Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktory wybrac? Felt F5 Trek 4.5 czy Trek 2.5 ?


56 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:11

Witam, prosze o pomoc w podjeciu decyzji.
Wacham sie pomiedzy karbonowym Feltem F5 na shimano 105, karbonowym Trekiem 4.5 rowniez na 105tce oraz Trekiem 2.5 na Ultegrze.
Wszystkie 3 rowery sa w podobnej cenie, moze ktorys z kolegow jezdzi na jednym z nich ?

Do tej pory jezdze na aluminiowym Lemondzie i nie wiem czy jest sens przejscia na karbon.

Bylbym wdzieczny za wszelkie opinie, poniewaz juz od kilku miesiecy szukam roweru i obdzwonilem chyba wszystkie sklepy w Polsce ;)

#2 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:36

Karbon lepiej tłumi drgania, więc jak sporo jeździsz to szybko odczujesz różnice. Co do wyboru mareki niestety nie podejmę się oceny ;-) , chociaż Trekowi "bliżej" do Lemonda.

#3 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:38

Treka 4.5 napewno bym nie wziął. Trochę lipa bo wszystkie rowery na korbie kompaktowej albo triple. Ja bym chyba wziął Treka 2.5 na triple i odkręcił najmniejszą zębatkę. Co prawda Felt jest 0.5kg lżejszy ale ma już tylko kompakta.

#4 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:45

dzieki, najciezej mi z decyzja wlasnie karbon czy alu.
jesli karbon lepiej tlumi, to super, bo w sezonie rzeczywiscie duzo jezdze.ale potrzebny mi rowniez jak najbardziej wytrzymaly rower, stad pytanie czy karbon wytrzyma tyle czasowo, co aluminium ?

tego treka 2.5 mam okazje kupic za 5500zl, tylko, ze mam 165cm wzrostu i wszyscy mowia, ze rama 52 jest dla mnie za duza. I jest na aluminiowej ramie.. a jesli weglowa jest tak samo wytrzymala, to juz lepiej inwestowac w karbon..

A wiesz moze ile on w ogole wazy ? w necie nigdzie nie moge znalezc, malo tego w zadnym sklepie tez nie byli w stanie mi powiedziec.

#5 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 14 grudzień 2011 - 13:53

Myślę, że wytrzymałby spokojnie, co innego jakby to był jakiś chiński model karbonu i roweru, a trek to przede wszystkim bardzo dobra marka. Rozmiar 52 trochę za duży, 49 byłby idealny. Fakt, że karbon lepszy ale droższy, można pomyśleć też o karbonowym widelcu tylnym, przednim i karbonowej sztycy a ramie aluminium dobrze cieniowanej. Trek 2.5 waży 8.77 kg

#6 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 grudzień 2011 - 15:53

czyli rozmiar 52 w ogole wybic sobie z glowy? szczerze mowiac Lemonda mam 53 i jakos nie czuje dyskomfortu, ale widocznie w sklepie chca mnie wkecic bo akurat taki rozmiar maja. a wiadomo, ze jak juz mam na to wylozyc tyle pieniedzy, to chcialbym zeby byl dopasowany rowniez pod katem rozmiaru.
mam pecha, bo w calej Polsce nie ma dla mnie Treka na 105, a z nowego rocznika nie dostane na pewno upustu. tym bardziej ze euro idzie w gore, wiec jesli nie kupie go do konca tego roku, to przy nowej dostawie ceny moga znacznie podskoczyyc.
Szukaja dla mnie Felta F5 karbonowego, ale Felt daje tylko dwuletnia gwwarancje na rame, a Trek podobno dozywotnia.
Moze masz kogos, kto na nim jezdzi ? albo znasz jakies wiarygodne opinie na temat F5 ?

#7 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 14 grudzień 2011 - 16:17

Przy Twoim wzroście jeździłem na Treku (1000) w rozmiarze 50 (TT=52,5) + mostek 90 mm i było ok. Moim zdaniem 52 to już za dużo, a dyskomfort źle dobranego rozmiaru z pewnością odczujesz na dłuższym treningu, czy przy mocnej, siłowej jeździe, kiedy napięte są także plecy (odcinek lędźwiowy).

