Skocz do zawartości


Ustawienie na zawody


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_kiksu''_*

Gosc_kiksu''_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2008 - 18:26

Od razu przepraszam, że piszę o MTB a nie o kolarstwie szosowym. Tutaj ludzie są w temacie, więc mam takie pytanie w związku z tym, że idę w poniedziałek na zawody thriatholonwe. Na co mam zwrócic uwagę w ustawieniach roweru? Siodełko, ustawienie ciśnienia w oponach itp. Rzecz w tym, że częśc rowerowa jest w terenie a nie na szosie.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 czerwiec 2008 - 19:36

Sprawdź czy wszystko jest podokręcane, przeczyść i naoliw napęd, wyczyść cały rower i idź odpoczywać ;-)

#3 Gosc_kiksu''_*

Gosc_kiksu''_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2008 - 21:54

No tak. :D Ale chodziło mi o porady techniczne. I może mały instruktaż o jeździe w terenie. Konkretnie, na których przełożeniach jeździc? Założyc oponę cięższą oponę z większym bieżnikiem, czy lżejszą z mniejszym? Jak wysoko miec siodełko?
Dystans wyścigu: 2km

#4 Gosc_alberto_*

Gosc_alberto_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2008 - 13:00

kiksu'' co do opon - zależy od pogody od tego jak ciężki jest to teren i jak złożony technicznie. Jeśli będzie to ścieżka w lesie która idzie płasko i jest tylko lekki piach to bezsensu jest zakładanie szerokich opon bo będziesz się wolniej toczył. jeśli będzie błotko a Ty z kolei będziesz miał węższe oponki to jedyne co to modlitwa żeby Ci przód nie poleciał ślizgiem bo wiadomo jak się to kończy.

#5 rowerzysta

rowerzysta
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Skądfrombork

Napisano 08 czerwiec 2008 - 18:18

Dystans wyścigu: 2km


Co to za zawody triatlonowe? 2 km to możesz rower na ramię zarzucić i biegiem pokonać :mrgreen:

#6 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2008 - 11:14

alberto, Jest dokladnie odwrotnie jak piszesz szerokie opony z drobnym, gestym bieznikiem na piach, (nie zapadaja sie tak, lzejsze opory) a na bloto waska opona z grubym rzadkim klockiem - latwo przekopie sie przez bloto i zlapie przyczepnosc na dole, a rzadki bieznik sie nie zaklei

#7 Gosc_alberto_*

Gosc_alberto_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2008 - 14:38

Klaudiusz, lol teraz czytam swojego posta i faktycznie :oops: sorki za gafę ;]

#8 Gosc_kiksu''_*

Gosc_kiksu''_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2008 - 14:39

Zrobiłem tak jak mi poradziliście. Przeczyściłem napęd i go naoliwiłem. Później założyłem grubą oponę z gęstszym bieżnikiem. I efekt... 3 miejsce. Dzięki wam panowie. :D
I jeszcze jedno:
Dystans 2km bo to były takie zawody powiatowe. Ja jestem w 3 klasie gimnazjum, więc nie dali nam jeździc z 20km.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź