Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki pulsometr?


950 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2007 - 16:16

Malik, jakieś niedorzeczne rzeczy wypisujesz :| Altimetry dla gadżeciarzy, a Polary dla kogo? Dla snobów? Mi Vetta bardzo się przyda podczas wakacyjnych wypadów, gdyż mam zamiar sporządzić dokładną dokumentację z kilku bliskich mi rejonów kraju i zagranicy. Gdybym EKG zamontował na kierze lub GPS Garmina, to może i by można to było nazwać gadżeciarstwem.
Malik, nie wiem dodatkowo skąd wnioski, że ludzie z altimetrami nie przykładają się do treningów i nie mają zamiaru startować w wyścigach...

#42 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 luty 2007 - 17:45

felipe najwyrazniej zle mnie zrozumiales. nie mam zamiaru nikogo obrazac (o ile "gadzeciarz" moze kogos obrazic) itd.
poprostu takie jest moje zdanie na temat dobrego, konkretnego treningu. bez pulsometru tego nie da sie zrobic i koniec. zaden altimetr czy nawet zwykly licznik nie jest tak potrzebny przy treningu jak pulsomter.
inna sprawa to doswiadczenie niektorych kolarzy (zarowno zawodowcow jak i amatorow). oni mniej wiecej wiedza jakie maja w danym momencie tetno i moga sobie odpuscic jazde z pulsometrem.

Mi Vetta bardzo się przyda podczas wakacyjnych wypadów, gdyż mam zamiar sporządzić dokładną dokumentację z kilku bliskich mi rejonów kraju i zagranicy

to juz zupelnie inna bajka. gdybym wybieral sie na taka "wycieczke" to sam bym chcial miec altimetr.

polar jest super ale jest drogi. jesli ktos go kupuje i w pelni z niego korzysta to ok. jednak jak ktos go kupuje tylko po to zeby miec polara na kierze/lapie no to wybaczcie... dla mnie to glupota.
w sumie mnie to rybka, nie moj biznes kto na czym jezdzi i czego uzywa. ;-)

#43 Sebastian

Sebastian
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądZabrze

Napisano 03 kwiecień 2007 - 18:35

Ja mam od roku VDO HC 12.6. Sprawuje się bardzo dobrze. Wskazania zgodne z rzeczywistością i w miare bardzo dokładny pomiar. Gdzieś w jakimś poście przeczytałem, że ktoś tam zgubił zegar bo mocowanie kiepskie. U mnie wszystko gra. Osobiście polecam.

#44 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 19:49

Mam pytanie do userów PC-15...
Moja kierownica to X-MISSION COMP ROAD - jest dość gruba a ktoś mi powiedział, że podstawka na kierownicę do tego pulsometru jest raczej przystosowana do standardowych okragłych kierownic i nie wiem czy do mojej będzie pasowało?

#45 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 kwiecień 2007 - 20:24

podstawka jest dosc elastyczna wiec nie powinno byc problemow. problem moze wystapic z guma mocujaca podstawke.

#46 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 20:27

Czyli raczej nie założę? Z licznikiem sigmy kiedyś też miałem kłopot - były dwie gumki tę szerszą dałem na kierę i weszła ale została węższa i do widelca musiałem kombinować szerszą...)

#47 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 kwiecień 2007 - 20:36

na 100% nie ma pewnosci. jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz ;-)
gumke do zamocowania podstawki zawsze znajdziesz.

#48 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 21:13

No masz racje, ide spać bo ze zmęczenia nie myśle...

#49 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 25 kwiecień 2007 - 06:36

Ja mam Sigmę PC15 podstawka jest z jakiegoś tworzywa że dopasowuje się elegancko do każdej kierownicy i gumka dosyć mocno się rozciąga nie powinno być problemu ;-)

#50 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 25 kwiecień 2007 - 08:27

Zmierzyłem obwód kiery to wyszło 10 cm (dokładnie 10,3) więc jest gruba i mam wątpliwości po obejrzeniu fotki czy założę ten uchwyt od pc-15 na nią...

#51 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 07 czerwiec 2007 - 15:13

Witam! Ja niedawno zamówiłem TEN pulsometr. Szczerze mówiąc nie wiem ile jest on wart. Czytałem komentarze które otrzymywał ten sprzedawca i myślę, że przez pierwsze 2tygodnie powinno działać.. xD Gdy już go dostanę to napewno napiszę o nim coś więcej.

#52 slavo

slavo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądgdansk

Napisano 18 czerwiec 2007 - 17:31

Ja mam pulsometr z oznaczenem "f25", niestety dostalem go w spadku i nie mam do niego instrukcji:P ma ktos moze takowa i moze podeslac na maila?:) z gory dziekuje ;)
P.S. f25 jest jedynym oznaczeniem ktory na nim widac ;)

#53 piwalek

piwalek
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2007 - 10:51

Ja mam od roku VDO HC 12.6. Sprawuje się bardzo dobrze. Wskazania zgodne z rzeczywistością i w miare bardzo dokładny pomiar. Gdzieś w jakimś poście przeczytałem, że ktoś tam zgubił zegar bo mocowanie kiepskie. U mnie wszystko gra. Osobiście polecam.

