Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzanie


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 M£ODY3112

M£ODY3112
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądBurgrabice

Napisano 11 kwiecień 2012 - 14:45

Po pierwsze Kolarstwo nie jest mi obce 6 Lat temu uprawialem juz ten sport z dobrymi wynikami 2 miejsce w jezdzie indywidualnej na czas Dwojkami oraz 5 Miejsce w Jezdzie indywidualnej na czas Trójkami na 150 zawodników. Ale postanowilem ze skoncze z tym poniewaz na amatorskich zawodach na 14 Km niektorzy brali DOPING wiem bo zrobilismy temu co wygrywal co tydzien badania antydopingowe. I zostal zdyskwalifikowany przez organizatora wyscigu. A po drugie 3 lata temu mialem powazny wypadek w pracy w Holandii [Otwarte zlamanie prawej reki teraz mam w niej 20 srub] wiec postanowilem ze bede jezdzil rekreacyjnie

#22 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2012 - 18:33

Domel, tak jak napisałem, to ciekawostka, która mi osobiście dała do myślenia i pchnęla w stronę czytania o odżywianiu w ogóle, dla Ciebie moze to nic interesującego i bzdura, ale takiego nowicjusza jak ja pchnęło na tory biegnące we właściwym kierunku. Po drugie sam operujesz kcal, bo to ogólnie przyjęty termin i wyznacznik wartości energetycznej, więc nie wiem skąd oburzenie.


Pozdrawiam
seb

#23 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:19

Witam mam do was prozbe co mam zrobic kupilem kapsulki THERMO STIM zeby zrzucic wage mam 186cm wzrostu i waze 118kg I po tych kapsulkach przytylem 2kg Chcialbym wazyc 90-100kg. Co mam brac zeby zrzucic to SADŁO :evil:


to jest zadanie na rok minimum :) głodzenie się nic nie da dlatego że organizm broni się przed głodem i magazynuje tłuszcz trzeba jeść często w małych ilościach od lat chodzę na siłownie i trochę tematu liznąłem wiedz że żadna tabletka za Ciebie nic nie zrobi ponieważ to jest suplement wspomagający najpierw dieta ćwiczenia 90% sukcesu dopiero suple mogą wspomóc brakującą 10 :)

eth 177 cm i 58 kg super na basenie wyglądasz :mrgreen:

#24 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 12 kwiecień 2012 - 20:23

eth 177 cm i 58 kg super na basenie wyglądasz

jak szczypiorek ;P

#25 Gosc_pablopax_*

Gosc_pablopax_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 18:51

Witam mam do was prozbe co mam zrobic kupilem kapsulki THERMO STIM zeby zrzucic wage mam 186cm wzrostu i waze 118kg I po tych kapsulkach przytylem 2kg Chcialbym wazyc 90-100kg. Co mam brac zeby zrzucic to SADŁO :evil:


Hej,

Ja podobnie zakupiłem tabletki, ale z działania jestem bardzo zadowolony. Tabletki jako suplement diety, bo nie ma takich które bez niczego dadzą super efekt. Nazwa : DYMA-BURN XTreme 100 szt. do tego dieta i średnio 200 - 300 km w tygodniu oczywiście rozłożone na dni. Stosuję miesiąc i 6 kilo poleciało.

#26 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 16 kwiecień 2012 - 19:05

przestań brać prochy a dupsko Ci urośnie jak starej murzynce :lol:poza tym 6 kg w miesiąc to jest bardzo niepoważne i niezdrowe, miesięcznie górna granica zrzucania wagi to około 2kg

#27 Gosc_pablopax_*

Gosc_pablopax_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 19:35

przestań brać prochy a dupsko Ci urośnie jak starej murzynce :lol:poza tym 6 kg w miesiąc to jest bardzo niepoważne i niezdrowe, miesięcznie górna granica zrzucania wagi to około 2kg


No nie przesadzaj, jak masz z czego zrzucać to całkowicie co innego. Poza tym, to nie prochy na odchudzanie tylko suplement diety dla kulturystów, którzy szykują się np. na zawody. Nie jesz tego garściami tylko w odpowiedniej konfiguracji i oczywiście nie przesadzać z długością brania. Max. właśnie miesiąc. Później utrzymujesz trening i jak nie żresz tylko jesz..:-) to nie ma opcji żebyś przytył. Oczywiście jak się uwalisz na leżak + piwsko i grille to powrót ze zdwojoną siłą (masz rację). Tabletki polecił mi kolega, który zdobył złoto w tym roku na zawodach. (Żaden steryd, zaznaczam). Ja jestem zadowolony, ale musi być naprawdę dyscyplina jedzenia treningu, bo można narobić sobie kłopotu.

