Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy wytrzymają ?


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam96

Adam96
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądBogdanka

Napisano 25 luty 2012 - 14:11

Cześć wam piszę z pośbą, ponieważ mam już umówiną kolarkę GT GTR 3 series za okazyjną cenę. Ciekawi mnie co się może stać z kołami jeśli np. będę chciał lakko podjechać gdzieś jakimś szutrem (oczywiście bez kamieni) albo przez las leciutko podjechać ( ubita dróżka ziemna) czy te koła wytrzymają ? Mogą się zrobić ósemki z kół ? co się może z nimi stać ?

#2 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2012 - 15:00

No, wszystko zależy od tego co to za koła. Ja jednak w pierwszej kolejności martwiłbym się o stan opon po takiej przejażdżce.

Dla przykładu, dość często zdarza mi się przejechać ok. 2. kilometrowy szutrowy odcinek na kołach Fulcrum R3 i Michelinach Lithion i przy ok. 15 km/h wszystko jest w porządku (szybciej nie polecam jeździć).
W tym GT seryjnie są chyba Alexrimsy 22ki, czyli niezbyt wysoka półka, ale przede wszystkim przy takiej jeździe mogą ucierpieć opony. Polecam wybrać 622x25 lub szersze, o ile się zmieszczą.
Pzdr

#3 Adam96

Adam96
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądBogdanka

Napisano 25 luty 2012 - 15:16

więc nie ma co się martwić o koła tak bardzo tylko o opony bardziej ?

#4 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2012 - 16:12

Tak, musiałbyś ostro jechać po tym szutrze, żeby pokrzywić koła. Za to opony szosowe zdzierają się błyskawicznie na tak szorstkiej powierzchni.

#5 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2012 - 16:31

Przecież nie będziesz jeździł po lesie 30km/ h+ na oponach 20c, tylko jak sam napisałeś, leciutko podjeżdżał ubitą dróżką ziemną...

czy te koła wytrzymają ?

Tak.

Mogą się zrobić ósemki z kół ?

Jeśli nie będziesz mknął po tym szutrze czy tam ubitej dróżce i nie wpadniesz w wielką dziurę przy wielkiej prędkości, nie.

co się może z nimi stać ?

Mogą się lekko zabrudzić, nic więcej. :P

Niektórzy chyba myślą, że rower szosowy i te 'wąskie koła' z papieru są... :mrgreen:

#6 Adam96

Adam96
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądBogdanka

Napisano 25 luty 2012 - 16:35

super dzięki za odpowiedzi ..Pozdro

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 luty 2012 - 19:39

Jeśli już musisz jeździć takimi dróżkami to warto mieć oponki z wkładką antyprzebiciową .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 luty 2012 - 20:53

Rowery szosowe nie są aż tak delikatne jak wszyscy myślą. Ostatecznie rowery przełajowe, służące do jazdy po lesie głównie w zimę różnią się w gruncie rzeczy tylko oponami.
Mi się zdarzało zjechać na szuter czy leśną drogę i wszystko z kołami i oponami ok.
Choć oczywiście jeśli zamierzasz często zbaczać na takie drogi to rozważ rower przełajowy ;-) albo załóż opony 25 lub nawet 28 szerokie.

#9 Adam96

Adam96
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądBogdanka

Napisano 26 luty 2012 - 09:30

nie tylko jakaś wyjątkowa sytuacja.. powolutku delikatnie aby się przetoczyć
a ta wkładka do kupienia jest ? czy opony z tym trzeba kupić ?

#10 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2012 - 10:00

Bez przesady ,nie chuchaj tak na te koła .Pojedziesz może nie 30km ale te 20 spokojnie można jechać o ile jest w miare gładko /nie ma lei po bombie/ .Wkładka występuję w oponie , nie ma możliwości dokupić czy dostrugać .Podjedż do Lublina na rusałki wybierzesz dobre oponki.

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 luty 2012 - 10:10

Wkładka występuję w oponie , nie ma możliwości dokupić czy dostrugać .

Jak nie ma, jak jest ? --> http://rower.com.pl/...ml?cPath=34_218

#12 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2012 - 10:15

Ooo to buraka strzeliłem :oops: .Tylko ta cena .W tym przedziale oponkę dobrą by kupił.

#13 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 26 luty 2012 - 11:10

nie potrzebna rzecz, ja często przejeżdżam 1 kilometrowy odcinek po szutrze, bo ścieżka przy Wiśle jest zamknięta, jadę możę 10km/h bo jest masa kamieni i w sumie tylko na nie trzeba uważać,

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#14 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 luty 2012 - 11:38

Ja kupiłem opaskę antyprzebiciową Zefal - cena około 40PLN za komplet - czyli 2 sztuki. :-P

Kiedyś pojechałem z Katowic do Pszczyny i spowrotem (razem koło 100km) lasami z ekipą na MTB. Na początku było trochę śmiechu "jak ty se dasz radę, itp" a potem się okazało że to oni łapali kapcie a nie ja :-D . Mały problem jest tylko z kierowaniem rowerem, wąska kierownica nie jest najwygodniejsza na manewrowanie po terenie - trzeba się przyzwyczaić.

#15 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 luty 2012 - 15:25

Wilier, jak założysz raz opone za prawie 2 stówki i pojedziesz na kamieniach i przetniesz nawet jadąc 5 km/h to dopiero jest płacz.

Ostatnio jest moda na oponki szosowe nawet tej wyższej klasy , które mają wkładke antyprzebiciową, ale nie antyprzecięciową.../

Szkoda dobrych opon na szutry , bo póżniej płacz i i zdziwko ?? dlaczego , przecież na prostej drodze, asfalcie mi strzeliła .

Reasumujac , żadna wkładka nie zabezpieczy przed uszkodzeniem opony tylko ewentualnie przebiciem dętki punktowo .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#16 Adam96

Adam96
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądBogdanka

Napisano 28 luty 2012 - 17:05

jakie opony polecacie tylko proszę w niskiej cenie..?

#17 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2012 - 18:19

Adam a za rączkę poprowadzić ? Nie bądż za wygodny , jest temat o oponach .Poczytaj sobie . Jak nie umiesz samodzielnie podjąć decyzji zapraszałem do lublina na rusałki .Tam profesjonalnie i niedrogo dobiorą Ci oponki.



Dodaj odpowiedź