Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaciski kół


63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 listopad 2012 - 20:59

Jeden kolega z Żolibera używał lekkich tytanowych zacisków (oczywiście nie takich jak te w linku) i do tej pory leczy połamany nadgarstek. Nie wiem czy warto cieniować akurat ten element.


No to miał niesamowicie przykry wypadek.. ja od dawna jeżdżę na tytanach w MTB jak i na szosie i nic się nie dzieje, ale jak słusznie zauważył SPIKE takie zaciski najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych ramach/widelcach. Ale chyba nikt nie zapnie koła w ramie z poziomymi hakami zaciskiem tytanowym, no nie ?

Dodam tylko, że wg mnie przesadą są aluminiowe i carbonowe osie w zaciskach. Tune ma w jednym modelu taki patent, że oś jest carbonowa, a naklejona jest na nią nagwintowana tulejka wykonana z tytanu 8-). To już przesada.

#42 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2012 - 21:11

Zaciski do szosy:

http://allegro.pl/su...2777603946.html

Najlepszy stosunek jakość/waga/cena. Co tu więcej mówić. Łatwo dostępne, ładne i tanie.

Używam tych zacisków w szosie (rama z pionowymi hakami) już kilka miesięcy i koła jakoś się trzymają. Krzywka nie jest w nich idealnie dobrana, bo opór przy zapinaniu zbyt gwałtownie wzrasta, a dźwignia raczej delikatna, więc trzeba ustawiać je dosyć lekko. Byłem trochę nieufny wobec nich, ale myślę, że produkt jednak już w miarę sprawdzony, a cena bezkonkurencyjna.

Jednak jeśli chodzi o komfort obsługi i solidność, to w pełni zgadzam się ze SPIKIEM - tylko Shimano.
  • Tom6 lubi to

#43 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 listopad 2012 - 21:51

Najlepszy stosunek jakość/waga/cena. Co tu więcej mówić. Łatwo dostępne, ładne i tanie.



Ja raczej tych zaciskow bym, nie polecil sorry ale musze, to napisac troche tandetne mialem okazje, zrobic sobie malego testa dla mnie, nie warte tych pieniazkow ;-)

Takie porownanie zaciski znanych marek, takich jak Shimano DA czy campy, co prawda waza troche gram, wiecej ale masz pewnosc ze nie nadarzy sie zadna, niespodzianka TI rowniez uzywalem bylo wszystko ok ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#44 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 listopad 2012 - 01:59

Zaciski do szosy:
http://allegro.pl/su...2777603946.html
Najlepszy stosunek jakość/waga/cena. Co tu więcej mówić. Łatwo dostępne, ładne i tanie.

Jeden kolega z Żolibera używał lekkich tytanowych zacisków (oczywiście nie takich jak te w linku) i do tej pory leczy połamany nadgarstek. Nie wiem czy warto cieniować akurat ten element.

A co konkretnie się stało? Czy pękła szpilka, czy tylko koło się przesunęło, a może puścił gwint w nakrętce?
Czy był to rower szosowy, czy może góral z tarczówkami?

#45 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 30 listopad 2012 - 18:34

marvelo, koło po prostu się wypięło, było to na kryterium na Pl.Teatralnym w Warszawie. Wcześniej mieli podobną sytuację z tymi zaciskami, ale bez takich konsekwencji. Nie wiem jakie dokładnie są to zaciski, na pewno lekkie tytanowe. Jak spotkam się z kimś z Żolibera to się zapytam.
http://www.facebook....&type=1

#46 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 listopad 2012 - 20:29

Zacisk ≠ zaciskowi.
Byloby dobrze pisac o konkretach, a nie ogolnie, bo jeszcze ktos zrozumie, ze tytanowe zaciski sa zle....

#47 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopad 2012 - 20:49

Dokladnie, jeśli piszecie że coś sie stało itd, to proszę podawać konkrety bo pisanie ogólnie niczego nie dowodzi - konkretnie , model , fotka ......

mase ludzi używa tytanowych zaciskow i żyją bezpiecznie .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#48 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 03 grudzień 2012 - 16:02

Zacisk ≠ zaciskowi.
Byloby dobrze pisac o konkretach, a nie ogolnie, bo jeszcze ktos zrozumie, ze tytanowe zaciski sa zle....

Dowiedziałem się, zaciski które puściły i spowodowały wypięcie koła, to były zaciski Tune

#49 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 grudzień 2012 - 17:15

no to słabo...

