Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza szosa do 6000zł


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 09 kwiecień 2012 - 21:52

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.
Zarejestrowałem się ponieważ mam problem jaki rower szosowy wybrać i prosiłbym o pomoc.
Dotychczas jeździłem tylko na rowerze HT (kellys magic 2008 z oponami typu slick 1.5") ale ponad 90% to jazda po szosie.
Poczytałem o kolarzówkach, przejrzałem oferty sprzedawców i mam kilka swoich typów, tylko po tym wszystkim mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co wybrać. Otóż będzie to mój pierwszy rower szosowy, nigdy nie jeździłem kolarką. Mam wątpliwości czy szosa nadaje się na nasze drogi i jak z wytrzymałością?, przesiadka na rower szosowy dużo mi da? średnie prędkości jakie uzyskuje na tym kellysie to ~23km/h do 100km. Kupić 2x10 czy 3x10? czy kompakta 50x34? mieszkam w Goczałkowicach blisko Bielska.
Kolejne pytanie posiadam buty i pedały spd, wystarczą one na początek czy lepiej kupić szosowe? dużą różnicę odczuję czy jednak sobie narazie darować?.
Po rower zamierzam jechać osobiście i zależy mi aby sklep był blisko Goczałkowic tak do 50km. Interesują mnie tylko rowery NOWE.
Orientujecie się ilu % rabat można dostać?
Oto moich kilka typów:
Kellys ARC 3.0
Merida Race Lite 903
Merida Race Lite 904
Specialized Allez Compact
Specialized Allez Comp 105 Compact
Giant Defy 1 Compact
Scotty speedstery odpadają ponieważ malowanie mi się nie podoba.
To chyba są wszystkie modele, które mogę dostać w pobliżu i mnie interesują.
Który z nich jest waszym zdaniem najlepszy?. W pierwszej kolejności zależy mi na dobrej ramie. Opłaca się dokładać do 105 czy tiagra mi wystarczy, jest duża różnica w działaniu?. Jeżdżę na napędzie deore podobno odpowiednik tiagry i jest ok. W którym z tych rowerów koła są najlepsze?. Najbardziej zależy mi na ramie i kołach później grupa osprzętu i reszcie rurek. Może macie jakieś inne propozycje? tylko zaznaczam, że rower ma być nowy i sklep do ok 50km abym mógł dojechać obejrzeć, wsiąść, przejechać się.

#2 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 22:07

Scotty speedstery odpadają ponieważ malowanie mi się nie podoba.

Scotty na 2012 to porażka kompletna, dobrze, że kupiłem w 2011r. ; )

Trochę nie rozumiem Twoich typów, piszesz, że do 6000zł, a podajesz kellysa czy meride za 3800zł.
Niby 3800 mieści się w przedziale ale w takim razie trzeba było napisać do 4000 ; )

Opłaca się dokładać do 105 czy tiagra mi wystarczy,

jeśli masz 6tyś na rower to w ogóle nie patrz na rowery z tiagrą

poza tym w tej kwocie można kupić coś bardziej prestiżowego niż merida albo kellys,
ja na Twoim miejscu rzuciłbym okiem na coś tego typu http://www.canyon.co...ike.html?b=2500
Canyon brzmi dumnie, ultegra 6700 ; )
5200zł pi razy oko

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#3 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 kwiecień 2012 - 07:05

Nie bój się o wytrzymałość ;) na forum jest pełno osób które znają się bardzo dobrze na kołach więc gdyby coś to zapewne dadzą znać że słabe koła i trzeba by zmienić itp.
Rabat hmmm... może jak by były gdzieś w sklepie z tamtego roku rowerek to jak potrafisz się targować to byś taniej kupił, albo pod koniec sezonu dopiero ceny też idą w dół troszeczkę :lol:
No i potwierdzam opinie Wilier'a

eśli masz 6tyś na rower to w ogóle nie patrz na rowery z tiagrą

poza tym w tej kwocie można kupić coś bardziej prestiżowego niż merida albo kellys,
ja na Twoim miejscu rzuciłbym okiem na coś tego typu http://www.canyon.co...ike.html?b=2500
Canyon brzmi dumnie, ultegra 6700 ; )
5200zł pi razy oko

Mi też się wydaje że jak rower za 6 tyś to tylko na ultegra, lub ewentualnie minimalnie 105.

#4 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 10 kwiecień 2012 - 07:37

Wiem rozbieżność cenowa jest duża, ponieważ jestem amatorem i chciałem się dowiedzieć czy jest sens dopłacania 1000zł do 105 czy tiagra wystarczy. W zeszłym roku przejechałem tylko niecałe 4k km. Jednak przemyślałem i maksymalną kwotę jaką mogę dać na rower to 5000zł. Tego Canyona widziałem tylko model 6.0SL strasznie mi się spodobał tylko wizja sprowadzania i doboru ramy na odległość mnie przeraża, ponieważ 3 lata temu źle mi dobrali ramę i jeżdżę na większej niż powinienem. Co sądzicie o rowerze, który podałem: Giant Defy 1?. Czytałem, że rama zbiera dobre opinie. Korba kompaktowa 50x34 i kaseta 12-28.

