Skocz do zawartości


Zdjęcie

Etapy modernizacjii roweru


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 16:55

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Moja przygoda z kolarstwem zaczęła siee niedawno. Kupiłem starą kolarke za parę groszy i śmigam na niej juz 4 miechy. Chciałbym ja juz wkońcu troszke polepszyc bo jest to stary typ ramy i zgłaszam sie z prośbąco mógłbym najpierw wymienic. Wymieniłem juz kierownice i klamik chamulcowe mam teraz zamiar kupić kola stożkowe wzmacniane i siodełko kolarskie pomóżciee mi i powiedzcie co o tym sadzicie z góry tnx pozdrawiam michasozo :-)

#2 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 sierpień 2008 - 17:15

a może jakieś fotki?? zawsze to mielibyśmy jakiś pogląd na tą twoją maszynę.
A póki co mogę ci powiedzieć tak: jeśli chcesz zachować klasyczny oldscholowy wygląd roweru to staraj się wymieniać jak najmniej a skup się raczej na odrestaurowaniu oryginalnych części (czyszczenie, smarowanie itd.) a jeśli zależy ci na tym żeby jak najbardziej roweryk unowocześnić no to tutaj być może usłyszysz kilka opinii: część będzie pewnie za wymianą napędu na początku (kołą, korba, kaseta, przerzutki łańcuch) a inni będą radzić aby zająć się najpierw szkieletem roweru (kiera, sztyca, mostek itd.) oczywiście mówimy tu tylko o wymianie rzeczy zużytych!!! no i oczywiście dochodzi jeszcze aspekt finansowy czyli kupuje to na co mam wystarczająco kasy, co niejako upraszcza problem.
Najlepiej by jednak było gdybyś wrzucił parę foteczek. ;-)

#3 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 17:40

To moja maszyn
Teraz myslałem zeby zmienic koła bo suport z korbą to nie poniewaz mam stary typ ramy i jak zmienie rame w przyszłym roku to suport zmienie tak mi powiedziałkoles od napraw rowerowych :) prosze o pomoc z góry dzieki :))

[ Dodano: 2008-08-10, 18:41 ]
a i chciałbym zeby ten rower troszeczke unowoczesnic i nie iwem od czego zaczac xD

Załączone miniatury

  • 000_0006.jpg
  • 000_0005.jpg
  • 000_0003.jpg
  • 000_0001.jpg
  • 000_0001.jpg


#4 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2008 - 17:59

Szczerze odradzam inwestowanie w tego typu sprzęt. Sam tak robiłem ale 20 lat temu . Teraz jest tyle możliwości ,że za np. 500 zł kupisz używaną jakąś tam kolarkę ,która będzie miała wszystko to co Ty dopiero chcesz wymienić . Podejrzewam ,że koszt tej kierownicy , klamek , kół , siodełka przewyższyć może zakup nowszego rowerka . Pozdrawiam .

#5 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:05

ahaa no dzieki za pomoc oppatrze na jakies uzywki moze trafie okazje :) pozdrawiam

#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:16

wszystko zależy od tego co oczekujesz od przyszłej zmodernizowanej maszyny. Ja tez nosiłem(nosze heh) sie z zamiarem modernizacji - co prawda nie mam az tak starego sprzetu jak Ty, ale mimo wszystko doszedłem do wniosku, ze wymiana dopiero nastąpi wtedy gdy cos sie uszkodzi/zniszczy. A ja ksie wkurze to sprzedam maszyne, dołoże 2k i kupie nową na raty i bedzie spokój. Póki co nic nie robie tylko czekam na zuzycie czesci. Bo aż żal wyrzucic choc niemarkowe to dobre czesci w kąt.

Jesli chodzi o Ciebie, to kiere spokojnie bym zostawił, a zajął sie kołami i napędem. Dobre koła + dobry naped (korba, suport, łancuch i przerzutki PiT) to koszt około 500 zł. Mysle ze reszte możesz zostawic na kolejny przypływ gotówki.

