Skocz do zawartości


Czy zgadzamy się na wulgarne zachowanie na forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy mogê zwracaæ siê do Was 'pierdol siê', 'spierdalaj', 'ci±gnij flaka' etc... ? (28 użytkowników oddało głos)

Czy mogê zwracaæ siê do Was 'pierdol siê', 'spierdalaj', 'ci±gnij flaka' etc... ?

  1. TAK - mów mi jeszcze! (4 głosów [14.29%])

    Procent z głosów: 14.29%

  2. NIE - nie doros³em jeszcze do tego! (22 głosów [78.57%])

    Procent z głosów: 78.57%

  3. Nie obchodzi mnie to. (2 głosów [7.14%])

    Procent z głosów: 7.14%

Głosuj

#1 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2012 - 23:49

Na samym początku przepraszam - nie chciałem, ale nie mogę już wytrzymać...

1. Proszę o trzymanie się tematu.
2. Jeśli zacznie się jakikolwiek offtop proszę któregokolwiek moda o zamknięcie tematu celem ograniczenia wojny jaka się tu zacznie za chwilę... bo jestem pewien, że się zacznie.

---
Zacznijmy od wprowadzenia do tematu - oto fragment dzisiejszego Shoutbox'a - pozwoliłem sobie skopiować bo za chwilę nie będzie po tym śladu.
Poklikajcie na linki bo one są fragmentem dyskusji.

[Dzisiaj 22:12] Marco_: jak to dobrze ze sie wysralem na to "forum" i regulaminy z nim zwiazane hehe
[Dzisiaj 22:13] Marco_: http://www.pr0gramm....0702241544-pix1
[Dzisiaj 22:18] Marco_: towarzystwo w Boxie mnei wystarcza , pytan zwiazanych z kolarstwem nie mam juz dawnoi zadnych, a co kto robi to mnie lotto , nie che tego wiedzeic nawet ...
[Dzisiaj 22:18] Marco_: niech sie przepychaja do upadlego
[Dzisiaj 22:19] Marco_: amen
[Dzisiaj 22:34] kobrys: Marco_ - rób co chcesz, nie wiem jak dawno z kraju wyjechałeś, ale część słownictwa jaką używasz powszechnie u nas wciąż uchodzi za nieużywalną publicznie.
[Dzisiaj 22:34] kobrys: Proszę używaj wyrażeń bliskoznacznych, które nie są wulgarne. O nic więcej nie proszę.
[Dzisiaj 22:47] Marco_: wysrac sie to czysto polskie slowo
[Dzisiaj 22:48] Marco_: wymysl cos innego
[Dzisiaj 22:48] Marco_: w Polsce uzywa sie gorszych slow nie tylko na codzien ale i w wyzszych instancjach , wiec mnie nie pouczaj bo to jest smieszne po prostu
[Dzisiaj 22:52] Marco_: http://pl.wiktionary...y.org/wiki/srać
[Dzisiaj 23:02] Marco_:
[Dzisiaj 23:12] kobrys: prosiłem byś nie używał słów WULGARNYCH
[Dzisiaj 23:13] kobrys: http://sjp.pwn.pl/slownik/2523562/srac
[Dzisiaj 23:17] Marco_: nie musisz ich czytac jesl inei dorosles
[Dzisiaj 23:18] Marco_: zreszta z kim ja tu dyskutuje ...dobranoc
[Dzisiaj 23:21] kobrys: Czyli w Twoim rozumieniu osoby dorosłe używają wulgaryzmów w mowie potocznej, a te osoby, które nie używają to 'tylko' osoby, które do tego jeszcze nie dorosły? Mylę się?
[Dzisiaj 23:26] Marco_:



Rzadko kiedy zaglądam do shoutboxa, ale co zaglądam są tam wpisy Pana Marco_ , które niestety nie są oszczędne w wyrazy, które w moim świata rozumieniu nie powinny zostać użyte publicznie.

Być może ten temat jest zupełnie bez sensu i nie czuję 'czaczy' językowej i jak wynika z rozmowy jeszcze nie dorosłem do dyskusji na poziomie, ale proszę PUBLICZNIE moderatorów by wypowiedzieli się czy wolno nam posługiwać się na forum takimi słowami czy nie?

