Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktory wybrac? Felt F5 Trek 4.5 czy Trek 2.5 ?


56 odpowiedzi w tym temacie

#41 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 grudzień 2011 - 13:33

Lubisz góry - bierz triple. Jak po równym śmigasz - kompakt.

#42 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:00

Cześć,

Lubisz góry - bierz triple. Jak po równym śmigasz - kompakt.


Bzdura! Nigdy nie kupuj triple! A ty kolego nie mięszaj w głowie koledze. Na Compakt'cie wjeżdża się na każdą górkę w Polsce (mając z tyłu 25 / 27).

Jacekkamasz - Jak nie masz formy lub zaczynasz zabawę z szosą to bierz COMPACT! Potem jak coś 53/39 ale NIE triple.

#43 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:45

Lubisz góry - bierz triple. Jak po równym śmigasz - kompakt.


Chyba na odwrót. Jeśli compact to góry, a po równym triple.
Ja byłbym zdecydowanie za triple bo w każdej chwili można odkręcić najmniejszy ( zbędny ) blat, a w kompakcie to by musiał od razu wymieniać całą korbę albo blaty :/

#44 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:56

Julkos

Cos Ci sie pomieszalo! :-)

Nie widze logiki w kupowaniu potrojnej korby i cudowaniu z odkrecaniem blatu.
Posiadanie potrojnej korby wymaga takze innej przerzutki i manetki.

#45 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudzień 2011 - 20:29

Trójtarcz czy kompakt?? To bardzo złożone pytanie. Zależy czego oczekujesz od roweru. Trójtarczowa korba daje możliwość zastosowania ciasno zestopniowanej kasety przy zachowaniu bardzo szerokiego wachlarza przełożeń. Przykładowo korba 50-39-30 i kaseta 11-23 daje zakres od 4,54 do 1,3. Minus to zwiększona masa całego napędu. Korba kompaktowa daje dość duży zakres, ale stopniowanie jest już mniej łagodne, pomiędzy przełożeniami są troszkę większe luki. Taka korba zestawiona nawet z ciasną kasetą 12-23 daje możliwość jazdy pod solidne góry dla niewytrenowanego kolarza. Kolejny plus to możliwość montażu małej tarczy 39z i zrobienie już typowej klasycznej korby. Także jeśli śmigasz po płaskim wybierz kompakt, zmienisz małą tarczę lub ewentualnie całą korbę. Przy trójtarczu głupio będą wyglądały przerzutki od triple'a z korba podwójną.


#46 tornado

tornado
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:39

Jeżdżę na kompakcie i zgadzam się z tą wypowiedzią

Bzdura! Nigdy nie kupuj triple! A ty kolego nie mięszaj w głowie koledze. Na Compakt'cie wjeżdża się na każdą górkę w Polsce (mając z tyłu 25 / 27).

W Polsce wjedzie się wszędzie, łącznie z Odrodzeniem (okolice Podgórzyna) oraz Koczym Zamkiem (Istebna), gdzie podjazdy są po 24 %. Tym bardziej wjechanie na Gliczarów będzie możliwe. Do zestawu z kompaktem polecam zakup dwóch trybów. Jeden na góry z zębatką do 27 oraz jeden do 23 na płaskie. Moim zdaniem kompakt jest świetnym rozwiązaniem. Ma jednak - jak wszystko na tym świecie :lol: - minusy. Ja widzę dwa.
Pierwszy, zauważalny na zjazdach w górach, gdzie może zabraknąć twardego przełożenia. Tyle, że to jest odczuwalne jak się jedzie na maratonie, rajdzie, bądź innej formule wyścigowej. Poza tym coś za coś, bo żeby zjechać to trzeba wjechać. A na podjazdach trzy zęby z przodu potrafią zrobić olbrzymią różnicę. Znacznie większą niż na zjazdach.
Po drugie, na finiszu może być za miękko. Powstanie jednak pytanie, ile razy w sezonie finiszujesz 50-11, i okaże się to za miękko? Jak dla mnie bardzo, bardzo rzadko.

