Skocz do zawartości


Marznace stopy - ochraniacze itp


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 20:38

Marzna stopy ? Gdzies widzialem wkladki do butow firmy SIDI zasilane mala bateria. Taka wkladka potrafi dobrze rozgrzac stope. Cena kompletu okolo 900 zl.

Pzdr
Stas

#2 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 30 styczeń 2007 - 20:41

...Cena kompletu okolo 900 zl.

Stas, a gdzie emotikon na końcu zdania? :mrgreen:

pozdro horny

#3 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:43

Sa takze ocieplacze chemiczne, tansze ( wielorazowego uzytku)
Jak sie sprawdzaja ? Nie wiem, nie uzywam

#4 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 31 styczeń 2007 - 18:56

Wszystko się zgadza z tymi wkładkami, tylko cena nie ta... Za 9 stów to ja bym sobie co innego do rowerka zakupił! Może jedynie zainwestuję w jakieś ocieplacze/ochraniacze na buty, ewentualnie w skarpetki. :-D Co do przemarzania stóp, to - nie wiem czemu - marzną mi na przemian: raz lewa, potem prawa. Nigdy obie nie są jednocześnie zmarznięte albo rozgrzane. Cholera wie czemu.

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 styczeń 2007 - 19:17

do buta zamiast zwyklej wkladki mozna zapodac wkladke wylozona z jednej strony hmm folia aluminiowa? czy czyms podobnym. stopy nie beda marznac od spodu. do tego jeszcze odpowiednie ochraniacze (ja polecam ochraniacze shimano. zarowno na jesien jak i zime) i bedzie git ;-)
przemarzniete stopy to nic ciekawego.

#6 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 31 styczeń 2007 - 19:37

moze dlatego, ze raz wieje z lewej a raz z prawej? ;)))
wkladka z aluminium +grubsza skarpeta + ocieplacze na buty i nie ma bata ;)

#7 Gosc_von Lauenberg_*

Gosc_von Lauenberg_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:25

W nowym, styczniowym numerze bB jest test ochraniaczy na buty. Jest kilka ciekawych, ciepłych modeli w cenie do 100zł oraz kilka uwag odnośnie budowy i różnic między rodzajami ochraniaczy.

#8 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2007 - 20:40

Nie bez znaczenia sie tez cieple specjalne skarpety. Mam kilka par m.in. sidi i biemme (ok 35 zl) robi skarpety w ktorych nici materialu maja postac cienkich rurek trzymajacych cieple powietrze. Naprawde to sie sprawdza, cienka skarpeta a bardzo ciepla.

Pzdr
Stas

#9 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 23 luty 2007 - 22:15

dla mnie wkładki SIDI to trochę przesada... za tę cenę można kupić 10 par skutecznych ocieplaczy ;-)

#10 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 09 listopad 2007 - 06:10

Przymierzam się do zakupu ochraniaczy (ocieplaczy) na buty. Myślę poważnie o neoprenie, wypatrzyłem ochraniacze BBB z tego materiału za ~90zł. Ale może mam jakąś inną sensowną tanią alternatywę? W grę wchodzą niskie temperatury, często poniżej zera i zróżnicowane warunki pogodowe - deszcz, czasami śnieg.

Ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu takiego sprzętu? Ostatnio przejechałem w paskudnej, zimnej plusze z 'gołą' stopą jakieś 30km i musiałem zadzwonić, żeby ktoś po mnie podbił z domu - bo nie byłem w stanie pokonać ostatnich ośmiu kilometrów o własnych siłach. Zdrętwiały mi stopy, straciłem w nich czucię, nie byłem w stanie ruszać nawet palcami - pierwszy rowerowy kryzys ; P

(przydał by się dział w rodzaju 'ciuchy/ubrania/uniform' by zapanował większy pożądek, by łątwiej było coś znaleźć, bo porozrzucane te ciuszki po przeróżnych działach)

#11 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 09 listopad 2007 - 07:56

