Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścig Kolarski "Tour de RYBNIK"


270 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2008 - 06:36

Kolego Robercie Prezesie a gdzie niby wregulaminie waszego wyścigu jest napisane że można startowac tylko na rowerze szosowym?..........................................................

Bo jęśli nie ma nic napisane to spróbujcie tylko chłopaka nie dopuścic do wyścigu. Bo z regulaminu to nie wynika a gdyby chłopak się tu nie zapytał to nie ma prawa o tym wiedzieć.

Tompoz

#22 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2008 - 08:09

Bo jęśli nie ma nic napisane to spróbujcie tylko chłopaka nie dopuścic do wyścigu.

Też mi sie wydaję ,że jak ktos bardzo chce to należy mu to umożliwić, choć nie znam regulaminu wyścigu. Tym bardziej ,że teoretycznie ma nieco mniejsze szanse to zawsze rower nieco cięższy i z grubszymi oponkami ;-) Ale co tam ,nie mi tego roztrzygać ostatnie słowo należy więc do organizatora.

#23 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 12:57

dzięki za wstawienie sie za mną :-D

#24 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 wrzesień 2008 - 17:10

tak, robimy petycję, skoro coś nie jest zabronione to jest dozwolone, najlepsze jest to, że problemem jest rower teoretycznie gorszy niż szosa (gorszy do ścigania) a nie odwrotnie, o co więc chodzi? że niby nieprofesjonalnie będzie wyglądało? czy boją się chłopaki łomotu od nastolatka na crossie?! :mrgreen:

#25 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 15 wrzesień 2008 - 18:09

Spokojnie mi tutaj... pieklicie się nie wiadomo o co... :-/

XI. Postanowienia końcowe
(...)
10. Organizator z Sędzią Głównym, zastrzegają sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu oraz rozstrzygania kwestii, których nie obejmuje niniejszy regulamin


Osoby związane z organizacją i zabezpieczeniem wyscigu MAJĄ PRAWO ustalać takie zasady jakie uznają za słuszne i konieczne... Decyzja zostałą podjęta grupowo, czyli to nie jest decyzja PREZESA jak to Tompoz raczył podkreślić... :-/

Po drugie to nasz pierwszy wyścig także trochę ZROZUMIENIA DLA ORGANIZATORÓW a nie, ze od razu KRYTYKOWAC, ATAKOWAC i RZUCAĆ SIĘ... :-/

Ładnie to tak...???

Potrafisz lepiej zrobić JEDEN z DRUGIM...?
To dlaczego nie organizujesz u siebie wyścigu....?

Wyscig jest organizowany na miarę naszych doświadczeń i możliwości...
Przykąłdamy do organizacji Tour de Rybnik największych starań, by wyscig stał na jak najwyższym poziomie...
Zdajemy sobie sprawę, że WSZYSTKIM nie dogodzimy :-/
A jeśli chodzi o KRYTYKĘ to tak, ale KONSTRUKTYWNĄ...
Zapraszamy wszystkich a jak komuś nie odpowiada forma wyscigu to na siłe nikogo nie zmuszamy do startu...



Ten wątek uznam, za zamknięty...i temat za wyjasniony...

Tak na marginesie....
Jestem ciekaw czy Wy wszyscy ZAWSZE jesteścei tacy PRZEPISOWI... i wypełniacie wszelkie obowiązki, wypływajace z ustaw, pzrepisów, regulaminów, od A do Z :->


Pozdrawiam

#26 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2008 - 18:21

O ! Jakbym wiedział to co teraz wiem to bym się nie odzywał w kwestii wstawiennictwa za kolegą ,który chce startować a nie jest to możliwe. Regulamin jest i przepis wyraźnie mówi to co kolega z Rybnika nam wytyka. A w ogóle to co czytać regulaminu nie umiecie jeden z drugim czy co ? :mrgreen: No i spokój ! ;-) I sorry bo nie doczytałem ,że temat jest już zamknięty. :oops:

#27 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 18:46

ja sie tylko spokojnie pytałem czy moge wystartować na rowerze crossowym....

#28 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 15 wrzesień 2008 - 21:42

Chyba się do was wybiorę.
Robert_Rybnik jaki jest profil trasy?