Bo tak naprawdę to ja chcę być dorosły!!! - chcę mówić wam na dobranoc 'spierdalaj', 'pierdolę Cię', a kiedy z wami się nie zgadzam wyzywać od 'chuji' i kazać wam 'ciągnąć flaka' tylko mam z tym problem - moja Mama i mój Tata nauczyli mnie, że takich słów się nie używa nawet w potocznym języku i staram się tego przestrzegać być może niepotrzebnie.


Proszę by KAŻDY z zarejestrowanych modów określił się w swoim mniemaniu czy mogę tak się do was zwracać czy nie?



Demos kratos!

#2 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 12 luty 2012 - 00:21

ja pisze wiekie NIE dla wulgaryzmu w mało finezyjnej formie
bo czy nie brzmi lepiej zamiast spier... - daj se na spokój/ ustosunkuj się od mojej osoby itp??
ps. nie wiem jak w shoutboxie ale na generalnym forum da się ustawić automatyczną cenzurę (mam częściowo zrobione to na własnym forum zaoszczędza to pilnowania wpisów za każdym razem a przy nowych wulgaryzmach dodaje je do cenzora w opcjach forum)

#3 lucjan

lucjan
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądnieopodal

Napisano 12 luty 2012 - 07:36

Nie, no chyba śnię ????

Zaiste, w dziwnym kierunku zmierza to forum. Pełno chamskich wypowiedzi, infantylizm a teraz jeszcze ankieta czy można na forum bluźnić czy nie. Ręce opadają. Dlatego bardzo rzadko na tym forum goszczę. Jeżeli zaglądam, to tylko by się upewnić, że poziom merytoryczny dyskusji schodzi na psy.
Kulturalnych ludzi, poprawne po polsku wysławianie się, nie trudzi.
Na forum, na którym jestem moderatorem http://forums.rowery.org/portal.php bluzgi nie przechodzą, sa tłumione w zarodku. Efekt – dyskusje prowadzone są w sposób kulturalny z użyciem pięknego polskiego języka, pełna samokontrola userów. Aż miło czytać wypowiedzi.

#4 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 12 luty 2012 - 07:54

to może ja coś powiem bo i mnie dotyczy to pośrednio bo się właśnie zdenerwowałem!!!! Jak zostałem nazwany "polską gnidą" z czasownikiem "spierdalaj" to temat w którym to poruszyłem został zamknięty, ja zostałem zrugany przez kilku userów mających po ponad 1000 postów że ferment sieję a na dodatek dostałem ostrzeżenie za offtopa, którego żeby było śmieszniej napisałem w dziale "off top". Wtedy nikogo to nie ruszało że są używane słowa wulgarne, że się obraża a teraz nagle moralne ogólne poruszenie poruszenie? co za zakłamanie :lol:

#5 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 09:53

...


Proszę powstrzymać się od dalszego flamea!

Rozmowa tak naprawdę tyczy się nas wszystkich czy pozwalamy sobie wzajemnie na tak daleko posunięty szacunek i zrozumienie. Pan Marco_ jest tylko przykładem...

#6 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 12 luty 2012 - 10:14

Proszę powstrzymać się od dalszego flamea!


może po polsku ?

u2250y2014v3.gif


#7 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 10:28

Proszę powstrzymać się od dalszego flamea!

może po polsku ?


Ok - przepraszam - po polsku w tłumaczeniu kontekstowym to będzie:
- proszę o powstrzymanie się od dalszego bezzasadnego ubliżania.

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 luty 2012 - 11:35

Co ja pacze :shock:

Panie i Panowie - problemem nie jest używanie wulgaryzmów lecz bycie wulgarnym w stosunku do innych. Co innego jest użycie wulgrazymu do osób postronnych, czyli np. p******y kierowca samochodu zajechał mi drogę, a co innego użycie wulgarzymu w stosunku do osób z forum lub bezpośrednio z nim związanym, czyli np. Ty złamany c***u.
W moim poczucie smaku pierwszy przypadek uzycia wulgarzymu jest słodki i na miejscu, to że mogą to przeczytać dzieciaki nie jest usprawiedliwiniem do tego by to negować, bo pewnie oni jeszcze lepiej klną niż my, natomiast druga forma używania wulgrazymów, nawet tych najdelikatniejszych nie wchodzi w grę i będzie surowo i namiętnie karana.

