Skocz do zawartości


Zdjęcie

9 czerwiec 2012 - Nowy Wiśnicz - Galicja Road Maraton


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
222 odpowiedzi w tym temacie

#1 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 16:49

Witam!!!
Chciałem jako współorganizator Galicja Road Maraton 2012 w Nowym Wiśniczu przywitać wszystkich zainteresowanych i juz dzisiaj zaprosić Was 9 czerwca w nasze strony.
Duże dzięki Wieśkowi za włączenie do cyklu i obdarzenie zaufaniem, było nie było nowicjuszy w tym zakresie.
Wkrótce powinna ruszyć nasza strona internetowa z podstawowymi informacjami, zdjęciami, by przybliżać walory imprezy.
Ogólnie, trasa przebiega w większości w południowej części powiatu bocheńskiego, kawalątek limanowskiego i trochę brzeskiego.Start i meta w Nowym Wiśniczu przy malowniczym Zamku Lubomirskich.
Po drodze z ogólnie znanych w Polsce miejsc to Lipnica Murowana, znana m.in. z konkursu palm wielkanocnych.
Trasa górska, około 113 km, 2310m przewyższenia.Wszystko będzie uszczegóławiane i mamy nadzieję ładnie "podane".Oczywiście czekam na pytania.
Pozdrawiam
Bartek Gawęda

#2 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudzień 2011 - 17:49

Barol super że dopiąłeś swego i udało się wszystko zorganizować.
Może znowu sobie pogadamy na Rajczy, ale tym razem głównym tematem pewnie będzie jak się udała impreza ;)
Ja pewnie się nie zjawię, bo to niestety kawał drogi od Poznania, a paliwo leci w górę jak szalone... Ale wszystko może się zdarzyć :P
No nic, czekam z niecierpliwością na bliższe informacje o imprezie, szczególnie jeśli chodzi o trasę :)
pozdrawiam

#3 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:22

Virenque ja tez chętnie pogawedzę, bo na Rajczy i Istebnej się stawię.
Mam nadzieję że tak zareklamujemy imprezę (szykujemy na wiosnę fajny filmik) by takich górali z Północy jak Ty jednak przekonać do przyjazdu, bo teren jest wymagający.Niestety póki co nie refundujemy kosztów dojazdu, ale może wygrana na jednej z górskich premi zrekompensuje koszty :)
Tak czy tak liczę na zmiane decyzji.Będziemy nad tym pracować.

Pozdrawiam

#4 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 11 grudzień 2011 - 18:51

Super na 100% się pojawię, bo baze wypadową zrobię u rodzinki w Bochni ;). Trasa skoro ma wyjść aż tyle przewyższeń będzie taka, że będzie sie ciemno w oczach robiło od ciąglych zmian ciśnienia w górę i w dół ;) W Lipnicy paskudne skrzyżowanie (zakładam, że byłoby w prawo) na którym nic nie widać :P Piękna meta pod Zamek niczym nieklasyczny sprint na giro :D

#5 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 19:20

Przejazd przez rynek w Lipnicy od Tymowej w kierunku Wiśnicza początkowo nie bralismy pod uwagę, bo np trzeba potem skręcić (co prawda w prawo) i jest niebezpiecznie.Ale otwartośc Wójta i możliwośc zabezpieczenia tego zakretu zachęciła nas do wzięcia tego pod uwagę. Jest to już końcówka wyścigu i nie bedzie tam juz gęsto.Zawsze mamy opcje ominięcia Lipnicy.
GRUNWALD1410 jestes pierwszym z poza grona ludzi z Bochni i okolic, który sie zadeklarował do wzięcia udziału-gratuluję i pozdrawim.
Acha, potwierdzam, ciemno w oczach bedzie się robiło

#6 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 19:35

ale świetnie ; ) w sumie mógłbym nawet rowerem dojechać na maraton ;P ledwie 50km ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#7 Gosc_Paweł Przybyło_*

Gosc_Paweł Przybyło_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2011 - 20:08

Bardzo się cieszę żę będę miał "pod nosem" taką imprezę :).
Po cichu liczę na przełęcz Widoma i kilka innych "smaczków" .
Mam wrażenie że kilka osób się zdziwi co tam można wycisnąć z terenu :-D .


Pozdrawiam
P.P

#8 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 20:39

Widoma była przy pierwszym podejściu do tematu wyścigu.I to z dwóch stron. Wtedy akcenty padały na Beskid Wyspowy.Zmnieniła sie jednak koncepcja i przy obecnej opcji trasy nie ma jej,ale trudności wcale nie są mniejsze, co mam nadzieję nie zmieni Paweł Twojego nastawienia. Na pewno będą "smaczki".

