Skocz do zawartości


Zdjęcie

SowiogórskiRoadMaratom 16.06.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
140 odpowiedzi w tym temacie

#121 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 19 czerwiec 2012 - 12:33

najlepsza oszczędność to zrobienie bufetu na zjazdach, 50% nie zauważy a reszcie nie będzie chciało się hamować. ;-) Oby Wiesiek nie wpadł na taki pomysł na PB... :-D

#122 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 czerwiec 2012 - 12:51

Wyścig bardzo mi się podobał. Ciekawa trasa, fajnie usytuowana meta, bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie, dobre oznakowanie (choć rozjazdu nie zauważyłem, ale ponoć to moja wina :) ), zabezpieczenie wystarczające. Asfalt oprócz tego jednego zjazdu, jak dla mnie nie był taki zły. Kostka bardzo fajna.

Co do bufetów to zgadzam się z resztą osób, ale to sprawa do łatwej poprawy.

Jestem ZA :)

PS
Kolega zgubił charakterystyczny licznik SIGMY z pękniętą szybką oraz bez jednego przycisku. Duża wartość sentymentalna. Ktoś ponoć odnalazł, a ktoś inny odebrał - jeśli przez pomyłkę to proszę o kontakt.

#123 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 20 czerwiec 2012 - 07:05

Refleksje pod Sowiogórskim: pierwsza moja impreza w tym sezonie gdzie niczego nie musiałem organizować, tylko wystartować i dojechać do mety ;-), ale do rzeczy:

- chyba najtrudniejszy maraton jaki jechałem (suma podjazdów ponad 3000 m)
- start wspólny na plus - choć mógł być wolniejszy na początku, z autem jako bufor, bez szarpania
- piękne okolice, pomysłowy układ trasy, fajna twierdza
- niedobre usytuowanie bufetów - do poprawienia w przyszłości - choć widziałem bufet 1/2 ale na prędkości niechętnie wyhamowałem
- oznakowanie - zupełnie nie znając trasy i okolic jechałem jak po sznurku, w żadnym miejscu nie miałem wątpliwości co do kierunku jazdy
- dekoracja i zakończenie - mogło być lepiej ;-)
- elektroniczny pomiar czasu - nie powinno w tym systemie być takich niejasności jakie wyszły przed dekoracją
- odprawa techniczna - mogło być więcej informacji o trasie, dystansach itp
- nawierzchnie, no cóż z doświadczenia wiemy że organizatorzy to ostatnie osoby na świecie które maja na to wpływ - kostka była do przeżycia, a zjazd przed rozjazdem mega/giga masakra ;-)

Ogólnie maraton oceniam pozytywnie ciesząc się że mamy go w cyklu RoadMaraton.
Ma duży potencjał i szansę na przyszłość. Organizatorzy już zadeklarowali korektę, a ja zachęcam do zorganizowania kolejnej edycji w 2013.

P.s. Jak nie było widać 3 bufetu to myślałem że umrę, zupełny zgon. Po chwili go natrafiłem i nie wiem co to było w tych puszeczkach (o smaku redbula) ale wypiłem duszkiem, co o dziwo dało mi sił na dojechanie do mety.

Pozdrawiam!

#124 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:38

https://picasaweb.go...gCK2-z_n-1f3tQg

#125 Niemrawy

Niemrawy
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2012 - 16:10

Zdjęcia z dekoracji ;-)

Maraton Sowiogórski - Dekoracja

#126 dado25

dado25
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:11

Wiesiek ten napój na 3 PŻ to był Horse... jakoś tak Dawał kopa też przez niego dotoczyłem się do mety.
Mnie uratował samochód który nadjechał podał picie i jedzenie w połowie pieszyc - to było dokładnie to co potrzebowałem bo już było krucho.
Ale wracając do zabawy:
- trasa cudna,
- oznaczenia dobre i bardzo dobre,
- mogłyby być medale dla wszystkich okolicznościowe tak dla pamiątki 3000 przewyższeń,
- najtrudniejszy jaki jechałem Zieleniec i Radków się kryją... BRAWO,
- moje pierwsze Mega w górach.

