Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki pulsometr?


950 odpowiedzi w tym temacie

#1 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 23 styczeń 2007 - 08:39

Witam
Pulsometrów na Allegro - jak wiadomo - zatrzęsienie. I tu jest problem: jaki wybrać. Myslałem o takim bez opaski okołopiersiwej, ale w instrukcjach podają, że pomiar tętna w takim puslometrze odbywa się po dotknięciu przycisku. I tu nie wszystko rozumiem: czy ten przycisk uruchamia opcję pomiaru tętna, mierzy je cały czas, czy trzeba dusić ów przycisk, a pulsometr w tym czasie "czyta" z palucha tętno i gdy zabiorę paluch - przestaje? Oświećcie mnie trochę i doradzcie jakiś - może byc z opaską.

#2 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2007 - 08:48

Taki pulsometr wybij sobie z glowy, jesli zamierzasz wykorzystac go na rowerze. Takie modele mierza puls tylko wtedy kiedy nacisniej odpowiednie przyciski (pomiar z palca). Zatem w czasie pomiaru musisz puscic kierownice. Puls mierzony jest zatem periodycznie. Kompletnie nieprzydatna zabawka na rower. Musisz miec pulsometr z opaska na piersi .. i tyle.

Pzdr
Stas

[ Dodano: 2007-01-23, 09:35 ]
To jest to co jest moim zdaniem jest OK, http://www.allegro.p...006r_f_vat.html dobry wspolczynnik cena do jakosci. Oczywiscie sa lepsze ale bardzo drogie na przyklad Polar.

Pzdr
Stas

#3 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 styczeń 2007 - 10:53

Widzę, że te SIGMY schodzą jak ciepłe bułeczki. Ja, dobre opinie słyszałem tylko o pulsometrach POLAR, ale cena ich jest sporo większa.

Jakiś czas temu kupiłem pulsometr za 50zł w Lidlu (z opaską). Pochodził pół roku i to byłoby na tyle. Wymieniłem baterię w nadajniku i zaczął znowu pracować .... 3 miesiące. Znowu wymieniłem baterię, ale tym razem odmówił ze mną współpracy, wiec zacząłem używać go jako zegarka ze stoperem. Po jakimś czasie wysiadł i zegarek. Kupiłem baterię, a że w komplecie były 2szt, więc założyłem do odbiornika i nadajnika .... jakież było moje zdziwienie, bo pulsometr ożył :shock:
Na razie sprawuje mi się bardzo dobrze.

pozdro horny

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 styczeń 2007 - 10:54

ja rowniez polecam pc15ke. kiedys z takim czyms jezdzilem/biegalem i bardzo dobrze sie sprawowal.
ten pulsometr ma wszelkie potrzebne funkcji i na dodatek jego stosunek ceny do jakosci jest bardzo wysoki.

#5 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 23 styczeń 2007 - 11:38

Dzięki za opinie! Tak myslałem, że pulsometr bez opaski to pic! Skuszę się z pewnością na jakąś Sigmę bo Polar to za drogi dla mnie. Jezdżę tylko amatorsko, chociaz duzo, i taki wypasiony nie jest mi potrzebny.
Pozdrawiam

#6 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:19

jesli nie czujesz finansowej potrzeby kupowania polara to kupuj pc-15. sam mam i polecam :)

#7 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:42

a ja polecam tez SIGME ale fit watch'a
Mam go narazie tylko pół roku, ale jedtem baardzo zadowolony. Jedyna jego wada, to to że czasem pokazuje wyimaginowane wartości (narazie 3 razy mi sie zdazylo, z czego raz jadąc obok kolegi który ma pc-15. Jemu pokazywalo normalnie, ale nie wiem dlaczego akurat mi źle) Zaletą zaś jest pamięć 7 treningów. Jak dla mnie bardzo przydatne.
Polary z tego co wiem mają kodowane sygnaly, wiec nie ma mowy o zlym wskazaniu. No ale za polara trzeba zaplacic troszke więcej.

pozdrawiam

#8 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 23 styczeń 2007 - 19:31

ale maja podobna ilosc bledow co i sigmy pc-15 / fit watch

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 styczeń 2007 - 20:47

fit watch'a mialo u nas 3 kolesi i kazdy z nich dostawal bialej goraczki po kazdym treningu.
hrmax po 300 cos.. itp itd.. dla mnie kupno FW to zmarnowana kasa.
do tego opaski FW sa jakies felerne bo nie lapia od razu sygnalu.