#9 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 11 grudzień 2011 - 22:31

hej dawaj co to za trasa ma byc:)Rozdziele?Stare Rybie?jest potencjal w tamtych terenach.Bede napewno

#10 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 12 grudzień 2011 - 09:47

Tak jak pisałem Rozdziela z Widomą tym razem nie będzie, Stare Rybie od Tarnawy tak (50 km trasy) , a potem znów wracamy do powiatu bocheńskiego przez nowy most w Kamionnej i ruszamy w kierunku Żegociny, a potem Wojakowej-tu bedzie niespodzianka, potem Iwkowa i zjazd serpentynkami do Tymowej, a potem juz kierunek Lipnica i Nowy Wiśnicz.
Do 50 km tez jest ciekawie- 4 podjazdy.Będę stopniowo uchylał szczegóły.
Asfalty w 90 % dobre lub bardzo dobre. Oby do wyścigu z tych 10 % coś jeszcze ubyło.
Po drogach wojewódzkich jest około 16 km, reszta po powiatowych i gminnych.

#11 Gosc_Paweł Przybyło_*

Gosc_Paweł Przybyło_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2011 - 09:59

potem Iwkowa i zjazd serpentynkami do Tymowej,


ufff - może to i lepiej że serentyny pójdą w tą stronę, bo w przeciwną pewnie by wyszło jak kiepską mam psychę :-P

#12 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 14 grudzień 2011 - 09:32

Jeżeli wiesz o które dokładnie serpentyny chodzi, to mysle że pod górę dają frajdę.To taki podjazd 3 km ze średnim około 5% na dobrej drodze.Nie mniej tym razem bedzie w dół i mysle że też będzie ciekawie-dobrzy zjazdowcy moga tu dużo nadrobić, a to juz bedzie końcówka trasy.

#13 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:15

super , często tam zabezpieczamy osuwiska, samochodem nie raz przejeżdzałem te OS-y zawsze żałując że nie mam ze sobą roweru

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#14 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 grudzień 2011 - 18:52

Ooo super, ze się Wam udało :) Ciekawość mnie zżera jeśli chodzi o trasę. Przewyższenia też niemałe.

I potwierdzam, że tereny na południe od nas są często bardzo wymagające - dzisiaj z chłopakami tyraliśmy się w tych okolicach :]

Pisząc o niespodziance w Wojakowej mam nadzieję, że nie masz na myśli tego koszmarnego asfaltu, tylko skręt na południe, podjazd na Drużków(albo nawet na Krosna, bo tam ściana fajna :)) i zjazd do Porąbki Iwkowskiej tą wąską dróżką ;)

Pozdrowienia!

#15 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 14 grudzień 2011 - 19:33

Cześć Szymek!!!

NIespodzianka to podjazd, choć asfalt dojazdowy do podjazdu rzeczywiście kiepski, ale ponoć mają coś tam robić.Sam podjazd o dobrej nawierzchni to 2 km i 200 przewyższenia

Pozdrawiam

#16 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 22 grudzień 2011 - 14:52

Witam!

Na przedświąteczny czas rzucam link do trasy (przejechanej samochodem), która nie powinna się znaczaco zmienić do czerwca i życzę takiej średniej w dniu wyścigu, oczywiście na rowerze :)

http://connect.garmi...I7xpdY43w.email

W prawym górnym rogu można zmienić sobie na dane metryczne.

#17 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 22 grudzień 2011 - 15:40

super Panowie

#18 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 grudzień 2011 - 19:16

Ładna trasa i dość dobrze mi znana poza tym podjazdem-niespodzianką.. wtedy, co tam jechaliśmy myślałem nad tym, żeby tam skręcić, ale stały tam jakieś kopary i błota było od cholery - chyba, że to inną drogę było widać z tej głównej, bo są tam w sumie trzy.

Z tego, co się orientuję, to niezbyt dobry asfalt na trasie był w trzech miejscach, gdzie jeden kawałek, to może z 200m pod Żonię. Najgorszy fragment między Rajbrotem i Wojakową, ale spokojnie do przejechania - fajnie by było, jakby go w końcu zrobili no i zapadnięty fragment pod Kamyk.

Wolałbym na Będzieszynę i przez Czchów na Tymową - też wymagające, a nie lubię zjeżdżać tymi serpentynami jak samochody tam jadą z dołu.

Mam tylko nadzieję, że studia mi nie wypadną w dzień wyścigu :]

#19 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:25

Ten zły fragment pod Zonię(fajnie Ci wyszło -Żonię) to był tylko szczyt, a piszę był bo go juz zrobili. W Kamyku to raptem 50 m, a z Rajbrotu też licze ze zrobią. A co do zjazdów to ruchu tam wielkiego nie ma,a widocznośc też nienajgorsza, choć ja tez wolę tam podjeżdżać- ale to nastepnym razem.

POzdrawiam

#20 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 18 luty 2012 - 11:13

Minęło trochę czasu i tak oto prezentujemy kilka informacji na temat naszej imprezy:

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na FB gdzie będą na bieżąco zamieszczane wszelkie informacje, fotki, filmy, itp...

http://www.facebook....1495921?sk=wall

Wkrótce również rusza strona maratonu gdzie podobnie jak na FB będą zamieszczone wszelkie informacje o:

- trasach
- bazie noclegowej,
- okolicach (zwiedzanie)
- programie imprezy
- nagrodach
- wynikach
- organizatorach
- ciekawe artykuły
- i wiele kolarzom potrzebnych informacji ;)

Pozdrawiam i zapraszam na wyścig, Tomek.