Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaciski kół


63 odpowiedzi w tym temacie

#61 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 listopad 2017 - 18:54

Mozesz sobie poczytac o roznych zamknieciach:

http://blog.fairwhee...d-skewer-review

Jezdzilem na 30g boltonach, nie mialem z nimi zadnych problemow, przesuwania sie kola, skrzypienia.
Uzywalem Ti KCNC, Zippa Ti, ich nowe Ti aero (bardzo dobre, dluga dzwignia, mocne zapiecie) i Aliens 3. Generalnie nie widze potrzeby uzywania pancernych, wazacych ponad 100g zaciskow.
Fakt, jesli chodzi o dzialanie, to ciezko o cos lepszego niz DA, z tym, ze ta waga.....

#62 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 19:26

Ja mam odmienne wrażenie. Używałem accent race titan i kcnc ti. Niby wszystko w porządku, koło się nie przesuwało, ale na "pancernych" Dura Ace, Mavikach i obecnie na równie ciężkawych zaciskach Gianta mam po prostu wyczuwalnie sztywniejszy rower i nie mam juz potrzeby kombinowania w tym akurat elemencie. Ważę ok. 71kg.

#63 Tom6

Tom6
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 19:54

W tych accentach jeszcze zdażało się skrzypienie, w kcnc tego nie ma i mają lepszą krzywkę, ale to dalej nie to co cięższe zaciski, które wymieniłem. Rower mam raczej lekki, bo 6,9kg, ale z zaciskami juz nie kombinuje, bo wg mnie nie warto. A tak w ogóle, to warto samemu poeksperymentować. Ostatecznie każdy wybierze to co dla niego najlepsze. :)

#64 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 20:03

Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami...

mnie zależy na wadze ale bez utraty funkcjonaliści czyt. bez krzywienia... wymiany po pięciu zmianach kół... itd  a więc chyba znalezienie kompromisu.... a raczej czegoś na granicy... dostatecznie lekkiego ale "działającego"... 

a więc DA odpada...

jeszcze raz dzięki...





Dodaj odpowiedź