W tą sobotą powtórka dla zainteresowanych u południowych sąsiadów 1950m przewyższeń !!
Trasa Kelly's Rampu¹ák 2012 - Silnice krátká http://www.bikemap.n...type=ts_terrain
Pozdro i do przyszłego roku.
:mrgreen:

#127 krzywusek

krzywusek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądLubawka

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:13

Moim skromnym zdaniem Maraton Srebrnogórski okazał się być jednym z trudniejszych w jakim miałem okazję się ścigać. Trzeba przyznać, że była to typowo górska rywalizacja po bardzo ładnych terenach, i wymagających przełęczach. Nie bez kozery jeden z etapów Szlakiem Grodów Piastowskich przebiega w większości tą samą trasą. Organizacyjnie wyścig oceniam bardzo wysoko, oczywiście można się czepiać bufetu że na zjeździe, albo że na Rzeczce w ogole go nie było widać itp. To są rzeczy do poprawki ale mnie osobiście nie przeszkadzały a z Przełęczy Woliborskiej nie trudno go było przeoczyć, więc jeśli ktoś miał potrzebę to się zatrzymywał i tyle. Poza tym dziwię się niektórym ludziom że tak bardzo przeszkadzał im asfalt. Poza zjazdem z Przełęczy Jugowskiej gdzie faktycznie pewien odcinek drogi był fatalny, szosa była okej i nie było ŻADNYCH problemów. Zresztą, gdzie nie pojedziecie zawsze się trafi taka "gruszeczka" jak w "Szerszeniach" czy taki zjazd jak w "Srebrnogórskim" . Największa frajda to te wszystkie góry do pokonania z pięknym finałowym podjazdem pod twierdze. Gratulacje dla organizatora i do zobaczenia za rok, gdzie na pewno będzie jeszcze ciekawiej.

#128 dado25

dado25
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:26

Aha i mały film ze startu:

jakoś chińsko podobna.
:evil:

#129 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 czerwiec 2012 - 21:42

i nie wiem co to było w tych puszeczkach (o smaku redbula) ale wypiłem duszkiem, co o dziwo dało mi sił na dojechanie do mety.


to był Horse... jakoś tak Dawał kopa też przez niego dotoczyłem się do mety.


Ja też potwierdzam, że też mi się tak jakoś tak lekko zrobiło po spożyciu z tej puszki :-)

#130 Przemys³aw KureK

Przemys³aw KureK
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądSrebrna Góra

Napisano 27 czerwiec 2012 - 21:14

Organizatorzy Sowiogórskiego Road Maratonu GRATULUJĄ i DZIĘKUJĄ
Wszystkim Uczestnikom - TYM zadowolonym i TYM niezadowolonym, którzy zmierzyli się z Górami Sowimi oraz Wieśkowi Legierskiemu za przyłączenie Maratonu Sowiogórskiego do Road Maratonu z cyklu DOBRE SKLEPY ROWEROWE w 2012 roku i wzięcia udziału.


Mistrzami Srebrnej Góry 2012 roku zostali:


Mistrzynią Srebrnej Góry 2012 - Iga Birecka z Opola - Klub Corratec Eurobike

Mistrzem Srebrnej Góry 2012 dystansu MEGA - Paweł Wiendloch z Gliwic - Klub Dobre Sklepy Rowerowe - Author

Mistrzem Srebrnej Góry 2012 dystansu GIGA - Przemysław Szlagor z Kobiernic - Klub Szukamy Sponsora

Galeria maratonu http://www.sowiogors...om/galeria.html

#131 radny

radny
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Skąd3City

Napisano 08 październik 2012 - 17:12

Trochę późno ...ale lepiej późno niż wcale ...

Ogromna prośba do organizatorów tego typu imprez.

Czy nie dałoby się zorganizować bidonów na trasie, przynajmniej dla pierwszej dwudziestki walczącej o miejsca ? Bufety na zjazdach to jakaś kpina z uczestników ...

#132 adabar1

adabar1
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOstrów

Napisano 21 listopad 2012 - 18:07

radny dla pierwszej 20 wozy serwisowe mobilne pż i poklepanie po dupie!!! Zejdź na ziemię trochę dystansu się bardzo przyda.