Witam
Ja używam 12.6 w mtb jakieś 3 lata. Nie mam do niego zasterzeżeń Teraz założyłem go do szosy i tu mam problem.
Czujnik prędkości i magnes dokupiłem ale po założeniu nie zawsze łapie mi sygnał ze szprychy. Nie wiem czy wina leży po stronie czujnika czy jego umieszczenia na kole szosowym. Czujnik i magnes nijak nie chcą wejść po bożemu ( wąski prześwit między szprychą a widelcem ) i musiałem założyć magnes na szprychę przeciwległą skierowany "do wewnątrz " koła . Działa to ale nie zawsze . Już minimalna zmiana w położeniu powoduje że czujnik przestaje pikać. Może magnes musi być idealnie równoległy do czujnika ? Teraz jest ok 2 mm szczelina a wydaje mi się że dopiero przy 1 mm działa niezawodnie. Przyznam sie że czujnik z MTB ma chyba większą tolerancję.
Pozdrawiam

#54 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 wrzesień 2007 - 21:31

Ja mam od roku VDO HC 12.6. Sprawuje się bardzo dobrze. Wskazania zgodne z rzeczywistością i w miare bardzo dokładny pomiar. Gdzieś w jakimś poście przeczytałem, że ktoś tam zgubił zegar bo mocowanie kiepskie. U mnie wszystko gra. Osobiście polecam.

Witam
Ja używam 12.6 ... Teraz założyłem go do szosy i tu mam problem.
...nie zawsze łapie mi sygnał ze szprychy... Czujnik i magnes nijak nie chcą wejść po bożemu ( wąski prześwit między szprychą a widelcem ) i musiałem założyć magnes na szprychę przeciwległą skierowany "do wewnątrz " koła ...
Pozdrawiam


proponuje zapodac magnesik od sigmy ;-)
u siebie zarowno w szosie jak i w mtb mam zalozone magnesy od sigmy.
wszystko dziala cacy.

#55 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądPoznań, Turek

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:07

Witam,
Mam pulsometr sigmy PC 1600 od 2004 roku. Nie jestem z niego zbyt zadowolony. Często podaje mi zaniżone wyniki - jadę, czy biegnę z tętnem ok 140 a mi pokazuje 110. Jak poruszam paskiem na klatce, to problem znika. Może zacząć stosować ten żel do EKG czy USG czy whatever? Poza tym badziewny pasek od zegarka. Pękł mi po półtora roku użytkowania. Dobrze, że w Poznaniu mieszkam to u Pawlaka wymienili mi gratis tą pękniętą część, bo ktoś inaczej uszkodzony oddał do reklamacji. Ale teraz pęka mi druga. Pulsometr odłożyłem na półkę. Kolega co trenował triathlon, ma POLARA już chyba ze 12 lat i mu działa. Jak kiedyś będzie mnie stać, to sobie kupię. Teraz mierzę tętno, jak za czasów trenowania lekkiej atletyki w liceum - palec na tętnicę szyjną i już :-)
Pozdrawiam

#56 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:42

a ja napisze pare slow na temat swojego pulsometru, a raczej o jego braku ;-)
od kilku hmm moze to juz nawet beda 2 miesiace nie stosuje pulsometru na wyscigach.
efekt?
1. nie patrze co chwile na licznik/pulsometr dzieki czemu skupiam sie tylko na jezdzie
2. nic mnie nie uwiera w klate
3. w wyscigach jakich startowalem bez puslometru zajmowalem najlepsze miejsca jak do tej pory.
jezdzac z pulsometrem jezdzilem wedlug tetna blabla itd. czyli kiedy bylo dosc wysokie poprostu nieco zwalnialem i przez to tracilem. ;-)
pulsometru bede teraz uzywal jedynie podczas zimowych treningow. w tym okresie warto jest korzystac z tego urzadzonka.

#57 tomas

tomas
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądpoznań

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:31

witam...dawno nic nie pisałem ale chciałbym odświeżyć temat... mam chwilowo (od trenera) sigme pc 4 no i nie ma co gadać ale ten pulsometr jest... nie fajny (delikatnie mówiąc) traci sygnał, zlicza dwa wyniki i praktycznie tylko dwie opcje... więc zastanawiam się nad kupnem SIGMY ONYX EASY lub TRELOCK'A 800 lub 900. co polecicie?

#58 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 styczeń 2008 - 16:30

osobiście posiadam pulsometr medion md 15017, nie gubi sygnału:) można ustawić górny i dolny próg strefy, po włączeniu stopera oblicza puls średni i zachowuje maksymalny, jak dla mnie wystarcza, wyrwałem go z allegro za grosze, normalnie chodzi po ok 59zł

Pozdrawiam!!!


#59 and

and
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:44

a ja mam sigme fit watch co prawda dopiero pół roku, ale sprawuje dobrze i nie mam z nią żadnych problemów, natomiast licznik mam przewodowy nieznanej firmy echo f-2.Jego zaletą jest to że posiada kadencję i najniższą cenę z tymi funkcjami.licznik ten mam półtra roku tzn od czasu gdy jeżdże na półszosie.na góralu mam sigmę chyba 500 11 letnią.

pozdrawiam "kręcących"

#60 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:55

Ja mam pc 15 i jestem zadawolony. Ilość funkcji jest wystarczająca.



Dodaj odpowiedź