Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koktajl na śniadanie


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 26 marzec 2012 - 07:35

Propozycja doskonałego posiłku na śniadanie. W zasadzie od dłuższego czasu jadam na 1 śniadanie tylko to. Zastępuje kanapki, zawiera sporo węglowodanów, białka, zdrowych tłuszczy i mikroelementów.
Składniki:
- baza - maślanka zwykła, niesmakowa, czasem z niewielkim dodatkiem mleka, lub mleka sojowego dla rozcieńczenia, aby konsystencja nie była zbyt gęsta
- pół banana
- łyżka miodu
- płatki owsiane i żytnie, zwykłe
- pestki słonecznika
- pestki dyni
- zmielony sezam
- zmielone siemię lniane

Celowo nie podaję ilości, bo każdy po 1 razie będzie mniej więcej wiedział co bardziej mu odpowiada. Latem zastępuje połówkę banana kilkoma truskawkami, można wrzucać inne owoce. Wszystkie składniki wrzucam do miksera, mieszam i przelewam do dużego kubka, albo miski.
Smacznego.

#2 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 marzec 2012 - 09:59

A ja do takiego koktajlu dorzucam jeszcze:
- pół jabłka (ze skórką - błonnik)
- pół mango (oczywiście z Biedronki ;-))
I w zależności od tego czy ma to być koktajl napędzający (przewaga węglowodanów i cukrów prostych), czy też regeneracyjny (w dni 'nietreningowe'; przewaga białka), dodaję odżywkę białkową.
Można też zamiast mleka/maślanki dodać świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy.
A można też go zrobić w wersji 'na ciepło' - do miksera wlewam 200ml wrzątku i na obrotach dosypuję błyskawicznej kaszy manny; robi się fajny kleik, do którego dorzucam powyższe dodatki i powstaje taka trochę papka, ale skutecznie sycąca. Zapijam to kawałkiem maślanki/mleka albo kawą Ricore i po 1.5h można ruszać w trasę, będąc nie przeładowanym posiłkiem, a jednocześnie dobrze naładowanym na pierwszą godzinkę jazdy ;)
  • mambaout lubi to

#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 26 marzec 2012 - 10:06

no i po jedzonku prosto na kibel :D

u2250y2014v3.gif


#4 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 marzec 2012 - 10:10

no i po jedzonku prosto na kibel :D

Po jedzonku nie, ale po treningu - standardowo :)
Fakt - dobrze czyści taki koktajl, ale za to uczucie lekkości później - na wagę złota :lol:

#5 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 26 marzec 2012 - 10:13

no żeby nabiał czymś zamienić to by pewnie tego efektu nie było


najlepiej to czyści jelitóweczka ;)

u2250y2014v3.gif


#6 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 marzec 2012 - 10:19

no żeby nabiał czymś zamienić to by pewnie tego efektu nie było

A napisałem wyżej czym można zastąpić maślankę/mleko :)
Poza tym, to spora ilość błonnika w takim koktajlu ma większe działanie przeczyszczające niż sam nabiał. Ale i tu można pokombinować i dodać czegoś mniej, albo zastapić to czymś innym. Taki koktajl to żadna kulinarna filozofia przecież i to co sobie tam zmiksujemy zależy już tylko od naszej wyobraźni.

#7 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 20:30

ja często piję odżywkę białkową do tego rodzynki płatki owsiane orzechy

#8 Woland

Woland
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Skądfrom hell

Napisano 26 marzec 2012 - 23:27

Ja polecam taki shake. Nie wszyscy mogą lubieć ale sprawdzony przez pare lat. Idealny blend składników:
Woda, ew. mleko
łyżka, dwie siemia lnianego
płatki owsiane najlepiej górskie ew. zwykłe o błyskawicznych nawet nie wspominajcie
trochę odżywki białkowej (zależy co kto lubi) Ja używam o naturalnym smaku.
garsć mrożonych borówek (najlepsza część shakeu ;))
ćwierć lub pół awokado
brokuł lub brokuły :)
szpinak

Można dodać banana żeby zabić posmak zieleniny. Dla tych którzy lubią słodkie można dodać jakiegoś słodzika, melasy, stevii lub jakiegoś naturalnego koncentratu np. truskawkowego.
Polecam eksperymentować dla każdego coś innego będzie działać.

Dla niektórych przyzwyczajonych do opychania sie chlebem i przetworzonymi rzeczami to może sie wydać wariactwem ale odkąd pijam taki shake (ostatnio 2x dziennie) nigdy nie czułem sie lepiej! Idealny mix witamin, minerałów, białka, węgli i tłuszczy.