Nie wiem, po ile możesz mieć te modele, ale stawiam na 5-7 tysięcy. Na Twoim miejscu wybrałbym dobre alu, jak canyon (Ultegra 6700) z outletu albo Cannondale Caad10. Właściwości mają lepsze niż niejedna karbonowa rama.

Na bikeradar znajdziesz ich recenzje.

#8 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 14 grudzień 2011 - 19:36

Nie znam opini na temat F5 i nikogo kto by na nim jeździł. Rama 52cm jest dla osób o wzroście ok. 170-174 cm czyli dla ciebie za duża, no chyba, że masz koło 16 lat i wiesz, że podrośnieś do tych 170cm chociaż. No możesz mieć 53cm, ale to i tak nie to samo jakbyś miał 49 bo byś napewno zauważył różnicę w prowadzeniu i zwrotności roweru. Lepiej mieć nieco mniejszy rower z dłuższym mostkiem, nie sugeruj się żadnymi licznikami do rozmiarów ram bo podaję ci podobieństwo do tego co mają zawodowcy mniej więcej twojego wzrostu. Popatrz też za ramą z aluminiu Alu 7xxx z widelcem karbonowym i najlepiej ze sztycą też karbon bo wtedy fajnie tłumi drgania albo coś takiego jak mówi Miguel. Jak coś znajdziesz to pisz to spróbujemy doradzić.

#9 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 grudzień 2011 - 19:13

dobra, to z ta rama macie faktycznie racje. lat 16 mialem jakies 28 lat temu, a urosnac moge najwyzej wszerz :D

Dzieki wielkie za pomoc i zainteresowanie :)

mysle jeszcze nad rama Lemonda, ale on nie robi parzystych modeli i mysle, czy 49 nie bedzie dla mnie za male. Dostalem ostatnio propozycje zlozenia od podstaw:


1) Rama Lemonde Victorie 51cm (z widelcem i sterami- 1390g)
Osprzęt SRAM Apex (pełna grupa 2x10- 2407g)
Koła Bontrager Race X Lite (2008)
Opony IRC Redstorm 23c
Kierownica Bontrager Race Lite
Mostek Bontrager RXL
Sztyca Bontrager RXL Acc
Siodło Bontrager

2) Koła Bontrager Race (2008)
Mostek Bontrager Race Lite
Sztyca Bontrager Race
Reszta bez zmian.

Wacham sie, czy nie poczekac miesiac, czy dwa az bedzie ten Trek 4.5, bo daja dozywotnia gwarancje na rame karbonowa.
Swoja droga Lemond tez, a do tej marki mam sentyment.

Dzwoniac do poszczegolnych dystrybutorow kazdy tak zachwala swoja firme, ze juz sam nie wiem co myslec. Mam totalny mentlik w glowie.
:roll: :roll:

#10 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2011 - 22:32

Cześć,

Jeżdżę na Felt'cie trzeci sezon i NIC. Zero problemów. Same pozytywy. W mojej drużynie Husarii Szosowej są jeszcze dwa Felty. Jeden F5 i drugi (w drodze, już zamówiony) też F5. Ramy rewelacyjne, szczególnie te z 2011 roku. W razie pytań, wal śmiało.

Co do Treka, to nic nie powiem bo nie jeździłem ale dla mnie to tylko dobrze "wyrobiona" marka. Poziom technologiczny dokładnie ten sam co Felt.

Choice is your! :-D

#11 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 16:06

O swietnie, szczerze mowiac przyda mi sie kazda informacja na temat tego felta. a co z rama ? daja tylko 2letnia gwarancje na rame..


dostalem nowa propozycje : giant tcr 2
carbon na 105 za 6200. co Wy na to ?

dzis w sklepie powiedzieli mi, ze mimo wszystko ramy karbonowe Lemonda sa kiepskie. hmmm..

#12 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:31

i jeszcze jedno.. na tym Giancie siedzialem dzis na rozmiarze M tj wg wymiarow Gianta jest to rama 50. przy czym "lezala na mnie" identycznie jak 53 Lemonda. rozumiem, ze miedzy producentami sa rozbierznosci rozmiarow, ale zeby az takie ?
kiedys czytalem, ze dobrze dopasowana szosa, to taka, nad ktora stojac ogleglosc miedzy kroczem a rama jest minimum 2.5cm. i rzeczywiscie tyle mam zarowno przy modelu 53 Lemonda jak i przy 50tce Gianta.

ja juz naprawde nic nie wiem :)

#13 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:38

M jest za duży, na Ciebie dobry byłby TCR w rozmiarze XS. Nie dopasowuj siebie do roweru, tylko rower do siebie.

