Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy golicie nogi ?


700 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy golicie nogi ? (722 użytkowników oddało głos)

Czy golicie nogi ?

  1. Głosowano Tak (232 głosów [31.91%])

    Procent z głosów: 31.91%

  2. Głosowano Nie (495 głosów [68.09%])

    Procent z głosów: 68.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2007 - 11:53

Kit Katy :-D A tak na serio...to do jakiej wysokości golicie nogi? Chyba nie całe??

#42 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2007 - 11:57

Cale, cale :)

#43 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2007 - 12:32

no to ktoś ma problem jak ma owłosione pośladki :-( chyba sobie odpuszcze golenie ;)

#44 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 07 kwiecień 2007 - 12:42

To nie gol pośladków, proste :P.

#45 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2007 - 16:00

no to moja lepsza połowa będzie miała niezły baw :-D

#46 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2007 - 19:46

Ja tam chyba nigdy (przynajmniej teraz tak mówię) nie odważę się ogolić nóg. Nie potrafię sobie wyobrazić swoich nóg bez włosków...

#47 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:01

ręce to juz chyba przegiecie, az tylu wlosow tam nie ma i nie sa az tak przeszkadzajace...

Ja mam dość spory zarost.
Początkowo miałem ogolić nogi tak troche wyżej jak spodenki ale ostatecznie całe zdepilowałem. Mnie się to podoba i lepiej się czuje a to jest najważniejsze.

#48 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 10 kwiecień 2007 - 21:41

Jak kojarzę to ręce to chyba tylko torowcy golili, ale teraz i tak raczej wszyscy jeżdżą w kombinezonach z długimi rękawami, więc chyba nie jest to już w zwyczaju poza ogolonymi nogami pod krótkie spodenki

#49 Gosc_KubaWinter_*

Gosc_KubaWinter_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 18:29

Ręce? Może zacznijmy od tego po co w ogóle goli się nogi. Wbrew powszechnemu przekonaniu laików nie są to względy natury aerodynamicznej. Włosy nóg i rąk mają zbyt małą powierzchnię całkowitą, a powietrze jest niezbyt gęste by miało to jakikolwiek wpływ na opory powietrza. Nogi goli się bo:
-gładkie powierzchnie łatwiej wymasować i wetrzeć w nie maści.
-skóra bez włosów łatwiej się goi, łatwiej też założyć opatrunek.
-bez włosów na skórze zbiera się mniej wody w czasie deszczu, nie wyziębiają się one więc tak szybko.

Czy ja golę nogi? Opdowiedź brzmi nie. Dlaczego? Nie mam masażysty, ostatni raz leżałem jakieś 2 lata temu, a jeżeli już nawet to jakoś przeboleje ten plaster, w czasie deszczu i bardzo niepewnej pogody nie jeżdżę. Ponadto wychodzę z założenia, że nie strój, rower z najwyższej półki i ogolone nogi czynią z amatora kolarza, tylko cała reszta. W tym przede wszystkim umiejętność dobrej (techniczje, szybkiej, długiej itd.) jazdy na rowerze. Poza tym, żyję w małym miasteczku (27 000 mieszkańców), gdzie nie wszyscy przyzwyczajeni są nawet do kolarza w stroju, któy budzi żywy entuzjazm i zainteresowanie. A teraz wyobraźcie sobie mnie w cywilu z krótkimi spodenkami i ogolonymi nogami... Ach, no i jeszcze WF z paroma debilami. Nie widzę sensu użerania się z tymi debilami-ignorantami, a korzyści z łysych nóg i tak miał nie będę. Poza tym, moja dziewczyna mi zabroniła jak tylko się dowiedziała, że kolarze golą nogi :lol: ;-)

#50 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 19:48

U mnie natomiast dziewczynom w wiekszosci podobaja sie moje ogolone nogi, nawet czasem wymieniami sie spostrzezeniami natury technicznej, ze tak powiem :D

#51 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2007 - 21:20

Kuba dobrze mówi :-) Fakt faktem jest to kwestia też estetyki. Pytanie...dlaczego kobiety golą nogi? Po to żeby ładniej wyglądały...to dlaczego facet nie może ogolić nóg?

#52 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 04 maj 2007 - 06:34

Jelitek, idąc takim tokiem myślenia, następny krok, to malowanie ust szminką :-P :mrgreen:

pozdro horny

#53 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 04 maj 2007 - 08:13

marudzicie, myślicie,że jak facet ma cholernie gęste futro na nogach to dobrze wygląda? kwestia gustu ale raczej nie :-P

#54 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 09:09

Ale Ty masz juz wypaczony poglad na "te" sprawy wiec wiesz ;)

#55 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 11:10

A ja uważam, że golenie nóg to cecha charakterystyczna kobiet a faceci nie powinni się golić bo ''co to za facet bez włosków na nogach''. Pozdro!

#56 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 16:08

Qba, kiedyś był taki pogląd że męski to jest ktoś kto jest nieoglony śmierdzi potem i jest owłosiony, czasy się zmieniają pojawił się metroseksualizm ;)

A tak na serio to zgadzam się z Tobą Horny, co za dużo to nie zdrowo, dlatego ja nóg nie ogolę :-)

#57 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 04 maj 2007 - 20:36

DMX, nie aż tak, wielu dziewczynom sie nie podają tacy owłosieni panowie :P
ja wam nie każe nóg golić, stwierdzam tylko, że nic w tym złego :P za to napewno golenie rąk jest niepotrzebną głupotą ;-/

#58 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 04 maj 2007 - 20:49

DMX, nie aż tak, wielu dziewczynom sie nie podają tacy owłosieni panowie :P
ja wam nie każe nóg golić, stwierdzam tylko, że nic w tym złego :P za to napewno golenie rąk jest niepotrzebną głupotą ;-/

No to przywołałaś mnie do tablicy Milka ;-).
Fakt gole regularnie nogi. To mi się bardzo podoba. Zwłaszcza jak teraz złapały opalenizny.
Rąk nie golę i mogę porównać , do nóg nie przyklejają się żadne robaszki a do rąk tak.

KubaWinter ja mieszkam jeszcze w mniejszej mieścinie - 15 tys. To czy ktoś przyczepi się do ogolonych nóg czy nie to inna sprawa. Zawsze można się przyczepić - do stroju , że obcisły , że kolorowy.
Masz racje ogolone nogi nie robią z Ciebie (ze mnie) kolarza. To tylko dodatek jak spodenki , koszulka.
Dla mnie to tylko estetyka.

#59 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 05 maj 2007 - 05:52

ale rak to nawet kobiety nie gola ;)

#60 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 05 maj 2007 - 06:40

Z goleniem nóg ze względów estetycznych, to może jest trochę tak jak z kręceniem włosów. Dziewczyny o prostych włosach używają częściej lokówki, a te, które mają kręcone włosy naturalnie, używają częściej prostownicy :-P . Ja akurat nie mam na nogach zbyt bujnego owłosienia (dopiero na udach pojedyncze, jasne włoski), więc może dlatego czuję opór do pozbywania się tego męskiego, jakby nie było, atrybutu. Całkiem możliwe, że gdybym miał gęste, czarne owłosienie, zgoliłbym czym prędzej, nie wdajac się nawet w dyskusję. Tak, jak nie przeszkadza mi zbytnio owłosienie klatki piersiowej i brzucha, tak barków i pleców (a tam niestety włoski też mam), trochę, a nawet nieco bardziej, denerwuje. Różnica jednak miedzy niedźwiedziem jest spora, więc pozostawiam owłosienie w spokoju :mrgreen: :-P

pozdro horny



Dodaj odpowiedź