#50 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:10

.....z racji tego iż mam do czynienia z rowerami różnymi jakie przyłażą to jedna sugestia - w ogóle to zapinajcie te szpilki przyzwoicie, bo zapiętych prawidłowo rzadko widze, ludzie jakby siły w rękach nie mieli , albo liczą na to iż sie same dokręcą .

Jeden taki to tak se zamknął że mu kolo wyskoczylo prawie w lesie , a póżniej teksty - samo sie odpieło ?? jakie do bani zaciski itd

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#51 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:28

Kolejny argument przeciwko hamulcom tarczowym w przełaju (i szosie):
http://www.velovisio...hp?storynum=503
Myślę, że lekkich zacisków, o małej sile ścisku, powinni się głównie obawiać właśnie użytkownicy hamulców tarczowych. W szosówce o pionowych hakach i z hamulcami obręczowymi, dobrze wykonany i solidnie (ale bez przesady) zapięty zacisk nie powinien stwarzać problemów.
Tu jeszcze warto zajrzeć:
http://www.ne.jp/asa..._quick_release/

#52 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 15:53

... pięć lat później ;)

 

... a co sądzicie o tych zaciskach:

https://www.extralit...s/Streeters.htm

 

Po pierwsze czy realna jest ta waga... 29g para... ? może ktoś na nich kręci ?



#53 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 17:05

Ja zakładałem 70g/ para z Accent execute i to już słyszałem że przesadzam z za niską wagą :)

 

Pozdrawiam



#54 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 10:32

... pięć lat później ;)

 

... a co sądzicie o tych zaciskach:

https://www.extralit...s/Streeters.htm

 

Po pierwsze czy realna jest ta waga... 29g para... ? może ktoś na nich kręci ?

 

Z tymi zaciskami nie miałem do czynienia, ale w Extralite waga zawsze się zgadza, więc na pewno będą miały te 29g. I ich komponenty są bardzo dobrej jakości. 

 

Będę zamawiał prawdopodobnie w przyszłym tygodniu piasty od nich, jak chcesz mogę zamówić Ci te zaciski, co by przesyłka taniej wyszła i mam kartę rozliczaną w euro, więc nie będzie chorych kursów. 



#55 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 12:00

 

Będę zamawiał prawdopodobnie w przyszłym tygodniu piasty od nich, jak chcesz mogę zamówić Ci te zaciski, co by przesyłka taniej wyszła i mam kartę rozliczaną w euro, więc nie będzie chorych kursów. 

Jestem na etapie szukania... ale dzięki serdeczne za propozycję

Pozdrawiam



#56 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 16:25

Spoko :)



#57 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 listopad 2017 - 18:30

Jak zalezy ci na wadze, to ti bolt ony beda w tej wadze za frakcje ceny Streeters.
Jesli to maja byc lekkie qr to bym sie zastanowil nad Aliens 4, ewentualnie 3.
4-ki w pelni funkcjonalne zaciski 39g. Uzywam od paru lat Aliens 3 55g, duza wygodna dzwignia, sprezynki przymocowane do plakietek, (nie lataja po osce).
W zaleznosci od dokladnosci wagi i miesca pomiaru, Extralite komponenty beda mialy bardzo male wahania. Widzialem Streeters na wadze 30.1g.

#58 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 18:42

Jak zalezy ci na wadze, to ti bolt ony beda w tej wadze za frakcje ceny Streeters.
Jesli to maja byc lekkie qr to bym sie zastanowil nad Aliens 4, ewentualnie 3.
4-ki w pelni funkcjonalne zaciski 39g. Uzywam od paru lat Aliens 3 55g, duza wygodna dzwignia, sprezynki przymocowane do plakietek, (nie lataja po osce).
W zaleznosci od dokladnosci wagi i miesca pomiaru, Extralite komponenty beda mialy bardzo male wahania. Widzialem Streeters na wadze 30.1g.

 Dzięki 1415chris za cenne informacje... przemyślę Twoje sugestie na temat Aliensów..

Pozdrawiam



#59 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:31

Nie wiem czy lekkie zaciski to dobry pomysł:

 

 

Z tych tytanowych podobno KCNC dobrze trzymają.



#60 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 18:01

Nie wiem czy lekkie zaciski to dobry pomysł:

 

 

 

Pouczający filmik :)





Dodaj odpowiedź