Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzypiii...


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 06 maj 2012 - 21:52

Witam
Mam taki problem, cho.. bardzo skrzypi mi lewy pedał przy mocniejszych depnięciach. Przy naprawdę mocniejszym naciskaniu na pedały czuję jakby puknięcia w podeszwę buta.Gdy wypiąłem buta z zatrzasku i pedałowałem bez wpinania skrzypieć przestało. Buty Shimano SPD M087 pedały Shimano PD-M520. Co na to poradzić, wymienić bloki?

#2 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2012 - 22:05

Przyjrzyj się stanowi suportu.
Jak wypiąłeś się z bloku, to nie miałeś pełnego nacisku... i zniknęło ;-) Takie objawy zwykle dotyczą jednak luzów w łożyskowaniu suportu. Może tym razem się mylę... :roll:

#3 kobial

kobial
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądWawa - ursus

Napisano 06 maj 2012 - 22:21

ja w zeszlym roku mialem podobna sytuacje - po dokreceniu srub (doslownie 1/3 - 1/2 obrotu) w bloku stukanie przeszlo

#4 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 maj 2012 - 10:48

Ja miałem podobną sytuację, myślałem, że mi coś się dzieje z supportem. Byłem z tym parę razy w serwisie i były zamieniane korby, miał być wymieniany support, ale akurat nie mieli klucza. Przyjechałem za dwa dni na wymianę i któryś serwisant rzucił hasło "Próbowaliście posmarować pedały?" i to był strzał w dziesiątkę. Troszeczkę smaru w pedał i wszystkie stuki i puki ucichły.

#5 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maj 2012 - 11:46

Mam taki problem, cho.. bardzo skrzypi

U mnie objaw był podobny. Okazało się że miski suportu złapały mały luz(słabo dokręcone) i podczas depnięć pracowały w ramie i dawały taki efekt. Wystarczyło podokręcać i teraz jest cichutko aż miło :-D

#6 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 07 maj 2012 - 18:41

Zaznaczam, że skrzypienie objawia się tylko w lewym pedale. Już je przesmarowałem i nic, dalej skrzypi. Gdyby to był suport skrzypiałby by chyba przy ciśnięciu obu pedałów. Poza tym gdy próbuje tylko ciągnąć pedał to nie skrzypi. Także nie wiem dlaczego tak jest a trochę mi niewyraźnie jechać na maraton i tak skrzypieć.

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maj 2012 - 19:45

dokręć wkład suportu, dokręć korbe do wkładu suportu,

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maj 2012 - 19:48

Zaznaczam, że skrzypienie objawia się tylko w lewym pedale. Już je przesmarowałem i nic, dalej skrzypi. Gdyby to był suport skrzypiałby by chyba przy ciśnięciu obu pedałów

Widocznie luźna jest lewa miska suportu. Dokręć i powinno pomóc. U mnie skrzypiało z prawej strony i faktycznie prawa strona była luźna.

#9 rudy17KOM

rudy17KOM
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPruszków

Napisano 11 maj 2012 - 12:08

A pro po skrzypienia, dlaczego skrzypi mi kierownica w szosówce? Czy zależy to od za mocnego dokręcenia do mostka. Próbowałem jakoś to wyregulować ale nic to nie dało.
Baranek ITM wing shape a mostek truativ xr.

#10 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 11 maj 2012 - 15:28

A pro po skrzypienia, dlaczego skrzypi mi kierownica w szosówce? Czy zależy to od za mocnego dokręcenia do mostka. Próbowałem jakoś to wyregulować ale nic to nie dało.
Baranek ITM wing shape a mostek truativ xr.

Gdy ja tak miałem okazało się, że ukruszona kulka w sterach była przyczyną.

#11 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 11 maj 2012 - 20:48

Spróbuj odkręcić kierownicę i mostek, a następnie skręć ponownie. U mnie teraz jest cisza, nie to co wcześniej.

#12 quba102

quba102
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 31 maj 2012 - 09:33

Mi kiedyś w ten sposób skrzypiały pancerze w gniazdach :D zobacz też.
Bywa też że pedał wydaje dźwięki bo siedzi brud w uszczelkach, warto czyścić to miejsce.

#13 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 06 lipiec 2012 - 20:02

Wracam do tematu. pozyczyłem buty od kolegi, nic nie skrzypi. Co moze być w butach czy blokach co może skrzypieć.

#14 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 lipiec 2012 - 20:41

Co moze być w butach czy blokach co może skrzypieć.

Miejsca styku bloku z pedałem. Proste ;-)
Daj po kropelce smaru w te miejsca i sprawdż czy ucichło.

#15 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 lipiec 2012 - 10:58

Spróbuj odkręcić kierownicę i mostek, a następnie skręć ponownie. U mnie teraz jest cisza, nie to co wcześniej.

Przed ponownym skręceniem koniecznie przeczyść jeszcze miejsca łączenia na kierze i mostku.

#16 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 kwiecień 2017 - 17:12

Plastikowe skrzypienie na prawym pedale. Posmarowałem pedały i nic nie pomaga. Śruby w butach też dokręcone. Chyba bloki do wymiany. Przeważnie wypinam się na prawą stroną. Inna sprawa, że pedały nie są wielkich lotów - Shimano R540. Przebieg około 9700 km. Może to dobry moment do przejście na Time Xpresso?



#17 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 10:25

Plastikowe skrzypienie - najczęściej skrzypi  w miejscach styku zatrzask i tylny próg bloku, niekiedy też i podeszwa buta( jeżeli i ta jest z ABS-u. Trzeszczenie najczęściej powodują oryginalne bloki, dlatego śmigam w drukowanych i mam święty spokój. R540 nie są takie złe, ale 9700 to już nie mały przebieg i łożyskowanie w środku może już średnio wyglądać, poza tym  przedni próg pedału też już może być wytarty i to też może mieć na to wpływ..


CykloOpole !!! :)


#18 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:37

Nowe bloki i już nic nie skrzypi. Nowe bloki ożywiają pedały :).





Dodaj odpowiedź