Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza szosa do 6000zł


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 20:30

kupno roweru w swoim rejonie ma swoje plusy :) ja bynajmniej tego doświadczyłem kiedy nie wracam do sklepu po cichy albo akcesoria zawsze mam upusty i to nie małe :)

#22 kholbee

kholbee
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądTarnów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 20:38

Witam wszystkich.Również poszukuję szosy do 6 tys i jak na razie wybór pada(wygrywa tu cena,podobno ta rama alu jest bardzo dobra) Merida 905 2012 na ultegrze 5400 zł....
Może ktoś poda inne propozycje?Nie chciałbym schodzić na osprzęcie poniżej sh 105
Kupował ktoś może z forum Canyona?


http://www.forumszos...p=186466#186466

#23 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 12 kwiecień 2012 - 07:54

kupno roweru w swoim rejonie ma swoje plusy :) ja bynajmniej tego doświadczyłem


http://kwejk.pl/obrazek/481973/

#24 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 kwiecień 2012 - 10:26

Pojechałem do Bielska dokładnie do Twomarku i powiem wam, że sklep zrobił na mnie duże wrażenie, miła fachowa obsługa, znają się na rzeczy, widać, że jest się w porządnym sklepie rowerowym i ten napis Specialized ah :-). Przejdę do meritum jednak zdecydowałem się i zakupiłem szosę co prawda nie jest to spec tylko Giant Defy 1, wiem koła są jego najsłabszą stroną ale wymienię je w przyszłym sezonie dla mnie sprzęt idealny do nabijania kilometrów. Rozmiar M jest idealny na mnie. Niestety nie podzielę się wrażeniami z jazdy, ponieważ jeździłem tylko po placu przy sklepie, chociaż czuć już było ten potencjał, przyjechałem z rowerem po 18 zanim zamontowałem pedały, licznik, koszyki na bidon itd była już 19. Jak narazie zamontowałem pedały Deore XT ze względu na brak funduszy a są jeszcze w dobrym stanie. Niestety nie dostałem rabatu tylko gratisy pompkę i koszyki na bidon. Ogólnie jestem zadowolony. Dziękuję wszystkim za rady.


To teraz już nie ma wyjścia, trzeba się umówić na wspólną przejażdżkę z kolegami (lub koleżankami) z forum. ;-)

#25 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:11

a ja nie muszę kupować w sklepie roweru nawet a i tak mam upust :lol:
Bo do tego co teraz jeżdżę to koleś co ma ten sklep chodził kiedyś z moim wujkiem do klasy i mi zaraz daje cenę niższą nawet nie muszę nic mówić czy szło by taniej albo coś. A jak idę gdzieś indziej to zawsze coś wytarguje "mam to po tacie" :mrgreen:

#26 Gosc_Balcerek_*

Gosc_Balcerek_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2012 - 15:54

Oto moich kilka typów:
Kellys ARC 3.0
Merida Race Lite 903
Merida Race Lite 904
Specialized Allez Compact
Specialized Allez Comp 105 Compact
Giant Defy 1 Compact


witam wszystkich
te rowery mają tarcze 50/34 zębów czy to aby nie będzie za wolne? nie lepiej wziąć sobie 53/39 ?

#27 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 lipiec 2012 - 18:08

te rowery mają tarcze 50/34 zębów czy to aby nie będzie za wolne? nie lepiej wziąć sobie 53/39 ?


Zależy co masz pod nogą - ja wolę blat 50, silniejsi kolarze będą woleć 53. Ale też zależy od kasety zamontowanej w rowerze i terenów, gdzie się będziesz przemieszczać.

#28 Gosc_Balcerek_*

Gosc_Balcerek_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2012 - 18:36

obecnie jeżdżę na góralu uszosowionym na tyle ile się dało. mam napęd 48zębów. używam właściwie tylko największej tarczy i 3 najmniejszych rzędów kasety, jadąc z górki czuję że przydał by się jeszcze jeden bieg. natomiast mam spory zapas wolnych biegów których nie używam.
sądzę że lepiej mieć w zapasie szybkie begi i używać ich z górki, kosztem wolnych przełożeń które tylko są.

#29 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2012 - 20:30

Natomiast mam spory zapas wolnych biegów których nie używam, kolego nawet kiedyś pan Jaroński powiedział ,że kolarze również używają bardzo mało przełożeń ja również bardzo rzadko używam 3 dolnych i 2 górnych zębatek ;-)

#30 Platon

Platon
  • Użytkownik
  • 558 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 lipiec 2012 - 16:43

Mam korby 53-39 i 50-34, na zmianę jeżdżę na nich od kilku lat. Dla mnie idealne połączenie to 50-39, 34 tylko w duże góry. Natomiast nie widzę żadnej przewagi 53 nad 50, wręcz przeciwnie w okolicach 30km/h muszę skakać między 53-39 żeby utrzymywać optymalną dla mnie kadencję.



Dodaj odpowiedź