#14 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:40

Ramy karbonowe Lemonda są kiepskie ? W jakim sensie kiepskie ? Przecież to ten sam materiał i to samo wykonanie co ramy Treka. One też są kiepskie?

#15 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:50

sprzedawca tez mowil, ze Mka Gianta za duza dla mnie :) w koncu ktos sie z kims zgadza :P

mysle, F5, czy Giant (jest najlzejszy), czy poczekac na Treka 4.5? na F5 tez bede czekal.. w sumie wychodzi na to samo, bo i tak nigdzie nie maja mojego rozmiaru.. :evil: :evil:

#16 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2011 - 00:04

Cześć,

sprzedawca tez mowil, ze Mka Gianta za duza dla mnie :)


NIE kupuj roweru BEZ osobistej przymiarki do ramy. Ostrzegam, że jeżeli dasz się komuś lub sobie skusić i kupisz rower na pałę, tzn. bez przymierzenia się do niego, to na 99% kupisz zły rozmiar... To taka rada ode mnie. Wiem jak to jest jak kasa leży odłożona, a chciałoby się już, zaraz mieć rowerek koło siebie. Znam te pragnienia, bo sam 2,5 roku temu to przeżywałem.

NIE napalaj się i spokojnie szukaj. Do wiosny daleeeeeeeeeeeeeeeeko... Zdążysz kupić. :-)

#17 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:09

nie no jasne, siedzialem na niej przeciez :P
ja juz nawet powiedzialem, ze nie ma znaczenia czy ten rower bedzie do odebrania we Wroclawiu, Legnicy, czy Czestochowie (bo np ze sklepami z tych miast rozmawialem) - i tak pojade :)

#18 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:50

Jacku, ustalmy priorytety. Napewno jednym z nich nie będzie miejsce zakupu, co potwierdziłeś ostatnim postem.
Ponieważ jesteś, podobnie jak ja, osobą o nieprzeciętnym wzroście (ach, małe jest piękne!), bardzo ważny będzie rozmiar.
Co dalej? Czy ważniejszy jest dla Ciebie lepszy osprzęt, czy np. dożywotnia gwarancja.
Wchodząc w szczegóły - co ma lepsze koła, komponenty.
Obsługa, serwis - jeśli naprawdę nie będziesz mógł się zdecydować, to weź pod uwagę to, gdzie dadzą Ci więcej i zapewnią lepszy serwis.

Jeśli Trek jest w Twoim rozmiarze, to poczekaj, obejrzyj i kup. Nie pali się.
Czas na trzaskanie wielu kilometrów na pięknym karbonie jeszcze będzie, teraz tylko kurzyłby się na stojaku. ;)

#19 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:30

biorac pod uwage serwis, to wszystko w moim przypadku przemawia za Feltem, bo jest u Szurkowskiego i to niedaleko mojego miejsca zamieszkania.
Na chwile obecna wlasnie glownie rozwazam zakup F5 na karbonie.
w poniedzialek pewnie podjade do Szurkowskiego, moze bedzie mial w sklepie jakas 50tke to sie do niej przymierze.


P.s komentarz na temat wzrostu rozbawil mnie niesamowicie :lol:

#20 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:54

Autoironia, moja mocna strona, taki śliczny to znowu nie jestem.
Fajnie, że masz okazję przymierzyć się do tego Felta. Jak znam życie zamontowany w nim mostek ma długość 90mm, ale zawsze można go skrócić o ten centymetr.
Podobnie z kierownicą, możesz zamontować płytszą i z mniejszym wyprzedzeniem, zawsze coś ugrasz dla poprawnej sylwetki.

Przy okazji tematu, chciałbym żebyś zerknął tu:
link
Nie ja to sprzedaję, ale cena wydaje mi się na tyle atrakcyjna, że warto chociaż na to zerknąć.
No i rozmiar idealny na Ciebie, może warto sprzedać telewizor? :-D



Dodaj odpowiedź