#29 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 wrzesień 2008 - 21:44

ok. jakiś tam przepis jest, ale czemu nie dacie chłopakowi pojechać? co wam szkodzi, a chłopakowi zależy... a do Ciebie teraz michal900, pożyczaj szosę od kogokolwiek i startuj, i jeżeli masz kopyto to utrzyj nosa biurokratom! z lekkim przymrużeniem oka, Daki

#30 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 22:12

no i właśnie tu jest problem że nie mam od kogo pożyczyć :cry: nawet jestem w stanie kupić szose, ale na allegro narazie nie ma niczego "wow", a jeśli jest to za mały rozmiar

#31 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 15 wrzesień 2008 - 22:14

ok. jakiś tam przepis jest, ale czemu nie dacie chłopakowi pojechać? co wam szkodzi, a chłopakowi zależy... a do Ciebie teraz michal900, pożyczaj szosę od kogokolwiek i startuj, i jeżeli masz kopyto to utrzyj nosa biurokratom! z lekkim przymrużeniem oka, Daki


Sorry, ale Ty chyba nie jesteś ADWOKATEM michal900....? :-/
Słowo sie rzekło... Inni też dostali taka odpowiedź...
Są ustalone zasady...? No to się ich trzymamy...
Tak samo jeśli chodzi o wiek uczestników ta sama sprawa tyczy sie rowerów :!:

I prosze skończcie w końcu tą JAŁOWĄ DYSKUSJĘ bo i tak nic nie wskóracie... :-/



Chyba się do was wybiorę.
Robert_Rybnik jaki jest profil trasy?



Trasa jest ZUPEŁNIE płaska... Żadnej zmarszczki, hopki, górki czy tym bardziej podjazdu...
Trasa jest BARDZO SZYBKA, na paru zakrętach trzeba uważać z prędkością !!!

Jesli bedzie wiało tak jak ostatnimi czasy... No to bedzie ciekawie ;-)


PIERWSZA RUNDA jest HONOROWA, takze zapoznacie sie z trasą. a potem ile fabryka da :-P

Do zoabczenia ;-)

#32 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2008 - 06:45

Kolego Robercie Prezesie ................. kocham was za to ze rozganizujecie ten wyścig ...................... ale w temacie tego roweru nie szosowego to strzelacei bład wielki jak stodoła................ tym bardizej ze w naszym regulaminie nie m ao tym słowa ......................... i ci sobie wyobrażecie że bym przyjechał na sprawnych rowerze z drugiegi krańca Polski i na miejscu się od was dowiedział że nie mogę startować................. ja wiem ze jest zapis w waszym regulaminie że organizatorzy i sedzia interpretuje regulamin........................... ale tu nie ma co interpretować bo wwaszym rtegulaminie nie ma o tym ani słowa .............................. a jeśli to było dla was takie ważne ..................... to trzebało żawrze informacje wtym zakresie...........................................................

Trzymam za was kciuki ............................................... byście podleli mąrą decyzje .......................... i by zawody były udane............................................. i bym ja je wygrał...............................


Tompoz

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 wrzesień 2008 - 18:44

a czy kolara z prostą kierownicą da rade ? :P

#34 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2008 - 19:47

a czy kolara z prostą kierownicą da rade ? :P

Lepiej zapytać organizatorów . A oni już zinterpretują czy da radę czy nie. ;-)
Ps. A mocno prosta jest ta kierownica , czy lekko zakrzywiona ?

#35 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2008 - 19:48

popieram organizatora, on decyduje i koniec gadek:) bo zjawi sie zaraz 10 innych i jeden bedzie chcial startowac na hulajnodze, drugi na skladaku, a trzeci na tandemie ;-)

#36 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:06

Witam
Też popieram Organizatora. Jak kolarstwo to kolarstwo. Jest przecież wiele innych imprez gdzie każdy może jechać na różnym sprzęcie. Myślę, że nie chodzi tutaj o strach organizatorów o to, że jakiś kolega na mtb złoi tyłki kolarzon, ale chodzi o to , że trzeba zrobić szosową imprezę na poziomie.
U nas w Kraśniku jak organizowaliśmy I Tour de Kraśnik, musieliśmy odmówić koledze, który miał szosówkę, ale regulamin mówił, że ścigają się osoby, które mają ukończone 18 lat. Ale nie było wielkiego płaczu, bo syn dał szosę ojcu i jego stary nawet nieźle pojechał.
Rozumiem więc postawę Organizatora i życzę udanej imprezy.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#37 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:14

Arnoldzik, Twoje wypowiedzi to albo SPECYFICZNY chumor, albo IRONIA.... :-/


Kurcze, proszę Was zlitujcie się...
ROWER szosowy to ROWER szosowy....