#47 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 styczeń 2012 - 20:02

generalnie nie kupilem go nadal. bo wciaz potrzebuje jakiegos kopniaka. ten jet double, wazy 8,5.. czyli tyle, co karbon na 105tce..
fajnie, ze pod Gliczarow dam rade :D:D:D zalezy mi na tym ;)

sam nie wiem, czemu jeszcze go nie kupilem.. cena za nim przemawia, bo model 2012 bedzie za 6200, a roznicy miedzy nimi i tak zadnej nie ma... no, poza kolorem ;)

nie moglibyscie zdecydowac za mnie ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:

bo w koncu kupi go ktos inny i faktycznie zostane bez roweru.. a z roku na rok niestety czlowiek nie mlodnieje i jest mi coraz ciezej wpychac tak ciezki rower, jak moj dotychczasowy pod Gliczarow.. :lol: :lol: :lol: :shock:

#48 swiatek

swiatek
  • Użytkownik
  • 1060 postów
  • SkądPruszków

Napisano 03 styczeń 2012 - 20:23

A co z tym CAAD 10?

#49 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 styczeń 2012 - 21:14

no wlasnie, ten na 105tce. double, 8.5kg 4700.. nie wiem.. mam go kupic ?

myslalem, ze bedzie to niesamowite wrazenie jak przy felcie czy treku.. a tu.. nic.. dlatego go w koncu nie wzialem i caly czas sie wacham..

#50 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2012 - 21:22

Kolego może poczekaj rok dołóż kasy i kup tego ridleya za 10 tys zł wtedy chyba byś był zadowolony ;-) . A jak nie to zrób ankietę który rower ma być dla ciebie zbierzesz głosy i kupisz taki na jakiego wypadnie :mrgreen:

#51 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2012 - 09:38

Cześć,

Jacekkamasz, myślę, że się zagubiłeś. Patrzysz na wagę - różnicę w zakresie 0,5kg, a to nie o to chodzi...

Mój kolega z naszego szosowego teamu Husaria Szosowa zamówił w piątek 30 grudnia nowego Felta F5 na 105'tce w salonie Harfa-Harryson we Wrocławiu i co, i jest MEGA zadowolony. Rower super się prezentuje, waży tyle co waży i już. Bardzo dobra marka, optymalny osprzęt + korba Compact.

Uważam, że mulisz z tym rowerem i sam nie wiesz czego chcesz. Idź, kup, zapłać i ciesz się nowym nabytkiem, a do czasu wiosny sugeruję szlif formy, bo i na triplu nie dasz rady pod Glinczarów...

#52 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:37

Od tego roku Trek 4.5 ma BB = 90 mm, co poprawia efektywnosc pedalowania w porownaniu do BB=68mm ;)

Co do kompaktu: tez kiedys bylem na "nie", ale po zaliczeniu Teneryfy i paru gorek w Polsce wiem, ze jak bede wymienial korbe to znowu wsadze kompaktowa ;)

#53 jacekkamasz

jacekkamasz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 styczeń 2012 - 12:47

Castor, gadalem z ta firma, ale mojego rozmiaru nie ma. a z modelu 2012 juz nic nie utarguje - bez sensu az tyle przeplacac za kolejny rocznik, ktory jest taki sam i rozni sie tylko czasem dostawy - i przewalutowaniem.
czekanie do wiosny tez mi sie srednio widzi... ale jesli rzeczywiscie nie bede mial wyboru, to poczekam.....................

czyli nie brac tego CAADa 10 105...

#54 Gosc_michal.now_*

Gosc_michal.now_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:24

Moglibyście podać cene tego Felta i jakie są koszty przesyłki Canyona do Polski, bo z tego co zrozumiałem można go kupić tylko w Koblencji.

#55 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:27

Całkowity koszt wysyłki Canyona do Polski zamyka się w 60 Euro. 40 Euro to wysyłka, a 20 Euro to Bikeguard (pudełko).

#56 Gosc_michal.now_*

Gosc_michal.now_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2012 - 21:15

krzysiek-krr a Ty kupowałeś Canyona(podaj szczegóły zakupu, jaki czas oczekwania itd.), czy gdzieś to pisze(podaj link) ? ;) I jeszcze mnie ciekawi jak dokonać przelewu żeby wyszło taniej na euro, wiadomo bank ma swoj kurs. Mam konto w PKO.

#57 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 04 styczeń 2012 - 22:34

Czas oczekiwania możesz śledzić na podstronie danego modelu pod przyciskiem "Check availability". Na każdym kroku dostajesz maile z dokładnym opisem zamówienia. Trzy tygodnie przed planowaną dostawą wysyłają dane do przelewu. Płatność z góry przez bank, opcja przelewu SHA (płatne stronami) kosztuje 40zł.
Czas transportu 4 dni.

Kurs dla PKO jest tutaj: http://www.pkobp.pl/...ty/section=ipko



Dodaj odpowiedź