#28 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 19:53

Sport siłowy jakim jest body building a wytrzymałościowy jak kolarstwo to zupełnie dwie różne sprawy jeśli chodzi o żywienie i redukcję, nie sugeruj się tym.

#29 Gosc_pablopax_*

Gosc_pablopax_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:05

Sport siłowy jakim jest body building a wytrzymałościowy jak kolarstwo to zupełnie dwie różne sprawy jeśli chodzi o żywienie i redukcję, nie sugeruj się tym.


Nie porównuje tutaj sportów i co do tej różnicy to 100 % racja, odnosiłem do spalania tkanki tłuszczowej tak jak w temacie. A co do wytrzymałości jako kolarstwo to w ogóle, żadnych tabletek tylko trening, trening i jeszcze raz trening.

#30 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:32

pablopax a czytałes skład tego specyfiku??
Guarana, szałwia, wyciąg z kory wierzby białej (czyli tej najpospolitszej), pieprz cayene, troche glonów i żeńszeń...
Głownie polega to na dużej dawce guarany/kofeiny co ma dac kopa do ruszenia dupska.
Nie takie są sposoby na odchudzanie niezaleznie od tego czy uprawiamy sport siłowy, wytrzymałościowy czy w ogole nic.

#31 Gosc_pablopax_*

Gosc_pablopax_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:42

Carloss,

Czytałem czytałem, jak widać chemią nie zalatuje. Przede wszystkim podnosi temperaturę ciała co ułatwia spalanie. Nie mylcie pojęć to nie sposób na odchudzanie tylko wspomagacz/suplement diety. Dobra zamykam temat specyfiku bo właściwie, każdy ma na ten temat wyrobione zdanie czy brał czy nie brał.
Pozdrawiam

#32 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 16 kwiecień 2012 - 23:48

Ja wiem o czym mowisz. Wiadomo, że nei chodzi o łykanie tabsów i czekanie na cud tylko o suplement. To co chciałem powiedzieć to to, że podobny efekt można uzyskać "domowymi" metodami.

#33 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2012 - 07:36

pablopax, napisz jak wpłynęło na Ciebie zażywanie tych tabsów (ile jesz i ile trenujesz w porównaniu z przeszłością), czy odchudzałeś się kiedyś i z jakim skutkiem itd. Tak jak pisałem wcześniej nie ma opcji by zrzucić zbędny balast mając dziennie nadmiar kcal z węglowodanów i tłuszczy, tak więc pewnie jadłeś mało, bądź kręciłeś dużo, albo to i to. Piszesz o 6kg - przy takim tempie prawdopodobnie pierwsze 2kg to była sama woda i zawartość jelit, a reszta w większości mięśnie, to jest za szybko. Co do składu tego suplementu, to byłby on np. niebezpieczny dla mnie, bo tyle kofeiny i innych środków pobudzających to zbyt dużo, to odwadnia i zaburza zdrowy sen, tętno, a przez to regenerację, co za tym idzie ogólną efektywność treningów. Jedyny pomocny składnik to L-karnityna, ale przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie trzeba jej wcale suplementować, to jest marketing.

#34 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:07

Najlepszym spalaczem jest rower, co dwa tygodnie tabata i zdrowe jedzenie. Po prostu często ale mało. Kurczak, warzywa, ryż, ryby, makarony. Najważniejsze to ograniczyć cukry w postaci słodzonych napojów, herbat z 3 łyżkami cukru, ciastka, batony (chyba, że są potrzebne na treningu). Jak po treningu macie mało cukru to jedzcie owoce, zamiast pić cole.
Mój sposób na słodkie - zimna woda z cytryną. Sama woda przez was przeleci. Woda z cytryną będzie trawiona, przez co pozbędziecie się uczucia głodu.