Przyjmując, że są rózne typy KIEROWNIC (baranek, do czasówki, itd) można przyjąć, zę RAMA i reszta to rower szosowy takzę jest OK...

Ludzie ZROZUMCIE, zę TRASA jest tak specyficzna, że jest mała pętla, szybka trasa, jest pare niebezpiecznych miejsc, a skłąd na ekipę sie ZAPOWIADA.... MOCNY...


Takzę jeśli byśmy dopuścili INNE rowery to nam sie zjedzie kilkunastu AMATORSZCZAKÓW na supermarketowych góralach, ukrainach czy hulajnogach... :-/

Taki wymóg NIE był PODYKTOWANY złośliwością, ale KWESTIAMI bezpieczeństwa na TRASIE...


Jesli bedziemy kiedyś ORGANIZOWAĆ wyscig na INNEJ trasie wtedy na BANK będą dopuszczone inne rowery...

Dlaczego NIKT z Was skoro tak walczycie o innych, nie upomnicie się o klasyfikacje NIEPEŁNOSPRAWNYCH... :?:

Dla kogoś z zewnątrz to wszystko wydaje sie TAAAAAAKIE proste, łatwe i oczywiste... a w rzeczywistości to takie nie jest... Bo to ORGANIZATOR bierze odpowiedzialność za przeprowadzenie wyścigu...

Takze jak wczesniej KTOŚ rzucił hasłem, ze BIUROKRACI sie boją, konkurencji kogoś na CROSSie... :-/ NIE boimy sie konkurencji...

Bo wyścigu NIE ROBIMY po to, żeby ZEBRAĆ nagrody, wygrać wszystko itd.
NIE robimy wyscigu dla KASY.... Wpisowe 20 zł to ŻADNE zdzierstwo (w porównaniu do 60 zł na supermaratonach)


Wyscig robimy dla:
KIBICÓW :!:
Was koalrzy AMATORÓ bez licencji, zebyście mogli pojeździcw PELETONIE :!:
promocji KOLARSTWA SZOSOWEGO :!:
promocji AGK Rybnik i Fundacji ER :!:

i to są GŁÓWNE cele organizacji tego wyscigu....
A nei walka o wynik sportowy, jak ktos WIE lepiej od nas to JEGO sprawa....

#38 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:25

a czy kolara z prostą kierownicą da rade ? :P

Lepiej zapytać organizatorów . A oni już zinterpretują czy da radę czy nie. ;-)
Ps. A mocno prosta jest ta kierownica , czy lekko zakrzywiona ?


prosta z rogami ;D może nie jest to byk, ale na sarne nawet pasuje :D

Robert, wierz mi, że doceniam organizację tego wyścigu. I tak nawiasem mówiac popieram jedną z powyższych wypowiedzi: jak szosowy wyścig to na szosach, ale z prostymi kierami też ;P

#39 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:36

Arnoldzik, Twoje wypowiedzi to albo SPECYFICZNY chumor, albo IRONIA....

Mam humor taki Robercie drogi,
Że czasem kogoś wezmę na rogi.
Lecz krzty ironii wcale w tym nie ma,
Czasami jest to zwyczajna ściema.
Urazić nie chcę nikogo z wieczora,
Ostatnie słowo - organizatora.
Więc się nie przejmuj Panie z Rybnika,
Kto nie ma szosy niech zaraz zmyka.

#40 michal900

michal900
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądMikołów

Napisano 16 wrzesień 2008 - 22:18

Robert_Rybnik ze wszystkim sie zgadzam, ale nie z tym że jeśli ktoś nie posiada szosówki to jest kompletnym amatorem i że każdy człowiek na szosówce go zostawi!! Dla przykładu ostatni spotkałem na trasie kolarza (na sprzęcie za 15tys) który w 1994r ukończył TOUR DE POLOGNE i po dłuższej jeździe z nim dziwił sie że można tak jeździć na rowerze o wadze 14kg, utrzymywałem jego tempo pod górki (z trudem ale udało sie) i ciągle mi powtarzał że jestem piekielnie mocny. Tak więc pozory mylą.



Dodaj odpowiedź