Skocz do zawartości


Kolarstwo szosowe...


62 odpowiedzi w tym temacie

#41 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 lipiec 2008 - 17:34

Ja na temat ram znalazłem coś takiego

Rozmiar klasycznej ramy szosowej = Długość nogi(cm) x 0.67
Rozmiar ramy szosowej opadającej = Długość nogi (cm) x 0.58


Rozmiar ramy klasyczny i opadający

Klasyczny
48 - 50
52 - 54
56 - 58
60 - 62

Opadający
44
48
52
56

Nie wiem czy liczy się to akurat tak, ale według tego wyszło mi mniej więcej coś takiego :
85(cm)x 0,67 = 56,95

Czyli rozmiar ramy 57/58?! Mogę prosić o naprowadzenie bo się troche pogubiłem czy jest to tak czy jednak nie.

#42 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 10 lipiec 2008 - 18:03

Jest tak jak napisales ale to jest bardzo orientacyjnie, jednak jak wyszlo Ci 56,95 to rozmiar ramy nie moze byc 57/58 tylko jak juz to 56/57 a co do ramy sloppingowej to juz w ogole bym nie zwracal uwagi na to rownanie bo sa rozne katy nachylenia w roznych ramach

proponuje kalkulator (link znajdziesz w temacie 'rozmiar ramy')

#43 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 10 lipiec 2008 - 18:50

Rama kompaktowa na "dzień dobry" odpada, bo jeszcze się nie spotkałem wśród używek z taką. A jak pisałem wyżej mam mocno okrojony budżet więć szukam starszych rowerów i dlatego zajżałem tutaj ;)

Czyli mam szukać ramy góra 57...


Jeszcze jedno czy za ok. 400 stówki można kupić coś godnego polecenia, czy czekać np. do końca roku i dołożyć do czegoś innego. Ja znalazłem kilka rowerów na sprzedaż, ale z moją wiedzą nie jestem w stanie wybrać.

A mianowicie :

http://aukcja.onet.p...?item=395328390

http://aukcja.onet.p...394005205#photo

http://aukcja.onet.p...?item=395721326

http://aukcja.onet.p...391981470#photo

#44 Gosc_camel1989_*

Gosc_camel1989_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2008 - 17:12

Tak się zastanawiam... Ja noszę okulary. Kolarze jeżdżą również w okularach. Gdy założę normalne okulary jakieś przeciwsłoneczne, to i tak będę widział niewyraźnie. Czy można kupić kolarskie okulary o szkłach skupiających takich, jakie mam w normalnych okularach przy zachowaniu ich sportowych właściwości? Bo trochę niewygodnie będzie mrużyć oczy i niewyraźnie patrzeć, nie mówiąc, że niebezpiecznie... Może na zamówienie dałoby radę?

#45 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipiec 2008 - 18:11

Tak, są takie okulary. Osobiście korzystam z okularów firmy Google, kupione w sklepie Skiteam w Warszawie za 159PLN dwa lata temu. Soczewki korekcyjne do tych okularów kosztowały dalsze 80 PLN - a musisz wiedzieć, że Skiteam nie jest najtańszym sklepem pod słońcem.
Jak wrócę, spróbuję podrzucić linka do sprzętu...
EDIT:
Jest!
Pod linkiem znajdziesz firmę i dokładnie - model, którego używam. Okulary można rozłożyć na czynniki pierwsze bez problemu (choćby po to, by oczyścić wszystkie powierzchnie), w zestawie masz etui i trzy osłony: bezbarwną, przyciemnianą i taką pomarańczową.
Zdecydowanie polecam, fajna sprawa za rozsądną cenę.

#46 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:11

Von Munchhausen a możesz się podzielić wiedzą jak sprawdzają się te okularki?!

Bo sam jestem na etapie poszukiwania okularów więc pytam, a te ceny nie są (tak mi się wydaje) aż tak kosmiczne....

Pozdrawiam Killvalius

#47 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:20

Oczywiście :)

Zaznaczam - mam tylko ten jeden model, kilka razy przymierzałem różne okulary ale używam tego jednego modelu.
Cóż, sprawują się bardzo fajnie. Po pierwsze, dobrze przylegają do czoła od góry - więc nic nie wieje po oczach, no i jest mniejsze zagrożenie, że pot będzie Ci lecieć do oczu w czasie jazdy.
Oczywiście, jeśli intensywnie się pocisz, to osłona taka jak w tych okularach nie wystarczy.

Generalnie, bardzo dobrze chronią oczy. Nie są najlżejsze, ale za to dość wygodne i można się do nich łatwo przyzwyczaić.
Sporym plusem jak dla mnie jest to, że od przodu mają jednolitą, pochyloną powierzchnię - zawsze trochę ułatwia to pokonywanie oporów powietrza to raz, a dwa - w czasie deszczu, jeśli się nieco pochylić, woda nie zalewa okularów i w rezultacie nie grozi jazda po omacku.

Fajny model i jestem z niego naprawdę zadowolony.

#48 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 15 lipiec 2008 - 21:32

Dzięki bardzo za informację.

Ja oglądam dokładnie ten model E296 zwróciłem na niego głównie uwagę, gdyż ma doczepiany sznurek, który jest pomocny i wygodny.

Jeszcze jedno, czy w okularach, gdzie są wkładki na soczewki, to te wkładki można
demontować czy są one na stałe?! ;-)


Jak wspomniałeś wcześniej.... ja niestety dość intensywnie się pocę :oops: :-|

A wydaje mi się, że takie okulary mogą również mieć zastosowanie w narciarstwie, ponieważ jeżdżę również na nartach będzie to dodatkowym PLUSEM dla tych okularów.

