Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1241 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 00:20

Przyszedł Direto z AthleteShop. Dwa tygodnie opóźnienia względem przewidywanej w dniu zakupu daty dostawy. W pewnym momencie miałem cieplutko, bo dostałem maila, że dostawa się opóźnia, a przewidywany termin to... luty 2018... ;O
Ale następnego dnia dostałem maila, że mają potwierdzenie od Elite na dostawę "do końca 46 tygodnia roku".

No ale i tak szybciej, niż w Polsce, bo dystrybutor podobno przewiduje drugą połowę grudnia (dobrze, że nie marca), choć w roweroza.pl twierdzą, że jeszcze w listopadzie będzie. Dołączona grafika


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO


  • Prozor lubi to

#1242 xwing

xwing
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 09:38

Cześć, poproszę o wasze opinie

stoję jak wielu przed zakupem pierwszego trenażera. Chcę kupić teraz bo nowy rower też już zamówiony :)

Tak naprawdę stoję przed wyborem spośród 3 urządzeń / ofert. Ironman / Genius / Wahoo Snap

1. Jakie są różnice pomiędzy Genius a Ironman (w tej samej cenie, zawartość też chyba identyczna)

2. Czy Wahoo SNAP nie będzie lepszym rozwiązaniem technicznym, co byści doradzili

 

Celem jest trening wg planów i Zwift, poziom amator z planem rozwoju :)

 

https://www.bike24.d...18]=1;orderby=3

https://www.bike24.d...18]=1;orderby=3

https://www.bike24.d...20]=1;orderby=3

 

Dzięki

 



#1243 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 listopad 2017 - 10:03

  1. Różnice: nazwa. Technicznie to samo. Dodatkowo zawartość: Ironman ma film z IM Hawaje. I bidon Kona (warto upewnić się czy ma antenę ANT w zestawie).
  2. Zależy - technicznie zupełnie inne rozwiązania, raczej IM/Genius jest lepszym rozwiązaniem technicznym, w Zwift pozwolić powinien na zjazdy z górki bez kręcenia korbą, za to z kręcącym się kołem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1244 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 12:33

Pytanko do posiadaczy trenażerów Elite direct drive a w szczególności tych którzy zakupili trenażer Direto. Jak wam się sprawuje? Jesteście zadowoleni z zakupu? Zastanawiam się czy czekać na dostępność Direto (dostępność w najlepszym wypadku na koniec grudnia) czy może warto dołożyć trochę i zakupić Drivo. Różnica w cenie na chwile obezna to okolo 1600zł. Pytanie czy aż tak rózni się od Direto aby tą kase dopłacać.

Drugie pytanie dotyczy oprogramowania które dostaje przy zakupie trenażera a mianowicie: My E-Training i Real Software. Co sądzicie o tym oprogramowaniu? Czy działa prawidłowo, czy wystarczy do wykonywania treningów zarówno zdefiniowanych planów jak i real video?

Wyczytałem gdzieś że subskrybcja Mz E-Training obejmuje jedynie konto w aplikacji a na PC trzeba wykupić dodatkową licencje aby mieć dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania. Może jest ktoś w stanie wyjaśnić tą kwestie.

 

Dzięki.



#1245 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 listopad 2017 - 13:08

Na oficjalnej stronie Elite masz broszurkę, która zdaje się odpowiadać na większość Twoich pytań. Do pobrania: Drivo vs Direto. Albo na stronie produktowej Drivo.

Wątpię, żeby ktoś tutaj miał możliwość dysponowania tymi dwoma trenażerami i móc je bezpośrednio porównać. Ale może się mylę...

Zgodnie z informacjami tam zawartymi licencja (12mc Direto, dożywotnia Drivo) jest jedna na wersje mobilne/PC (windows). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1246 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 14 listopad 2017 - 13:59

tu masz dwa solidnie przeprowadzone testy, w tabelce też porównanie obu

https://www.dcrainma...pth-review.html

https://www.dcrainma...pth-review.html


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1247 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 14:44

Na oficjalnej stronie Elite masz broszurkę, która zdaje się odpowiadać na większość Twoich pytań. Do pobrania: Drivo vs Direto. Albo na stronie produktowej Drivo.