A jeśli już chcecie spalacze to zapomnijcie o tanich syfach z l-karnityną, pieprzem itp. obiecujących 10kg w tydzień. Lepiej te pieniądze wydać na dobre jedzenie.
Poszukajcie Venom (raczej allegro) i Lipo6 (cholernie mocne). Trzeba jednak pamiętać, że te spalacze mocno podnoszą ciśnienie, przez co beznadziejnie jeździ się na rowerze. Siła rzeczywiście jest ogromna i średnia ponad 40km/h jest normalna, ale to tylko do pierwszej godziny. Potem jest ściana. Do tego jeszcze temperatura solidnie powyżej 37 stopni sprawia, że można się normalnie ugotować. W cieplejszy dzień udar murowany.
Jeśli ktoś lubi eksperymentować z własnym ciałem i nie chce oszczędzać zdrowia to polecam. Jeśli ktoś ma słabe serce to nie nie waży się nawet wklepać w google nazw tych specyfików.

Moim zdaniem najlepiej kupić sobie jakiś regenerator potreningowy i ewentualnie izotonik.
Tak przy okazji - czy zna ktoś jakiś izotonik bez słodzika ?

PODSUMOWUJĄC:
Najpierw zacznijcie się ruszać. Następnie jedzcie zdrowo (żadne superdiety). Na koniec ruszajcie się jeszcze więcej ;)

#35 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:12

Tak przy okazji - czy zna ktoś jakiś izotonik bez słodzika ?

Woda z miodem. 5g miodu na 95 ml wody + szczypta soli (najlepiej z dodatkiem potasu).

Jeśli chodzi o gotowe produkty, to ja o takim nie słyszałem, ale istnieje mała szansa, że gdzieś da się coś takiego kupić. Producenci żywności nie mogą sobie odmówić dodawania barwników, aromatów, regulatorów kwasowości, słodzików itp. polepszaczy, które mają zwiększać atrakcyjność produktu a nie mają wpływu na jego faktyczną jakość (chyba że ujemny).

#36 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:15

@Picca
Kolejny raz ktoś poleca mi wodę z miodem. Najwyższa pora to wypróbować :)

#37 mynioga1

mynioga1
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Skądlodz

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:50

Czołem,

Łatwo to napewno nie będzie. Nie bierz chemii bo to nic nie daje (no chyba, że BCAA po cięzkich treningach ale to dla zaawansowanych wieć sobie odpuść). Przede wszytkim mniej jedz. Więcej warzyw, postaraj ograniczyć cukier, słodycze, alkohol. Obiad z jednego dania. Dużo zup. Nie jedz wieczorem. Znajdź zdrowy produkt, po którym cię zapych i nie czujesz głodu i jest w miarę zjadliwy - u mnie to np twaróg półtłusty, sok pomidorowy np.: jak zjem pół kostki to od śniadania do obiadu wytrzymuję bez problemu.
Kręć na dworzu (nawet w zimie). Aktualnie aura ci sprzyja więc długo i na lekkich przełożeniach tak po ok 2-3 h (piszę o weekendzie), chyba że masz czas i możesz tak kręcić w tygodniu przynajmniej 2 x razy - razem 4.
A jeśli przez ostatnie 5 lat siedziałeś na kanapie z piwem w ręku i zajadałeś fast-foody -to kręć przynajmniej raz dziennie tak po 1 h najlepiej rano (możesz próbować na głodniaka) a jak wybierzesz rower stacjonarny to zacznij od 30 min stopniow co tydzień wydłużając czas do godziny. Na początku i tak będziesz umierał.
Jak organizm powie stop to zrób sobie rege 1-2 dni. Poza tym najlepiej ćwicz na dworzu - spalisz więcej i przyjemniej .I nie rób żadnych interwałów, tabat, hitów i innych ... bo załatwisz kolana i będziesz miał po jeźdżeniu na zawsze. Czasem dla relaksu idz na basen albo pójdź pograć w piłkę, kosza czy w jakikolwiek innych sport zespołowy. Weź dziewczynę na spacer.
Myślę że musisz też uzbroić się w cierpliwość po 6 miesiącach nie da się być Contadorem.
Trzymam kciuki - powodzenia.

#38 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:58

Myślę że musisz też uzbroić się w cierpliwość po 6 miesiącach nie da się być Contadorem.

