Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cube Peloton race, Scott Speedster20, Merida Race lite 904?


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 luty 2012 - 13:35

Witam

“Dorosłem” do pierwszej szosy i proszę Was o radę, który rower z poniższych wybrać, może ktos z Was ma jakieś doświadczenia z tymi modelami, będę wdzięczny za każdą opinię.

Główne kryteria ktore sobie założylem:

Cena max 5000pln
Osprzęt minimum pełna 105-ka
Geometria ramy w miarę możliwości wygodna do rekreacyjnej jazdy głównie po płaskim terenie


http://www.cube.eu/e...e/peloton-race/

http://www.merida-bi...ce Lite 904-com

http://www.scott.pl/...82&id_prod=3087

pozdrawiam
Mariusz

#2 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 luty 2012 - 13:48

Najbardziej mi podpasował Cube, dobry osprzęt (z tyłu nawet ultegra), ale na zbliżeniu zobaczyłem że korba to triple :/ Może mogliby zamontować zwykłą korbę lub compact.
Kółka Easton to też dobry wybór.
No wygląd bardzo fajny :)
pzdr

#3 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 luty 2012 - 14:20

Szczerze mowiac mi rowniez najbardziej podoba sie Cube, to fakt ze na zdjeciu jest triple, ale na szczescie w specyfikacji podana jest mozliwosc wyboru miedzy triple 50x39x30 a compact 50x34 i w takie rozwiazanie bym zdecydowanie szedl:)

#4 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2012 - 18:09

witam ponownie

moze ktos jeszcze "dorzuci kamyczek do ogrodka" i wypowie sie za lub przeciw któremukolwiek z zaproponowanych przez ze mnie rowerow? ciekawy jestem Waszej opinii i doswiadczen. zapytam krotko merida czy cube? :)

#5 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 luty 2012 - 18:25

a jaki rozmiar potrzebujesz ?

#6 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2012 - 21:52

no wlasnie nie wiem, oscyluje miedzy 50 a 53.

#7 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 11 luty 2012 - 22:15

Jeśli możesz trochę poczekać to pomyśl nad Canyonem Roadlite 6.0. Będzie to najlżejszy rower z wymienionych, na pełnej 105 (łącznie z korbą i hamulcami; wymienione przez Ciebie takie chyba nie są) i z kołami Mavic Aksium. Wszelkie rurki to Ritchey WCS. Geometria jest komfortowa, a rama lekka i sztywna. To sprzęt dopracowany w każdym szczególe, a na dodatek nie oklepany na polskich drogach.

#8 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 00:24

Tez od dłuzszego czasu czaje sie własnie na ten model canyona. Na stronie producenta kosztuje 999 euro. Trzeba jeszcze troszke poczekac az waluta sąsiadow spadnie chociaz do 4.15zł

#9 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 12 luty 2012 - 07:58

Polecam zamowic teraz, bo niektore rozmiary sa wysylane dopiero za dwa miesiace, a placi sie okolo trzech tygodni przed.

#10 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 luty 2012 - 13:03

Na stronie możesz sprawdzić aktualną dostępność. Gdybym dziś kupował rower, Canyon Roadlite 6.0 SL byłby moim wyborem. Przyzwoity osprzęt (apex albo 105), komponenty i koła solidne, no i ta rama. Całość 8,1 kg za 4,5 tys pln. Rewelacja!

#11 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 13:59

Tylko zwroc uwage w jakiej konfiguracji napedu jest ten canyon na apexie. Stworzony do 30% podjazdow

#12 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 luty 2012 - 15:37

Punkt za czujność. Niezły z niego góral...

#13 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 18:16

załozyc opony 700x32 i mamy prawie mtb:D

#14 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2012 - 19:41

Wiesz, jeśli wybierze się szoskę na Apexie to zawsze można kasetę zmienić na typowo szosową. Ta grupa jest dedykowana dla amatorów-turystów:) takich jak np ja:)


#15 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 20:02

Ewentualnie wysłać do nich wiadomosc z pytaniem, czy mozna troszke zmienic konfiguracje roweru.wymiana kasety tez niewiele da.
1.Długi wozek przerzutki
2.Blaty przód 48-32.
Troche trzeba by było jeszcze wyłozyc.
A za takie same pieniądze jest na 105 i minimalna rożnica w wadze.
Ponoć sram wytrzymalszy i bardziej precyzyjny,ale pro tourowcem nie jestem i nie potrzebuje takiego wypasu.

#16 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 23:36

qubel,

Jeśli miałbym doradzić:
zadzwoń do Lublina do właściciela tego sklepu, który na allegro składał tę ofertę
http://allegro.pl/no...1996972754.html

to niezły rower, sam go ujeżdżam od października. Rama, widelec, sztyca - full carbon. Rower dostał niezłe noty od Jensa Klotzera w Tour magazine.
Tutaj znajdziesz angielskie tłumaczenie tego i innych testów
http://www.tour-qtr.com/epaper_4_2011

W Polsce mało kto zna ten rower (prócz ludzi ujeżdżających wybrane modele w MTB) dlatego sam rozmawiałem z Jensem o tym rowerze zanim go kupiłem.
Ma fajny system amortyzacji tylnego koła (profile rurek) który naprawdę sprawdza się na naszych asfaltach. Sztywność ramy jest dobra, a mocny, wyścigowy widelec (wzięty z wyższych modeli Haibike) zapewnia odpowiednią sztywność gdy "staniemy" na kierownicy. Koła są jako takie, jak je zajedziesz pewnie zamontujesz jakieś lepsze.
Faktycznie waży 7,8 kg bez pedałów mimo, że 105 to nie najlżejszy osprzęt

pozdrawiam
Piotr

#17 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 luty 2012 - 09:40

Polecam zamowic teraz, bo niektore rozmiary sa wysylane dopiero za dwa miesiace, a placi sie okolo trzech tygodni przed.




krzysiek-krr
Poszedlem za Twoja rada, troche poczytałem o tym modelu i zamówienie jest juz w realizacji:) dzieki za naprowadzenie na temat! punkt dla Ciebie!:)

#18 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 luty 2012 - 12:25

Gratulacje.
Jaki rozmiar zamówiłeś, na sh czy sram, czarny czy biały?

#19 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 luty 2012 - 12:38

dziekuje, tez sie ciesze:) W skrocie: rozmiar XS, kolor bialy, osprzet shimano. teraz czekam na dostawe a ta planowana jest dopiero w okolicach tyg. 17:(

#20 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 luty 2012 - 14:39

Głowa do góry. Na weekend majowy jak znalazł :-D

Ja głównie ze względów finansowych muszę zapewne kolejny rok ujeżdżać mtb, a ty już niebawem dołączysz do "elyty" :mrgreen:



Dodaj odpowiedź