Wątpię, żeby ktoś tutaj miał możliwość dysponowania tymi dwoma trenażerami i móc je bezpośrednio porównać. Ale może się mylę...

Zgodnie z informacjami tam zawartymi licencja (12mc Direto, dożywotnia Drivo) jest jedna na wersje mobilne/PC (windows). 

 

Dzięki za odpowiedz.

Oczywiście znam techniczne różnice tych dwóch trenażerów. Chodzi mi bardziej o subiektywne odczucia osób które miały możliwość śmigania na dwóch bądź choćby na jednym z nich. Czy są zadowolenie lub czego oczekiwali a np nie spełniło ich oczekiwać. Wiem że ostatnio niektóre osoby z tego forum informowały o tym, że zakupili Direto. Może mogą się podzielić odczuciami.

 



#1248 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 listopad 2017 - 15:37

Ma Direto od piątku, na razie trochę problemów z dopasowaniem roweru nie z winy trenażera. Mam problem również z rejestracją w Elite ale napisałem email już odpisali i sprawdzają. Dzisiaj pewnie zrobię pierwszy trening i napisze coś w wątku Direto żeby nie zaśmiecać ogólnego. 



#1249 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 listopad 2017 - 15:37

1



#1250 xwing

xwing
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 16:58

 

  1. Różnice: nazwa. Technicznie to samo. Dodatkowo zawartość: Ironman ma film z IM Hawaje. I bidon Kona (warto upewnić się czy ma antenę ANT w zestawie).
  2. Zależy - technicznie zupełnie inne rozwiązania, raczej IM/Genius jest lepszym rozwiązaniem technicznym, w Zwift pozwolić powinien na zjazdy z górki bez kręcenia korbą, za to z kręcącym się kołem.

 

Prozor,

wielkie dzięki za jasną odpowiedź i jednocześnie podpowiedź :)

 

Będzie Ironman.

 

Pozdro 



#1251 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 listopad 2017 - 16:51

Ciekawostka z chin promowana przez  http://www.onelap.cn...me.html?lang=en
https://item.taobao....e2-1626b31d1294

 

 

http://www.magene.cn/gravat.html


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1252 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2017 - 21:31

Chodzi mi bardziej o subiektywne odczucia osób które miały możliwość śmigania na dwóch bądź choćby na jednym z nich. Czy są zadowolenie lub czego oczekiwali a np nie spełniło ich oczekiwać.

Ujeżdżam Direto od 2 miesięcy, wcześniej miałem klasyczny trenażer z magnetycznym manualnym mechanizmem oporowym.

 

Różnica jest kolosalna - nawet bym nie powiedział ewolucja, a rewolucja (względem mojego poprzednika).

 

Trenażer jest ciężki, jest duży i jest dzięki temu stabilny.

Koło zamachowe spisuje się znakomicie tworząc jak dla mnie bardzo dobrej jakości pęd o bardzo przyzwoitej bezwładności. Mimo to dcrainmaker oceniał to tylko na 7/10 jeśli dobrze pamiętam.

Ja kręcę w piwnicy w słuchawkach i dosłownie nic nie słyszę kiedy poprzedni trenażer hałasował niemiłosiernie. Dla mnie to kolejny plus - dcrainmaker twierdzi, że są cichsze.

Dokładność pomiaru mocy rzędu 2.5% mnie bardziej niż zadowala - dcrainmaker twierdzi jednak, że rzadko skacze ponad 1%.

Opór maksymalny? TrainerRoad pokazał mi, że daleko mi do niego :) Moje aktualne FTP nie osiąga nawet 1/4 oporu maksymalnego.

 

Powiem szczerze, że aplikację Elite na komórkę zainstalowałem bo myślałem, że przez nią się kalibruje trenażer, ale nawet jej nie użyłem bo szybciej zauważyłem opcję kalibracji w TrainerRoad.

