Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1121 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 16:48

Kupiłem Elite Direto. Mam problem, żeby połączyć się ze Zwift. Przez komórę jestem w stanie się połączyć ale jest problem przez PC. Pisze, żebym sprawdził połączenie internetowe, które działa. Czy myślicie że problem tkwi w jakimś firewall?

 
To problem masz z aplikacją Zwifta na PC, nie z Direto. Może to być firewall.
 

Czy używał ktoś IpBike z nadajnikami ANT+ do jazdy na trenażerze?


Tutaj masz temat bardziej właściwy dla twojego pytania:

http://szosa.org/top...-garmin-i-inne/

Teoretycznie jest tam opcja Ant+ FE-C ale u mnie nie działało to za dobrze (stara Xperia X8). Korzystam więc z telefonu tylko do zapasowego rejestrowania danych za pomocą Ipbike albo Ipwatts.
  • Cyklo Ziutek i -pytoon- lubią to

#1122 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 wrzesień 2017 - 20:12

Locus działa perfekcyjnie z nadajnikami ANT+, wykrywa wszystko, "chińczyki", Decathlony, Adidasy i inne pewnie też...ale to nie ten temat :P



#1123 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 21:11

Próba łączenia po ANT+ czy BTLE?

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka

Po BTLE ale sam Zwift nie łączył się z netem. W tym problem.

 

Myślę, że będę używać Smartfona, teraz mam starego Samsunga S3 - będzie pracować z taką apką? Co byście polecili z tabletów, żeby obsłużyła apkę. PC nie chcę ciągać za trenażerem, bo będę go używać w różnych pomieszczeniach.



#1124 rublow

rublow
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 07:57

Czy jedyna aplikacja, która uwzględnia również przewyzszenie jest Zwift?

#1125 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:58

Moje odczucia (a podkreślam, że jestem laikiem) po montażu Elite Direto.

Co do samego montażu jest prosty ale... :

1. Klucze do kasety jakie mam na styk wchodziły w na nakrętkę, element osi 5mm. W normalnych kołach nie spotkałem się z tym. Będę musiał jeden z nich w części wewnętrznej podtoczyć lub kupić o węższej ściance.

2. Po zamontowaniu roweru zalecam obrócenie podkładki regulującej rozstaw z osi 130 na 135 częścią ponacinaną w kierunku szpilki (producent zaleca odwrotnie). To samo dotyczyć będzie Drivo, Kura czy modelu Turno. W opcji jaką zaleca producent ząbki mogą zniszczyć karbonową ramę, w aluminium nie będzie problemów.

3. Konieczna jest podkładka pod przednie koło lub jakaś gruba książka telefoniczna - ważne, żeby była mało ściśliwa. Niestety nie ma podkładki pod koło w komplecie.

4. Po założeniu roweru, biegi pracują dobrze z wyjątkiem najmniejszego trybu - będę musiał znaleźć złoty środek pomiędzy kołem a urządzeniem.

To są moje mieszane odczucia po montażu urządzenia.

 

W kwestii parowania urządzeń, mam dodatkowy czujnik kadencji - podpinać go czy bazować na tym co jest w urządzeniu?

W zakresie obwodu koła opis w instrukcji jest mylący. Wpisałem w aplikacji wartość podzieloną przez 12,1. Potem miałem problemy w czasie kalibracji. Jak już się udało, miałem prędkość na poziomie 2-3 km/h. Następnie w aplikacji wpisałem wartość 2105 (mam opony 700x25c) i dopiero wtedy wskazania urządzenia były poprawne.

 

Całość podłączyłem do apli Elite. Przejrzałem opcje treningu/jazdy jakie są dostępne w aplikacji. Muszę przyznać, że urządzenie jest dość ciche i bardzo stabilne. Praktycznie nie przekazuje drgań na podłoże. Przy zwiększaniu oporu w aplikacji czuć było zmiany na urządzeniu. W opcji maksymalnej, przy kadencji 60 ciężko było przekręcić korbą na kasecie 11-25. Zobaczę jaka będzie żywotność urządzenia, póki co uważam ten zakup za dobry.

 

Teraz pytanie do Was jak je sparować ze Zwift na urządzeniu mobilnym? Poszukam jeszcze w domu małego palmtopa i zobaczę, czy wymagania sprzętowe pozwolą pracować mu ze Zwift.

 



#1126 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 09:54

Niestety Zwift nie pracuje już z systemami 32 bitowymi....



#1127 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:27

Tablet i Zwift to póki co tylko iOS, na androida ciągle robią, tłumaczą różnorodnością sprzętową i programową. Czy jakoś tak.

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka


  • -pytoon- lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1128 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 15:47

Podstawowy trenażer z opcją podpięcia do zwifta tak by sam regulował obciążenie (czy to podjazd czy zadany program treningowy) to...?

Znalazłem na razie QUBO DIGITAL SMART B+. Jakieś inne propozycje na rynku obecnie w podobnym budżecie lub jeśli istnieją to tańsze? 

Planuje wykorzystać do tego też czujnik prędkości/kadencji na rowerze oraz pomiar mocy w korbie.

 



#1129 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:22

Jeśli masz miernik mocy to QUBO DIGITAL SMART B+ będzie ok. W podobnym budżecie jest jeszcze Tacx Flow Smart z Decathlonu.

#1130 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:43

Ten Tacx wygląda interesująco. Dziwne że na stronie decathlonu nie podają kompatybilności z FE-C, a na stronie producenta już tak. 