#133 maratonczyk

maratonczyk
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Skądkatowice

Napisano 28 listopad 2012 - 11:18

Mam pytanko (do organizatora)czy planuje jakies większe zmiany trasy na 2013 a może ktoś inny cos wie

#134 radny

radny
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Skąd3City

Napisano 02 grudzień 2012 - 08:04

adabar1, ja akurat sie przygotowałem (miałem osobę podającą na trasie ) Ale widziałem jak męczyli sie inni. Jeśli inwestycja w bidony które mogłyby stac sie równiez materiałem reklamowym jest zbyt duża to chociaż podawac male butelki wody no i przesunąć bufet na szczyt

#135 Przemys³aw KureK

Przemys³aw KureK
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądSrebrna Góra

Napisano 04 styczeń 2013 - 22:26

Propozycja Trasy Srebrnogorski ROAD MARATON 2013 Dystans GIGA 120,34 km

Różnica wysokości

468 Meter (Wysokość od 289 Meter do 757 Meter)
Całkowite wzniesienie terenu 2 430 Meter
Całkowity spadek terenu 2 200 Meter

http://www.gpsies.co...zspwnmqidxelyjp

#136 maratonczyk

maratonczyk
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Skądkatowice

Napisano 05 styczeń 2013 - 13:41

Profil trasy jak dla mnie jest OK wygląda ciekawie i sądze że wcale nie będzie łatwiej ją przejechać chociaż wiem ze swoich żródeł że na dziś drogi są tam super chyba że zima poczyni jakieś szkody,choć trochę żal Przełęczy Jugowskiej

#137 Pawel52

Pawel52
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 10 styczeń 2013 - 11:03

http://www.gpsies.co...avgyevuvkutnknp

Propozycja zmiany trasy, żeby uniknąć niebezpiecznego (wyboisty i dziurawy) zjazdu do Glinna. W zmienionej wersji, z Jugowic jedziemy w stronę jeziora i w prawo w dolinę Glinna. W wersji trudniejszej można dodać mega ścianę w Michałkowej :). Dodatkowe plusy to możliwość zobaczenia jeziora Lubachowskiego i całej pięknej doliny Glinna.

#138 Przemys³aw KureK

Przemys³aw KureK
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądSrebrna Góra

Napisano 11 styczeń 2013 - 22:19

Dzięki za zainteresowanie i propozycję trasy maratonu

Propozycja zmiany trasy Srebrnogórskiego Road Maratonu 2013 131 km GIGA

467 Meter (Wysokość od 289 Meter do 756 Meter)
Całkowite wzniesienie terenu 2 656 Meter
Całkowity spadek terenu 2 423 Meter

http://www.gpsies.co...zeamhducstzsslp

#139 jarekdre

jarekdre
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:15

Propozycja ciekawa,jedyny minus to droga z Nowej Rudy do Głuszycy z powodu ruchu samochodowego(ale do przyjęcia). A może poprowadzić trasę tak jak w 2012, z tą różnicą że na przełęcz jugowską podjechać po dziurach,a zjechać do kamionek fajnym asfaltem,potem przełęcz walimska,przełęcz sokola zjazd do Jugowa i dalej tak jak w 2012.

Ale ta nowa wersja też jest bardzo fajna :-D

#140 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 18 styczeń 2013 - 16:48

http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid=AD9F8266C849CCE9327C6372AFE819F8?fileId=gavgyevuvkutnknp

Propozycja zmiany trasy, żeby uniknąć niebezpiecznego (wyboisty i dziurawy) zjazdu do Glinna. W zmienionej wersji, z Jugowic jedziemy w stronę jeziora i w prawo w dolinę Glinna. W wersji trudniejszej można dodać mega ścianę w Michałkowej :). .


Jeśli można swoje 3 grosze: podjeżdżamy przeł. Jugowską po dziurach, zjeżdżamy do Pieszyc, na obwodnicy nowy asfalt leży, dalej w lewo na Lutomię, droga całkiem znośna, w Bystrzycy zjeżdżamy na wąski asfalt nad strumykiem i nie jedziemy po głównej. Łączymy się z szosą na Zagórze, potem do góry do Lubachowa, podjazd pod tamę, jezioro wokół, na rozstaju dróg w lewo, Michałkowa Górna w lewo, na ścianę właśnie, zjazd do Glinna i albo kolejna ściana płaczu pod górę, w stronę przełęczy Walimskiej (minusy to późniejsze zjazdy na kostce) albo też za Kościołem w Glinnie w górę i potem zjazd do Walimia?