Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bukłak na szosę ?


85 odpowiedzi w tym temacie

#21 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 04 październik 2011 - 14:26

Myslalem jeszcze o zwyklej opasce slimakowej, powinno mocno trzymac, da sie dwie na jeden bidon...

#22 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2011 - 14:54

jak chcesz wywiercić otwory w ramie to lepiej oddaj ją do warsztatu który zajmuje się takimi i podobnymi przeróbkami, moja rama jest z lat 80-tych i też nie miała otworów poddałem ją niewielkiej modernizacji przeniesieniu przelotek, usunięciu prowadnicy linki do przedniej przerzutki i nawierceniu otworów na dwa koszyki w miejscach typowych dla tego elementu i jakoś nic się z ramą nie dzieje od końcówki lat 90-tych bo wtedy była modernizowana.

#23 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maj 2012 - 09:45

Cześć , jezdze na razie z 2 bidonami camelbak 0,7 które nie zawsze starczają i pomyślałem nad kupnem bukłaki aby jeździć na zmianę zresztą wydaje mi się że z bukłaka jest lepszy i szybszy dostęp do picia. Więc chciałbym kupić bukłak camelbak o pojemności picia 2l ponieważ u mojego kolegi który jest właścicielem sklepu rowerowego jest na niego promocja ze 199zlna 99zl więc bukłak mam odłożony tylko teraz czy zdecydować się na niego czy zostać przy bidonach i ew. kupić bidony 1l ? Jak myślicie ?

#24 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 02 maj 2012 - 16:17

rozumiem , że to ma być plecak , tak ?

jeśli tak, to .... niepraktyczne dla szosowca
ugotujesz sobie plecy

sam jeżdżę z 2 bidonami po 0,7 każdy
plus (jak zachodzi konieczność) butelka izotonika , taka ze smoczkiem
w kieszeni na plecach ... potem ląduje w najbliższym koszu
... starcza


jarek :-)

#25 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maj 2012 - 17:33

Myślę że jednak kupię i zobaczę jak to jest zawsze będę miał potem na mtb ;)

#26 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maj 2012 - 18:47

na bukłak słonko grzeje non stop prawie jak jedziesz szosowo, na mtb masz sporo cienia jeśli terenowo i po lasach, picie raczej nie powinno sie nagrzewać bo ciepłe jest mało smaczne , raczej szosa to szybkie bidony i uzupłenianianie po sklepach z lodówki.

Ale jak jest chłodno to czemu nie .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#27 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 02 maj 2012 - 19:13

Ja bym nie brał, bo poza tym co wyżej piszą, to czasami dobrze sobie pić różne rzeczy. Raz wodę, raz izotonik czy nawet sok/colę żeby miało jakiś smak pod koniec.

#28 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maj 2012 - 19:55

Przeciez mam 2 bidony więc mogę nawet 3 różne rzeczy polać ; )

#29 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 02 maj 2012 - 20:12

rozumiem , że to ma być plecak , tak ?

jeśli tak, to .... niepraktyczne dla szosowca
ugotujesz sobie plecy
(...)


O, ciekawe podejście. Jakoś mi się nic nie gotuje, pomimo że z dwoma litrami w bukłaku Source zrobiłem dziś 91km po asfalcie, co zajęło mi niecałe 3 godziny. Na rowerze mtb oczywiście. Może dlatego? Pewnie na szosówce byłoby inaczej :mrgreen:

Poważnie: wsio ryba. Jeździłem i tak, i tak. Bidony (jeden, 0,5 lub 0,7l) używam na naprawdę króciutkie treningi, albo na treningi rege (do półtorej godziny). Ewentualny niski współczynnik lansu podczas jazdy z bukłakiem olewam, liczy się funkcjonalność i przydatność. Przynajmniej nie mam uwalanej ramy z cieknących wiecznie bidonów, a zimą ustnik zamarza dopiero przy -10st., zresztą można go schować pod kurtkę.

Bidony podczas ostrej jazdy terenowej wypadają, są zwykle upierd... błotem i picie z takiego czegoś do przyjemności nie należy, choć dziś, kiedy jechałem po asfalcie mokrym po intensywnym deszczu, gratulowałem sobie bukłaka - bidon byłby usyfiony maksymalnie.

#30 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maj 2012 - 20:31

I właśnie po tej wypowiedzi zakupie bukłak a jak będzie zły to zawsze mam bidony.

#31 Gosc_alik_*

Gosc_alik_*
  • Gość

Napisano 02 maj 2012 - 20:36

Mam Camlebak Classic 2l i sobie chwalę. Nie używam często, bo mi 1l picia (dwa bidony) starcza na ok. 90 km, a mam też bidony 0,7, ale na dłuższe wypady jak znalazł, szczególnie jak więcej trzeba zabrać ze sobą. Czasem nawet wyciągam bukłak i mam plecak, który świetnie przylega do ciała. Używam przede wszystkim na MTB, rzadziej na szosie, ale zdarzało się.

Co najważniejsze (może się mylę):
W upalny dzień woda się NIE gotuje (camel czarny), a pierwsze łyki są nawet chłodne, potem woda jest cieplejsza. Ale jak próbuję pić znowu za jakiś czas to znowu pierwsze trzy łyki są chłodniejsze niż reszta. Może mi się tylko wydaje? Przecież lodówki tam nie ma, więc nie wiem. Pewnie jakaś izolacja też jest, bo woda się nie nagrzewa bardzo.

Na pewno się przyda jesl;i nie na szosę, to na MTB czy do biegania.

Polecam.

#32 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 02 maj 2012 - 20:58

Również używam Camelbaka i dla mnie największą zaletą jest to, że płyn w bidonach bardzo szybko się nagrzewa przy takich temperaturach, natomiast płyn w bukłaku, zamknięty, nie wystawiony na działanie słońca nie nagrzewa się tak, nawet mimo oddawania ciepła od pleców. Jedynie płyn w wężyku, na który świeci słońce nagrzewa się, ale mam na to sposób, gdyż po napiciu się nie pozostawiam płynu w wężyku, ale wdmuchuję go z powrotem do bukłaka.
Po drugie czystość bukłaka nad zakurzonymi bidonami, po trzecie większa pojemność (mam Camela 3l).

#33 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 maj 2012 - 21:12

Jutro odbieram mój bukłak camelbak o pojemności 2L i pojadę sobie na jazdę testową

#34 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 03 maj 2012 - 20:45

A jak kwestia wentylacji plecków?? Pocą się bardziej czy tak samo??

#35 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 03 maj 2012 - 21:15

To zależy jaki tam masz system wentylacji w plecaku. Wiadomo jedne mają lepszą wentylację, drugie gorszą i w jednych na plecach pocisz się bardziej, w drugich mniej. Ale nie ma co tutaj ukrywać, przecież jasna sprawa że mając coś na plecach, a co za tym idzie utrudniona recyrkulacja powietrza będziesz pocił się tam bardziej niż jakbyś jechał bez plecaka z niczym nie przykrytymi plecakami. Choć generalnie powiem, że tragedii nie ma.

#36 Gosc_alik_*

Gosc_alik_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2012 - 09:02

Zgadzam się z Freeq. Cudów nie ma, ale jakie to ma znaczenie jak i tak cały jestem spocony i nawet spod kasku na oczy mi leci ;)

#37 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 04 maj 2012 - 15:07

ja jak alik mam 2L Classic i jak dla mnie idealnie się sprawdza bo mam w nim wystarczająco płynów, miejsce na telefon/ aparat (mały kompakt) do gumek zewnętrznych zaczepiam sobie bluzę rowerową w razie niespodzianek lub późnego powrotu przy niższych temperaturach a jak już człowiek się z nim "oswoi" to jest najlepsze rozwiązanie bo opory są nie wiele większe (nie odczuwalnie niemal) rama czysta (oczywiście tu tanie bukłaki potrafią chlapać kiepskim ustnikiem temu polecam sprawdzenie i ewentualną wymianę) nic mi nie uwiera w plecy (aparat potrafił w kieszonce) wentylacja jest ok nie cieknie po "dupie" ale minimalnie bardziej się poci niż bez a bluza jest pod ręką a nie kombinacje jak ją schować. Co do nagrzewania mam i na upalne dni stosuje plecak zefala z izolowaną termicznie komorą na bukłak i po 7h jazdy picie jest trochę cieplejsze. Kolejna zabawa to jazda zimą z bidonem camela był problem niby izolowany ale 2h i zimne z takiego że na początku nie szło zbytnio pić bo za ciepłe a tu dajesz se na koszulkę a pod resztę ubrań wystawiasz tylko ustnik i wyjazd z piciem 3h przy -15* nie robi problemu z nawadnianiem należy tylko pamiętać o opróżnianiu rurki po wypiciu bo może nam tam płyn zamarznąć

#38 adami

adami
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądBieruń

Napisano 04 maj 2012 - 16:34

A jak z czyszczeniem ? Mycie jest chyba nieco utrudnione, spotkałem się nawet z osobą która zatruła się podczas użytkowania bukłaka.

#39 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 04 maj 2012 - 16:45

Np. bukłaki Camela mają jakieś tam powłoki antybakteryjne. Ja zwyczajnie myję gąbką z płynem w środku bukłaka i ustnik, a rurkę to raz na jakiś czas przetykam jak wystąpi jakiś nalot.
Nigdy się nie zatrułem nawet pijąc z rurki która była pokryta cała jakiś czarnym nalotem z wody, bo generalnie pijam z bukłaka czystą wodę.

#40 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 04 maj 2012 - 17:40

polecam 1/4 tabletki do zmywarek zalać ciepłą wodą i zostawić na noc po czym wylać przepłukać i ma się czysty i świeży bukłak, a chemia w nich zawarta nie jest agresywna i jest dopuszczona do mycia i kontaktu z żywnością

A ja polecam stosowanie interpunkcji dla przejrzystości i wydzielaniu zdań.
/Bury




Dodaj odpowiedź