#1131 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:02

Napisali swoimi słowami:

"KONTROLA HAMOWANIA
Hamulec elektromagnetyczny sterowany za pomocą aplikacji z tabletu/smartfonu/PC.
ŁĄCZNOŚĆ
Łączność z PC, tabletem lub smartfonem bezprzewodowa Bluetooth Smart i ANT+ ."

A wszelkie parametry rzeczywiście najlepiej potwierdzać na stronie producenta.

#1132 Seoul

Seoul
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:03

Kolego -pytoon-, kupowałeś Elite Direto w polskiej dystrybucji? Jeśli tak to mógłbyś się pochwalić w którym sklepie nabyłeś ten trenażer?



#1133 Marek65

Marek65
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:32

Kolego -pytoon-, kupowałeś Elite Direto w polskiej dystrybucji? Jeśli tak to mógłbyś się pochwalić w którym sklepie nabyłeś ten trenażer?

 

Witam

Mam pytanie:

Która z aplikacji współpracujących z trenażerem umożliwia automatyczną zmianę oporu przy podjazdach?

Mam trenażer TACX GENIUS SMART

Próbowałem z Wirtual Training i ta funkcja nie działa albo jest jakaś zależność sprzętowa. Proszę o pomoc

 



#1134 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:51

Kolego -pytoon-, kupowałeś Elite Direto w polskiej dystrybucji? Jeśli tak to mógłbyś się pochwalić w którym sklepie nabyłeś ten trenażer?

 

Kupowałem w Merida Imielin.


  • Seoul lubi to

#1135 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 22:51

Moje odczucia (a podkreślam, że jestem laikiem) po montażu Elite Direto.

 

3. Konieczna jest podkładka pod przednie koło lub jakaś gruba książka telefoniczna - ważne, żeby była mało ściśliwa. Niestety nie ma podkładki pod koło w komplecie.

 

W kwestii parowania urządzeń, mam dodatkowy czujnik kadencji - podpinać go czy bazować na tym co jest w urządzeniu?

W zakresie obwodu koła opis w instrukcji jest mylący. Wpisałem w aplikacji wartość podzieloną przez 12,1. Potem miałem problemy w czasie kalibracji. Jak już się udało, miałem prędkość na poziomie 2-3 km/h. Następnie w aplikacji wpisałem wartość 2105 (mam opony 700x25c) i dopiero wtedy wskazania urządzenia były poprawne.

 

Po zamontowaniu roweru nie trzyma on poziomu? Dziwne. Sprawdź różnicę poziomicą (może być smartfonową ;)) na poziomie siodła.

Kadencja w tym modelu powinna być w miarę dobrze wykrywana, ale jeśli nie będziesz zadowolony (w misuro jest tak se) to podepniesz dodatkowy czujnik. Po sprawdzeniu recki DCRainmakera i stwierdzeniu występowania "skoków" w kadencji:

image18.png

Jednak lepiej, żebyś miał oddzielny czujnik kadencji...

 

Obwód koła w opisie, czyli wartość dzielona przez 12,1 jest do wpisania w inne aplikacje (bez tego będą prędkości autostradowe), niż apka Elite. Tam trzeba wpisać rzeczywisty obwód koła.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1136 rublow

rublow
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 17:09

Hej,

 

trzy pytania:

 

1. Kojarzycie może. które aplikacje oprócz Zwifta liczą również przewyższenie?

2. Czy ktoś próbował użyć telefonu z androidem i ANT+ jako ANT+ dongle/bridge?

3. Czy mieliście jakieś problemy z wycentrowaniem koła na Elite Rampa? U mnie koło jest przesunięte jakieś  2-3cm w lewo względem środka, a niestety nie da się już przesunąć jednostki oporowej (blokuje się o ten plastikowy walec od spodu).

 

 



#1137 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2017 - 13:10

1. Na trenażerze jedziesz pod górę, czy stoisz w miejscu? A wirtualnie to pewno tacx tts.
2. Do obsługi oprogramowania w samym smartfonie to oczywiście, że tak. Jako most za dużo zabawy, nikomu nie chciało się takiej apki pisać.
3. Byleby koło na rolce było, niekoniecznie na środku.

Wysłane z mojego U65GT przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1138 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 15:25

Hej,
 
trzy pytania:
 
1. Kojarzycie może. które aplikacje oprócz Zwifta liczą również przewyższenie?
2. Czy ktoś próbował użyć telefonu z androidem i ANT+ jako ANT+ dongle/bridge?
3. Czy mieliście jakieś problemy z wycentrowaniem koła na Elite Rampa? U mnie koło jest przesunięte jakieś  2-3cm w lewo względem środka, a niestety nie da się już przesunąć jednostki oporowej (blokuje się o ten plastikowy walec od spodu).


1. Bkool, Tacx Training Software.
2. Nie ma takiej opcji.
3. Póki opona jest na rolce i nic nie obciera to nie ma się czym przejmować.

#1139 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 wrzesień 2017 - 17:06

Dzisiaj wsiadlem na trenazer po ok 6 miesiacach przerwy. Zestaw: Real Turbo Muin i TrainingRoad. Pod koniec 2016, gdzies tu pisalem o problemach z opuznieniem zmian obciazen w Erg mode.
TR sporo pozmienial apke w tym czasie. Dzisiaj przy wlaczonym Erg mode i power match, roznica byla kolosalna. Szybkie zmiany obciazen i ladne podazanie za wykresem. A juz zastanawialem sie nad zmiana trenazera.
  • Prozor lubi to

#1140 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 00:10

Napiszcie, jak często należy kalibrować trenażer Elite Direto?

Czy trzeba to robić każdorazowo przy zmianie urządzenia sterującego pracą trenażera lub zmianie programu z którym będzie współpracować urządzenie?





Dodaj odpowiedź