W sumie tak było cały czas, wiec nie rozumiem problemu...

#9 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 luty 2012 - 11:43

Nie obchodzi mnie to.

Kogoś przytulić?

#10 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 12 luty 2012 - 11:55

Kogoś przytulić?

Zależy jakie masz intencje:P

Co do tematu: jak idziesz ulicą, jedziesz tramwajem i ktoś przeklina to robisz ankietę? Potem bedzie ankieta ze ktoś nie robi polskich znaków, że za dużo ang zwrotów zamiast polskich, ze kropek nie robi na końcu zdania...
To jak ktoś się wyraża i co mówi świadczy o nim. Jeśli z jakiś wzgledów mi się nie podoba to z nim nie dyskutuje a nie płacze na forum i się skarżę.
Wystarczy już, że jest dział od golenia nóg, są porady kulinarne to teraz jeszcze kółko poprawnej polszczyzny...

#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 11:58

W sumie tak było cały czas, wiec nie rozumiem problemu...


Więc nie pamiętasz problemu kiedy kilku użytkowników forum zostało poczęstowanych odpowiedzią 'ciągnij flaka' - a potem okazało się, że wg. moderatora to oni atakowali biednego użytkownika Pana Marco_ i to oni dostali ostrżeżenia?

W tym tygodniu w shoutboxie znalazło się trochę przekleństw - wszystkie napisane przez tą samą osobę.

Widzę, że istnieje tutaj kółko wzajemnej adoracji - już czas na domysły się skończył i czas się określić Panowie Szlachta!

p.s.
Ankieta jest po ty by każdy mógł wyrazić swoje zdanie na ten temat - ankieta jest po to by oszczędzić 50 postów mówiących o tym samym.
Ankieta jest po to by temat potem zamknąć i by był referencją do późniejszego karania/nie karania za takie zachowania.

Tak naprawdę czystą satysfakcją dla mnie będzie kiedy szanowna Społeczność forum pozwoli mi rozmawiać ze wszystkimi na poziomie 'kurwa' i 'spierdalaj' bez żadnych konsekwencji.

EDIT:

to teraz jeszcze kółko poprawnej polszczyzny...

Chciałem zauważyć, że czepiam się kultury, a nie polszczyzny. To są rzeczy, których część wspólna jest bardzo znikoma.

#12 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 luty 2012 - 12:21

Wybacz kobrys, ale niczytuję czatu. Jeśli ktoś Cię obraża, rób screena wysyłaj i będziemy karać. 8-)

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 12:27

Wybacz kobrys, ale niczytuję czatu. Jeśli ktoś Cię obraża, rób screena wysyłaj i będziemy karać. 8-)


Jeden moderator na shoutboxie z tego co widzę jest cały czas.

Dziś z jego wypowiedzi jasno wywnioskowałem, że to ja zaczepiam i prowokuję Pana Marco_

#14 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 12:50

Co do wpisów Marco na ShoutBox to sądzę, że nachlała się menda i dała upust swoim frustracjom wewnętrznym. Środek zaradczy według mnie powinien być jednoznaczny - usunąć mendę z forum. I po co dyskusja ?

#15 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 luty 2012 - 12:55

Co do wpisów Marco na ShoutBox to sądzę, że nachlała się menda i dała upust swoim frustracjom wewnętrznym. Środek zaradczy według mnie powinien być jednoznaczny - usunąć mendę z forum. I po co dyskusja ?


I to jest jedyna opcja...szkoda, że nie zachowałem jego PW do mnie. Po ich publikacji byłby niezły ubaw...

