Skocz do zawartości


Zdjęcie

ochraniacze zamiast rękawiczek


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikka

mikka
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:35

ciekawy produkt
ochraniacze - galeria

trochę to jednak śmiesznie wygląda ale wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż rękawiczki.
wada to brak ochrony przy chwycie na poprzecznej części kierownicy a nie na "rogach"...

Plus jest taki, że można założyć krótkie rękawiczki i swobodnie operować palcami

Cena to 180 zł na allegro.

#2 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:08

Kryptoreklamy tego produktu powracają jak grypa wraz z zimą. Już ktoś to rok temu reklamował.

Według mnie nie tyle to głupio wygląda co może być zwyczajnie niebezpieczne. Nie dał bym sobie umocować w tym rąk na kierownicy. W razie kraksy ręka się tam może przyblokować.

Poza tym myślę że porządne rękawice i kurtka wystarczą. Ja mam jakieś tanie rękawice accenta kupione w osiedlowym sklepie i rok temu w zimę tysiąclecia w nich nie marzłem.

#3 mikka

mikka
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:23

to nie kryptoreklama, specjalnie nie dawałem linka do allegro.

ale właśnie chyba jest tak jak mówisz, w razie kraksy jesteśmy uwiązani do kierownicy..
wygląda to właśnie na jakiś sztywny materiał.

#4 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2011 - 20:38

Jak dla mnie to jest to zwykły neopren - czyli ręka utknąć raczej nie utknie. Patent w sumie nie jest głupi i bardzo szeroko stosowany w pewnym maratonie na Alasce (nazwa mi wypadła z pamięci). Tylko tam są w grubej wersji wypełnione ociepleniem i na prostej kierownicy więc ergonomia trochę lepsza

#5 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2011 - 21:05

co za bzdura, wolałbym juz jeżdzic w rekawicach bokserskich.

#6 mikka

mikka
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudzień 2011 - 22:11

czemu głupie? właśnie fantastyczne, tylko ze paskudnie to wygląda :)
jakoś tak mało finezyjnie :)

w normalnych rękawiczkach mam problemy z odpinaniem suwaków, otwieraniem batonika, czy odbieraniem komórki (jeden mały guziczek przy słuchawkach). zawsze muszę zdjąć rękawiczki i później zakładać.... a tutaj bez problemu

#7 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 12 grudzień 2011 - 22:14

A ja obsługuje telefon dotykowy w rękawicach zimowych :-D oraz opanowałem sztukę używania chusteczek higienicznych co niestety zimą jest mi bardzo przydatne ;-/

#8 chmuzilla

chmuzilla
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Skądw-sk

Napisano 12 grudzień 2011 - 22:40

czego to ludzie nie wymyślą :roll:

#9 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2011 - 23:08

outoftimeman, niestety niektóre telefony bez palca nie ruszą.

A co do wyglądu - http://www.flickr.co.../in/photostream
(maraton IDITAROD RACE)
Na polskie warunki można by zrobić wersję sporo mniejszą objętościowo, po włożeniu rąk pewnie by się za bardzo w oczy nie rzucały.

#10 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 13 grudzień 2011 - 14:16

Rozwiązanie bardzo dobre, ale nie po to aby używać krótkich rękawiczek, a aby jeździć w naprawdę niskich temperaturach dłużej niż godzinkę.

Co do uwięzienia ręki w czasie wypadku, to gdzie chciał byś tą rękę w czasie wypadku mieć? Przecież najwłaściwsze miejsce to właśnie kierownica. Większy problem może być jak się będzie próbował oprzeć ręką podczas upadku.



Dodaj odpowiedź