Skocz do zawartości


Koła Mavic Cosmos


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2012 - 15:50

Witam. Mam okazje zakupienia nowych kół wymienionych w temacie, za połowę ceny. Mam następujące pytania:
1.Czy wytrzymaja po ciężarem 86-90kg?
2.jak bedzie ze sztywnoscia? Przód zaplot słoneczko 24, tył 3krzyze 28.
3.warto dac 500 złociszy?
Jeszcze kilka informacji:
Jeżdże głownie po płaskim. Kilka razy do roku maraton. Koła głownie do jazdy na codzien. Jedno co mnie nurtuje to oczkowana obręcz. Prosze kolegow o pomoc. Z gory dziekuje za wszelkie wypowiedzi. Pozdrawiam

#2 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:26

wg. googla ważą ze 2kg to dużo. Lepiej coś ciekawego złożyć.

#3 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:52

Jest problem bo nie mam zadnego rozeznania w podezpołach do budowy koł.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwiecień 2012 - 16:54

wytrzymać wytrzymają jak nie będziesz w dziury wjeżdżał, produkcja 2004 ?? chyba , ciekawe ile to waży naprawde, bo podają różnie .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2012 - 17:19

W moich okolicach drogi są ok. Ale powiedzcie czy warto wydac 500zł. Do tej pory jezdziłem na r500, a obecnie mam jakies a-class ktore są zamontowane w rowerze.


OT: Spike pisałem do ciebie wiadomosci w sprawie kół ale odpowiedzi nie dostałem.

#6 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:51

Mialem kiedys kumpla uzytkowal wlasnie takie kola nie byly , takie zle najlepiej jakbys podal rocznik jakies fotki ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#7 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 lipiec 2017 - 14:57

Hej ho! Dawno mnie tu nie było.

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat, Szukałem tanich, mocnych kółek - akurat owe Mavic Cosmos wpadły mi w ręce. Z początku byłem b. zadowolony (zwłaszcza, że kupiłem za 400 pln komplet), ale teraz mam problem...

 

Pewnie winien jestem sobie sam - pierwsze dociągnięcie szprych zostawiłem na później, jakoś czasu nie było... Więc aż do ostatniej wycieczki nic w nich nie ruszałem (przebieg ok 1500 km). Niestety, w zeszłą niedzielę, po powrocie do domu okazało się, że tylne kółko jest całkowicie scentrowane, i to nie na boki, ale góra-dół. Próbując zaradzić sprawie, wziąłem się za centrowanie, skutkiem czego jak zwykle musiałem coś popsuć :D

 

Na szczęście tylko nypel. Od razu spróbowałem wziąć się za jego wymianę. Z zewnątrz wyglądał jak "normalny" nypel, jaki zawsze miałem we wcześniejszych (niższej klasy) rowerach. Po ściągnięciu opaski, zamiast otworu na śrubokręt płaski, odkryłem... "Coś" - jak na zdjęciu.

 

Pytanie pierwsze - czy wymieniony nypel musi być taki sam? Jeśli tak, gdzie taki kupić? Czy mógłbym jednak zastosować zwykły nypel?

 

Pytanie drugie - jak wykręcić pozostałości starego nypla?

 

Pytanie trzecie - podejrzewam, że odpowiedź będzie twierdząca - z kołem w takim stanie absolutnie nie wolno mi jeździć?

 

Pytanie dodatkowe - tak na przyszłość - gdyby strzeliła szprycha... Gdzie szukać zapasowej?

 

Dzięki i liczę na Was!

 

Pozdrawiam, Rolf

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź