Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widelec Carbonowy a waga kolarza.


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 boobik

boobik
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądMędzyzdroje

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:06

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia. Przeglądając widelce carbonowe w niektórych modelach można się natknąć na opisy dotyczące ograniczeń wagowych kolarza. Niedawno nawet usłyszałem takie stwierdzenie że jeśli kolarz jest cięższy niż 90 kilo to winien jeździć na widelcu aluminiowy gdyż carbon może nie udźwignąć obciążeń wytwarzanych w połączeniu z wagą kolarza.

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia ?
Ciekaw jestem ilu kolegów jeździ na widelcach carbonowych a mają więcej niż te 90 kilo ?.

#2 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:09

boobik u mnie na zbiórce jest dwóch kolarzy powyżej 90 kg a jeden to nawet 100 i śmigają na całych carbonach włącznie z widelcem już od 3 lat i nie widziałem żeby pękł no chyba ,że mamy równe drogi ;-)

#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:13

Ja, ważę trochę ponad 90 kilo - przez 5 sezonów tłukłem Ritcheya karbonowego, teraz tłukę Corrateca i Bontragera odpowiednio - 1 sezon i 3 sezony. NIgdy nie miałem problemów z karbonowym widelcem.

#4 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:16

3T funda Pro - kolarz około 90kg - zachwycony pracą widelca, nie tęskniący za aluminiowym, widelec dzielnie znosi wszelkie sprinty i około krakowskie dziury!

#5 boobik

boobik
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądMędzyzdroje

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:23

A więc miałem rację że to jakaś ściema, zapewne producenci którzy nie do końca są pewni swych wyrobów, lub nie do końca to carbon ;), celowo się chronią takimi zapisami by uniknąć reklamacji. Jednak z moich domysłów wyprowadził mnie ostatnio sprzedawca w sklepie który wysunął stwierdzenie o którym pisałem wyżej. Lecz mając pewną praktykę z handlowcami po prostu przyjąłem to z przymrużeniem oka bo wiadomo że oni zrobią wszystko by sprzedać, oczywiście bywają odstępstwa od reguły ;). Lecz ziarno niepewności zostało zasiane ale na szczęście jest nasze forum na którym możemy skonfrontować wymysły handlowców.

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:30

Tylko uwzględnij, że np. te widelce, które Ci opisałem mają sterówkę aluminiową. Osobiście obawiałbym się używac widlaka z karbonową rurą sterową, szczególnie po 2-3 sezonach intensywnego jeżdżenia.

#7 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 10 styczeń 2012 - 22:52

Jeździłem na full karbonowym widelcu ważąc ponad 100 kg, a obecnie 93 (Jupi!) i nie ma żadnych problemów. Kiedyś obawiałem się kupić nowoczesnych fabrycznych kół z obawy o wagę, ale później pogadałem z kolegą, który jest bardzo wysoki i mimo szczupłej budowy waży ponad 90 kg. Widelec ma również full karbon. W każdym razie te limity są ze sporą rezerwą, obecnie ujeżdżam w przełajówce kółka fabryzczne 16 i 20 szprych i mimo katowania ich w lesie na dziurach i korzeniach nie ma najminejszego problemu.

Więc wykuzuj i śmigaj bez obaw :)

Zresztą zawsze można popatrzeć na torowych sprinterów, niektórzy waża pewnie i ponad 100 kg :D

#8 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 10 styczeń 2012 - 23:36

a co powiedzą ciężsi o widelcach fullcarbon? nic nie ma z tym problemow?

#9 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 11 styczeń 2012 - 06:05

ja tłuścioch (70kg);p powiem tak są wydmuszki które mają limity (290g widelca) ale są i pancerniki bez limitów o pięknych właściwościach tłumiących drgania

#10 kowalzkap

kowalzkap
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWudzyn k. Koronowa

Napisano 11 styczeń 2012 - 22:37

Witam! Przepraszam, że w tym temacie, ale czy może ktoś mi coś powiedziec o tym widelcu? :) Ile max można za niego dac? :) I czy warto w ogóle licytowac :)

#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2012 - 23:10

Witam! Przepraszam, że w tym temacie, ale czy może ktoś mi coś powiedziec o tym widelcu? :) Ile max można za niego dac? :) I czy warto w ogóle licytowac :)


Który?

#12 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 12 styczeń 2012 - 00:06

Oczywiście że można

#13 kowalzkap

kowalzkap
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWudzyn k. Koronowa

Napisano 12 styczeń 2012 - 06:53

Sorry za pomylke :-) Oczywiscie podaje link www.allegro.pl/widelec-szosowy-carbon-450g-i2050074514.html

#14 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:02

a pod 1cal masz sery ?? i bardzo niską główkę ramy :?:

#15 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2012 - 20:56

Ja ważę stówę i mam widelec karbon z rurą alu i jakoś jeszcze żyję po 2 sezonach. Chociaż nie wiem czy chciałbym sterówkę karbonową po tym jak widziałem glebę Georga Hincapiego na Paris Roubaix.

#16 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 20 marzec 2012 - 23:59

No, ja przetestuje RDXa, full carbon, jakos 93kg mnie.

Moj rower i tak wg. niektorych nie przeżyje 50metrów, więc co za róznica :mrgreen:

#17 marcik

marcik
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 03 kwiecień 2012 - 10:57

Ja ważę stówę i mam widelec karbon z rurą alu i jakoś jeszcze żyję po 2 sezonach. Chociaż nie wiem czy chciałbym sterówkę karbonową po tym jak widziałem glebę Georga Hincapiego na Paris Roubaix.

Ja ważę niewiele mniej i używam RDX-a z karbonową sterówką (406 gramów) bez problemów od dwóch sezonów. Hincapie miał alu sterówkę w widelcu (mylący nieco był jej czarny kolor).

#18 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:14

ja oficjalnie hulam juz z RDXem - jakos ponad 50km narazie - zero oznak jakby coś bylo nie tak, sztywno, pewnie - elegancko - karbonowa sterówka i 93kg.

#19 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:10

Adasko jaki ty model masz tego widelca bo tak polowicznie , napisales w opisie twojego nowego bajka ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#20 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:41

kurde... Xf-01 ? :D jakoś tak, z tego co widze - juz nie do dostania, miałbyc jakis inny model, ktory wyjsciowo wazył 365gram ale jak ja szukałem, to juz nie było - byl za to mój - który bardzo leżal mi wizualnie i nowy wazyl 419gra - teraz po sterówce 395gram.


jesli pilne, moge odszukac ten model, chociaz mowie - nie zapadl mi w pamiecie :D



Dodaj odpowiedź