Skocz do zawartości


Zdjęcie

Predyspozycje do treningów kolarstwa.


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Rafal_89_*

Gosc_Rafal_89_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2012 - 23:11

Ja mam pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu.
Od tego roku chciałem się wziąć za trenowanie kolarstwa, wcześniej coś tam regularnie jeździłem ale nie przykładałem do tego za bardzo uwagi. Miałem czas to wsiadałem na rower i kręciłem.
Tą zimę chciałem porządnie przepracować, ale że jestem bardzo chorowitym człekiem 3/4 zimy spędziłem na kurowaniu się z choroby a pozostałą część zagospodarowałem w naukę, gdyż sytuacja tego wymagała.
Po ostatniej jeździe 30-minutowy test drogowy określiłem próg LT i HRmax.
Przy HRmax = 220 ( cóż taka moja natura wysokotętnowca )
LT wyszło mi 208.
Teraz moje pytanie czy tak wysokie HRmax nie powinno zaowocować wizytą u lekarza?
Co prawda jak widać nie mam problemu z jazda na maxa przez 30 min ale zastanawia mnie HRmax.

I jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz mógłbym zacząć od budowania bazy na trenażerze ( 60%-70% ). Jak tak to przez jaki okres.
Czy mielibyście jakieś inne sugestie?

Sorry za taki długi temat :)
Czekam na odpowiedź.
Rafał

#22 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 06 marzec 2012 - 00:14

Teraz przed tobą ostatni rok juniora, czyli trochę późno na klub. Mimo to spróbuj. Czasem trafi się na trenera, który da szansę. Szkoda, że nie pomyślałeś o tym wcześniej, tak aby razem z chłopakami z klubu przetrenować zimę. Próbuj już teraz, zawsze to trochę większa szansa się dostać niż w połowie sezonu, tym bardziej, że to, jak już pisałem, ostatni rok.

Zgadza się, im prędzej tym lepiej. I tak jak napisał Rebe pewnie Ci powiedzą że jesteś już za stary ale nie przejmuj się, tak naprawdę wszystko jest w twoich rękach jak będziesz odpowiednio twardy i zawzięty. Jak wywalą Ciebie drzwiami to wróć do nich przez okno... Do kolarstwa trzeba mieć charakter, tutaj nie ma miejsca dla panienek.

#23 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 06 marzec 2012 - 00:59

...Do kolarstwa trzeba mieć charakter, tutaj nie ma miejsca dla panienek.

Przepraszam, a Maja Włoszczowska? ;-) :mrgreen:

#24 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 06 marzec 2012 - 01:30

...Do kolarstwa trzeba mieć charakter, tutaj nie ma miejsca dla panienek.

Przepraszam, a Maja Włoszczowska? ;-) :mrgreen:

Maja Włoszczowska ma większe jaja od niejednego faceta ;-) Mam nadzieję że by się nie obraziła gdyby to przeczytała ;-)

#25 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2012 - 05:49

Ja mam pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu.
Od tego roku chciałem się wziąć za trenowanie kolarstwa, wcześniej coś tam regularnie jeździłem ale nie przykładałem do tego za bardzo uwagi. Miałem czas to wsiadałem na rower i kręciłem.
Tą zimę chciałem porządnie przepracować, ale że jestem bardzo chorowitym człekiem 3/4 zimy spędziłem na kurowaniu się z choroby a pozostałą część zagospodarowałem w naukę, gdyż sytuacja tego wymagała.
Po ostatniej jeździe 30-minutowy test drogowy określiłem próg LT i HRmax.
Przy HRmax = 220 ( cóż taka moja natura wysokotętnowca )
LT wyszło mi 208.
Teraz moje pytanie czy tak wysokie HRmax nie powinno zaowocować wizytą u lekarza?
Co prawda jak widać nie mam problemu z jazda na maxa przez 30 min ale zastanawia mnie HRmax.

I jeszcze jedno pytanie.
Czy teraz mógłbym zacząć od budowania bazy na trenażerze ( 60%-70% ). Jak tak to przez jaki okres.
Czy mielibyście jakieś inne sugestie?