No a jak chcę kopa to nie ma jak porządna owsianka z cynamonem, kawałkami banana i miodem :-)

#9 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 27 marzec 2012 - 07:47

chyba bym tego przez gardło nie przełknął

u2250y2014v3.gif


#10 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 27 marzec 2012 - 08:08

No a jak chcę kopa to nie ma jak porządna owsianka z cynamonem, kawałkami banana i miodem

Połączenie miodu (cukry proste) i cynamonu (obniżającego poziom cukru we krwi) nie jest najszczęśliwsze, bo troszkę mija się z celem zazywanie takiego miksu. Podobnie jest z np. z dietą wysokobłonnikową i jednoczesną suplementacją żelazem, bo błonnik ogranicza jego wchłanianie - należy odczekać kilka godzin między przyjęciem jednego i drugiego.
Poza tym kopa da sam banan poprawiony łyżeczką miodu i nie potrzeba do tego dodatku płatków/owsianki, które zalegają dłużej w żołądku (nie są za szybko strawne) i powodują zamulenie organizmu wynikające z wydatku energetycznego potrzebnego do przerobienia (strawienia) tak treściwego posiłlku.

#11 Woland

Woland
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Skądfrom hell

Napisano 27 marzec 2012 - 08:30

chyba bym tego przez gardło nie przełknął


E tam. To tak jak z papierosami tylko że w pozytywnym aspekcie. Komu z początku smakuje papieros?
Z tym tak samo, taki shake może średnio smakować ale nim sie obejrzysz nie możesz sie bez niego obejść :)

No a jak chcę kopa to nie ma jak porządna owsianka z cynamonem, kawałkami banana i miodem

Połączenie miodu (cukry proste) i cynamonu (obniżającego poziom cukru we krwi) nie jest najszczęśliwsze, bo troszkę mija się z celem zazywanie takiego miksu. Podobnie jest z np. z dietą wysokobłonnikową i jednoczesną suplementacją żelazem, bo błonnik ogranicza jego wchłanianie - należy odczekać kilka godzin między przyjęciem jednego i drugiego.
Poza tym kopa da sam banan poprawiony łyżeczką miodu i nie potrzeba do tego dodatku płatków/owsianki, które zalegają dłużej w żołądku (nie są za szybko strawne) i powodują zamulenie organizmu wynikające z wydatku energetycznego potrzebnego do przerobienia (strawienia) tak treściwego posiłlku.


Inaczej, powiem. Energii. Kop to po kawie :)
Oczywiście że da, tylko na śniadanie jak zauważyłem w moim przypadku moge przyjąć więcej węgli prostych i nie będę miał carbo-crasha. Z resztą staram sie w każdym posiłku zbalansować białka, ww proste i złożone oraz tłuszcze. A owsianka jako węgle złożone dają lepszą stałą energie w przeciwieństwie do samych bananów. No tylko tak jak wspomniałeś długo sie trawią. Ale tak jak na szybkiego kopa to banan i cukier tylko długo na tym sie nie pojedzie.

#12 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 27 marzec 2012 - 11:38

Inaczej, powiem. Energii. Kop to po kawie :)

Energii, owszem, dadzą - tu się zgodzę, bo jak wspomniałes dalej

... owsianka jako węgle złożone dają lepszą stałą energie ...

.
Kopa - kofeina i cukry proste - tu też zgoda ;-)

#13 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 19:56

a co po treningu spożywacie ? ja ze względu na siłowniw BCA ,ryż pierś kurczaka i warzywa , ewentualnie odżywka białkowa

#14 Woland

Woland
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Skądfrom hell

Napisano 27 marzec 2012 - 20:14

a co po treningu spożywacie ? ja ze względu na siłowniw BCA ,ryż pierś kurczaka i warzywa , ewentualnie odżywka białkowa


Rozumiem że chodzi o BCAA. Jeżeli tak to wielka ściema. Te aminokwasy są w każdym białku. Piersi itp. tylko trzeba przetrawić żeby uzyskać. Strata kasy jak dla mnie ;)

#15 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 20:42

a co po treningu spożywacie ? ja ze względu na siłowniw BCA ,ryż pierś kurczaka i warzywa , ewentualnie odżywka białkowa


Rozumiem że chodzi o BCAA. Jeżeli tak to wielka ściema. Te aminokwasy są w każdym białku. Piersi itp. tylko trzeba przetrawić żeby uzyskać. Strata kasy jak dla mnie ;)


są w białku ale w małych ilościach do normalnego funkcjonowania nie potrzeba więcej ale po treningu są ok poza tym trawienie trwa dugo a tego mzna uzzwa i przed i po

#16 Gosc_Romek102_*

Gosc_Romek102_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2014 - 09:43

Ja zamiast maślanki stosuję mleko sojowe.

_______________
Bardzo dobry prawnik Kraków

#17 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:11

a ja rano piję oliwę, zagryzam chleblem/kasza jęczmienna i do obiadu mam ful energii :) poza tym bardzo zdrowo



#18 Weroniczka

Weroniczka
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 11:05

Ja bardzo często pije takie koktajle i jestem zachwycona. Gdy nie mam zbyt dużo czasu, to sięgam po gotowy od ********. Wtedy dosypuje tylko jakieś owoce i gotowe :) nie wiem, jak wcześniej mogłam żyć bez takich posiłków


Użytkownik Prozor edytował ten post 19 listopad 2019 - 12:09
Potencjalny spam. Usunięto nazwę producenta.




Dodaj odpowiedź