Skocz do zawartości


Buty


67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 sierpień 2008 - 12:45

5 to chyba raczej na mtb jest a nie na szosę, a ja również mam nr 4 i polecam je gorąco.

#42 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 10 sierpień 2008 - 12:53

Może to nie za bardzo odpowiedni temat ale nie chce osobnego zakladac a po części dotyczy butów. Obecnie jeżdżę w zwyklych SPD bodajże 540 i do tego buty mtb. Jako, że miałem drobny przypływ gotówki zastanawiam się nad kupnem pedałów i SPD-SL i butów do tego. I teraz pytanie czy jest duża róznica miedzy spd a spd-sl i jakie są plusy używania typowo szosowych? Nie chodzi mi bynajmniej o to, że w szosowych butach z blokami źle się chodzi tylko racze jakie są różnice w jeżdzie, sztywności itp.

Co jest warte uwagi z tej całej listy i co polecacie ? dodam, że to mój pierwszy zakopu obuwia "na bloki", wiec bladego pojecia nie mam co sie z czym je.

item409261670_buty_diadora_ergo_plus_srebrne_klamra_micro_cl.html


Sam mam diadory i jestem z nich bardzo zadowolony, jak pisalem sam się zastanawiam nad nowymi butami i padalami sps-sl i jesli sie zdecyduje to wlaśnie na te.

Dzieki z góry za pomoc, pozdrawiam!

#43 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 10 sierpień 2008 - 13:08

chyba sie skusze na tą diadory, ba nie ukrywam, ze faworytem były własnie te buciki ale w wersji tanszej czy na same rzepy bez klamry. A czy ta klamra ma jakies istotne znaczenie ? i no i jakie pedałki byscie polecili do tych diador z klamrami ? :>

#44 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 10 sierpień 2008 - 13:23

Jak masz klamrę to w czasie jazdy możesz łatwiej regulować docisk buta do stopy, tzn. jak masz za luźno to pyk, pyk klamerką i już jest ok. Pedały, podobnie jak buty, też są w różnych przedziałach cenowych. Jak bym miał na nie sporo kasy, to pewnie kupiłbym któryś z modeli firmy Speedplay. Jeśli masz koło stówki, to kup Shimano 105 (nie wiem jakie ma dokładne oznaczenia). Pełno ich na allegro. Moje mają ponad rok i powiem, że najgorzej nie jest.

#45 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 10 sierpień 2008 - 13:28

Kiedyś jak jeszcze pojęcia o butach spd pojęcia nie miałem i czytałem sobie różne opinie ludzi to w pamięć wbiło mi się takie zdanie

trzy rzepy lepsze niż dwie


i teraz się tego trzymam, a klamra z pewnością jeszcze lepiej trzma nogę.

#46 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 10 sierpień 2008 - 13:53

deadhorse,
rozwaz buty z klamra bo to jest pozyteczny wynalazek.
uzywam time rxs i sa godne polecenia...zadnych problemow od dlugiego czasu, dobre trzymanie buta i odpowiedni luz roboczy.

#47 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:13

Mam takie pytanie odnosnie rozmiaru bo chcialem sobie kupic shimano rozmiar 45 i wychodzi z tabeli rozmiarow ze wkladka ma 28,5 moja wkaladka w butach ma 29cm to chyba te 0.5 cm nie bedzie robic zadnej roznicy jak myslicie :?:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#48 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:24

chyba sie skusze na tą diadory, ba nie ukrywam, ze faworytem były własnie te buciki ale w wersji tanszej czy na same rzepy bez klamry. A czy ta klamra ma jakies istotne znaczenie ? i no i jakie pedałki byscie polecili do tych diador z klamrami ? :>


I słuszny wybór. Buty z klamrą poniżej 200 zł to okazja. Mam takie Diadory Ergo w wersji MTB i są jak mi się wydaje super wygodne, wygodniejsze od moich szosowych shimaniaków.
Wbrew pozorom w trakcie jazdy wygodniej jest regulować but w przypadku klamry niż samych przylepców. osobiście bardziej mi odpowiada skokowa regulacja przez klamrę.

#49 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 sierpień 2008 - 15:02

Ja sobie zamowilem cos takiego mysle ze nie wybralem najgorzej :)


Butki

#50 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 sierpień 2008 - 20:55

Co sądzicie o butach Diadora Teamracer MTB Carbon?
Dołączona grafika
Diadora to dobry wybór? Ile są warte takie buty?

#51 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 sierpień 2008 - 21:30

Do mtb może i się nadają, ale do szosy?
Masz zamiar kupić buty mtb do szosy? Czy będą to buty zarówno do szosy i mtb?
Jeśli tylko do szosy to proponuję poszukać jednak butów typowo szosowych.

#52 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 sierpień 2008 - 22:06

Buty już kupiłem, ale, że zrobiłem to w ciemno to chciałem teraz wypytać czy przypadkiem nie popełniłem błędu. Moim jedynym rowerem jest MTB, a szosa to moje marzenie, które może uda się spełnić jeszcze w tym roku. Wtedy buty będą i do tego i do tego. Przynajmniej do czasu nadzwyczajnego rozmnożenia gotówki ;)

#53 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:10

http://www.allegro.p...a_micro_cl.html

Panowie krótka piłka: jakie pedałki do tego ? chce zaznaczyć że to mój pierwszy kontakt z tego typu sprzetem :D

#54 tomasvc

tomasvc
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Skądsochaczew/łódź

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:48

shimano pdr540 (grupa 105, myslalem nad nimi :-P )
http://www.allegro.p...y_xtrabike.html
albo look keo (sam takie mam ;-) )
http://www.allegro.p...osowe_280g.html

#55 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2008 - 12:56

Polecam te pierwsze.
Co prawda na innych nie śmigałem ale na tych PD-R540 latam cały sezon i nie mam im nic do zarzucenia... Dobry stosunek cena/ jakość. Powiedzmy, że najlżejsze nie są ale jeżeli nie zależy Ci na każdym gramie to śmiało możesz je kupować.
Pozdro!

#56 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2008 - 13:12

ja dla odmiany polecam look keo classic, najlepsze pod względem cena/waga

#57 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2008 - 13:14

90zł a 255zł to niestety niemała różnica...
Osobiście nie zapłaciłbym 160zł więcej po ty by pedałki ważyły parę gram mniej...
Pozdro!

#58 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2008 - 15:43

nikt o zdrowych zmysłach nie będzie porównywał PD-R540 czyli 105? do look keo classic, do look keo classic można porównywać pedały ultegry, podobna cena, ale ultegry cięższe, ja za look keo classic dałem ~180pln, teraz pewnie są tańsze, nie wiem gdzie ty ceny sprawdzasz Qba :-D

#59 wili666

wili666
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 08 wrzesień 2008 - 16:06

A ja zapytam o wyzsze modele tych samych firm, mam do kupienia w tej samej cenie Dura-Ace lub Look Keo Carbon. Jezdzilem 2 sezony na shimanowskich 540, zadnych zastrzezen, tylko ciezkie. Jak wybiore Looki to zyskam na samych pedalach 100 g :)

#60 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 wrzesień 2008 - 17:25

w dechatlonie keo clasic kupisz chyba za 120zl. pozdr



Dodaj odpowiedź