Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic E2 - uszkodzona obręcz


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2012 - 22:10

Kupiłem jakiś czas temu fajne koła, ale po bliższych oględzinach okazało się, że jedną z obręczy ktoś lekko skrzywdził - w jednym miejscu na boku jest szeroki na 2 mm i głęboki prawie na 1 mm rowek, który jest na połowie szerokości obręczy.

Obręcz fajna - Mavic E2 oczkowana - poza tym uszkodzeniem dobrze wygląda, szkoda wyrzucać. Nigdy sam tak koła nie urządziłem, ale jak przypuszczam, hamowanie takim kołem nie będzie zupełnie idealne.

Czy taka obręcz nadaje się już tylko do ostrego koła? Jeśli nie, to czy założyć ją na przód czy na tył?

Obręcze miały być do kół do Jaguara i obie miały być być takie same.
Teraz nie wiem czy nie dać sobie spokoju z taką obręczą - a w zasadzie to z obiema - i nie kupić jakichś współczesnych. Zobaczyłem Mavic CXP 22, ale nie wiem czy nie będą wyglądały w tej ramie jak alufelgi w Syrence.

A może zrobić koła z obręczami na wysokim stożku? Nie wiem tylko jak to się praktyce sprawdza - waga, podatność na rozcentrowanie, poza problemem Syrenki j.w.

Kłopot powiększa to że obręcz musi mieć 32 otwory, bo tyle mają piasty na których chciałbym zmontować koła.

#2 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 14 luty 2012 - 19:10

Jak co to mam w piwnicy kółko na Mavicu Module E2, piasta 600 ale dogorywa więc mógłbym samą obręcz puścić ;] 36h, srebrna, bardzo lekkie są te obręcze- 430g.

#3 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 luty 2012 - 21:09

Ostatnio tak się śmiesznie złożyło że w ramach kompletowania osprzętu Shimano 600 6400 niespodziewanie zostałem posiadaczem kolejnych obręczy Mavic MA40.
Niestety wszystkie 5 jest w wersji 36h.
Ale dziękuję za dobre chęci.

Mam zamiar złożyć koła na tych obręczach i piastach 6400, ale 32 otworowe obręcze są mi potrzebne do złożenia kół na piastach Shimano Adamos (tak się podobno nazywają). Chyba że do pary z nimi kupić jakieś współczesne niskie wielokomorowe obręcze, albo z wysokim stożkiem. Obręcze wielokomorowe miałem w góralu i ciężko takie koło rozcentrować, ale z wysokim stożkiem nie i nie mam pojęcia jak się sprawdzają takie obręcze.

Piasta dogorywa? A dokładnie to który fragment? Jeśli korpus przodu to mogę się pozbyć mojego.

#4 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 14 luty 2012 - 23:57

było shimano adamas ax, grupa turystyczna, ax czyli nastawienie na aerodynamikę, parę fajnych pomysłów w niej było.
ja mam module e2 w wersji argent ale w stanie powiedziałbym dobrym. (chodzi o ścianki) na 36 dziur również.

#5 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 15 luty 2012 - 00:35

Ze starymi tak obręczami jak i piastami na 32 dziury to szału nie ma, mam ale tylko pod szytkę i nie na sprzedaż ;D Bębenek kicha ale mam w zapasie takie piasty więc z tej chyba solniczkę zrobię. Wysokie obręcze są bardzo mocne i sztywne, zwłaszcza takie kloce jak Accent Roadrunner czy Rigidy DP18, te drugie srebrne fajnie by zagrały.

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 luty 2012 - 09:11

Jeśli chcecie zrobić koła ala retro to polecam obręcze Mach 1 RJ Project, wysokość 17.7 mm srebrne albo czarne , 3 komorowe.
W tej chwili akurat montuje komplet kół na takich obręczach do retro reoweru , jak nie zapomne to wrzuce fotki jak wyszło.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 luty 2012 - 13:00

Mam wrażenie że dostałem taką obręcz - Rigida DP 18 - w jakimś kole z piastą Shimano 6200. Piasta zużyta się okazała, a obręcz pod szytkę, chyba wersja 36h. Mogę się pozbyć.

Może takie
http://allegro.pl/ob...2065341824.html
albo takie
http://allegro.pl/ob...2064848721.html
http://allegro.pl/ma...2106857073.html
http://allegro.pl/ob...2103888540.html
http://allegro.pl/ob...2086088010.html

#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 luty 2012 - 14:00

tylko nie Stars Circle ale , jak kto woli .......

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 luty 2012 - 14:30

Srebrne CXP22? Albo Remerx Taurus, ale te są nieoczkowane i chyba tylko czarne. Poza tym że cięższe.

Stars Circle takie złe?

#10 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 15 luty 2012 - 16:09

Chodzą ploty, że ich waga zakrzywia czasoprzestrzeń przez co liczniki świrują.

#11 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 luty 2012 - 18:55

Chodzą ploty, że ich waga zakrzywia czasoprzestrzeń przez co liczniki świrują.


Dobre.
:lol:
Faktycznie są o ponad 1/3 cięższe od Taurusów. :shock:

#12 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 luty 2012 - 19:42

materiał na nie jest kiepski , otwór pod nyple ma nie dużo materiału na końcu stożka .
Remerx Taurus już o niebo lepszy .

a propo obiecałem fotki https://picasaweb.go...430152974829586

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#13 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 luty 2012 - 23:44

Ładne. I piasty jak moje :-D .

Przy okazji - gdzie nie spojrzę to zaplot szprych na 3x. To tak dla ułatwienia czy też ma jakieś zalety nad zaplotem 2x? Jak czytałem do szosy 2x wystarczy. 3x to do MTB, tylko jak zgaduję ktoś miał na myśli prawdziwą jazdę po wertepach, a nie "miejskiego górala".

Jak śnieg się stopi i słoneczko wyjrzy wyprowadzę mojego składaka i zrobię mu sesję zdjęciową.

Jakoś nie mam przekonania do wysokich obręczy - tak estetycznie mi nie leży - więc jak już się zdecyduję to pewnie na srebrne CXP 22.



Dodaj odpowiedź