A Ty przywiązywałeś wagę do stopnia przepuszczalności promieni UV?! Ponieważ jak na narty to według tej skali na stronie głównej powinien on być jak najmniejszy.


4 very strong sunlight 3-8 %
3 strong sunlight 8-18 %
2 average sunlight 18-43%
1 weak sunlight 43-80%
0 low sunlight, clody, snow 80-100%


Od 0-4 to są stopnie przyporządkowane okularom.

% to przepuszczalność promieni słonecznych.

EDIT:

To bardzo dobrze, ale mnie dosyć mocno na tym sznureczku zależy :roll:
Pojadę zobaczyć do sklepu, który jest dystrybutorem tej marki ;)


Pozdrawiam Killvalius

#49 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipiec 2008 - 21:40

Można je demontować bez problemu. Jeśli nie potrzebujesz...

EDIT:

Nie zwracałem szczególnej uwagi na przepuszczalność promieni UV. Wynika to z faktu, że okulary kupiłem bez dłuższego wybierania - akurat były w sklepie i spośród modeli które były dostępne do sprzedaży prezentowały się najsensowniej, przynajmniej wg mnie.

#50 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 20 lipiec 2008 - 19:40

Witam wszystkich.


Rozglądałem się ostatnio za rowerami używanymi, i znalazłem na ramie Peugeot Cro-Mo (rozmiaru Wam nie powiem, bo nie pisało nigdzie, a rury podsiodłowej nie mierzyłem), na osprzęcie Shimano (tył 500EX, przód 400EX, piasty Exage), koła Mavic. Cena tego roweru była nominalnie 700zł...

~ Czy ta cena jest "normalna"?! Bo jest możliwość negocjacji,

~ Czy jest to dobry sprzęt?!


Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję ;-)



EDIT:

Podkreślam, że cena jest do negocjacji....To jaka cena byłaby nick rozsądna, może uda się tyle zbić :-)

Trochę kasy się nazbierało i teraz już nie ma 400zl tak jak przedtem mówiłem a 500zl, więc może targować do 5 stów?!


Pozdrawiam Killvalius

#51 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 20 lipiec 2008 - 20:12

jak na moj rozum cena za wysoka. szukaj a znajdziesz cos korzystniejszego. ozdr

#52 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 21 lipiec 2008 - 21:05

Teraz znalazłem coś takiego :

Rama 58.... za duża

http://www.allegro.p...nik_.html#photo


http://aukcjewp.wp.p...400171516#photo

Opłaca się za te cenę?! Na tym osprzęcie i ramie?!

Co o tym myślicie?


Pozdrawiam Killvalius

#53 Gosc_rysiek_*

Gosc_rysiek_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2008 - 06:23

Nie opłaca się. Kup moją ! tamte się chowają.Rama jest niska ( zawiera tytan-są resztki nalepki) Wszystko działa jak trzeba.Tylko to malowanie i owijka kiepskie. Pojeźdisz trochę, a za resztę kupisz sobie klamkomanetki do nowego roweru. http://www.allegro.p...?item=404341710

#54 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipiec 2008 - 09:16

Co sądzicie o tym rowerku za taką cenę?

#55 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 lipiec 2008 - 10:38

Co sądzicie o tym rowerku za taką cenę?


Jakim rowerku Bruce


Spotkałem się również na innym forum z wypowiedzią, że są to "dziadki" kolarstwa i nie dadzą one mi na pewno przyjemności z jazdy (nie chcę inwestować w nowy sprzęt, ponieważ robie to z czystej ciekawości czy mnie to pociągnie bardziej) potrzebnej do zagłębienia się w tą dyscyplinę.....nie wiem co o tym sądzić :-/ :-(

rysiek czy mógłbyś zapodać trochę więcej zdjęć, ponieważ te dwa to dość ogólnikowo

Pozdrawiam Killvalius

#56 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipiec 2008 - 11:25

O rowerku ryśka :)

#57 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 lipiec 2008 - 11:59

Ja również przyłączam się do pytania....ponieważ gorączkowo szukam rowerka. Ponieważ cena szokuje....nie wiemy jak z jakością :-P

Pozdrawiam Killvalius

#58 Gosc_rysiek_*

Gosc_rysiek_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2008 - 13:37

Zdjęcia robił kolega.Są jeszcze takie trzy.Jest to kompletny shimano exage 500ex szarego koloru tzn,klamki.manetki.hamulce.przerzutki.korba i pedały bez nosków(w jednym dwie śrubki do wykręcenia).Prawa manetka indeksowana siódemka ( założone 12 -28-kaseta) lewa może obsłużyć też trzy tarcze,taraz jest 52-42 bio.Obręcze- jedna mavic druga FIR ,obie podwójne.Opony nie te co na zdjęciu, są dwudziestki czarne prawie nowe.Kierownica 40.Malowanie kiepskie i owijka no i trzeba go wypucować bo na zdjęciu widać że jest poprostu brudny.Nazwa ramy zaczyna się na Ce.... stylizowana krótka nazwa.Zapraszam na przejażdżkę, nie jeździ gorzej od mojego nowszego.

Załączone pliki



#59 Gosc_Dawidziu_*

Gosc_Dawidziu_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:50

Mam do sprzedania tani rower idealny dla zapoznania się z kolarstwem, moge przesłać zdjęcia i specyfikacje.

#60 Killvalius

Killvalius
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 lipiec 2008 - 21:52

Bardzo proszę, o ile jest taka możliwość. Chętnie skorzystam, zresztą chyba nie tylko ja...


Pozdrawiam Killvalius



Dodaj odpowiedź