#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 luty 2012 - 13:16

z mojej wypowiedzi wynka :

Najlepiej nie reagować na zaczepki , nie będzie to powodowało eskalacji , dzięki temu obie strony nie otrzymają ostrzeżeń, tylko prowodyr.

Wszelkie "kiepskie " sytuacje " prosze zgłaszać do moderatora działu, a nie dalej ciągnąć "flaka" ( tu rozumiem jako ciągnięcie niepoptrzebne tematyki ) , stawiać nowe tamaty, ankiety , zbiórke datków i co tam jeszcze.

Co do wulgaryzmów zgadzam sie z Deadim, każdy powinien wiedzieć co może i do kogo, ale na forum prosze sie powstrzymać, nie możemy czytać każdego postu dokładnie po literce i domniemywać co kto miał na myśli.

Wszelkie samosądy także będą "nagradzane "

Jeśli chodzi o Marco , został pouczony dodatkowo , aby poprawić , jak to sie mówi "polszczyzne "

1. w czacie są luźne rozmowy i jak na razie nikogo nie drażni jak ktoś napisze "ale hujowa pogoda dzisiaj " , to są wszytko rozmowy nierejestrowane.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 13:43

SPIKE - przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post i cytowanie z shouta:

Marco_: jak to dobrze ze sie wysralem na to "forum" i regulaminy z nim zwiazane hehe
Marco_: http://www.pr0gramm....0702241544-pix1


Czy to jest luźna rozmowa?
Czy to ma zobaczyć świeżo zarejestrowany użytkownik forum?

Chcecie takiego shoutbox'a - to wydaje mi się, że powinien być głęboko zakopany gdzie 'kółko wzajemnej adoracji' będzie sobie używało do woli takiego słownictwa.


Wstyd mi komukolwiek nowemu polecać takie forum gdzie można natknąć się na taką zawartość.


Kulturalnie poprosiłem Pana Marco_ o powściągliwość językową i jak to się skończyło?
- odpowiedź w pierwszym poście...


p.s.
Rozumiem, że karą za ciąg obelg jest 'dodatkowe ostrzeżenie' niewidoczne na liście ostrzeżeń w profilu?

Dziękuje - w takim wypadku spodziewajcie się moderatorzy, że i ja do was będę tak rozmawiał w najbliższym czasie oczekując takiej samej reakcji! Do takiej samej reakcji zachęcam innych użytkowników!

#18 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2012 - 13:50

Tak apropos "ciągnięcia flaka" to czy to nie było powiedziane w kontekście:

"wy tu sobie dalej ciągnijcie flaka, a ja koncze dyskusje" ? ciagniecie flaka w domyśle dalsze sprzeczki i rozwlekanie "złych emocji" ? bo ja to tak pamiętam...


ps. oczywiście wulgaryzmom stanowcze nie ! :shock: co to za pytanie w ogóle ?

ps.2. wykropokowane czy nie ,wiadomo co autor chciał powiedzieć, moderator ! z shoutboxa !!

Dołączona grafika

można powiedzieć, że przykład i przyzwolenie idzie z góry..

#19 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2012 - 13:56

"wy tu sobie dalej ciągnijcie flaka, a ja koncze dyskusje" ? ciagniecie flaka w domyśle dalsze sprzeczki i rozwlekanie "złych emocji" ? bo ja to tak pamiętam...


Powinieneś pamiętać!
- przecież to Ty rozdawałeś ostrzeżenia 'prowokatorom' reakcji Pana Marco_ za tą 'akcję'.

Jak pamiętam to wszyscy dostali po równo oprócz biednego użytkownika Pana Marco_ - i chyba za tą akcję i ogólną złość 'nieprzychylnej części społeczeństwa' na tą reakcję strzeliłeś focha bo nikt Cię nie lubi i sami krytykanci są tutaj tylko?

#20 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2012 - 13:58

kobrys, nie nie.. no przecież najpierw mu skoczyli do gardła, a dopiero później "się wkurzył" i napisał co napisał... myślę kobrys, że w obronie własnej po prostu.. nie kogo nie usprawiedliwiam.. może zrobiłem błąd ,ale ja tak pamiętam tamtą sytuację..