Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki pulsometr?


950 odpowiedzi w tym temacie

#801 Sufer

Sufer
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 11 wrzesień 2015 - 14:54

Zamierzam kupić pulsometr jednak nie wiem czy warto kupować sam pulsometr czy może wbudowany w licznik, a jeśli już to jaki polecacie (prosty w obsłudze) Może jednak wystarczy jakiś zwykły pulsometr i też da radę, a może coś z Kadencją związane. Będę wdzięczny za pomoc



#802 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 listopad 2015 - 10:23

Nie tyle sam pulsometr, co nadajnik - na ogół używam nadajnika ANT+ (mam chyba 3 sztuki?) do Garmina Edge, Vivofit itd. Działa też z moją Xperią (S, Z3), problem tylko w tym, że część oprogramowania androidowskiego obsługuje tylko nadajniki BT (potrzebuję głównie do monitoringu HRV, oraz aplikacji smartfonowej TACX - regulacja oporu wg zadanego tętna). No i teraz mała zagwozdka: dokupywać kolejny, działający przez BT? Albo zdecydować się na transmitujący tak przez ANT jak również przez BT. No i taki zamawiam.

Na DX można kupić np. Coospo h6 ant/bluetooth v4-0 heart rate monitor - wysyłka bezpośrednio z Europy, tak więc przy wartości zakupu >$30 jest bezpłatna wysyłka. Paski z nadajnikiem obsługującym tylko jeden standard transmisji (ANT lub BT) kosztują ok. $6 taniej czyli zdecydowanie korzystniej wychodzi zakup nadajnika ANT+BTLE (combo).


  • big75 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#803 Aga_gda

Aga_gda
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 17:41

Może wiecie kto wymieni mi szkiełko w pulsometrze Sigma 26.14? Oczywiście odpłatnie, zwróciłam się do sprzedawcy,ale niestety nie podołał. 

Wszystko działa w pulsometrze i szkoda mi go wyrzucić po 5 mies.użytkowania.

Załączone pliki



#804 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 21 maj 2016 - 12:47

Szukam prostego, taniego pulsometru który pokazuje na wyświetlaczu jednocześnie puls i aktualną godzinę.

Strefy nie są ważne.

Ważna dobra praca samego pulsometru.

W miarę lekki (biegał też będzie).

 



#805 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 24 maj 2016 - 09:41

Jaki rozmiar śrubki pasuje do pomiaru pulsu garmina? 



#806 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 27 lipiec 2016 - 06:33

Generalnie takie zasadnicze pytanie. Co daje w kolarstwie używanie pulsometru ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#807 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 lipiec 2016 - 06:54

Generalnie i zasadniczo to w kolarstwie używanie pulsometru daje to, że wiesz jaki masz puls, gdy jedziesz na rowerze. W bieganiu jest podobnie, tylko że wiesz jaki masz puls, gdy biegniesz.



#808 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:43

Jeśli już zarejestrujecie trening z pulsometrem to gdzie analizujecie swoje strefy ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#809 kat_wan

kat_wan
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 sierpień 2016 - 08:43

Szukam prostego, taniego pulsometru który pokazuje na wyświetlaczu jednocześnie puls i aktualną godzinę.

Strefy nie są ważne.

Ważna dobra praca samego pulsometru.

W miarę lekki (biegał też będzie).

Podpinam się pod pytanie. Ktoś, coś?



#810 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 05 sierpień 2016 - 12:52

Może coś takiego ?

 

http://www.decathlon...id_8301692.html


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#811 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:48

Jaką opaskę na klatę z ANT+ polecacie ?



#812 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 08 styczeń 2017 - 22:39

Są jakieś pulsometry bez czujnika na klacie, tylko w nadgarstku? Klatowa opaska do szału mnie doprowadza.



#813 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8553 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:13

Oczywiście, jest coraz więcej zegarków z wbudowanym pulsometrem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#814 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:29

Ale zdaje się, nie pokazują pulsu ciągle. Aby pokazało odczyt pulsu, trzeba nacisnąć sensor.  pozdr



#815 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8553 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 styczeń 2017 - 00:08

Owszem, takie były, a w tańszych zegarkach nadal sa. Z drugiej strony np. sporo aktualnych modeli z serii Forerunner i coraz więcej monitorów aktywności ma wbudowany czujnik na bazie LED-ów w spodniej części korpusu, który prowadzi stały pomiar.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#816 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 09 styczeń 2017 - 10:52

Taki ledowy typ ma jakąś specjalną nazwę? Zupełnie się w tym nie orientuję. Na razie popatrzyłem na te Garminy i stwierdziłem, że są droższe, niż mój rower jest wart. Są takie z ciągłym pomiarem, w granicach  150 - 200 zł? Jak tego szukać? Większość zegarków sportowych j est przeznaczona dla sportów biegowych. Na co zwrócić uwagę w przypadku zegarka na rower? Niestety opisy w ofertach najczęściej są kiepskie i niepełne, czasem całkowicie niezrozumiałe.



#817 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 09 styczeń 2017 - 11:12

Przyjdzie kasa, to dokupisz rower do zegarka i już :shock:   pozdr


  • beskidbike i parmenides lubią to

#818 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 10 styczeń 2017 - 09:44

Używał ktoś tego cuda ?

http://www.volumerat...x-cr2032-368932

 

Czyl lepiej kupić coś innego ?



#819 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:22

Na co zwrócić uwagę w przypadku zegarka na rower?

 

Zobacz czas działania baterii, możliwość ładowania w czasie zapisywania aktywności  i swoje potrzeby- reszta nie jest istotna. Jeśli o to pytasz, to pewnie 6 godzin wystarczy - a to ma każdy zegarek biegowy. Nowoczesne zegarki biegowe Garmina, Polara, Sunto, etc. z pomiarem pulsu z nadgarstka będą niestety droższe, ale w pełni nadadzą się również na rower. Liczniki rowerowe z oczywistych powodów nie mają pomiaru z nadgarstka. 

 

Najtańszym rozwiązaniem jest zapis trasy przez telefon plus np pomiar pulsu z nadgarstka https://www.cyclesto...YankaAjNy8P8HAQ

 

https://www.dcrainma...first-look.html

 

Nie będziesz miał jednak podglądu na bieżąco - jeśli telefon będzie z wyłączonym ekranem. Tej opaki możesz też używać ze zwykłym licznikiem na ant+ lub BT zamiast opaski na klate. Pewnie takich rozwiązań jest więcej. Zobacz tę stronę dcrainmaker - to jest prawdziwy freak od cyferek przy sporcie. 

 

pozdr



#820 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 12 styczeń 2017 - 10:08

Dzięki. Już ogarnąłem tzw. podstawy i mniej więcej wiem, o co chodzi. Trochę przeraża poziom cen sprzętu dedykowanego, w przypadku amatorszczyzny takiej jak moja - zupełnie nieadekwatny do wykorzystania. Wychodzi na to, że chiński tani smartwatch może spełnić te same funkcje za kilkakrotnie niższą cenę. Szczerze powiedziawszy, nawet nie wiem, czy mi to jest potrzebne do szczęścia, w zasadzie aktualnie zainteresowany jestem tylko pomiarem tętna w czasie jazdy, więc powinien wystarczyć zegarek z funkcją pomiaru tętna - nawet taki bez ciągłego pomiaru.

 

Do wiosny jeszcze jest parę dni, więc będzie szansa to przemyśleć.





Dodaj odpowiedź