Skocz do zawartości


Kolarstwo szosowe...


62 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2008 - 17:12

A co powiecie o tych dwóch rowerach:

http://allegro.pl/it...ecie_tanio.html
http://allegro.pl/it...0_ultegra_.html

Zainteresował mnie opis osprzętu, obydwa bazują na Shimano... No i blisko mnie, to bym sobie po nie podjechał :) Oceńcie.

#22 Gosc_seba85_*

Gosc_seba85_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2008 - 19:11

Rowerki sa super, ale ich wlasciciel napewno bedzie chcial troszke wiecej niz jest Twoj budzet. Dlatego ich nie przedstawialem.

Tak jak mowiles wczesniej ~400pln, chyba ze cos sie zmienilo :)))

#23 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 czerwiec 2008 - 19:44

Tak offtopikowo, on naprawdę waży te 7 kg ?


zapomnij...

[ Dodano: 2008-06-14, 20:45 ]

A co powiecie o tych dwóch rowerach:

http://allegro.pl/it...ecie_tanio.html


te opomy michelin mają identyczny bieżnik jak moje CST... ciekawe 8-)

#24 Gosc_seba85_*

Gosc_seba85_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2008 - 18:18

Zobacz ten temat, chlopaki chca sprzedac jakies rowerki:
http://www.forumszos...er=asc&start=15

#25 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2008 - 08:36

Ten z pierwszego postu nawet mi się podoba :) Tylko bardzo zróżnicowany osprzęt ma. Z przodu Shimano Alivio, z tyłu przerzutka Shimano Deore, kaseta Shimano Tiagra... Czy to nie będzie się wszystko gryzło? Tzn. czy cały sprżęt będzie działał jak należy? A i ciekawi mnie, dlaczego na korbie jest tylko jedna zębatka? Czy to charakterystyczne dla Shimano Alivio? Sprzedający wspomniał, że tylna przerzutka i tak jest do wymiany - ile by to kosztowało? Tak patrzę na ten rower, rama wydaje się bardzo masywna - czy naprawdę będzie ona tak lekka jak w innych kolarkach? Optycznie do mnie ona nie przemawia za bardzo... Seba85, dzięki za link, a czy mogę jeszcze prosić o krótki komentarz? :)

A jeszcze wracając do aukcji, które przedstawiłem - rozmiary ram tych rowerów to 56 i 62. Dla mnie to by było to 56, tak? :)

#26 Gosc_seba85_*

Gosc_seba85_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2008 - 19:08

Zadzwonie jutro do takiego goscia, on mial rower na calej sh 105. I na allegro chcial za niego 455zl ale nikt mu tego nie kupil.

Wiec moze terz opusci cos tam.
Zadzwonie i zapytam sie co on tam ma i sie odezwe. Napisz do mnie jeszcze raz na gg, bo nie zapisalem twojego numeru.

#27 Gosc_Team CSC_*

Gosc_Team CSC_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 16:02

Panowie a ja tak troche z innej beczki. Mam nadzieje, że pisze w odpowiednim temacie :-P A więc mam 17 lat, a więc troche juz sobie zyje na tym świecie. Od jakiegos roku zastanawiam się nad klubem kolarskim i tu rodzi sie pytanie, czy gościa w moim wieku jeszcze przyjmą? Czy w ogóle opłaca się mysleć jeszcze o klubie o klubie, czy raczej juz tylko amatorka? Nie ukrywam, że chciałbym znaleźć sie w szeregach mojego najbliższego klubu :mrgreen: Za wszystkie odpowiedzi na mojego posta z góry dziękuje :mrgreen:

#28 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 30 czerwiec 2008 - 17:16

Warto próbować. Czy cie przyjmą to nie wiadomo, to zależy od klubu. A jeśli chodzi o ściganie to radze spróbować póki jeszcze nie jest za późno ;-) .