#7 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:22

Deadhorse mam pytanko jestem jeszcze zielony w te klocki ......czy do tej starej ramy mozna wsadzic suport na kwadrat zeby pasował on do nowej ramy która zamierzam kupic w przyszłym roku ???? :-P :-P :-P :-P

#8 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:22

Ale to naprawde nie jest dobry sprzęt do modernizacji. Każda wymiana pociągnie za sobą następną. Także lepiej poszukać jakiegoś roweru na allegro. Myśle, że nawet za 300zł znajdziesz rower o niebo lepszy od tego.

edit://

Do pytania wyżej - nie ;-)

#9 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:23

w zasadzie mój rower bardzo dobrze smiga nic nie obciera jezdze prawie codziennie po 40 km około i dobrze sie jezdzi chce go etapami polepszyc i wizualnie zeby lepiej wyglądał xD

#10 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:28

Dobre koła + dobry naped (korba, suport, łancuch i przerzutki PiT) to koszt około 500 zł. Mysle ze reszte możesz zostawic na kolejny przypływ gotówki.



Jeśli te wszystkie części nowe kupisz za 500zł, to się długo ich działaniem nie nacieszysz, ja również polecam nie inwestowanie w ten rower - nie ma to sensu, skoro za tę cenę możesz na allegro ubić o wiele lepszy interes. ;-)


pzdr 8-)

#11 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:41

czy do tej starej ramy mozna wsadzic suport na kwadrat

Wkłady suportowe mają gwint a w Twojej ramce są nabijane miski . ;-)

#12 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:52

nei arnoldzik u mnie sa na gwint bo sprawdzałem :)) i mam oske zapasową :P

#13 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:57

Przecież to jest typ suportu stosowany np. w Wigry 3 i za cholerę nigdy w życiu nie spotkałem sie aby wewnątrz ramy był w tym rozwiązaniu gwint. :mrgreen:
Sorry ale Ty chyba nie bardzo wiesz o co chodzi z tym gwintem i gdzie on być powinien ,bo napewno nie na ośce. :->

#14 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:18

w moim suporcie nie ma nic nabijanego wszystko jest wkręcane a gwint jest w tej "rurce" gdzie wchodzi oś od suportu a to ze jest na wbijane kliny to wiem :-):-)

#15 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:27

mnie również jakoś ciężko uwierzyć że masz gwint w mufie ale jeśli jest tak na prawdę to nie powinieneś mieć większych problemów z dobraniem nowego wkładu i założeniu na niego nowej korby. A w razie zmiany roweru wszystko raczej będzie można przełożyć. Ale kurde ja miałem kiedyś prawie identyczny rower i też z osią na kliny i miałem miski nabijane a nie wkręcane, hmm dziwne...

#16 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:44

Tik_Tak, Może poprzedni właściciel nagwintował mufę supportu ale wątpię żeby nagwintowana pasowała do nowych wkładów suportu. Ale wszystko jest możliwe skoro to rower używany 8-)

#17 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:44

arnoldzik i tik tak zgłosiłem siee o pomoc w sprawie modernizacjii roweru wiec wg mnie wy jestescie bardziej wyspecjalizowani w tych sprawach ale ja zgłaszajac sie o pomoc nie mam zamiaru was kłamac poniewaz mam gwint w mufie ;-) i dzieki za pomoc :)

#18 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:53

michasozo, Radze rozebrać support zmierzyć średnicę wewnętrzną i długość mufy. Iść do sklepu pokazać wymiary i kupić sobie odpowiedni support. Należy także zobaczyć jak jest nagwintowana mufa. Zapisać sobie jak się zakręca stary support z każdej strony mufy i zapisać na kartece. Prawa strona roweru to strona z napędem. Bo są różne typy.
Ale najlepiej zabrać rower do serwisu co prawda zapłacisz za wymianę ale będziesz miał pewność że to pasuje co ci zamontowali ;-)

#19 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 sierpień 2008 - 20:13

sorki michasozo, nie chciałem kwestionować twojej prawdomówności, po prostu trochę się zdziwiłem a co do suportu to kubano_szos wyjaśnił nade mną wszystko ładnie i dokładnie ;-)
A jeśli chodzi o całokształt to pamiętaj że jeśli wymienisz suport i zamontujesz nową korbę to dobrze by było wymienić od razu łańcuch i kasetę albo wolnobieg bo jeśli zamontujesz nowy podzespół napędu (w twoim przypadku korbę) a reszta będzie zajechana to momentalnie szlak trafi i tą nową część :-| A szkoda by było, prawda?? ;-)

#20 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 11 sierpień 2008 - 08:03

macie racjee ale bede zastanawiał sie nad kupnem jakiegos innego rowerka np na allegro zeby był lepszy od tego :-) dzieki za pomoc xD



Dodaj odpowiedź