Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#321 Gosc_Gregory34_*

Gosc_Gregory34_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 07:55

Miał już ktoś może styczność z nowym wypustem Elite - Fly Team? Wkurzają mnie ustniki w Tacx, które mam teraz i zastanawiam się nad tymi Elite.

Miał :-) i nie poleca.

Dwa bidony zakupione i oba poleciały na reklamację,to że kapie z nich to mało powiedziane-dosłownie lało się !!!

Nie polecam.



#322 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 maj 2017 - 11:02

W którym miejscu przeciekają?



#323 Gosc_Gregory34_*

Gosc_Gregory34_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 12:30

Przy nakrętce,nawet dokręcenie na maxa nic nie zmienia.



#324 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 14:38

Author Pro Team też przecieka i to chyba też właśnie przy nakrętce.



#325 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 26 maj 2017 - 15:27

Z tanich dobrych bidonów - bbb comptank 20~pln nie ciekną nie śmierdzą bpa free.


#326 Gosc_Gregory34_*

Gosc_Gregory34_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 20:18

Wcześniej używałem też Elite model Jossanova z takim charakterystycznym ustnikiem zapobiegającym kapaniu i wyciekaniu płynu.Wszystko ok ,nie kapał,fajne dozowanie płynu ale domyć ten ustnik po pewnym czasie używania graniczyło z cudem.Nie pomagało nawet mycie w zmywarce.



#327 Rajtek

Rajtek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 maj 2017 - 15:16

Bez problemu się myje te bidony elite. Wlewasz wode zakrecasz i naciskasz. Bidon jak nowy. Jedna z najlepszych bidonow.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka



#328 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 27 maj 2017 - 20:02

Dla mnie Jossanova to jedna z większych kup wśród bidonów. Nakrętka - w porównaniu do innych bidonów tego typu np. Specialized Purist - jest przekombinowana. Rozpadła mi się po kliku użyciach. Zresztą najwyraźniej producent doszedł do podobnego wniosku,

bo bidon jest już nieprodukowany, a nowy ma zamknięcie całkowicie nowego rodzaju.



#329 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 maj 2017 - 06:31

Myjecie w zmywarce bidony Elite? Mają napisane, że max dla nich to 40 st C, więc sporo poniżej tego co w zmywarce.

Elite Corsa spokojnie myję w zmywarce na krótkim programie, czyli 60°C. Jak ktoś się boi, to można spokojnie zapodać program szkło, to tylko +45°C. Elite Corsa, to szczelne, solidne bidony. Może i ciężkie, ale po przemieleniu 7szt żaden nie był nieszczelny.

 

Co do szczelności bidonów, to może jest podobnie jak z uszczelkami w połączeniach kołnierzowych. Nie ma co przesadzać z momentem dokręcania, bo po przekroczeniu jakiejś wartości jest tylko gorzej :).



#330 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 maj 2017 - 16:37

Jaki bidon termiczny?  miałem na oku Elite Turacio ale mógłby mieć większą pojemność no i widzę, że ustnik jossanova może być problematyczny więc raczej odpada.

Czy znajdę coś wartego uwagi w podobnej cenie,  czy dopłacić do Elite Nanogelite  a może Camelbak Ice, który lepszy?

 



#331 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8551 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 maj 2017 - 17:07

Zawsze będzie tak, że bidon termiczny będzie miał mniejszą pojemność od klasycznego bidonu o tych samych gabarytach - gdzieś trzeba zmieścić izolację.

 

Mam Nanogelite, wcześniej krótko korzystałem z bidonów "2-godzinnych" - różnica jest bardzo duża, wg mnie warta każdej dopłaconej złotówki.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#332 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 maj 2017 - 17:51

To, że bidon termiczny będzie większy to zrozumiałe, chodziło o to, że 500ml w termicznym bidonie to dla mnie za mało.

hmm tylko jak kupie taki drogi bidon termiczny to zwykły będę musiał kupić tańszy... hmm a tańsze lubią dodawać niemiły smaczek do wody. Elite Corsa dalej śmierdzą plastikiem, czy coś się zmieniło?



#333 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 29 maj 2017 - 11:06

To trzeba zainwestować  w droższy, który nie oddaje zapachu plastiku i mieć na lata i być zadowolonym.



#334 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2017 - 22:59

Tani bidon termiczny nieśmierdzący plastikiem? Zefal arctica



#335 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:17

Spec Purist Watergate i Camel Podium - używał ktoś obu i może się wypowiedzieć na temat różnic?



#336 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 17:35

W Podium odblokowujesz przez przekręcenie, a w Puriscie podnosząc końcówkę ustnika. Oba bardzo dobre.



#337 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2017 - 07:19

Dzięki. Zwykle używam koszyków Elite i stwierdzam, ze Camel Podium jest do nich za gruby - ciężko się go wyciąga. Kupiłem Spece i użytkowanie jest znacznie przyjemniejsze. 



#338 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 12:49

Krótkie pytanie - jaki bidon aero jeśli nie Elite crono CX?



#339 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 21:58

Czy ktoś ma Elite Custom Race i bidon Camelbacka Podium lub Specialized Purist i też ma taką opinie jak ratek co do spasowania koszyka z bidonem ?

 

I czy Spec z 2017 roku jest na poziomie "starych" ? czy coś sknocili może ? (gdzieś widziałem tu w temacie wpis, że coś zmienili)

 

 

Mam Elite Ombra ale co jazda to rama i ręce ulepione, mimo że zakręca się szczelnie to po ściśnięciu napój potrafi wydostać się "po gwincie" i gdy za mocno się "wciśnie" gumowy ustnik to też przy mieszaniu potrafi "pokropić"



#340 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2017 - 22:11

Nic w koszykach Speca nie sknocili - dodali jedno dodatkowe ,,ramię'' wzmacniające trzymanie koszyka i zamiast nazwy firmy jest tylko małe logo Speca. Dobre koszyki świetnie trzymające bidony - te o większej średnicy, termiczne też. Mam Camelbacka Podium - bez problemu wchodzi.

 

Dla jasności - mówię o koszykach Speca Rib Cage II.


  • macior lubi to



Dodaj odpowiedź