#5 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 kwiecień 2012 - 08:01

nie bój się tak ;) na forum jest dużo osób które mogą ci pomóc w doborze odpowiedniej ramy itp. ja niestety ci nie pomogę bo sam się na tym jeszcze dobrze nie znam
Rower ładny na 105 :mrgreen: ale ja poszukał bym czegoś na ultegrze.
Pamiętaj że jeszcze musi ci na ciuszki zostać :lol: chyba że masz już spodenki z wkładką, koszulkę itp.

#6 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 10 kwiecień 2012 - 08:59

Ubranie, buty i kask na rower mam i właśnie one pasuje kolorystycznie do tego Gianta Defy 1. Jak będzie dostępny w sklepie pojadę obejrzeć.

#7 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2012 - 10:20

Tu http://www.bikeradar...defy-1-12-45849 masz recenzję tego Gianta. Obecnie jest chyba jeden w Bielsku, ale musisz sprawdzić rozmiar.

#8 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 10 kwiecień 2012 - 10:44

Wielkie dzięki za link, test przekonał mnie do zakupu tej szosy a w jakim sklepie w Bielsku jest ten Giant orientujesz się?. Rozmiar M mnie interesuje. Wysłałem zapytanie do sklepu w Czechowicach i czekam na odpowiedź.

#9 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2012 - 11:03

Najnowszy Specialized Allez też miał dobre recenzje. Giant Defy jest w Twomark-u (mają sklep w Chorzowie i w Bielsku - tam go widziałem, ale nie wiem jaki rozmiar, możliwe, że M). Zawsze można do nich zadzwonić.

#10 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 10 kwiecień 2012 - 11:09

GIANT DEFY 1
http://twomark.pl/ro...-defy-1,p,23167
ul. Cieszyńska 429
43-300 Bielsko Biała
tel. 33 810-16-48
fax. 33 810-16-48

Rozmiar M, inne pewnie na zamówienie. Myślę że warto się tam przejechać, bo mają sporo szosówek.

#11 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 10 kwiecień 2012 - 11:28

Dziękuję za namiary, sklep jest mi znany tylko nie sądziłem, że mają tam tez Gianty. Dzisiaj się tam przejadę.

#12 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 kwiecień 2012 - 12:43

Ja obecnie też stoję/stałem przed wyborem nowej szosy w cenie ok. 5 tyś. zł. do identycznych zastosowań i wybrałem Wiliera Mortirolo od Sławka Chrzanowskiego: http://allegro.pl/li...&us_id=12062657
Osprzęt Campy Veloce czyli poziom 105, karbonowa rama o bardzo dobrych opiniach, miłe i fachowe doradztwo przez telefon, możliwość indywidualnego doboru części, wielkości korby, kasety itd. Czego chcieć więcej? Nikt tego w gotowcach nie da, żadna Merida i Spec. Ja utargowałem 600zł i obecnie czekam na dostawę.
Na Kelysy, Gianty i inne Meridy nawet nie patrzę bo to przerost formy nad treścią, za sam znaczek płacimy przynajmniej 1000zł.

#13 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 kwiecień 2012 - 14:32

Arni, nie obraź się się, ale to właśnie w przypadku włoskich rowerów płaci się za znaczek (bez względu na ich właściwości). Poza tym te Mortirolo od Chrzanowskiego nie wyglądają na najnowsze modele. Niestety czasy, gdy tylko włosi robili najlepsze rowery minęły. Podobnie teraz też cenią się (opłata za znaczek) niektóre amerykańskie firmy. Akurat Gianty, Meridy są w cenach bardziej zbliżonych do ich wartości (może dlatego, że są mniej prestiżowe). Nie mówię przy tym, że są tanie, bo nie są (nie mogą być, jak jest pełno pośredników w sprzedaży), ale w stosunku cena/jakość są lepszym wyborem.

Poza tym nachaj21 chce kupić rower w sklepie stacjonarnym, a nie przez internet. Wtedy można się przymierzyć do roweru, ewentualnie dobrać inny mostek, zmienić kasetę itp. Przez internet, to moim zdaniem jedną z lepszych ofert jest Canyon (dwoje moich znajomych kupiło i są bardzo zadowoleni).

W cenie do 5.000 zł można znaleźć karbon, ale trzeba raczej szukać okazji w sklepach internetowych i to przeważnie w Niemczech. Widziałem jakiś czas temu w tej cenie np. Felta F5 z 2011 r. - też zbierający dobre recenzje.

nachaj21, myślę, że jak dostaniesz dobrą cenę na Gianta Defy 1, to warto go rozważyć. Tylko zauważ, że on ma trochę bardziej wygodną pozycję (dłuższą główkę ramy i większy rozstaw kół) niż typowo wyścigowy rower (np. w przypadku Gianta - TCR). Ale to pewnie powiedzą Ci już w sklepie.