Powinien poszukać tej zakażonej wołowiny ;D

#39 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2012 - 15:33

Przede wszytkim mniej jedz. Więcej warzyw, postaraj ograniczyć cukier, słodycze, alkohol. Obiad z jednego dania. Dużo zup. Nie jedz wieczorem. Znajdź zdrowy produkt, po którym cię zapych i nie czujesz głodu i jest w miarę zjadliwy - u mnie to np twaróg półtłusty, sok pomidorowy np.: jak zjem pół kostki to od śniadania do obiadu wytrzymuję bez problemu.

Z całym szacunkiem, ale to nie są dobre rady. Klucz tkwi nie w tym żeby mniej jeść (no chyba, ze ktoś się obżera jak świnia) tylko rozsądnie rozplanować posiłki i jeść same zdrowe produkty. Niektórzy jedzą mało a i tak tyją. Zapychanie się jednym produktem też nie jest dobrym pomysłem. Podstawa zdrowej diety to różnorodność. Nie jest dobrze najadać się tak, żeby jak najdłużej potem wytrzymać bez jedzenia. Czasem wręcz powinno się jeść z rozsądku, a nie dlatego że się jest głodnym. I to własnie po to, żeby schudnąć.

Można wałkować bez końca podstawowe zasady. Minimum 5 posiłków na dobę. Ograniczać tłuszcze, a te które się jada powinny być możliwie najwyższej jakości. Podstawą diety powinny być produkty zbożowe. 5 posiłków, to nie znaczy że trzeba zjeść 5 obiadów. Posiłek to może być jabłko plus garść orzechów, albo szklanka kefiru i pół papryki.
Tu podstawowa lektura: http://www.izz.waw.p...temid=5&lang=pl

Ważne są też proporcje składników odżywczych. Właściwe to: 15-20% energii z białek, 25-30% z tłuszczów i 55-60% z węglowodanów. Czyli zakładając, że chcemy jeść dziennie 2000 kcal:
Białko 2000x20%=400 kcal 400/4=100 g
Tłuszcz 2000x25%=500 kcal 500/9=55,5 g
Węglowodany 2000x55%=1100 kcal 1100/4=275 g

Podstawową przemianę materii (ilość energii konieczną dla utrzymania podstawowych funkcji życiowych) można sobie policzyć według wzoru Harrisa i Benedicta:
http://www.odzywiani...ulator-PPM.html

Wynik należy następnie pomnożyć przez:
1,4 dla osób o małej aktywności fizycznej
1,7 dla osób o umiarkowanej aktywności fizycznej
2 dla osób o dużej aktywności fizycznej
W ten sposób otrzymujemy całkowitą przemianę materii, czyli ilość energii która powinniśmy dostarczać z dietą aby nasza waga utrzymywała się na jednym poziomie. Oczywiście to są tylko wzory, a prawda jest taka, ze każdy jest inny i ma inne tempo metabolizmu. Niemniej, to najprostszy sposób żeby to policzyć i wynik powinien być bardzo zbliżony do faktycznej wartości.

Teraz, jeśli chcemy schudnąć, trzeba od wyniku odjąć trochę kalorii. Dla autora wątku polecałbym dietę ok. 2000 kcal (zakładając, że trochę na tym rowerze jeździ). Najlepiej sobie kupić wagę kuchenną i planować posiłki z wyprzedzeniem np. przy użyciu tego narzędzia: http://cronometer.com/
Warto też zapisywać wszystko co się jadło.
Jeśli ktoś jest ciekaw ile co ma kalorii, składników odżywczych, witamin, minerałów itp. to polecam tę stronę: http://nutritiondata.self.com/

No. Nie da się ukryć, że to sporo roboty. Ale jeśli ktoś nie ma czasu ani ochoty się z tym je..ć to zapraszam do poradni dietetycznej :D Wprawdzie trochę taka przyjemność kosztuje. Ale na pewno jest skuteczniejsza od wszelkiej maści tabletek i suplementów, które na dodatek mogą być niezdrowe.

Edit. a no i zapomniałem. Właściwe tempo chudnięcia to ok. 3-4 kg na miesiąc. Wolniej spoko. Szybciej źle.

#40 Gosc_michal.now_*

Gosc_michal.now_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2012 - 20:31

Co mam brac zeby zrzucic to SADŁO :evil:

Tylko i wyłącznie dieta ŻP.

Żreć Połowę!!!!


Ale tylko wg Marcina Wójcika :mrgreen: :mrgreen:



Dodaj odpowiedź