#29 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 17:19

Spokojnie możesz zaczynać, 17 lat to bardzo dobry wiek na rozpoczęcie prawdziwych treningów kolarskich. Jeżeli nie będą Cię chcieli w jednym klubie, to próbuj w drugim. Trenerzy czasami nie chcą chłopaków w takim wieku, bo im płacą tylko za wyniki juniorów, a Ty już byś prawdopodobnie tego nie zrobił. Seniorów natomiast już olewają małe kluby. Dlatego próbuj, jeżeli tylko chcesz się ścigać to miejsce powinno się znaleźć

#30 Smerf

Smerf
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądwodzisław śląski

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:21

Witam wszystkich.

Mam do Was pytanie. Chciałbym kupić sobie nowy rower szosowy, w miarę dobry za rozsądne pieniądze. Znalazłem taką ofertę Krossa http://www.allegro.p...imano_105_.html


jest to model z 2006 roku. Co w ogóle myślicie o tej firmie. Wydaje mi się, że cena jak za nowy rowek jest dosyć przystępną. Za każdą rade z góry dziękuję.

#31 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2008 - 22:13

ja powtarzam jak mantre
do powiedzmy 4 000 pln lepiej uzywany
kolega Quba kupil za 1500 uzywany rowerek na pelnym 105
obrecze CXP30 (niezniszczalne)
sam przejechal na nim ponad 4k km
jedyne co wymienil to lancuch i klocki

#32 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 22:34

Hehe, dzięki Yasiu za napomknięcie o moim sprzęcie :mrgreen: ...
Ale co prawda to prawda, Yasiu ma rację, nie mając porządnej kasy nie ma po co pchać się w nówki. Sytuacja ma się podobnie jak z samochodami; za 2o ooozł wyhaczę albo i nie jakąś Dacie z salonu ale już wśród używanych już można znaleźć coś całkiem niezłego.
Pozdro!

#33 Smerf

Smerf
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądwodzisław śląski

Napisano 30 czerwiec 2008 - 23:01

Dzieki bardzo rade, ale wydaje mi sie ze co nowe to nowe. Wiele sie nasłuchałem o używanym sprzęcie i to od osób sporo jeżdżących.
Ciekaw tylko jestem czy ten rower z Krossa jest wart tych pieniędzy czy nie.

Pozdrawiam

#34 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipiec 2008 - 09:23

Smerf, niewiele dorozej a na lepszym osprzecie (campa veloce) i chyba duzo lepsza rama (nowy)
http://www.allegro.p...hia_wloski.html
lub (uzywany na 105 i rama aero cannondale)
http://www.allegro.p...isport_800.html

#35 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2008 - 09:25

Jasne, że nowe jest lepsze.
Ale lepsze jest od sprzętu tej samej klasy, dajmy na to za taką czy inną kwotę kupujesz nówkę na Sh Tiagra/ 105. Wiadomo, że będzie lepsza od używanego na takich samych klamotach (chociaż tutaj też są wyjątki- różne ramy, koła etc.).
Ale w takiej samej cenie nie kupisz już Tiagry czy 105 tylko już możesz rozglądać się za np. Ultegrą a ta nawet w używanym rowerze będzie prawdopodobnie lepsza niż Tiagra w nowym, pod warunkiem, że nie będzie on jakoś mocno zajeżdżony...
Pozdro!

#36 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2008 - 12:28

Skoro weszliśmy na nowe rowery... Może to jest złe spostrzeżenie, ale jak nowe, moje, prosto ze sklepu to wiem, że na pewno nie zajechane. A co do jakości sprzętu - dla mnie, początkującego nie ważne, żeby wyciągać kilka sekund więcej jak kolega. Dla mnie liczy się to, żeby rower się nie psuł. I tak ostatnio zastanawiam się, czy nie lepiej kupić coś ze sklepu, nowego. Ktoś wspominał, że do 4,000zł to tylko używki. To po co są tańsze rowery, np. ten tutaj http://e-rower.pl/a3300-p-1634.html ? Shimano Sora to chyba nienajgorszy osprzęt... Oceńcie, wypowiedzcie się.

Oglądałem różne aukcje. Używane rowery niektóre są ładne i tam piszą, że na fajnym osprzęcie. Ale czy nie lepiej kupić nowy rower, chociaż ten za 2,000zł? Jakoś do używanych rzeczy mam uraz, bo nie wiadomo, co tam w nim siedzi. Kolega kupił, nie do treningów czy jazdy amatorskiej. Poprostu, kupił kolarkę, bo nie miał roweru, a chciał mieć kolarkę. I ładnie wygląda, chwali sobie, że lekko chodzi i w ogóle. I spodobał mi się ten rower. Czy nie lepiej iść w jego ślady i poszukać czegoś w sklepie? Już kij, nie kupię w te wakacje, to kupię w następne. Jednak wtedy to będzie nowy :)

#37 Gosc_alberto_*

Gosc_alberto_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2008 - 20:53

camel1989, ja swoją meridę wyhaczyłem na allegro w cenie prawie przez poł jak za nówkę, choć była jeżdzona tylko jeden sezon. Otrzymałem kartę gwarancyjną jak i sprzęt niezajechany, w idealnym stanie. Gdybym chciał wydać tę samą kasę tylko kupić nową Meridę, prawdopodobnie nie miałbym wstawek z włókna węglowego z tyłu i przedniego widelca, oraz zmienionych kół na dużo lepsze i lżejsze niż te fabrycznie.

Także odpukać w niemalowane, ja zakupu nie żałuję, wręcz przeciwnie, wyszedłem na tym bardzo dobrze :)

#38 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2008 - 09:58

Alberto, masz rację... Wybaczcie, zwątpiłem... ;) Do 2,000zł można ładny rower na pełnej Shimano 105 znaleźć. Ale to i tak jest jeszcze poza moim zasięgiem. Ale co, przecież jak nie w te, to w następne wakacje. Odchodzę od pomysłu kupienia roweru do 1,000zł... Jak miałbym już ten 1,000zł to wolałbym jeszcze dołożyć 500zł i kupić coś konkretniejszego, przynajmniej na jednakowym, pełnym osprzęcie (ładnie by się mówiło, np. Merida na pełnej 105)

#39 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 09 lipiec 2008 - 17:51

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, ale rownież podłączam się do tematu. Skusił mnie rower szosowy z tego powodu, że jest to szybki i lekki środek transportu. Ja z moim XC nie jestem w stanie przejechać dużo po asfalcie dlatego mnie to zainteresowało. Fundusze mam również ograniczone ~400zl. Mój wzrost to ok. 180cm
Prosiłbym o jakiekolwiek wsparcie....


Tutaj znalazłem cosik takiego -

http://aukcja.onet.p...395222173#photo

#40 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2008 - 13:36

Hej koledzy, znalazłem niedaleko mnie sklep rowerowy "Kolarz", rozmawiałem dzisiaj z właścicielem i jednocześnie człowiekiem, który się zna na tych rzeczach i zaproponował mi złożenie roweru do 1,000zł! Od razu powiedział, że rama będzie używana, ale osprzęt można skompletować nowy. Pomóżcie, podpowiedzcie, jakiego sprzętu się wystrzegać, na co zwrócić uwagę itp. Mój rower powinien być przede wszystkim trwały, nie zależy mi na wywalczeniu 150g mniej kosztem co sezonowej wymiany części... Chcę teraz kupić rower tak na co najmniej 3 lata, ponieważ zaczną się studia i nie będzie kasy na inwestowanie w niego, dlatego ma być trwały. Proszę o pomoc!

Ostatnio pisałem o fuduszach do ~400zł, ale złapałem pracę i w miesiąc dojdę do sumy ponad 1,000zł!



Dodaj odpowiedź