W Bielsku masz jeszcze 2 inne sklepy z szosówkami: Koral na Partyzantów i Maribex na Cieszyńskiej (choć nie wiem, czy mają teraz coś na stanie).

#14 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 kwiecień 2012 - 14:48

Mieszkamy niedaleko siebie (Czechowice) i powiem Ci, że na miejscu jest bardzo ciężko dorwać co cokolwiek poza Kellysem i Merdią, a nawet jeżeli coś się znajdzie to za kosmiczne pieniądze. Sam na początku sezonu kupowałem nową szosę i jest po prostu tragiczny wybór. W Komorowicach zaraz za rondem jest duży sklep rowerowy i tam zajmują się typowo szosowym sprzętem więc tam spróbuj uderzyć.

#15 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 kwiecień 2012 - 17:28

Maitre, wprawdzie fachowcem od szosy nie jestem ale pozwolisz że się z tobą nie zgodzę. Naprawdę wiele godzin spędziłem przed kompem w poszukiwaniu nowego roweru i nie jest to takie proste. Za 5 tyś. taka Merida oferuje Alu ramę i osprzet na poziomie Tiagry, mnie to z nóg nie powala.

Też słyszałem, że te rowery Chrzanowskiego to nie najnowsze wypusty ale nie uwierzę, aby w ciągu 2 czy 3 lat tak zmieniła się technologia by uważać że rama Mortirolo to jakiś stary chłam. Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że nie ma sensu kupowania rowerów używanych bo to przecież roczniki sprzed 2, 3 czy 4 lat. Osprzęt Veloce 10s UT to jakaś cienizna za którą nie warto położyć 5 tyś? Nie przesadzajmy bo otrzymujemy całkowicie nowy rower zbudowany z elementów które jeszcze rok czy dwa lata temu wszyscy chwalili.

#16 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 10 kwiecień 2012 - 20:17

Naprawdę wiele godzin spędziłem przed kompem w poszukiwaniu nowego roweru i nie jest to takie proste. Za 5 tyś. taka Merida oferuje Alu ramę i osprzet na poziomie Tiagry, mnie to z nóg nie powala.

Pierwszy link z brzegu: http://allegro.pl/me...2250238966.html
Zamiast robić tu zamęt lepiej zmień komputer ;-)

#17 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 10 kwiecień 2012 - 21:19

Pojechałem do Bielska dokładnie do Twomarku i powiem wam, że sklep zrobił na mnie duże wrażenie, miła fachowa obsługa, znają się na rzeczy, widać, że jest się w porządnym sklepie rowerowym i ten napis Specialized ah :-). Przejdę do meritum jednak zdecydowałem się i zakupiłem szosę co prawda nie jest to spec tylko Giant Defy 1, wiem koła są jego najsłabszą stroną ale wymienię je w przyszłym sezonie dla mnie sprzęt idealny do nabijania kilometrów. Rozmiar M jest idealny na mnie. Niestety nie podzielę się wrażeniami z jazdy, ponieważ jeździłem tylko po placu przy sklepie, chociaż czuć już było ten potencjał, przyjechałem z rowerem po 18 zanim zamontowałem pedały, licznik, koszyki na bidon itd była już 19. Jak narazie zamontowałem pedały Deore XT ze względu na brak funduszy a są jeszcze w dobrym stanie. Niestety nie dostałem rabatu tylko gratisy pompkę i koszyki na bidon. Ogólnie jestem zadowolony. Dziękuję wszystkim za rady.

#18 Gosc_Dr Dolittle_*

Gosc_Dr Dolittle_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2012 - 17:57

Witam wszystkich.Również poszukuję szosy do 6 tys i jak na razie wybór pada(wygrywa tu cena,podobno ta rama alu jest bardzo dobra) Merida 905 2012 na ultegrze 5400 zł....
Może ktoś poda inne propozycje?Nie chciałbym schodzić na osprzęcie poniżej sh 105
Kupował ktoś może z forum Canyona?

#19 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 11 kwiecień 2012 - 18:43

Niestety nie dostałem rabatu tylko gratisy pompkę i koszyki na bidon. Ogólnie jestem zadowolony. Dziękuję wszystkim za rady.


No pech, przez 2 tygodnie na forum nie zaglądałem, a tu w tym czasie sąsiad szosę w bielskim Twomarku kupił, szkoda że nie zdążyłem z tym postem, bo dostaję tam zawsze spory rabat.

#20 nachaj21

nachaj21
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądGoczałkowice-Zdrój

Napisano 11 kwiecień 2012 - 19:20

Szkoda "bans" ale dzięki za chęci, jakoś nie potrafię się targować i może dlatego. Dopiero po zakupie dostałem kartę rabatową 5%.



Dodaj odpowiedź