Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary w Biedronce


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 14 kwiecień 2012 - 11:05

trochę po za tematem ale komentarz do posta wyżej:
mam już 4 parę okularów różnej jakości od lidlowskich przez robocze (przezroczyste szkła) po uvex-a i jak na razie robocze są najlepszą opcją bo są pancerne(w końcu były używane przy maszynach pracujących na metalach) lidlowskie porysowane mocno nie są ale widzę że mają ku temu tendencje i nie było by to trudne; uvex-y model arrow mam już koło 2 lat zaliczyły kilka upadków na ziemię podczas jazdy i przejazdy szkłami po asfalcie i dopiero niedawno zauważyłem rysy na szkłach i wiem że to już klasyfikuje je do wymiany.
podsumowując niemal każdy plastik się rysuje mimo że w różnym stopniu.
ps. wszystkie niby mają "szkła" z tego samego materiału (poliwęglanu) ale nawet niby z nazwy ten sam a ma xx składów i technologii tak jak z karbonem

#22 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 14 kwiecień 2012 - 15:38

u mnie w mieście też są same czerwone, jak jutro nie kupie sobie innych w sklepie sportowym to wybiore te z biedronki

#23 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 14 kwiecień 2012 - 15:40

Byłem na pierwszej jeździe z okularami i wrażenia są pozytywne przynajmniej dla przeźroczystych szkieł. Wszystko się dobrze trzyma, są lekkie i szybko zapominałem, że mam je na głowie, bezbarwna szybka nie zniekształcała obrazu i jeździło się dosyć dobrze, reszty szkieł nie sprawdzałem.

#24 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 kwiecień 2012 - 21:34

Lekkie przegiecie nie wiem kto , wypuszcza okulary z szybka niebieska w okularach rowerowych jeszcze jakby tego bylo malo przezroczysta ...


W okularach BBB miałem taką niebieską szybkę. Producent twierdzi, że poprawia kontrast w pochmurne dni.


I ma rację - mi najlepiej jeździ się właśnie w takich szybkach. No chyba, że słońce wali bezpośrednio po oczach, to wtedy czarne (ewentualnie lustrzane/lustrzano kolorowe - obojętnie, od wewnętrznej strony i tak czarne, przepuszczalność na poziomie 10%). Stary jestem, potrzebuję więcej światła niż za młodu to i niebieskie lepiej sprawują się bo więcej światła przepuszczają, a i wyostrzają znacznie pole widzenia.
Aczkolwiek nie wiem jak chińszyzna (a co nie jest chińszcyzną w tej cenie?) z biedronki ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#25 Gosc_czarnyal_*

Gosc_czarnyal_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2012 - 09:07

Wczoraj zaliczyłem pierwsze 30 km ( :oops: dopiero zaczynam kręcić po 4 letnim kręceniu kierownicą) i muszę przyznać że te biedronkowskie okularki dają rady.
Nie mam porównania do jakichś markowych gogli ale te mi wystarczą.



Pozdrawiam
Krzysztof Macul

#26 Alex2310

Alex2310
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądCzarne/Szczecinek

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:32

Dzisiaj otrzymałem swoją pare i jestem mile zaskoczony: ) Materiał wydaje aię być wytrzymały a szkiełka wyglądają na nierysujące . Mam pare pytań: co to za białe oprawki które wpina się za szybkami? i jak wyjąć szybki? próbowałem lewo,prawo,dół i nic

#27 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:55

Te małe oprawki są do szkieł korekcyjnych.
Szkła wyjmujesz najpierw od zauszników, a potem przekręcasz je, te mocowanie na środku dość dziwne jest. Mówię oczywiście jeśli masz całościowe szkła.

#28 Alex2310

Alex2310
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądCzarne/Szczecinek

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:12

Dromik, jak zmieniłeś szybki?

#29 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:22

szybki zmienia się bardzo łatwo.
Najpierw trzeba szybkę wyciągnąć po obu bokach, a potem wypchać je z środkowego zaczepu na nosku.
Zakłada się w odwrotnej kolejności: wpierw wcisnąć na nosku a potem wcisnąć boki.

#30 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:22

Najpierw wyciągam boki szybki przy zausznikach. Potem trzeba nacisnąć na dół "noska" od przedniej strony i pociągnąć szybkę do góry. Jeżeli dalej nie będziesz wiedzieć jak to napisz i nagram Ci filmik.

#31 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:30

filmik na youtube :)


#32 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 kwiecień 2012 - 17:50

Wyszło na to, że kolega chciał filmik z dwoma szkiełkami. Więc udostępniam każdemu instrukcję, jak się pozbyć szkieł.


Przepraszam za jakość, ale nie miałem lepszego sprzętu.

#33 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:11

Wyszło na to, że kolega chciał filmik z dwoma szkiełkami. Więc udostępniam każdemu instrukcję, jak się pozbyć szkieł.


Przepraszam za jakość, ale nie miałem lepszego sprzętu.


o ja nawet nie wiedziałem, że takie okulary były w biedronce :)

#34 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:13

Były jednak jak dla mnie za małe i mnie atrakcyjne wizualnie.

#35 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:22

ja kupiłem je sobie i w opakowaniu miałem 2 szt niebieskich ,reklamowałem to ale szef powiedział że trzeba czekać miesiąc na dostawę ,więc nie wymieniałem ,zrobiłem na nich na pierwszej jeździe jakieś 70 km i nie mogę narzekać w zasadzie nie ma różnicy w jakości widzenia pomiędzy nimi ,a drugimi za które dałem ponad drugie tyle ,bez wymiennych szkieł i innych pierdół .Te gówno plastikowe na szkła korekcyjne biedronka powinna sobie oszczędzić ,myślę że żaden optyk nie wprawiłby w to szkieł ,jakość tego plastiku jest poniżej krytyki ,ale to jedyne moje zastrzeżenie ;lepiej zainwestować w soczewki miesięczne .Jeśli miałbym oceniać to daje 4/6 za ramkę na szkła korekcyjne i trudność zakładania i ściągania innych szkieł ,sam rozkminiałem to 30min bo bałem się że jak nagnę za bardzo szkiełko to pęknie ,na szczęście nic takiego się nie stało i nie ma się na nic takiego .

#36 Alex2310

Alex2310
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądCzarne/Szczecinek

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:17

Wyszło na to, że kolega chciał filmik z dwoma szkiełkami. Więc udostępniam każdemu instrukcję, jak się pozbyć szkieł.


Przepraszam za jakość, ale nie miałem lepszego sprzętu.




o ja nawet nie wiedziałem, że takie okulary były w biedronce :)



no były sam o tym nie wiedziałem ,że są 2 rodzaje . chyba tylko czarne były 2 częściowe, bo dzisiaj będąc w biedronce zwróciłem na to uwage i niebieskie mają jedną częściową szybke.


dzięki jeszcze raz za filmik :)

#37 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 kwiecień 2012 - 22:17

Ja mam pytanie czy ten kolega byl w biedronce na zakupach :)?

http://allegro.pl/ok...2284633010.html

#38 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 23 kwiecień 2012 - 22:21

A no widocznie był. Wszędzie pełno cwaniaków.

#39 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 23 kwiecień 2012 - 22:23

Ja mam pytanie czy ten kolega byl w biedronce na zakupach :)?

http://allegro.pl/ok...2284633010.html

zdecydowanie.

#40 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 24 kwiecień 2012 - 10:41

Co chcecie? Kolega ma 100% zadowolonych klientów ;-) :mrgreen:
Polak potrafi... :mrgreen:



Dodaj odpowiedź