Trenażer doskonale współpracuje z TrainerRoad - w tym przypadku jestem zachwycony.

Ze Zwiftem nie próbowałem.

 

Elektronicznie niewątpliwym plusem jest komunikacja i przez Ant+ i przez Bluetooth Smart - ja korzystam z obu (Samsung Galaxy S5).

 

 

Mój kolega zawsze oskarżał mnie o bycie rowerowym skąpcem mimo, że stać mnie praktycznie na wszystko. Każda złotówka na rower (moje życiowe hobby) mnie wciąż bardzo boli bo pamiętam bardzo biedne czasy, ale w tym roku dokonałem dwóch życiowych najlepszych zakupów, których nigdy nie będę żałował - zakupów, które zmieniły moje życie (mimo, że wielu tutaj to codzienność): Garmin 520 oraz Elite Direto.



#1253 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 09:19

Ujeżdżam Direto od 2 miesięcy, wcześniej miałem klasyczny trenażer z magnetycznym manualnym mechanizmem oporowym.

 

Różnica jest kolosalna - nawet bym nie powiedział ewolucja, a rewolucja (względem mojego poprzednika).

 

Trenażer jest ciężki, jest duży i jest dzięki temu stabilny.

Koło zamachowe spisuje się znakomicie tworząc jak dla mnie bardzo dobrej jakości pęd o bardzo przyzwoitej bezwładności. Mimo to dcrainmaker oceniał to tylko na 7/10 jeśli dobrze pamiętam.

Ja kręcę w piwnicy w słuchawkach i dosłownie nic nie słyszę kiedy poprzedni trenażer hałasował niemiłosiernie. Dla mnie to kolejny plus - dcrainmaker twierdzi, że są cichsze.

Dokładność pomiaru mocy rzędu 2.5% mnie bardziej niż zadowala - dcrainmaker twierdzi jednak, że rzadko skacze ponad 1%.

Opór maksymalny? TrainerRoad pokazał mi, że daleko mi do niego :) Moje aktualne FTP nie osiąga nawet 1/4 oporu maksymalnego.

 

Powiem szczerze, że aplikację Elite na komórkę zainstalowałem bo myślałem, że przez nią się kalibruje trenażer, ale nawet jej nie użyłem bo szybciej zauważyłem opcję kalibracji w TrainerRoad.

Trenażer doskonale współpracuje z TrainerRoad - w tym przypadku jestem zachwycony.

Ze Zwiftem nie próbowałem.

 

Elektronicznie niewątpliwym plusem jest komunikacja i przez Ant+ i przez Bluetooth Smart - ja korzystam z obu (Samsung Galaxy S5).

 

 

Mój kolega zawsze oskarżał mnie o bycie rowerowym skąpcem mimo, że stać mnie praktycznie na wszystko. Każda złotówka na rower (moje życiowe hobby) mnie wciąż bardzo boli bo pamiętam bardzo biedne czasy, ale w tym roku dokonałem dwóch życiowych najlepszych zakupów, których nigdy nie będę żałował - zakupów, które zmieniły moje życie (mimo, że wielu tutaj to codzienność): Garmin 520 oraz Elite Direto.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Gdybyś jeszcze kiedyś popróbował real video (Zwift) i dał znać jakie odczucia byłbym wdzięczny (jak szybko trenażer reaguje na zmiany nachylenie - zmiana oporu)


 



#1254 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 21 listopad 2017 - 12:33

Prozor,

wielkie dzięki za jasną odpowiedź i jednocześnie podpowiedź :)

 

Będzie Ironman.

 

Pozdro 

Osobiście również polecam - od 2 lat katuję (dosłownie) mojego Ironmana (kolega Prozor coś wie na ten temat) - hardware bez żadnych awarii jak do tej pory. Jedyne czego mogę się czepić to zawyżona możliwość symulacji maksymalnego nachylenia. Dla wagi kolarza 75 kg realnie odwzorowuje do ok. 9%. Powyżej tego zaczyna się coś jakby ślizganie, ale nie opony, ale hamulec nie daje rady. Dlatego polecam kupować filmy, w których maksymalne nachylenie nie przekracza tej wartości. 