Ocieplacze neopronowe w zimne dni według mnie są nie zastąpione.Jam mam ochraniacze firmy kalas kupione w cenie 45zł. do tego wkładki izotermiczne,skarpetka wełniana i jeżdżę dwie godzinki komfortowo. :-D

#12 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 listopad 2007 - 11:22

Tak jak pisał DMX, warto zwrócić uwagę na wkładki chemiczne.
Szukajcie w sklepach z militariami/bronią/survival'owych. Cena kompletu to ~50 zł.
Wkładki zaczynają grzać gdy zostaną ściśnięte, np. gdy zaczynamy iść, jechać rowerem. Czas grzania to w zależności od rozmiaru 1,5 - 2h.
Gdy przestaną grzać wystarczy je wygotować w wodzie i znów nadają się do użytku. Zachowują swoje właściwości bardzo długo. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Pokrowce neoprenowe nic nie dają i zawsze jest w nich zimno.

#13 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 listopad 2007 - 09:21

Karbon nie przesadzaj. mam neoprenowe ochraniacze shimano i nie jest tak jak piszesz.
zimno robi sie dopiero po 2-3 godzinach jazdy i glownie przez brak zabezpieczenia buta od dolu.
neopreny nie sprawdzaja sie tylko kiedy pada deszcz/snieg. po ok godzinie neopren zaczyna przemakac i wtedy faktycznie robi sie zimno.
jednak kiedy jest sucho neopreny daja rade nawet przy -10 (o ile damy jakies dobrze izolujace wkladki).

#14 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 10 listopad 2007 - 09:49

Przyznaję rację Malikowi odnośnie wkładek izolujacych stopy od dołu. Jestem zmarzluch i już przy 10st C odczuwałem chłód, a poniżej +5st właściwie wytrzymywałem max 1 godzinę. Już to gdzieś pisałem, ale na ostatnim maratonie przy temp +3st C pedałowałem ponad 3h w dobrych warunkach, dzięki wkładkom izalacyjnym. Oczywiście odpowiednie skarpety i ochraniacze to podstawa.
Jednak na jazdę w ujemnych temperaturach raczej nie dam się namówić :-D
... no, chyba że w butach typowo zimowych

pozdro horny

#15 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 listopad 2007 - 12:16

Grzejące wkładki na pewno muszą współpracować z pokrowcami chyba, że posiada się specjalne zimowe buty. Jeżdząc w letnich butach i pokrowcach było mi zimno już po godzinie, jednak jechałem w temp. -2*C.

#16 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2007 - 20:47

Problem z marznącymi stopami możę też być taki że niektórzy zakładają grube skarpety co upośledza krążenie w stopie i przez to szybciej robi się zimno.

A co do ochraniaczy to też musze sobie kupić. Podobno BBB Heavyduty są zarąbiste i bardzo trwałe.

#17 Kuba82

Kuba82
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:45

Hej. Mam zamiar kupić ochraniaczem na buty z system SPD-SL. Czy znacie może model (oprócz Shimano oczywiśćie ;-) ) który będzie pasował do tych butów? Albo może nie ma dużej różnicy i zasadniczo wszystkie ochraniacze pasuje do butów szosowych?
Pytam, bo kompletnie się na tym nie znam, a od sprzedawców z allegro też nie wiele można się dowiedzieć.

pzdr
Kuba

#18 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:47

Na ogół wszystkie pasują.

#19 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:37

Ja uważam, że w każdych warunkach da się jeździć. Na bardzo długie wyjazdy starczą dwie pary skarpet, worki foliowe, gazety no i dobre ocieplacze. Ja przy minusowych temperaturach palców nie czuję już po 2 godzinach, ale zdecydowanie wolę to niż nudę na trenażerze. :-)

#20 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 styczeń 2008 - 15:02

Jeżeli komuś marzną stopy, to niech się upewni, że ma dobrze ogrzane łydki i uda. Choby nie wiem jak grubo ubrac stopy, jeżeli doplywa do nich zimna krew, to i tak będziemy marznąc.



Dodaj odpowiedź