Sorry za taki długi temat :)
Czekam na odpowiedź.
Rafał

1. jeateś wysokotętnowcem i tyle na ten temat to ani nic złego ani dobrego.
2. określenie trenować kolarstwo jest bardzo nie jednoznaczne dla jednego oznacza jazdę wklubie dla drugiego regularne jazdy amatorskie.
3. rozumiem że jesteś chorowity bo często się przeziebiasz w tym sensie ?

4. te swoje 208 nazywaj indywidualnhym progiem beztlenowym uchroni cię to od błędów interpretacyjnych.

5 myśle że test drodowy zrobiłeś porządnie i wyjechałes sie mocno

Tompoz

#26 Gosc_Rafal_89_*

Gosc_Rafal_89_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2012 - 15:11

1. jeateś wysokotętnowcem i tyle na ten temat to ani nic złego ani dobrego.

Co mam rozumieć przez stwierdzenie "ani dobrego"?
Coś złego może wyniknąć z wysokiego HRmax?

2. określenie trenować kolarstwo jest bardzo nie jednoznaczne dla jednego oznacza jazdę wklubie dla drugiego regularne jazdy amatorskie.

Chodzi mi o amatorką jazdę. Ten sezon chcę się dobrze przygotować na zawody w przyszłym sezonie

3. rozumiem że jesteś chorowity bo często się przeziebiasz w tym sensie ?


Tak :(

4. te swoje 208 nazywaj indywidualnhym progiem beztlenowym uchroni cię to od błędów interpretacyjnych.

5 myśle że test drodowy zrobiłeś porządnie i wyjechałes sie mocno .


A teraz co miałbym robić?
Od bazy zaczynać z jazdami w przedziale 65%-70% ?

#27 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 marzec 2012 - 17:26

Tak , zacznij od bazy , spokojnie ze trzy tygodnie . W trzecim możesz wpleśc w trening "szybki młynek "albo depnięcia . Pomyśl w tym roku o imprezach amatprskich typu maratony PP lub podobne . Mogą byc krótkie lub średnie dystanse . To fajna zabawa i motywacja do lepszego kręcenia . Zaletą jest to , że zawsze znajdziesz tam podobnych do siebie i zrobicie grupę .

#28 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2012 - 18:46

Teraz moje pytanie czy tak wysokie HRmax nie powinno zaowocować wizytą u lekarza?


to jest odpowiedz na pytanie powyżej

Tompoz

#29 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 marzec 2012 - 20:20

Rozpoczynając przygodę ze sportem zawsze warto złożyc wizytę u lekarza , zrobic EKG , wysiłkowe badanie serca , morfologię . Przynajmniej raz na rok badania powtarzac .
Nie należy sugerowac się opinią forowiczów , lekarz to lekarz ( uwaga nie dotyczy konowałów )

#30 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 06 marzec 2012 - 21:05

Maja Włoszczowska ma większe jaja od niejednego faceta ;-)

Chyba jajniki :mrgreen:

#31 Bolo Yeung

Bolo Yeung
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marzec 2012 - 23:23

Maja Włoszczowska ma większe jaja od niejednego faceta ;-)

Chyba jajniki :mrgreen:

No może jednak jaja, bo Maja po Politechnice Wrocławskiej jest przecież :mrgreen: . Nie wybrała wydziału chemicznego jak większość dziewczyn z PWR, tylko na matematykę stosowaną się zapisała :shock:
Jeździć na jej poziomie i mieć czas na naukę na takim kierunku to do tego trzeba mieć jaja ze stali 8-) sry za OT

#32 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 07 marzec 2012 - 09:52

Jeździć na jej poziomie i mieć czas na naukę na takim kierunku to do tego trzeba mieć jaja ze stali 8-) sry za OT


Chyba nie myślisz że studiowała na normalnych zasadach ;-) .

#33 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2012 - 15:00

Panowie wracamy do tematu, wiem, że Maja może być obiektem zainteresowania dla wielu, ale już koniec off top :)



Dodaj odpowiedź