#10 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2007 - 08:29

... do tego opaski FW sa jakies felerne bo nie lapia od razu sygnalu.

Domyslam sie, ze to efekt, ktory wystepuje we wszystkich pulsometrach. Pulsometr chwile po zalozeniu opaski nie dziala, dopiero po kilku minutach, zaczyna wskazywac puls. Dzieje sie to w chwili, kiedy pomiedzy czujnikiem opaski a nasza skora powstanie warstwa potu .... i opaska zaczyna "przewodzic". Dla poprawnosci dzialania pulsometru opaske nalezy przed zalozeniem posmarowac zelem takim jaki uzywa sie do badan EKG.

Pzdr
Stas

#11 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 24 styczeń 2007 - 08:36

...Dla poprawnosci działania pulsometru opaskę nalezy przed zalozeniem posmarowac zelem takim jaki uzywa sie do badan EKG.

Ja smaruję żelem po goleniu, który też swoją rolę spełnia. Muszę jednak przyznać, że i tak czasami oczekiwanie na zadziałanie pulsometru przeciąga się dobre kilka minut. Golił klatki piersiowej jednak nie będę :mrgreen:

pozdro horny

#12 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 styczeń 2007 - 08:38

akurat w tym przypadku jest inaczej.
pc 15 dzialala po chwili, a vdo, ktore mam teraz dziala od razu.
paski w FW byly slinione, moczone woda, pozniej nawet tym zelem i ciagle byly problemy ze zlapaniem pulsu.
porazka.

#13 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 styczeń 2007 - 17:00

ja jak juz pisalem mam FW i nie uzywam zadnego zelu, śliny, ani nawet wody i łapie mi sygnał po miej niż minucie. Poprostu zakładam pasek ubierając koszulke i jak jestem przy rowerze, albo i wczesniej to mam już sygnał :-)
pozdrawiam!

#14 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2007 - 19:50

... Golił klatki piersiowej jednak nie będę :mrgreen:
pozdro horny


:-) :-) :-)

A zawodowcy gola .... nogi i smaruja.

Pzdr
Stas

#15 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 24 styczeń 2007 - 19:57

A zawodowcy gola .... nogi i smaruja.
Stas

Stas, mnie golenie nóg nie pomoże, a smarowanie ... owszem, szczególnie na zmiane pogody :mrgreen:

pozdro horny

#16 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 27 styczeń 2007 - 15:31

ja mam polara i jestem zadowolona,ale tam jest faktycznie sporo funkcji niepotrzebnych do normalnej jazdy... Błędy pomiaru faktycznie się zdażają,zwłaszcza kiedy bateria w pasku lub zegarku jest już słaba... Tętno łapie dość szybko,a pasek poprostu mocze wodą. Sigmy są ok tylko przez niekodowane opaski zbierają czasem cudze tętna albo sumują sygnały od dwóch osób :P

#17 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2007 - 21:31

Co do zwilzania - polecam zel do usg, jest smiesznie tani i swietnie spelnia swoja role (nie wysycha)

#18 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 28 styczeń 2007 - 14:32

zel do usg jest swietny, w szczegolnosci w przypadku treningow przy duzych temperaturach ale z mala intensywnoscia

#19 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 28 styczeń 2007 - 15:23

nabyłem w kupna drodze pulsometr SIGMA ONYX PRO - pierwsze wrażenie bardzo dobre, aczkolwiek czuję, że nie wykorzystam wszystkich funkcji;
po dokładniejszym przetestowaniu wrzucę reckę

pozdrsigma onyx pro

#20 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 03 luty 2007 - 21:24

Ja kupiłem w końcu Sigmę PC-9. Działa świetnie i mimo że to jeden z prostszych modeli, raczej także nie wykorzystam wszystkich funkcji.



Dodaj odpowiedź