.

Będę wdzięczny za zebranie obecnej wiedzy i opinii.

Wystarczy przeczytać parę ostatnich stron.


  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź