Skocz do zawartości


Zdjęcie

koła do starszej szosy


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 05 maj 2012 - 21:27

Mam rower szosowy z 1993 roku,obręcze to mavic.
Tylna jest trochę zużyta.Czym, znaczy jakiej firmy można by zastąpić,lub gdzie mozna kupić z tego okresu obręcze,by nie odbiegały od ogólnego wizerunku. Na ebayu ceny maviców przerażają, u nas tylko używki, szukam raczej czegoś nowego.Może ktoś coś wie?

#2 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2012 - 22:18

na allegro patrz na coś starszego, jakies ambrosio czy inne mavic... znajdx jakąś fajną używkę w niezłym stanie i tyle. nie wiem czy nową kupisz w tym stylu.

#3 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 05 maj 2012 - 22:43

Na oponkę to tylko chyba Open Sport/Pro z tych nowych Mavików są takie dość niskoprofilowe. A na allegro słabo póki co z takimi obręczami. Po przystępnej cenie znalazłem tylko to:
http://allegro.pl/ob...2321770842.html
Ale to używane jest. Open też są tam, ale z kolei po 195 zł... Niestety, nowe obręcze Mavic nierzadko są drogie.

#4 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 05 maj 2012 - 22:56

christophorus te mavic to czarne 192 ?

#5 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 06 maj 2012 - 14:42

czarne

#6 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 06 maj 2012 - 15:10

32 szprychowe ?

#7 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 06 maj 2012 - 17:20

36, a masz jakieś obręcze?

#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maj 2012 - 19:14

popatrz na allegro , całe koła można kupić z piastami i szprychami niedrogo , odczepisz to i masz obrecze , Rigidy były niskoprofilowe, Waimany itd..

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 06 maj 2012 - 20:36

nie, nie mam. pokaż mi te obręcze i cenę... ale bez przesady z cena ofc skoro mówisz że wyjechane.

#10 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maj 2012 - 21:17

tak btw to sam też szukam czegoś na przód całe koło, ile szprych to obojetne, ale zależy mi na niskim profilu. jakis mavic czy ambrosio by się zdało. na opone oczywista. jak ktos będzie mieć to jakby dał kontakt to myslę, że się dogadamy.

pozdr.

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maj 2012 - 21:36

jak niski profil ?? szytka , oponka , wysokosć, kolor il otw , mam znajomka co mi przywiozi coś tam czasem ,
ja za niski profil uważam ok 13.5 mm czyli szytka, ,maviki np MA 40 mają podobnie , ale "nowsze " maviki są wyższe .
Piszcie konkretnie , to sie podzwoni

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maj 2012 - 22:34

hmm, całkowicie płaskie, mavic najlepiej szary lub czarny, na oponę szosową. jak będzie rawka w niezłym stanie do biorę od kopa. ilość otworów to mi wsio, może być 32, albo 36.
zalezy mi też żeby piasta była sprawna, i chulała, a nie jak kiedyś miałem od sprzedającego, że niby wszystko spokoo, a jak poluzowałem konusy i wykręcilem os to wszystko sie rozsypało, łącznie z bieżnią. poprostu coś pewnego.
koło pokroju ma 40 będzie wskazane ;p

#13 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 07 maj 2012 - 17:52

popatrz na allegro , całe koła można kupić z piastami i szprychami niedrogo , odczepisz to i masz obrecze , Rigidy były niskoprofilowe, Waimany itd..

Tak ja właśnie zrobiłem. Kupiłem rok temu na allegro za mniej więcej rownowartość kraty piwa koła szosowe na piastach Shimano z 1980, cieniowanych szprychach Berg i obręczach Mavic Module E (po 36 oczek). Fajne kółka, ale co się zaraz po dostarczeniu okazało - tylna obręcz lekko przy kilku oczkach popękana (dostałem potem Rigidę 700C w ramach reklamacji), ogólnie tylne koło styrane było mocnym naciągiem szprych. Krótko później zaplotłem na przód tę Rigidę, sprawny Mavic poszedł na tył, nowe nyple, a piasty dałem nowiutkie Shimano 105 SC, przy okazji jedna szprycha strzeliła przy naciąganiu (zmęczenie materiałowe i na dodatek zapieczone nyple przy odkręcaniu zmuszały do silnego skręcania szprych).
W rezultacie wyszły mi fajne, lekkie i mocne kółka. Jedynie obawiam się, że z tyłu na jednej pękniętej szprysze się nie kończy i pójdzie ich jeszcze kilka... Póki co stoją nieużyte od lata - kiedy je przeplotłem.
Trzeba uważnie oglądać, co się kupuje - akurat te kółka na Mavicach miały mizerne, takie ogólne fotki i potem koła się okazały nie do końca takie, jakie oczekiwałem.

Ciekawostka - tę niskoprofilową obręcz Rigida, którą mam, bez problemu można zakupić w Anglii (wersja 32 oczek):
http://www.sjscycles...igida-700c-(622)-alloy-road-rim-silver-32-hole-prod17916/
Z tym, że ta ma podwójne oczkowanie, a moja pojedyncze.

#14 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 07 maj 2012 - 20:44

No na allegro same z-używki, często w kiepskim stanie.No jakieś mavici pod oponę...

#15 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maj 2012 - 21:05

troche cierpliwości i napewno znajdziesz. tylko to musisz upolowac okazję - raz mi uciekła aukcja jak ktoś przedawal nowe koło ultegra shimano.... za 50 zł. aukcja trwała 2 minuty i nie zdażyłem sie nawet zalogowac ;/

#16 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 11 maj 2012 - 21:07

Kiedyś na allegro spotkałem koła z obręczami mavic ceramic, poszły, czy te obręcze sa jeszcze dostępne?



Dodaj odpowiedź