#1255 rjarosz

rjarosz
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 10:48

Witam koledzy, co sądzicie o takim porównaniu. Elite Turbo Muin + Stages vs. Elite Kura. Nie chodzi mi tu o wskazania mocy, bo te będą chyba dokładniejsze w Elite Kura (ma dokładniejszy czujnik mocy - optyczny) ale o same odczucia z jazdy. Ostatnio kupiłem Elite Kura. Przez dwa lata jeździłem na turbo młynku. Na Elite Kura jeździ mi się gorzej. Chyba ma mocniejszy hamulec. Lubię jeździć na wysokiej kadencji, ciężko mi ją utrzymać na Elite Kura. Tak jakby trenażer wymuszał osiągnięcie wymaganego poziomu mocy jadąc tylko z niską kadencją. Ma ktoś jakieś doświadczenie? No, chyba że Kura pokazał jakim jestem ... cieniarzem 1f602.png😂1f914.png🤔



#1256 rjarosz

rjarosz
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 10:49

Witam koledzy, co sądzicie o takim porównaniu. Elite Turbo Muin + Stages vs. Elite Kura. Nie chodzi mi tu o wskazania mocy, bo te będą chyba dokładniejsze w Elite Kura (ma dokładniejszy czujnik mocy - optyczny) ale o same odczucia z jazdy. Ostatnio kupiłem Elite Kura. Przez dwa lata jeździłem na turbo młynku. Na Elite Kura jeździ mi się gorzej. Chyba ma mocniejszy hamulec. Lubię jeździć na wysokiej kadencji, ciężko mi ją utrzymać na Elite Kura. Tak jakby trenażer wymuszał osiągnięcie wymaganego poziomu mocy jadąc tylko z niską kadencją. Ma ktoś jakieś doświadczenie? No, chyba że Kura pokazał jakim jestem ... cieniarzem 1f602.png😂1f914.png🤔



#1257 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:41

Masz odpowiedź w tym wątku. Czytaj od posta #1148


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#1258 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 listopad 2017 - 11:44

Dokładnie, ale jeszcze dodam: No jesteś cieniasem - dla Kury ;)

A tak serio - Muin ma mniejszą moc hamowania przy odpowiedniku dla 20 km/h: 150W, Kura 180W. Przy 40km/h moce są już wyrównane (1050W), może wcześniej się wyrównują, ale na pewno dół jest bardziej wymagający w Kura. Stąd przy kasecie 11/23 i korbie z małą 34 bez problemu można na Muin uzyskiwać moce <100W chyba nawet na zębatce kasety 21, a na Kura musisz mieć kasetę zdecydowanie bardziej "miękką", zwłaszcza jeśli preferujesz wysoką kadencję.

Stąd Kura zdaje się trenażerem raczej dla tych z mocną nogą, dla przeciętnego amatora najlepszym wyborem wydaje się Turno - co prawda "dół" Turno ma nieco wyższy niż Muin (165W przy 20km/h), ale ma również zdecydowanie słabszą progresję obciążenia hamowania i przy 40km/h moc hamowania wynosi 650W, czyli prawie 2x mniej niż w Kura (wg katalogu na 2018r.: 1020W, czyli 30W mniej niż w katalogu na 2017r), jednak moc maksymalna hamowania przy 60km/h również jest niższa bo 1950W co zdaje się aż nadto wystarczające, jednak nikt przy zdrowych zmysłach nie kręci trenażerem na takich prędkościach, raczej ten wyższy zakres hamowania i twarde przełożenia wykorzystywane są do treningów siłowych na niskiej kadencji. 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1259 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:45

Sorka. Literówka. #1184


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#1260 rjarosz

rjarosz
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 14:35

Prozor, jak zwykle można na ciebie liczyć. Dzięki

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź