Skocz do zawartości


Remont ZZR huragan


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marzec 2012 - 16:44

na allegro znalazłem tylko jedną oferte sprzedaży o dosyć zaporowej cenie

http://allegro.pl/ma...2214990972.html

Nikt na razie nie licytuje. Wyczekaj do końca zlicytuj i jest twoja, albo popytaj tu na forum może ktoś ma. Ja w ten sposób nabyłem swoje.

#22 Gosc_stabil_*

Gosc_stabil_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2012 - 20:54

Hm, więc co tu robić. Lepiej koło tylne pod wolnobieg czy szukać coś na kasetę? Co radzicie?

http://allegro.pl/sh...item=2196221196 - pisałem do sprzedawcy, komplet kół takich za 250 zł. Jak to jest z kołami przednimi? Rozstaw widełek z przodu jest węższy niż na tył, a o szerokościach piast na przednie koła nikt nie pisze.. czy to znaczy, że jest jakiś standard i widelec przedni zawsze ma taka sama szerokość w szosówkach (starych i nowych)?

#23 shooter

shooter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marzec 2012 - 22:22

hablabablaS jakby coś Ci się udało znaleźć to byłbym niezmiernie wdzięczny :) a tymczasem pozostaje mi przeglądanie alledrogo.pl

#24 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 23 marzec 2012 - 10:01

Widzę, że kolega jednak chce mieć dwie manetki. Mając jeden tylko kołek można znaleźć specjalną obejmę z jednym kołkiem - ale to raczej rzadkość (raz tylko taki patent w Peugeot'cie widziałem), więc chyba na lepsze wyjdzie go uciąć/wylutować (tylko przy lutowaniu uważać na lut przy główce ramy).

stabil, ja bym brał pod kasetę, bo wolnobieg ogólnie zły nie jest, ale po pierwsze jak się uprzesz to maksimum 8 biegów możesz mieć (klamkomanetki + kaseta 9 bez jednej koronki), a po drugie jest dużo więcej kaset do wyboru, po trzecie dobieranie koronek to nie mortęga, tylko jeden pierścien do odkręcania.

#25 shooter

shooter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 marzec 2012 - 18:49

Tak, jednak mam zamiar zamontować dwie manetki, a kołek zostawię rama jest już po proszkowym malowaniu wiec nie będę jej szpecił ;)

#26 byq1986

byq1986
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądWRC

Napisano 06 czerwiec 2012 - 10:50

Witam, kolejny nowy urzytkownik w temacie ;)
Mam pytanie odnośnie oryginalnych sterów do huragana, wyczytałem że kulki w sterach powinny luźno latać więc wrzuciłem tam kulki z wianków od starych sterów. Niestety jak jade po wrocławskiej kostce brukowej czuje że stery nie trzymają się tak jak powinny a bardziej skręcić już ich nie mogę, stąd pytanie.. jakiej średnicy macie kulki w sterach?

#27 myrcin

myrcin
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 07 czerwiec 2012 - 10:07

Ale jak wkładasz tam kulki z wianków to musisz dołożyć jeszcze kulkę/ki.

#28 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 08 czerwiec 2012 - 14:02

Te kulki ze zwykłych wianków powinny pasować, ale ich tam powinno byc chyba około ze dwa razy wiecej niż są na dwóch kompletach z koszyczków. Najlepiej odwrócic rower, odkręcic stery, by się kulki nie wysypały i zobaczyc ile tam jeszcze brakuje. Generalnie nie powinno się wypełniać całosci kulkami - przy ciasno ułożonych trzeba zostawić jeszcze miejsce na jedną, dwie kulki, aby wszystkie mogły z pewnym luzem sie ułożyć w miskach sterów podczas użytkowania.

#29 Gosc_hmtx_*

Gosc_hmtx_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2012 - 19:31

Witam,
mam takie pytanie. Mam starego huragana i w nim były stalowe obręcze. Czy były oryginalne?

#30 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 czerwiec 2012 - 11:20

Nie. Wiele razy pisano o tym - także i ja. Oryginalnie były tylko aluminiowe, szytkowe.

#31 Gosc_hmtx_*

Gosc_hmtx_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2012 - 14:42

A wie Pan gdzie mogę takie koła dostać?

#32 Elo78

Elo78
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipiec 2012 - 12:09

Witam. Podepne się pod temat. Czy wózek przedniej przerzutki był wygięty do środka czy prosty?

#33 Ch³oporobotnik

Ch³oporobotnik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądMrągowo

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:41

Podłączam się pod temat. Mam starego huragana. Kierownica z rogami (aluminium) była orginalnie? Czy też kierownica prosta?

#34 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:48

oryginalnie był baranek

#35 Ch³oporobotnik

Ch³oporobotnik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądMrągowo

Napisano 21 wrzesień 2012 - 07:42

Dziękuje. A może ktoś wie coś o historii ZZR Huragana. Gdzie zaczeła się produkcja? Kto pierwszy wyprodukował huragana? Ile sztuk? Przepraszam jeśli to pytanie nie na miejscu, ale nie znalazłem podobnego tematu.

#36 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:27

download.bikeboard.pl/pdf/sportowy_i_polski_05.pdf :-)

#37 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 21 wrzesień 2012 - 16:44

mz, ten artykuł to multum błędów, niestety... Nie polecam.

#38 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 21 wrzesień 2012 - 17:27

Piszą tam że Jaguara produkowano na Reynoldsie, no może i produkowano ale bardzo rzadko :-)

#39 Ch³oporobotnik

Ch³oporobotnik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądMrągowo

Napisano 21 wrzesień 2012 - 20:50

Dziękuje i za te informacje, ale nadal pustka którą mam w głowie nie została zaspokojona. Jeszcze niedawno ktoś pisał, że huragana można było wygrać w 1958, a tu proszę, że od 1972 roku dopiero produkcja. Napis na orginalnym wolnobiegu sugeruje, że pochodzi z czechosłowacji, coś mi się tu nie zgadza??

#40 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 21 wrzesień 2012 - 22:02

Dlateog pisałem, że mnóstwo błędow jest. Huragan od lat 50tych był, a Jaguary tylko z początku trzymaly sztame na full reynoldsie.
a wolnobieg to zaden wyznacznik, przeciez mozna w kadej chwili zmienic.



Dodaj odpowiedź